Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
36 postów 754 komentarze

Polityka globalna

Anna-PK - Żona, matka, właścicielka psa o imieniu Maja.

I ty Erdoganie przeciwko nam?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sprawy NATO się komplikują. Trump zapowiada, że obniży nakłady jakie USA ponoszą na sojusz, a państwa europejskie też nie zwiększają nakładów. A do tego jeszcze Turcja...

Turcja odmówiła poparcia planu obrony NATO dla Polski i krajów bałtyckich. Uzasadnienie jest takie, że Turcja nie otrzymała wystarczającego wsparcia politycznego od sojuszu na jej działania przeciwko kurdyjskiej milicji, Jednostkom Ochrony Ludu (YPG) w północnej Syrii. Tak przynajmniej podaje  agencja  Reuters.
W zamian za poparcie Turcja domaga się formalnego uznania, przez NATO, jednostek YPG za terrorystów.Podobno był moment, że USA przychylały się do żądania Turcji, ale w końcu Stany się wycofały. 
 NATO dąży do formalnej zgody wszystkich 29 państw członkowskich na plan militarny obrony Polski, Litwy, Łotwy i Estonii w przypadku rosyjskiego ataku. Brak zgody Turcji na plan oznacza większe opóźnienie we wzmacnianiu sojuszu.
Dowództwo NATO twierdzi, że „NATO ma plany obrony wszystkich sojuszników. Zaangażowanie NATO w bezpieczeństwo wszystkich sojuszników jest niezachwiane”.
Turecka delegacja ma jednak  przykazane, aby nie podpisywać, zanim nie uzyska ustępstw. - powiedziało Reuterowi jedno ze źródeł dyplomatycznych.
Spór prawdopodobnie zostanie poruszony na spotkaniu ministrów z okazji 70 rocznicy  NATO w Londynie na początku grudnia.
Zgodnie z postanowieniami Traktatu Północnoatlantyckiego z 1949 r. Atak zbrojny na jednego z sygnatariuszy paktu jest równoznaczny z atakiem na wszystkie kraje NATO. Traktat opracował różne strategie wojskowe dotyczące obrony swojego terytorium. Turcja blokująca podpisanie nowego planu może stać się niebezpiecznym precedensem dla Polski.
źródło: Reuters, TVP.INFO

 

KOMENTARZE

 • Może lepiej trzymać się z dala od erdoganowskiej Turcji
  i jej swoistego podejścia do stabilizacji i zaprowadzania pokoju...
  Oto najświeższe info (fragment):
  "Od Metala:
  Ta mapa opracowana przez @ AmyAustinHolmes pokazuje, jak przymusowe przesiedlenie przez Turcję lokalnej armeńskiej mniejszości chrześcijańskiej z Sere Kaniye trwa zgodnie z ludobójstwem Ormian popełnionym przez Turcję w 1915 r. 70 000 osób zostało zabitych w obozie koncentracyjnym Sere Kaniye."
  Więcej (+mapa) pod adresem:
  https://kodluch.wordpress.com/2019/11/26/26-11-2019-syria-1516-dzien-sprzatania-swiata/#more-12315
 • @banaco 00:58:48
  W uzupełnieniu dodam za w/w źródłem, że obecnie Turcja i jej "protureccy" zajmują się nie tylko współkradzieżą syryjskiej ropy, ale ostatnio masową grabieżą zboża z ulokowanych na północy Syrii spichlerzy. To wszystko w ramach akcji "Świt pokoju", oczywiście...
 • @banaco 01:07:04
  (…) obecnie Turcja i jej "protureccy" zajmują się nie tylko współkradzieżą syryjskiej ropy, ale ostatnio masową grabieżą zboża z ulokowanych na północy Syrii spichlerzy.


  A mimo wszystko relacje pomiędzy Rosją a Turcją są bliskie i dobrze się układające.
 • Turcja ma drugą co do wielkości, po Stanach Zjednoczonych,
  armię w NATO. Morze Czarne, po zajęciu Krymu przez Rosję, jest w zasadzie dostępne dla USA i zachodnich państw NATO tylko przez Dardanele, czyli to zależy Turcji.

  W czasie wizyty w USA premier Bułgarii (chyba wczoraj) powiedział, że
  dziennikarzom, że nie pozwoli na stałą bazę wojskową NATO na Morzu Czarnym, co mogłoby rozgniewać Rosję. Oczywiście zgadza się na użytkowanie bułgarskich portów do koordynacji i krótkotrwałe użytkowanie. https://www.rferl.org/a/bulgaria-u-s-express-cooperation-on-black-sea-defense-energy-diversification/30292186.html
 • @banaco 01:07:04
  Według obserwacji działań NATO na arenie miedzynarodowej to jest to przestępcza organizacja zbrojna która dziala w imieniu kryminalistów nazywanych potocznie rządem czy tez władzą z prezydentami i premierami na czele.
  To NATO napadło na Libie która nie napadła na żaden kraj natowski mordujac tam bezbronnych ludzi bombardujac miasta, to NATO napadło na Jugosławie chociaż Jugosławia nie napadla na żaden kraj natowski i używało bomb z uranem , to NATO napadło na Afganistan chociaż Afganistan nie napadł na żaden kraj natowski. To NATO bombarduje bezprawnie SYRIE chociaż Syria nie napadła na żaden kraj natowski. Obecnie w HOLANDII opozycja oskarża praeicowy rząd z premierem Rutte na czele że holenderscy piloci w f16 bombardowali Ludność cywilna w IRAKU mordując tam setki bezbronnych osób i że tą zbrodnie władze ukrywały przed opinią publiczną. 

  A Polska weszła w struktury tej kryminalnej organizacji wysyłając także bez prawnie polskie wojsko do Afganistanu i Iraku stała się tym ssmym wspólnikiem okupantów i tej kryminalnej organizacji zbrojnej zwanej NATO.
 • @Monaco 03:13:20
  Sumując.

  A przecież w statutsie ma ta przestępcza organizacja wyraźnie napisane, że jest to sojusz " obronny " to napad na Afganistan, Jugosławie Syrie jest jawną kryminalną zbrodnią bo przecież te kraje na żaden natowski kraj nie napadły.
 • @Autor
  Jestem zdegustowany poglądami autorki w tym temacie.

  Polską Racją Stanu jest zachować możliwość dobrych relacji z Turcją jako remedium na naciski Rosji i Niemiec. USA - to widać, słychać i czuć - usunie się z Europy i basenu Morza Śródziemnego.
  To nie jest sprawa dyskusyjna - liczy się ekonomia. Po prostu USA nie jest w stanie pełnić dalej roli żandarma w tym regionie. Usunie się, gdy tylko w sposób istotny zostaną zagrożone ich interesy w rejonie Pacyfiku i Atlantyku.

  NATO - to sztuczny twór, który nie podejmie żadnych konkretnych działań.
  Drugie, że dla nas większym zagrożeniem jest UE niż Rosja.
 • @Anna-PK 02:29:45
  Mam nadzieję, że w Zatoce Meksykańskiej takich problemów dostępowych nie ma...
 • @Monaco 03:13:20 5*
  Tak, sama przynależność do zbrodniczej zbrojnej organizacji winna być karalna, a nasze współuczestnictwo w napaści na Irak to międzynarodowy rozbój, za który powinniśmy płacić reparacje wojenne.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:17:10
  Dobre relacje ze zbrodniarzami? Ach, czemu odpuściliśmy sojusz z nazistami?
 • "I ty Erdoganie przeciwko nam?"
  -------------
  Aby zrozumieć niektóre wolty - niektórych polityków na świecznikach - należy wiedzieć, że tak USA jak i Turcja i nie tylko oni - są tylko posłusznymi narzędziami w kosmatych łapkach czarciego pomiotu - przez który to pomiot - są opanowane bez reszty. Bez reszty!
  Erdogan nie podskoczy tylko czarciemu pomiotowi - bo skończyłby natychmiast - jak kiedyś skończył JFK w Dallas.
  Wniosek?
  To czarci pomiot podskakuje - komu tylko zechce - Erdoganem. Innym razem czarci pomiot podskakuje czy to Trump'em czy to Putinem, etc.
 • @interesariusz z PL 08:25:41
  Proszę jaśniej, bo nie wiem z której strony przy...
 • @Monaco 03:22:01
  Pełna zgoda.
  Szkoda tylko, że pozbawiłeś mnie, człeku, możliwości komentowania na swoim blogu. Było by ciekawie. Cóż....
 • @
  Proponuję uznać Turcję za kraj terrorystyczny winny zbrodni wojennych na Kurdach.
  Dość skutecznie zaczynają zajmować miejsce i "stanowisko" ich przyjaciół obcinaczy głów.
 • @Husky 09:22:12
  Ty się pisku tak nie rozpędzaj. Twoje angole i ropokrady już dawno powinny zostać uznane za państwa kanalie, wykluczone z ONZ. A najlepiej zbombardowane.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:27:51
  A to przepraszam
  Turcy w Syrii dokonali tylko "przeglądu" kadr w społeczności Kurdyjskiej
  Widzisz jak to teraz pięknie brzmi
  pzdr.
 • Turcja gra na wielu fortepianach i na każdym fałszuje.
  Turcja lawiruje między Rosją, USA, UE, Chinami, AS...
  Taka polityka skończy się źle dla Turcji.
  Wszyscy partnerzy Turcji wiedzą o tym że Turcja (Erdogan) wszystkich traktuje instrumentalnie.
  Interesy Tureckie są sprzeczne z interesami "wielkich" w regionie.
  Interesy Tureckie są sprzeczne z prawem międzynarodowym.
  Turcja usiłuje odbudować Imperium Osmańskie...czyli zagrabić terytoria sąsiadów.. głównie osłabionej Syrii bo reszta jest za silna.

  Moim zdaniem skończy się dla Turcji źle bo Syria się wybroni a Turcja zostanie z milionami terrorystów na swoim terenie których wykorzystywała do walki z Syrią.
  Nie wykluczona jest utrata przez Turcję jakichś skrawków terytorium Kurdyjskiego czy na zachodzie nad morzem Śródziemnym "Syryjskiego".
  w trybie lokalnych referendum.
 • @Anna-PK 02:29:45
  Bo Bułgarzy mają w głowach mózg, a nie styropian. Fakt że USA nie liczy się z takimi protestami. Jak będą bardzo chcieli taką bazę założyć to zrobią jakieś sztuczne państwo takie jak Kosowo i posadzą tam takie władze które zgodzą się nawet na bazę atomową.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:17:10
  Może nie UE tylko silne Niemcy współpracujące (nawet nie na zasadzie sojuszu ) z Rosją. Sama Rosja jest w stanie zniszczyć Polskę bronią konwencjonalną, ale na zajęcie i utrzymanie jej terytorium nie ma sił. Co innego jak by się z Niemcami dogadali. No i znów jak przed II wś Francja i Anglia staną się naszymi naturalnymi sojusznikami i tak jak wtedy w razie czego nas oleją.. USA też nie pomoże bo im większy i dłuższy będzie tu konflikt tym więcej się oni wzbogacą.
 • @Husky 09:22:12
  Rozumiem "bul" Szanownego; psy u muzułmanów mają kiepsko. To z a karę, że jeden kundel pogryzł Mahometa.

  Obawy szanownego - są w jakimś stopniu uzasadnione. Ale po co mieszać do waszych sporów Polaków?
 • @marek500 10:20:28
  Toż właśnie taki wariant przedstawiłem - w skróconej wersji.
 • Turcy dążą do ludobóstwa kolejnego
  Warczą jak hieny na każdy głos poprzedniego
  NATO jest deformowane w wiadomym celu
  By bliżej było do wojny jak w PRL-u
  Sznureczki były długie i niezwykle proste
  A w Moskwie siedzieli chorzy na mózgu ospę
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • @JAM.M 11:14:39
  Świńta Rajca!

  Dowód: ci w Moskwie, gdy ich imperium; ZSRR z satelitami, chyliło się ku upadkowi, zrobili hekatombę atomową, zrzucając swoje bomby na Hiroszimę i Nagasaki! Na bezbronnych i Bogu ducha winnych cywili!
 • @marek500 10:20:28
  W dzisiejszych, albo jutrzejszych czasach, do okupacji zwłok po Polin to Rosji wystarczyłyby autonomiczne T72, oraz mała drużyna manekinów, poruszanych siłą baterii.
  Kościółek święty rękami kapelanów, by tych wszystkich harcerzy położył zaraz przed gąsienicami tych autonomicznych automatycznych inteligentnych człołgów. Bo oddać życie za swoje 3 ojczyzny, to bogu miłe!
 • @Monaco 03:13:20
  W obecnej rzeczywistości (po rozpadzie Układu Warszawskiego) NATO upodobniło się do rekina-żarłacza, który musi nieustannie pływać, wypatrywać wciąż nowej zdobyczy i ustawicznie pożerać. Bez tej formacji i w ten sposób funkcjonującej, USA czeka zapaść gospodarcza i upadek z pozycji dominującego światowego imperium. Wszyscy o tym wiedzą – niektórzy czekają na to z nadzieją, inni z obawą lub przerażeniem. Ale kurczowe podtrzymywanie tego tworu w takiej formie (a może i w jakiejkolwiek) prowadzi niechybnie do ogólnoświatowej katastrofy – w pierwszych szeregach ofiar stoją najsłabsi… Dlatego nie wydaje się żadnym ryzykiem próba rozsądnego i odpowiedzialnego wejścia na ścieżkę budowy-odbudowy sąsiedzkich stosunków z dala od wojennej retoryki. Za wyjątkiem obecnie rządzących, narody niczym w zasadzie nie ryzykują w dłuższym horyzoncie czasowym. Droga, którą teraz nas prowadzą, wiedzie w przepaść.
 • Turcja idzie na Wschód!
  Turcja nie ma szans na przynależność do UE i w dodatku USA tolerowały spisek i zamach na Erdogana, sprawił, że Turcja się zwróciła na Wschód.
  Przez Turcję już Chiny pociągiem transportują swoje towary do Europy i Turcja wraz z Rosją wyraża poparcie dla Iranu.

  A wszystkich ich zaczyna łączyć: Szanghajska Organizacja Współpracy
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Szanghajska_Organizacja_Wsp%C3%B3%C5%82pracy
  Proszę zobaczyć jaka tam rośnie siła. To jest chińska organizacja przeciwko obozowi państw pod amerykańskim parasolem. To są teraz dwie siły konkurujące ze sobą, to obraz nowego podziału świata.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:17:10
  "USA - to widać, słychać i czuć - usunie się z Europy i basenu Morza Śródziemnego."
  A dokąd USA się usunie? USA nie ma wyboru, wszędzie już są Chiny.
  Turcja dla USA jest cennym i wartościowym sprzymierzeńcem, ale już ma inne plany. To był amerykański duży błąd z tym zamachem na Erdogana.
  Proszę popatrzeć na to:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Szanghajska_Organizacja_Wsp%C3%B3%C5%82pracy
  :) Ciekawe co zrobią USA, bardzo ciekawe.
 • @Oracz 11:40:11
  Skaczesz jak kangur pomijając zagłodzenie
  Potem zbrodnie na Polakach to ich pragnienie
  USA niestety też nie było bez winy
  W czym przodował kaleka na szczycie drabiny
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • @Anna-PK 15:18:24
  //USA tolerowały spisek i zamach na Erdogana, sprawił, że Turcja się zwróciła na Wschód.//
  Czy Erdogan podziela Pani intencje?
 • @Husky 17:11:10 A ma Pan jakieś zdanie na ten temat?
  Ja opisuję zaistniałe fakty. A te fakty przedstawiłam wyżej. Proszę poczytać i sprawdzić, a potem jeszcze raz to wygoglować po chińsku.
  https://gdb.voanews.com/A67270E7-2FA3-46EA-9DEE-A1F1C0D9A08C_cx0_cy4_cw0_w408_r1_s.jpg
 • @Anna-PK 17:23:35
  Turcja to Erdogan?
 • @Husky 17:50:32 Na razie tak.
  Niezależnie kto jest przy władzy w Turcji, to Kurdowie nie mają tam przyjaciół, były krwawe zamachy, a i ostatnie wydarzenia nie sprzyjają też przyjaźni z Turkami. I jeżeli USA uznają YPG za organizację terrorystyczną, to wiadomo, że w NATO rządzi Erdogan.

  Widocznie to wystawne przyjęcie w Białym Domu nie wystarczyło aby go przekupić.
 • @Anna-PK 15:26:33
  O. Żałuje Pani USA?

  Niech sczeźnie ta ta podła struktura. Tyle wojen, mordów, ludzkiego nieszczęścia.
 • @Husky 09:38:05
  To są sprawy między muslinami i nam nic do tego. Mnie bardziej interesują zbrodnie USA/GB/Izraela/Francji i innych.
 • @Anna-PK 17:23:35
  No to przypomnijmy sobie fakty . https://www.salon24.pl/u/emerytka/940766,czyzby-sojusz-turcji-z-rosja Turcja prowadzi wielowektorową politykę czego i nam należy życzyć . Salut.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:01:34
  A mnie bardziej interesują zbrodnie Rosji w Syrii.
 • @interesariusz z PL 08:25:41
  Za to z Israelem trzymamy sztame.
 • @Husky 20:32:53
  Jakie zbrodnie ?. Dasz jakieś dowody .
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:01:34
  "To są sprawy między muslinami…"/ J. Ruszkiewicz/


  A co to takiego te musliny- zwoje cienkiej tkaniny?

  https://en.wikipedia.org/wiki/Muslin

  "Muslim" znaczy w języku angielskim muzułmanin.


  "Mnie bardziej interesują zbrodnie USA/GB/Izraela/Francji i innych."/J. Ruszkiewicz/

  Bardziej niż wielowiekowe zbrodnie Turków? Nie pytam dlaczego.
 • @Repsol 20:39:55
  http://mikstury-bezmetki.neon24.pl/post/151712,gloworiezy-21
 • @Husky 17:50:32
  "Turcja to Erdogan?"

  Teraz już tak.
  I usrael ma problem, a trolle muszą robić dobrą minę do złej gry i zadawać coraz głupsze pytania.
 • @AgnieszkaS 20:40:33
  Agnisia... Nie bronię bynajmniej Turków bo mają się z czego spowiadać. Śmieszy mnie jednak święte oburzenie Huskego, który wiernie służy największym zbrodniarzom w historii ludzkości. Trochę umiaru.
 • @Husky 20:32:53
  "A mnie bardziej interesują zbrodnie Rosji w Syrii."

  To zacznij zgłębiać temat bombardowań... "państwa" islamskiego.
  To czołowa "zbrodnia" Rosji.
 • @Husky 20:32:53
  Jakie zbrodnie? Konkrety proszę!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:01:34
  Rosyjskie siły powietrzno-kosmiczne, wraz z wojskami kukiełkowego dyktatora Baszszara al Asada, zadały nowe potężne naloty na Wschodnią Gutę, która znajduje się na południowo-wschodnich przedmieściach Damaszku – informuje Agence France Presse. Obszar ten znajduje się pod kontrolą syryjskich powstańców. Bombardowanie rozpoczęło się 19 lutego. Putin brutalnie mści syryjskim kobietom i dzieciom za haniebną porażkę grupy Wagnera. Rosja używa zabronionych rodzajów amunicji podczas najbardziej brutalnych bombardowań w pobliżu Damaszku, gdzie w ostatnim tygodniu zginęło około 500 osób. Wśród zabitych – ponad 120 dzieci. Taki wniosek wynika z przekazów zespołu Conflict Intelligence Team, który monitoruje sytuację w Syrii. Chodzi o użycie pocisków zapalających i klastrowych, które zgodnie z prawem międzynarodowym nie mogą być stosowane na obszarach mieszkalnych.


  Jak przypomniano przez grupę, wykorzystanie klastra i amunicja zapalająca w miejscach, gdzie ludność cywilna jest zakazane przez konwencje międzynarodowe. PRZECZYTAJ: Zabójstwa kobiet i dzieci. Prawie 80 procent masakr w Syrii na sumieniu Asada i Putina Erdoğan nazwał Baszszara al-Assada terrorystą, który zabił co najmniej milion osób Syryjskiego dyktatora Baszszara al-Asada należy postawić przed sądem międzynarodowym – Makron Wschodnia Guta, przedmieście Damaszku, znajduje się pod kontrolą powstańców przeciwnych reżimowi Asada. Obszar ten jest atakowany przez kilka lat wojny. Od 19 lutego rozpoczęła się fala bombardowań, którą społeczność światowa nazwała już „masakrą”.
  https://jagiellonia.org/wp-content/uploads/2018/02/0000_Ludob-jstwo.jpg

  Source: https://jagiellonia.org/trwa-ludobojstwo-w-syrii-putin-z-asadem-popelniaja-nowe-zbrodnie-przeciwko-ludzkosci-wideo/
 • @Jasiek 20:53:12
  Tzw. "państwo islamskie" to wspólne dzieło USA/Izraela/Arabii Saudyjskiej więc rzecz święta dla Huskego. Mnie jakoś to nie dziwi.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:01:34
  "Jakie zbrodnie? Konkrety proszę!"

  Bombardowanie "państwa" islamskiego - dla huskego to zbrodnia, bo to pobratymcy jego usraelskich mocodawców.

  Pozdro!
 • @Husky 21:04:37
  Gazowanie cywili i broń masowego rażenia to też były zbrodnie przeciwko ludzkości. Jak się okazało podrabiane.
  Więc dla mnie wiarygodność źródeł zachodnich (czyt. CIA) jest taka sama jak zbiornika na ścieki.
 • @Jasiek 20:49:49
  To skończ trollowanie
  W czym problem
 • @Husky 20:41:39
  1abezmetki mikstury wciska , a już myślałem że Tobie się pomerdało . Salut :) . Wagnerowcy jak ulał . https://wolnemedia.net/zbrodniczy-ochroniarze-firmy-xe/ Ps . O Academy nie wspomnę .
 • @Jasiek 21:09:11
  Dlatego nie wklejam Sputnika
 • @Husky 21:11:57
  To ty trollujesz a nie Jasiek. Nie wiesz, że pochwała nazizmu, komunizmu a ostatnio także terroryzmu jest karalne? Za to powinieneś dostać dożywotniego bana bo jeszcze zainteresuje się przez ciebie portalem ABW.
 • @Repsol 21:12:55
  Prezydent Turcji Recep Erdoğan nazwał Baszara al-Assada terrorystą, który zabił co najmniej milion osób
  Z syryjskim prezydentem Baszarem al-Assadem, który zabił co najmniej milion osób, nie można współpracować, powiedział turecki prezydent Recep Erdogan. Syryjski przywódca Baszar al-Assad jest terrorystą, nie można z nim współpracować. Takie oświadczenie na konferencji prasowej w Tunezji zostało wydane 27 grudnia przez tureckiego prezydenta Recepa Erdoğana, informuje Reuters. Assad był zaangażowany w terroryzm „na szczeblu państwowym” – powiedział Erdoğan. Turecki prezydent dodał także, że Syria kierowana przez człowieka, „który zabił co najmniej milion jego obywateli” nie może mieć przyszłości. Wcześniej to samo oświadczenie zostało złożone przez Sekretarza Stanu USA. Przypomnijmy, że Rex Tillerson powiedział, że Baszar al-Assad nie będzie miał żadnej roli w przyszłości Syrii. Przypomnijmy, że syryjskie grupy opozycyjne sprzeciwiały się przetrzymywaniu w Rosji Kongresu Dialogu Narodowego Syrii, który ma się odbyć w Soczi pod koniec stycznia 2018 roku. Według syryjskiej opozycji Moskwa wezwała ją do anulowania żądań rezygnacji prezydenta Syrii Baszara al-Assada. Warto podkreślić, że Baszar al-Assad, którego cała społeczność światowa uważa za winnego w śmierci setek tysięcy pokojowo nastawionych obywateli Syrii, jest uważany za marionetkę Kremla. Tak więc, rosyjskie MSZ skrytykowało prezydenta Turcji Recepa Erdoğana i stanęło w obronie Baszara al-Assada. Konflikt militarny w Syrii trwa od 2011 roku. W operacjach wojskowych uczestniczą siły rządowe SAR, opozycjoniści, radykalni islamiści, Kurdowie i inne siły. We wrześniu 2014 roku operacja przeciwko ISIS została rozpoczęta przez koalicję kierowaną przez Stany Zjednoczone. We wrześniu 2015 r. Rosja wspierająca przystąpiła do konfliktu po stronie Baszara al-Assada. W 2016 r. Turcja rozpoczęła operację wojskową na północy Syrii. Erdoğan twierdził, że jednym z celów inwazji było obalenie reżimu tyrana Assada. Ale potem wyjaśnił, że Turcja walczy przeciw terrorystom, a nie przeciwko „konkretnej osobie”.
  Source: https://jagiellonia.org/erdogan-nazwal-assada-terrorysta/


  https://jagiellonia.org/wp-content/uploads/2017/12/kmo_085445_02155_1_t218_223157-1900x1067_c.jpg  Source: https://jagiellonia.org/erdogan-nazwal-assada-terrorysta/
 • @Husky 21:13:42
  A szkoda, oni przynajmniej nie kłamią jak żydowskie gadzinówki, które ty cytujesz.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:16:48
  Czy ja pochwalam Rosjan?
 • @Husky 21:19:50
  Dopóki piszesz te swoje kocopały o PiS to pół biedy bo wzbudzasz tylko śmiech. Ale z poważnych tematów nie żartuj. Uskuteczniaj to u Gavrylenki. To taka moja dobra, prywatna rada...
 • @Husky 21:04:37
  Przecież to Fundacja Wolność i Demokracja , czyli fundusz Sorosa . Ty przeciw PIS ?. " Te uchybienia polegały m.in. na tym, że z konkursu z powodu rzekomego braku niezależności politycznej została wykluczona Fundacja Wolność i Demokracja, w Radzie której zasiadał min. A. Lipiński, a jednocześnie dopuszczono do oceny merytorycznej Fundację im. S. Batorego pomimo tego, że w chwili składania oferty w Radzie Fundacji zasiadał wicemarszałek Senatu B. Borusewicz. Ponadto oceniający zakwestionowali działalność Fundacji Wolność i Demokracja na rzecz społeczeństwa obywatelskiego." https://wpolityce.pl/polityka/418947-oswiadczenie-wicepremiera-glinskiego No to dałeś do pieca .Salut :)))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:19:33
  To za pieniądze G.Sorosa . Takie żródło dał Husky . Salute .
 • @Husky 21:19:50
  Który mój komentarz zainteresuje ABW ?
  Czy aby przed 6 rano nie napisać przeprosin i wyjaśnić te niecna działania
 • @Husky 21:34:09
  Odpowiem Amigo słowami " twojego" Prezesa . https://www.youtube.com/watch?v=3PVBeKLEvtc Trzymaj się .Salute :)
 • @Husky 21:17:28
  No tak , a Saddam Husajn miał broń masowej zagłady . Salut :))) https://www.csmonitor.com/USA/Politics/DC-Decoder/2012/0908/Did-the-CIA-just-mess-up-on-Iraq-s-weapons-of-mass-destruction
 • @Repsol 21:44:37
  Nie zdążyłem się go zapytać
  Szkoda
  I komu to przeszkadzało
  8-)))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:04:49
  "Tzw. "państwo islamskie" to wspólne dzieło USA/Izraela/Arabii Saudyjskiej więc rzecz święta dla Huskego. "

  To interesujcie, że na liście współtwórców ISIS zabrakło zbrodniczej Turcji- przypadek to, czy celowe pominięcie?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:16:48
  "To ty trollujesz a nie Jasiek."

  Trolluje ten, który używa następującego "argumentu":

  "I usrael ma problem, a trolle muszą robić dobrą minę do złej gry i zadawać coraz głupsze pytania."

  Trolluje również ten, który na sposób prymitywny opowiada się po stronie trolla.
 • @AgnieszkaS 22:06:18
  Nie dając materiału do żródła robi się za trolla ?. Dobrze zrozumiałem .
 • @Anna-PK 15:18:24
  Treść tego wpisu ma stanowić uzasadnienie dla dalszego wzmacniania (rozwijania i dozbrajania) NATO, czy źle zrozumiałem?
 • @banaco 22:16:31 Myli się Pan.
  "dalszego wzmacniania (rozwijania i dozbrajania) NATO, czy źle zrozumiałem?"

  Mój wpływ na politykę świata jest zerowy. A NATO jest płacone z naszych podatków, to wolę niższe podatki, niż wyższe.

  Moim jedynym celem jest pokazanie ciekawego tematu w polityce bieżącej, który w jakiś mniejszy, czy większy sposób nas wszystkich dotyczy.
  Ja nie kibicuję nikomu. Staram się tylko poznać jak najwięcej prawdy bez oszukiwania się. Nie znoszę kiedy ktoś chce się popisać i zaczyna pisać fantastyczny scenariusz na przyszłość, oczywiście jak to "nasi" będą górą.
  Polityka to nie mecze, tam nie ma żartów.
  Pozdrawiam.
 • @Anna-PK 22:59:55
  //Ja nie kibicuję nikomu//
  Hmm....
 • @AgnieszkaS 22:06:18
  Agnisiu... Teraz to mnie rozbawileś :)
  To co tutaj robi Husky to wszyscy doskonale wiedzą. Chcesz mu zrobić niedźwiedzią przysługę?
  Akurat Jasiek to wyjątkowo rzetelny i sympatyczny komentator.
  Szukasz trolli? Najszybciej znajdziesz u Gavrylenki :)))
 • @Anna-PK 22:59:55 Uspokoiła mnie Pani
  gdyż sugestia, że NATO nieustannie rozwijane i dozbrajane miałoby być właściwą reakcją na projekt BRI, wydawałaby mi się raczej żałosna.
  Pozdrawiam również.
 • @Husky 23:03:22
  W kulturalnej dyskusji zabrania się:
  1. Ad personam
  2. Ad Hitlerum, Stalinum, ...bo to kończy dyskusję.
  3. Nie ujawnia się własnych politycznych przekonań
  4. Nie ujawnia się własnego wyznania religijnego.
  5. Nie ujawnia się własnego statusu materialnego.

  W ten sposób wszyscy są równi i dyskusja ma szanse. Kiedy zaczyna się kibicowanie i wyzwiska, to już jest dziecinada. Dyskusja polityczna to nie jest mecz.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_Godwina

  https://www.fallacyfiles.org/adnazium.html
 • @Anna-PK 23:28:48
  //W kulturalnej dyskusji zabrania się:
  1. Ad personam


  Rozumiem że właśnie na Pani blogu nigdy do takich sytuacji nie dochodziło
  i dość szybko Pani reagowała w odpowiedni sposób
  Rozumiem
  Szanuję
  Pozdrawiam

  8-))))))))
 • @Husky 23:36:40
  Na mojej dyskusji "ad personam" też dochodzi i ja... wycinam.
  Nie widzę powodu aby pozwolić, aby ktoś mi na moim blogu "pluł w kaszę".
  Jeżeli dojdzie do tego, że mnie tego robić nie będzie wolno i trzeba będzie się "władzy" prosić o obronę, to ja rezygnuję. Ja nie lubię się skarżyć i sama swoje porachunki załatwiam. Jestem już dorosła.
 • @Anna-PK 00:06:19
  Poprawka: pani wycina również, jeśli komentarz nie jest „ad personam”, a ad meritum. Zapewne to jest kwalifikowane jako „plucie w kaszę”?
 • @
  Małe pieski szczekają (how? how?) a karawan (As-Salamu alaykum) jedzie dalej.
  ''Pozwolenie Danii na budowę Nord Stream-2 na wodach terytorialnych kraju wejdzie w życie 28 listopada, a operator Nord Stream 2 AG może rozpocząć układanie gazociągu na duńskim odcinku.''
 • @Husky 17:50:32
  Obecnie tak. I jest znakomicie zorganizowany. Ale ja wiuem, ze ty będzie popierał lewusów, aborcjonistów, pedałów, byle byli projankescy BEZKRYTYCZNIE
 • @Husky 20:32:53
  A mnie amerykańskie w Iraku, Syrii, Libi, Wenezueli. A nawet w Wietnamie uprawiali ludobójstwo., Obecnie robią to w Jemenie.
  Tak szczerze. Potrafisz spokojnie patrzeć w lustro? Popierając zbrodnicze reżimy? Dlaczego liczba mnoga? Bo obecnie najbardziej ludobójcze reżimy to USA, Izrael, Saudowie
 • @AgnieszkaS 20:40:33
  Nagle Pani antyturecka? Bo Erdogan się zbuntował? Brzydzę się takimi jak pani.Antypolakami bez szkoły, bo szkoła jankeska to żadna szkoła, któzy z daleka pouczają Polaków w Polsce. Śmierdzi zdrajcą i ... (niech każdy se sam dopowie i nie powinien sie krygować, bo pani ma poglądy lewackie czyli równouprawnienie pani popiera).
 • @AgnieszkaS 22:01:18
  Turcja akurat inne siły tam wspierała. A Pani, jak to zwykła ... i kłamca, odwraca kota ogonem
 • @Wican 15:29:42
  Moje poglądy to moja sprawa panie "Ostry" z Niepoprawni.
 • @Wican 15:29:42
  "Nagle Pani antyturecka?"


  Nie nagle, zawsze byłam i zawsze będę antyturecka. Dosyć chamskich epitetów. Nie życzę sobie aby jakiś anonimowy osobnik mnie obrażał, a nawet bezczelnie pisał mi nową biografię.

OSTATNIE POSTY

więcej
 • POLITYKA - ŚWIAT

  Najsilniejsi...

  Piszę na podstawie amerykańskiej prasy. Podaję informacje po to, aby uświadomić jak jest Rosja i Putin postrzegani na świecie. Tekst jest tłumaczeniem. Można zaklinać rzeczywistość, ale w to wierzy prawie cały swiat. czytaj więcej

 • SPOŁECZEŃSTWO

  Jeżeli...

  Nad Polską czuwa USA, niezależnie jak Rosję w to mieszać, wkręcać, oskarżać, to nie ma żadnych szans na zmiany. Być może będą jakieś podchody chińskie, ale Rosji w Polsce nie będzie. To do wszystkich, którzy straszą i tych co się boją Rosji. czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  Tajemnice władzy Putina

  Prezydent Rosji Władimir Putin zaskoczył wszystkich podczas przemówienia kiedy ogłosił szereg poprawek do konstytucji, których uchwalenie przekształciłoby rosyjski system polityczny. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031