Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
35 postów 717 komentarzy

Polityka globalna

Anna-PK - Żona, matka, właścicielka psa o imieniu Maja.

Odbędzie się spotkanie Zelenski-Putin.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jutro, 09.12.2019, prezydent Rosji Władimir Putin i prezydent Ukrainy Wołodymyr Zelenski staną twarzą w twarz po raz pierwszy podczas poniedziałkowych rozmów pokojowych w formacie normandzkim w Paryżu.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nadchodzący szczyt Putin-Zeleński zawiera wszystkie niezbędne składniki potencjalnego przełomowego spotkania. Ostatnie, czterokierunkowe spotkania Rosji, Ukrainy, Niemiec i Francji mające na celu zakończenie wojny we wschodniej Ukrainie - odbyło się w 2016 r. Od tego czasu wiele się zmieniło. W ciągu ostatnich kilku miesięcy Moskwa i Kijów przeprowadziły historyczną wymianę więźniów i pośredniczyły w umowie o wycofaniu wojsk między ukraińskimi siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami.
Zelenski wygrał lawinowe zwycięstwo w wyborach prezydenckich na Ukrainie w kwietniu programem  walki z korupcją i wznowienia dialogu z Rosją o zakończeniu wojny we wschodniej Ukrainie. Aktor,  który został prezydentem, ponownie dostał  silne poparcie społeczne w lipcu, kiedy to jego partia, Sługa Narodu,  zdobyła  większość miejsc w wyborach parlamentarnych w kraju. Dzięki temu mandatowi ukraińskiej opinii publicznej Zelenski  mógł postawić pierwsze kroki w łagodzeniu napięć z Moskwą.
Polityka Zelenskiego w kierunku Moskwy nie jest  popularna  we wszystkich kręgach społecznych Ukrainy. Po ogłoszeniu układu Zelenskiego z Rosją i separatystami,  tysiące demonstrantów zebrało  się na majdanie w Kijowie, aby oskarżyć swojego prezydenta o „kapitulację” względem Kremla. Żołnierze z ultra-nacjonalistycznego batalionu Azow,  posunęli się tak daleko, że odmówili wykonania rozkazów Zelenskiego o wycofaniu się i zagrozili wznowieniem rebelii. Dzisiaj też w Kijowie są wielotysięczne demonstracje.
Niedawna ankieta przeprowadzona przez Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii wykazała, że ​​wskaźnik akceptacji Zelenskiego spadł o 21 procent w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, z 73 procent we wrześniu do 52 procent do końca listopada. Ankieterzy zauważyli, że sposób, w jaki Zelensky poradził sobie z konfliktem we wschodniej Ukrainie, oraz kilka niepopularnych reform, były powodem tak szybkiego spadku poparcia prezydenta.
Chociaż Zelenski zdobył ponad 70 procent głosów, wciąż nie umocnił swojej władzy i agresywna mniejszość nacjonalistyczna jest w stanie dyktować warunki obecnemu rządowi. Wydaje się, że nawet Putin ma wątpliwości co do słabości politycznej swojego ukraińskiego odpowiednika. Podczas forum inwestycyjnego w Moskwie 20 listopada rosyjski przywódca wyjaśnił, że chociaż nie wątpi w szczerość Zelenskiego, zastanawia się, czy prezydent-aktor rzeczywiście  ma siłę spełnienia obietnicy i przywrócenia pokoju we wschodniej Ukrainie.
Mimo, że wielu w Moskwie sympatyzuje z kłopotami politycznymi Zelenskiego, Rosja ma niewielki apetyt na złagodzenie wewnętrznej presji na ukraińskiego przydenta. Od  początku  konfliktu, w Moskwie, zarzucano Putinowi,  że nie zajął Donbasu tak jak Krymu.
Jeszcze bardziej niepokojące dla Moskwy są ostatnie sygnały z Kijowa, że ​​administracja Zelenski może odejść od porozumień mińskich. 10 października Zelenski oświadczył, że Ukraina wycofa się z umów już w przyszłym roku, jeśli parlament tego kraju nie przyjmie ustawy o specjalnym statusie dla terytoriów separatystycznych. Jak ten krok potraktują państwa zachodnie? Czy uznają winę po stronie ukraińskiej i zniosą sankcje dla Rosji, czy wręcz odwrotnie?
Myślę, że Putin ma nadzieję, że Macron i Merkel wyjaśnią Zeleńskiemu, dlaczego musi wdrożyć umowy z Mińska, czego wielu w Kijowie nie lubi. -.
Wynik rozmów w Normandii będzie w dużej mierze zależeć od tego, co zrobią Macron i Merkel.
Jeśli poprą Putina, Zelensky nie będzie miał innego wyjścia, jak się zgodzić, ale jeśli staną po stronie Zelenskiego, to może doprowadzić do wznowienia walk we wschodniej Ukrainie .

KOMENTARZE

 • @Anna-PK
  Gwarantuję że wszyscy się zdziwią , świat ma po kokardy banderopiteków . Pora wyegzekwować od nich zaległości . Zakład ?. Salute 5*.
 • @Repsol 17:11:28 Jest jeszcze jeden uczestnik spotkania,
  chociaż nie będzie go widać w czasie rozmów. To są Stany Zjednoczone i impeachment prezydenta Trumpa na tle telefonicznej rozmowy z Zelenskim. To jest jak guz na głowie Zielenskiego po wizycie w Białym Domu.
 • @Repsol 17:11:28
  https://youtu.be/Zc8F8NQYdR4

  To jest film o Ukrainie.
 • @Anna-PK 17:41:57
  Proszę tu jest film o tych Q..wich synach . Salute :) https://www.youtube.com/watch?v=RkE4V4sqEJI&feature=emb_logo
 • Chodzą słuchy po Paryżu.....
  Że po spotkaniu zostanie wręczona nagroda Politycznego Aktora Roku.
  Ciekaw jestem który z nich otrzyma złotą statuetkę

  8-))))))
  pzdr.
 • @Husky 19:41:30
  Jeżeli o mnie chodzi, to ja głosuję za Borysem Johnsonem. Obecnie odgrywa znakomicie rolę Hamleta, "...być, albo nie być"... i kto wie, jeszcze może odegrać ...Króla Lira.
 • @Anna-PK 19:54:25
  :)))))
 • @Anna-PK 19:54:25
  JA TEŻ !!!!!

  Spoko facet
 • @Husky 19:57:33
  Nie wiem jak UK ( albo jego resztki) zachowywać się będą pod jego panowaniem, ale przynajmniej będzie wesoło.
 • @Anna-PK 20:04:42
  Wesoło?
  Jest wesoło.
  I to jest piękne !!!!
  To nie kraj smutasów,gburów i nieudaczników
 • @Husky 20:18:26 Lepiej by się Pan zajął zbieraniem
  poparcia dla księcia Andrzeja, to byłby większy z tego pożytek. Ja wiem czym ten kraj nie jest, proszę raczej pisać czym jest.

  "To nie kraj smutasów, gburów i nieudaczników"
 • @Anna-PK 20:25:19
  Oj tam ,zaraz poparcia....
  https://s.yimg.com/tr/i/f2def38452d2491cbdd72f8ae9c119af_A.jpeg

  https://ph.answers.yahoo.com/question/index?qid=20190812164042AAUGdxI

  https://voiceofeurope.com/2019/08/warning-signs-in-multicultural-liberal-london-tell-people-not-to-poop-in-the-streets/
 • @trojanka 20:44:09
  https://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/0b/4d/1f/69/kwiaty.jpg
 • A w Kijowie przed siedzibą prezydenta budują namioty.
  Powstał "Ruch oporu przeciwko kapitulacji". Oprócz namiotów budowano jakąś ścianę, ale straż nie dopuściła do finału tej budowy.
  Jutro w czasie kiedy będą rozmowy w Paryżu, będzie w Kijowie presja.
 • @ Autorka, All
  Bałbym się spotkać z Zeleńskim po tym jak widziałem drgawki Makreli....

  5*

  Ukłony

OSTATNIE POSTY

więcej
 • SPOŁECZEŃSTWO

  Jeżeli...

  Nad Polską czuwa USA, niezależnie jak Rosję w to mieszać, wkręcać, oskarżać, to nie ma żadnych szans na zmiany. Być może będą jakieś podchody chińskie, ale Rosji w Polsce nie będzie. To do wszystkich, którzy straszą i tych co się boją Rosji. czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  Tajemnice władzy Putina

  Prezydent Rosji Władimir Putin zaskoczył wszystkich podczas przemówienia kiedy ogłosił szereg poprawek do konstytucji, których uchwalenie przekształciłoby rosyjski system polityczny. czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Globalne działanie antyglobalistów.

  France Libre 24, logo Wieży Eiffla, strona internetowa wyglądająca jak francuski portal informacyjny, zawiera też artykuły w języku francuskim. Jest to wszystko bardzo mylące. Badania ujawnieniają związek portalu z Polską. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031