Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
18 postów 389 komentarzy

Polityka globalna

Anna-PK - Żona, matka, właścicielka psa o imieniu Maja.

Globalizacja

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Globalizacja jest to kooperacja gospodarcza, która polega na międzynarodowym przepływie kapitału inwestycyjnego przy minimalizacji ograniczeń celnych.

 

 System globalizacji działa jak naczynia połączone, które umożliwiają przepływ kapitału  z państw bogatych, gdzie koszty produkcji są wysokie, do państw o najniższych kosztach produkcji .
Działanie globaizacji nabardziej widać w polityce USA, któera polega  na amerykańskim ekspansjonizmie poprzez amerykanizację państw. Ameryka poprzez globalizację przenosiła swoją kulturę; filmy, modę, literaturę, ale również politykę ekonomiczną i politykę państwowo-obronę. Był to sposób na włączeniu państw w swoją strefę wpływów. Globalizacji sprzyja rózwój informatyki i szybkość komunikacji międzyludziej i między jednostkami gospodarczymi. Takim przykładem jest system SWIFT, czyli dostęp do kont bankowych poprzez system maszyn bankowych niezależnie od miejsca pobytu.
Podział świata na różne systemy ekonomiczno-społeczne, czyli kraje wolnorynkowe i kraje o państwowej regulacji rynku, tzn. państwa o gospodarce znacjonalizowanej, czyli w skrócie podział na Zachód i Wschód, stał się przedmiotem Zimnej Wojny. Wschód walczył za pomocą marksistowskiej ideologii, głosząc sprawiedliwość społeczną, Zachód walczył za pomocą dolarów, tj. przez budowę państwe dobrobytu.  
Zachód wygrał Zimną Wojnę, ale nie została wstrzymana globalizacja. W jej rezultacie kraje bogate, zaczęły rozwijać się wolniej od krajów biedniejszych, bo intensywność  inwestycji i tym samym rozwoju przeniosły się do krajow o mniejszym nasyceniu kapitału.
Chiny.
USA inwestując w Chinach miały na uwadze stworzenie potężnego sojusznika przeciwko ZSRR. Chodziło więc i tym razem o amerykańizację podobną do tej jaka zapanowała w Japonii, Pd. Koreii czy na Tajwanie. Klęską było to, że proces amerykanizacji nie obalił w  istniejącego systemu władzy. Amerykanizacja Chin odbywała się jednocześnie przy utrwalającym się systemie komunistycznym. W rezultacie tego działania władze Chin początkowo nieznacznie, a potem coraz bardziej intensywnie kontrolowały gospodarkę. Polega to na tym, że aby zainwestować w Chinach, należy się zgodzić na włączenie do tej inwestycji kapitał państwa chińskiego. Ten fakt powoduje isnienie kontroli państwowej w zakładzie o kapitale zachodnim.
Niskie koszty produkcji w Chinach są również wynikiem kontroli państwowej nad  walutą. Chiński yuan był podczepiony do amerykanskiego dolaratak, aby nie był walutą silną, ograniczającą Chinom eksport.
Tym sposobem amerykańska produkcja dóbr codziennego użytko przeniosła się do Chin (oraz innych państw o niskich kosztach produkcji) w USA pozostały inwestycje strategicze, głownie produkcja wojskowa. Przy tym trzeba podkreślić, że produkcja urządzeń elektronicznych w dużym stopniu jest oparta na podzespolach produkowanych w Chinanach.
 
USA
W rezultacie przeniesienia produkcji amerykańskiej na Daleki Wschód, zaczęła w USA obniżać się stopa życiowa, szczególnie upadek tzw. klasy średniej; inżynierów, mistrzów, oraz innych fachowców, zwykle wysokich zarobkach. Zaczęto mówić o tym, że „nowe pokolenia będą miały gorzej niż ich rodzice”. Bogacili się natomiast właściciele firm zajmujących się dystrybucją towarowa. Spadające dochody z podatków korporacyjnych, rząd próbował załatać podniesieniem stawki podatkowej do 35%. (Obecnie Trump obniżył do 21%).
Aby nie placić wysokich podatków, firmy zaczęły rejestrować się w „rajach podatkowych”, np. Irlandia -10% (ma wzrosnąć do 12,5%), gdzie zarejestrowany jest Microsoft i Google.
USA zaczęły intensyfikować napięcia wojenne, tworząc atmosfrę zagrożeń ze strony Rosji i Chin, po to aby spotęgować sprzedaż broni. Narzędziem stał się blok wojskowy NATO, którego zbliżenie do granic Rosji ma jakoby obronić przed rosyjską ekspansją. Broń amerykańska i sprzęt wojskowy, są najaważniejszą ofertą jaką USA dziś oferuje. Jest jeszcze produkcja ropy i gazu z produkcji szczelinowej. Ma ona jednak pewne menkamenty, jest cenowo mało konkurencyjna, oraz jezeli chodzi o ropę, jej lekkość nie nadaje się do przerobu w tradycyjnych rafineriach, musi być mieszana z ropą ciężką. Produkcja gazu LNG jest ba rdzo kosztowna i przy tym dochodzą koszty transportu i inne. Z tego też zaczęła się Wojna Cłowa z USA z Chinami.
Podsumowanie.
Globalizacja jest wynikiem rozwoju nauki i postępu technicznego, a nie jest wynikiem działani decyzji politycznych. Sukces Chin polega na wykorzystaniu doświadczeń komunistycznych do ekspansji wolnorynkowej. Takim, oprócz nadzoru państwowego w produkcji, jest planowanie strategiczne. Partia rządząca podejmuje decyzji strategicznego rozwoju jakim jest np. Nowy Jedwabny Szlak , stwarzając gałęziom uczestniczacym preferencje. Państwo ma też kontrolę nad szkolnictwem i rozwojem nauk.
W krajach tradycyjnego zachodu jest rozdzielenie władzy od produkcji kapitałowej. Rządy nie mają żadnych mechanizmów interwencji w sfrę produkcji oprócz manmipulacji podatkowej i ustalenia barier celnych. Prywatne są też instytucje finansowe, czyli  banki i instytucje ubezpieczeniowe.  Państwa zachodnie mają mało możliwości w planowaniu strategii kapitałowej pieniądze zwykle płyną tam, gdzie dadzą lepszy zwrot inwestycji.

KOMENTARZE

 • @Autor
  Nie ma czegoś takiego, jak "amerykańska kultura". Wszystko co pochodzi z USA to kwintesencja antykultury.

  "Globalizacja jest wynikiem rozwoju nauki i postępu technicznego, a nie jest wynikiem działani decyzji politycznych."

  Globaliści są instytucją ponad państwową działającą poza polityką, stąd też rzeczywiście, nie decyzje polityczne napędzają globalizację, bo grupa Bilderberg nie jest siłą polityczną, ale posiada za to decydujący wpływ na wszystkie siły polityczne. Zatem cytowana Pani teza jest że wszech miar błędna.

  Pozdrawiam!
 • @Jan Twardowski 19:24:34
  Naciski takich czy innych na politykę jest działaniem politycznym.

  Globalizacja jest wynikiem postępu technicznego w tym sensie, że istnienie połączeń informatycznych, przepływ informacji, lotnicza łatwość przemieszczania się, łatwość transportu sprzyja temu rozszerzaniu się inwestycji w różnych częściach globu.

  Grupa Bilderberga może działać właśnie dzięki temu.
 • @Anna-PK 19:53:37
  Jest zupełnie odwrotnie. Wszystko wszędzie działa i w takiej formie, jak życzy sobie tego ta grupa ludzi. Jedną decyzją Ci ludzie są zdolni bardzo utrudnić przemieszczanie się w jakimś kraju, czy do jakiegoś kraju (vide Syria, Libia, Irak) i to oni decydują, kto i gdzie zainwestuje. Mają monopol na wszystko, włącznie z drukowaniem pieniędzy, a połączenia informatyczne, przepływ informacji i cała reszta czynników, bardzo im ułatwia trzymanie całych narodów za gardła.
  Trochę im Chiny i Korea płn. dobiegły od standardów, ale akurat tam, to oni sami trzymają się za gardło, choć w trochę innym stylu.
  Celem jest stworzenie jednej, wielkiej światowej Korei płn. I dlatego tego państwa nikt nie rusza, chcąc wprowadzić tam "demokrację", bo wg globalistów, tam panuje idealna demokracja.
 • @Jan Twardowski 20:28:00
  Moja notatka jest o zupełnie innym, a mianowicie o tym jak świat zmienia na skutek zmian techniczno-technologicznych.

  Pańskie widzenie zjawisk w świecie polityki jest bardzo demagogiczne; wszystkiemu są winne jakieś tajemnicze siły i nie ma potrzeby dla żadnej innej wiedzy.
 • @Anna-PK 20:39:02
  Grupa Bilderberg nie jest jakąś tajemniczą siłą. Działa swobodnie, a jej członkowie spotykają się co roku w gronie około półtora setki ludzi, ale za to jakich ludzi he he he.
  Pierwotnym celem tej grupy i celem jej powstania w ogóle, było powiązanie interesu USraela i Europy, czyli co, nie był to proces globalizacji?
  Krok po kroczku, w każdym państwie loguje się GP Morgan. Ostatnio Pan Morawiecki zainstalował tego żydowskiego providenta i w Polsce, a pani pisze, że politycy nie mają wpływu na globalizację świata.
  Obróciła Pani kota ogonem, a mnie zarzuca demagogię.
 • @Jan Twardowski 21:04:49
  "Pierwotnym celem tej grupy i celem jej powstania w ogóle, było powiązanie interesu USraela i Europy, czyli co, nie był to proces globalizacji? "

  I proszę napisać jaki jest wynik tej działalności, tylko konkretnie. Co konkretnie zmieniło się pod wpływem tej grupy i gdzie. Gdzie i co zostało z USraelem powiązane.
 • @Anna-PK 21:42:44
  Polska została z USraelem powiązana, zaczynając od końca.
  Zmieniło się to, że ideologia gender zagościła nie tylko na polskich wyższych uczelniach, czego gwarantem jest nowy Rejtan w postaci Gowina, ale także w polskich szkołach, za sprawą także pisowskich degeneratów. Wcześniej pisałem o GP Morgan, globalnej lichwiarni.
  Czy uważa Pani, że te czynniki globalnej, neomarksistowskiej rewolucji, zagościły w Polsce i nie tylko w Polsce, dzięki temu, że latają samoloty i nosimy smartfony w kieszeniach?
  To są decyzje, łaskawa Pani, a rozwój technologiczny jest czynnikiem bardzo sprzyjającym postępującej globalizacji, ale to właśnie politycy decydują o tym, co i gdzie.
  Demagogią natomiast jest stwierdzenie, że jedynie nauka i postęp techniczny stanowią globalizacji świata.

  Proszę mnie nie pytać o przykłady decyzji grupy Bilderberg, bowiem jej obrady są tajne, ale wystarczy wiedzieć, kto wchodzi w jej skład, aby nie zadawać takich pytań.
 • Globalizacja - to w istocie taka
  antyfrancuska rewolucja - bogatsza w późniejsze dokonania Napoleona Bonaparte, Lenina/Stalina, Hitlera, Mao, Pol Pota, etc. - w wymiarze globalnym oraz wyposażona w nowoczesne narzędzia oparte na najnowocześniejszej technologii.
  Wniosek?
  W nawiązaniu do w/w rewolucji - ta globalizacja - to tak naprawdę - globalna gilotyna - budowana dla ludzkości stworzonej przez Boga. Własnie jej ostrze zaczęto windować do góry.
 • @Jan Twardowski 22:10:19
  Ja chcę dyskutować o ekonomii.
  Decydują o wszystkim ci co mają pieniądze, a nie politycy. Ci co mają pieniądze decydują kto będzie politykiem. Tak, smartfony i komputery są rezultatem globalizacji, bo są wyprodukowane w Chinach czy Korei i Pan je używa w Polsce.

  Gdyby nie nauka, to nie umiałby Pan napisać tych demagogicznych tekstów. ;) Pozdrawiam.
 • @Anna-PK 22:26:36
  @Anna-PK 19:53:37

  Grupa Bilderberga może działać właśnie dzięki temu
  xxxxxxxxxxxxxxxxx
  ANUSZKA...
  Jakas grupa Bilderberga czy inne grupy znane z MEDIOW
  to tylko - tzw. zaslony dymne...
  MASONI/TAJNA GRUPA o DUZEJ WLADZY nie afiszuje sie w internecine
  I NIE daje ogloszen o swoich spotkaniach jak np.Grupa Bilderberga ..
  w prasie...TV...etc

  TAJNA GRUPA masonow rzadzacych np.USA -
  to TAK BARDZO SCISLE TAJNA ORGANIZACJA -
  ze nawet ...zadna
  mucha czy komar tam nie wleci/NIE dostanie sie..
  azeby podsluchac -- o CZYM radza/dyskutuja i co planuja
  CI TAJNI Architekci=SAMI MEZCZYZNI!

  TAM...w TO BARDZO TAJNE MIEJSCE sie tylko MOZNA : ) dostac... UMYSLEM>>> !

  Grupa Bilderberga ..to tylko medialna grupka-politykierow...dziennikarzy..biznesmenow...
  UWIAZANYCH na sznurku roznych zaleznosci & podleglosci..
  TYM ARCHITEKTOM=masonom z USA!

  xxx
  USA inwestując w Chinach NIE !!!!!
  miały na uwadze stworzenie potężnego sojusznika przeciwko ZSRR.

  Chodzilo- o Ekonomie na Moscie : Chiny-USA!

  Zauwaz...ze w Polsce PL/PRL ..pomimo tzw, politycznej ZELAZNEJ KURTYNY...
  Polska importowala/kupowala np. filmy produkcji USA...etc
  bo BUSINESS as usual !
  MUSIAL byc... i byl...: )
  KTOS ZAWSZE! zarabial $$£££ mimo MEDIALNYCH blokad politycznych !
  xxx
 • @Anna-PK 22:26:36
  "Decydują o wszystkim ci co mają pieniądze, a nie politycy"

  Właśnie dlatego wspomniałem o grupie Bilderberg.
  Tytuł paninej notki brzmi "Globalizacja" i treść nie dotyczy tylko ekonomii, o której chce Pani rozmawiać.
  O ile komputery w Chinach się produkuje, o tyle pierwszy komputer w Chinach nie powstał, a że dzisiaj Chiny produkują ich najwięcej, ale z logo bynajmniej nie chińskich koncernów, jest wynikiem pazernej polityki ekonomicznej przede wszystkim USraela, co im dzisiaj czkawką się odbija po tym, jak Chińczycy zdołali nie tylko skopiować wszystkie technologie, ale je ulepszyć, a w rezultacie wyprzedzić technologicznie resztę świata i wystarczy wspomnieć choćby o 5G.

  "Gdyby nie nauka, to nie umiałby Pan napisać tych demagogicznych tekstów"

  A Pani ich przeczytać :)
  Proszę jednak czytać z większą uwagą, a zapewniam, że wówczas zaniecha Pani zarzucania mi demagogii.
 • @Jan Twardowski 22:55:15
  Mnie nudzi czytanie ciągle tego samego. Jak nie żydzi, to tajne organizacje, albo siły nieczyste. Pan albo nie czytał, albo nie rozumie, co ja napisałam. Nawet Panu nie zależy na tym aby zrozumieć, Pan wie swoje i chce mi narzucić swoją uproszczoną retorykę. Ja jestem ponad takie proste rozumowanie.
 • @Jan Twardowski 22:55:15
  @Jan Twardowski 22:55:15
  O ile komputery w Chinach się produkuje, o tyle pierwszy komputer w Chinach nie powstał, a że dzisiaj Chiny produkują ich najwięcej, ale z logo bynajmniej nie chińskich koncernów, jest wynikiem pazernej polityki ekonomicznej przede wszystkim USraela, co im dzisiaj czkawką się odbija po tym, jak Chińczycy zdołali nie tylko skopiować wszystkie technologie, ale je ulepszyć, a w rezultacie wyprzedzić technologicznie resztę świata i wystarczy wspomnieć choćby o 5G.
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Zgadzam sie z tym- lekko - zmodyfikowanym- kawalkiem :

  ...''jest wynikiem pazernej polityki ekonomicznej przede wszystkim USA...''

  Izrael - tu nie ma nic do rzeczy...bo to tylko BEKART powstaly po WW2
  utrzymywany przez USA!
  To BEKART polityki
  USA-UK...- aby reaktywowac po WW2 Izrael.. na Ziemiach PALESTYNY!

  Parchy starozakonne & Rotszyldy myslaly...ze jak RE-aktywuja IZRAEL...na Bliskim Wschodzie..
  to & moze STAROTESTAMENTOWY Krol David im sie tam narodzi..
  a moze & SAMSON......Abraham tez ...

  I moze SALOMON sie tez URODZI ponownie w IZRAELU XX wieku..
  moze Zmartwychwstanie...
  razem z ta cala elita starozakonnych
  ZNANYCH tylko...z Kart Starego Testamentu...

  W Dobrej EKONOMII to
  oprocz technologii know-how & PRODUCENTA Taniego...
  to jest jeszcze potrzebny BARDZO REGULARNY& RZETELNY KUPIEC...odbiorca towaru/produktu.... : )

  xxx
 • @Anna-PK 23:09:02
  "Ja jestem ponad takie proste rozumowanie."

  Zatem niepotrzebnie utrudnia sobie Pani życie.
  Sprawa jest prosta. Globalizacją nie sterują latające samoloty, smartfony, czy komputery, a po prostu ludzie i między innymi politycy.
  Tylko tyle chciałem powiedzieć.
 • @Jan Twardowski 23:23:43
  Globalizacja byłaby niemożliwa bez postępu technicznego.
  Aby czymś sterować, trzeba mieć narzędzie. Aby być siłą militarną, trzeba mieć kogoś kto wymyśli broń jądrową. Aby podbić kraj na końcu świata, trzeba tam dolecieć, albo dopłynąć.
  Postęp techniczny tworzy bogactwo, a ono daje siłę do rządzenia światem.

  W niektórych miejscach świata są ludy, które walczą łukiem i strzałą, ale one nie robią globalizacji i nikt nie słyszał o ich politykach.
 • @Anna-PK 23:33:31
  "Aby podbić kraj na końcu świata, trzeba tam dolecieć, albo dopłynąć."

  Aby podbić kraj na końcu świata, należy najpierw podjąć decyzję, a tej nie podejmie nawet najbardziej zaawansowany komputer. Podejmuje ją jakiś polityk, a okręt, czy samolot, są tylko narzędziem, które mu to umożliwi.

  Łuki i strzały także były narzędziami pomocnymi przy globalizacji świata.
  To Temudżyn, Aleksander Wielki i kilku rzymskich cezarów byli prekursorami globalizacji.
 • @panna ewcia 23:11:54
  Trochę inaczej rozumiemy neologizm "USrael", a w reszcie się zgadzamy :)

  Pozdrawiam!
 • @Jan Twardowski 20:28:00
  "Wszystko wszędzie działa i w takiej formie, jak życzy sobie tego ta grupa ludzi."

  Uprawia Pan bałwochwalstwo przypisując cechy boskie grupie ludzi. Może to taka namiastka religii dla ateisty?
 • @Jan Twardowski 23:58:58
  Podejmować decyzje może każdy, nie trzeba do tego polityka. Problem jest z realizacją. Czemu ta mistyczna grupa Bilderberg ma siłę, czemu jej ktoś słucha?
  Polska ma też polityków, ale mało oni mają posłuchu, czemu? Też mogą zrobić tajne spotkanie i rządzić światem, czy nie? Czemu polscy politycy nie mogą podjąć decyzji i np. choćby NS2 zablokować?
  Nie potrafią podjąć decyzji?
 • @Pedant 00:10:13
  Proszę nie dramatyzować.
  Olbrzymia władza i wpływ na losy świata z racji posiadania nieograniczonych środków finansowych, nie ma nic wspólnego z cechami Boga, choć oni sami przypisują sobie takie cechy. Taki Soros np, potrafi o sobie powiedzieć tak: "Muszę przyznać, że zawsze nosiłem w sobie przesadzone pojęcie o swojej samo-ważności, a tak mówiąc szczerze, to uważałem siebie za jakiegoś boga.” 
  Ja wręcz przeciwnie, myślę, że to zwykły hochsztapler
 • @Jan Twardowski 00:29:13
  Posiadanie nieograniczonych środków finansowych wymaga systemu ich zdobywania. Pan zdaje się nie chce się z tym pogodzić. Pan uważa, że wystarczy zostać politykiem i pieniądze same się będą sypać. A potem już tylko wystarczy podjąć decyzję i świat ściele się u stóp.
  Tylko Soros, jaki by om nie był, jest tylko jeden, czyli to wszystko nie jest takie proste.
 • @Anna-PK 22:26:36
  --------------
  "Decydują o wszystkim ci co mają pieniądze, a nie politycy."
  --------------
  Fakt, że świat rządzony jest obecnie - głównie za pomocą pieniądza skumulowanego w nielicznych, kosmatych łapkach - ale rąbka tajemnicy w tej kwestii uchyliła tzw. transformacja czy to w atrapie Polski czy to w Rosji. Wtedy - dosłownie z dnia na dzień powstali tzw. miliarderzy - i co? To oni rządzili i rządzą - bo forsę mieli/mają?
  Tzw. transformacją kierowały służby specjalne - to one tutaj wystrugiwały z banana miliarderów - i nie tyle od pstryknięcia - co od jednego klepnięcia w kaburę za pazuchą.
  Wniosek?
  Decydują o wszystkim ci - którzy tym drugim pozwalają forsę kumulować.
 • @ Autor - 1*
  "Globalizacja jest wynikiem rozwoju nauki i postępu technicznego, a nie jest wynikiem działania decyzji politycznych."

  Jest dokładnie odwrotnie. Postęp techniczny jest wykorzystywany w procesie globalizacji dla skolonizowania podbitych państw i narodów.

  Globalizacja – inna wojna - https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/119197,globalizacja-inna-wojna
 • @Jan Twardowski 19:24:34
  Ma Pan całkowitą rację co do opisu zjawiska. Co do stosowania terminu "polityka" już nie - polityką jest dzisiaj wszystko.

  Proszę teraz spojrzeć na rozprzestrzenianie się chrześcijaństwa pod auspicjami Kościoła, czyż nie był/jest to proces analogiczny do procesu globalizacji, mający przynosić zyski polityczne (władzę i kapitał) jego realizatorom?
  (Zresztą współczesny Kościół popiera NWO - https://www.youtube.com/watch?v=3-RRMXjAi-c)
 • @Anna-PK 00:26:55
  "Czemu polscy politycy nie mogą podjąć decyzji i np. choćby NS2 zablokować?
  Nie potrafią podjąć decyzji?"
  Czy pani czyta co pani pisze ?
 • @Anna-PK 23:33:31
  Internet to zaimplementowany produkt wojskowy, smartfony to zakamuflowane urządzenia do zbierania danych, windows to szpieg nr one, mając takie narzędzia i $ dzięki politykom jedzącym z rąk światowej mafii, mamy co mamy, globalizacja to kolejny etap maksymalizowania zysków, żadne ideały a jedynie $.
 • @Rzeczpospolita 12:02:52
  "Jest dokładnie odwrotnie. Postęp techniczny jest wykorzystywany w procesie globalizacji dla skolonizowania podbitych państw i narodów."

  Dlaczego? Bo paranoja ma być standardem "myślenia"? Zacznijmy od pierwszej wielkiej rewolucji technicznej - rolnictwa.

  Ta rewolucja techniczna spowodowała powstanie wielkich miast i imperiów. Żadne spiski imperialne nie były powodem powstania rolnictwa.
 • @provincjał 14:14:25
  "Czy pani czyta co pani pisze ?"

  Słyszał Pan o czymś takim jak ironia na swojej prowincji?
 • @Pedant 14:22:32
  to ironia:
  "Nie potrafią podjąć decyzji?"
 • @provincjał 14:28:52
  Tak, to była ironia. Ironia polega na tym, że podjęcie decyzji niczego nie zmienia. Do zmian trzeba działania.
 • @Anna-PK 14:35:10
  Załóżmy, jakiego działania do zmian potrzeba w/g szanownej ?
 • @provincjał 14:44:11
  Pisząc ten tekst w sposób prosty i w dużym skrócie chciałam pokazać jaki jest związek między rozwojem nauki, postępem technicznym i zmianami społecznymi. Nie chodzi o takie, czy inne słowo. Chodzi o sedno jakie chciałam tu uwidocznić.

  Rewolucja Techniczna w XVII wieku spowodowała rozwój kapitalizmu i burżuazji w świecie feudalno-monarchistycznym.

  Rozwój komunikacji i łatwych połączeń międzypaństwowych, spowodował globalizację, a rozwój electeroniki i układów scalonych jaki daje skutek?
 • @Pedant 14:20:59
  Implikacja zastosowana fałszywie niczego nie dowodzi poza nierozgarnięciem umysłowym dowodzącego.

  Np.:

  Zdanie „Jeśli Rzym jest stolicą Włoch, to Warszawa jest stolicą Francji” jest fałszywe, zarówno w interpretacji intuicjonistycznej (bo jedno z drugiego w żaden sposób nie wynika), jak i klasycznej (bo poprzednik jest prawdziwy, zaś następnik fałszywy).
 • @Anna-PK 15:02:42
  U nas na prowincji zawsze jest dylemat kura czy jajko lub odwrotnie w zależności od świąt i stanu podniebienia, rozwój elektroniki i układów scalonych jak już wspomniałem, wyszedł od przemysłu kosmicznego i wojennego, dzięki zmyślności osób, które zaimplementowały wiele z tych wynalazków do swoich niecnych celów sprzedając je globalistom, mamy co mamy, totalną inwigilację miast, domów i osób, przy okazji celowe totalne postarzanie produktów przemysłowych, od samochodów do sprzętu agd i rtv, coby produkcja trwała wiecznie, skutkiem czego jest non stop zapełnianie kiesy oligarchom, a że przy okazji mamy "wolny" internet to niektórzy mogą mówić, że świat stał się nam otwarty, a to tylko okienko raz otwierane a drugi zamykane na treści nie dla maluczkich, wniosek, kaczor może sobie, co tam sobie chce ;)
 • @Pedant 14:20:59
  "Globalizacja jest wynikiem rozwoju nauki i postępu technicznego, a nie jest wynikiem działania decyzji politycznych."

  "Jest dokładnie odwrotnie. Postęp techniczny jest wykorzystywany w procesie globalizacji dla skolonizowania podbitych państw i narodów."

  A czym się pańskie stwierdzenie różni od mojego, najpierw trzeba popchnąć technikę do przodu, aby ją wykorzystać do takich czy innych celów. Czy nie?
 • @provincjał 15:26:18
  Oligarcha, nawet mając kasę, nie jest pozbawiony normalnych ludzkich charakterystyk; choroby, problemy życiowe, emocje szkodliwe, też go nie omijają i ma tylko jedno życie.

  Szczęście człowieka nie polega na nadmiernym posiadaniu, niestety, a na radości jakim jest samo życia.
  A do tego właśnie też postęp techniczny można wykorzystać. A chociażby do dyskusji przez internet.
 • @Anna-PK 15:34:35
  To ja jestem adresatem Pani komentarza, nie Pedant - Rzeczpospolita 15.11.2019 12:02:52
  ____________________

  Globalizacja jest realizacją polityki wyznaczonej przez rzeczywiste centra światowej władzy, czyli przez żydowską finansjerę zachodniego świata.

  Natomiast postęp techniczny jest tylko wykorzystywany do intensyfikacji tej polityki - pełni funkcję służebną wobec tej polityki.
 • @Rzeczpospolita 15:50:19
  "Globalizacja jest realizacją polityki wyznaczonej przez rzeczywiste centra światowej władzy, czyli przez żydowską finansjerę zachodniego świata."

  Liderem obecnej globalizacji są Chiny, a one są ze Wschodu.
  Teraz siła jest na Wschodzie; nadszedł czas Chin i Indii przy pomocy rosyjskich zasobów. Właśnie Europa zaczyna to dostrzegać.

  Zachodnia finansjera finansuje amerykańskie wojny, podsyca napięcia aby kupowano amerykańską broń, bo resztę wszystkiego produkuje się na Wschodzie.
 • @Anna-PK 15:58:29
  Jako, że odkryła pani tereny urodzenia moich rodziców to w zamian ofiaruję pani link, chyba ważny, miłego rozbioru:
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2019/11/ukryta-tyrania-czyli-tajemnice-babilonu/
 • @Rzeczpospolita 15:50:19
  "Globalizacja jest realizacją polityki wyznaczonej przez rzeczywiste centra światowej władzy, czyli przez żydowską finansjerę zachodniego świata."

  Tę tezę należy udowodnić, zamiast podawać ją jako artykuł wiary.

  Ja rozumiem, że taka teza może zaspokajać emocjonalnie potrzeby - wskazywać na wroga, najlepiej żydowskiego, kompensować kompleksy i zwalniać od głębszego myślenia.
 • @provincjał 16:05:05
  Cieszę się z tego, że Pańscy Rodzice są moimi krajanami. ;)

  Co do reszty, to są bujdy i fantazje. Gdyby żydzi byli tak mądrzy i silni, to by nie mieli wojny przez ostatnie 50 lat w Izraelu. Ponadto są podzieleni i skłóceni bardziej niż Polacy i szukają okazji aby z Izraela uciec.

  To jest łatwizna, szukanie usprawiedliwienia posługiwanie się takimi sztuczkami. Ja nie wiem czemu Polacy propagują żydowskie rozważania filozoficzne. Jaki jest w tym cel, aby nowoczesne myślenie skierować w kanał mistycyzmu?
 • @Anna-PK 16:20:09
  "Ja nie wiem czemu Polacy propagują żydowskie rozważania filozoficzne. "

  Bo Żydzi są wygodni na kozłów ofiarnych. Można też opluwać Ruskich, jeśli Amerykanie osłabną i zbiednieją to i im się oberwie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031