Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
35 postów 717 komentarzy

Polityka globalna

Anna-PK - Żona, matka, właścicielka psa o imieniu Maja.

Co się dzieje w Rosji.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zmartwienie Pentagonu: Rosja budzi sympatię wśród amerykańskiego wojska. https://www.voanews.com/usa/pentagon-concerned-russia-cultivating-sympathy-among-us-troops

Ludność Rosji wynosi145,927,032 największym miastem Rosji jest Moskwa i liczy 12,1 mln. ludzi. W Rosji jest około 185 grup etnicznych i 35 oficjalnych języków. Szacuje się, że około 81% ludność  Rosji  mówi oficjalnym językiem rosyjskim jako pierwszym i jedynym językiem. Większość osób posługujących się językiem mniejszości jest również dwujęzycznymi użytkownikami rosyjskiego. Obecnie w Rosji mówi się ponad 100 językami mniejszościowymi, z których najpopularniejszym jest tatarski (tatarski), którym posługuje się więcejniż 3% populacji kraju.

Inne języki mniejszości to ukraiński, czuwaski, baszir, mordwiński, czerkieski i czeczeński. Chociaż niewiele z tych populacji stanowi nawet 1% populacji rosyjskiej, języki te są widoczne w kluczowych obszarach regionalnych.

 Rosja posiada około 15 mln nielegalnych emigrantów, głownie z byłych republik. W tym roku 220 tys. uzyskało rosyjskie obywatelstwa. https://www.themoscowtimes.com/2019/10/01/russia-moves-toward-dual-citizenship-for-foreigners-a67539

Gospodarka Rosji to gospodarka mieszana i transformacyjna posiadająca własność państwa w strategicznych obszarach gospodarki. Reformy rynkowe w latach 90. sprywatyzowały znaczną część rosyjskiego przemysłu i rolnictwa, z godnymi uwagi wyjątkami od tej prywatyzacji w sektorach energetycznym i obronnym.
Rozległa geografia jest ważnym wyznacznikiem jej działalności gospodarczej, a niektóre źródła szacują, że Rosja zawiera ponad 30 procent światowych zasobów naturalnych.  Bank Światowy szacuje całkowitą wartość zasobów naturalnych Rosji na 75 bilionów USD. Rosja ma obfitość ropy naftowej, gazu ziemnego i metali szlachetnych, które stanowią znaczną część rosyjskiego eksportu.
Rosja ma duży i wyrafinowany przemysł zbrojeniowy, zdolny do projektowania i produkcji zaawansowanego sprzętu wojskowego, w tym myśliwca piątej generacji, okrętów podwodnych napędzanych energią jądrową, broni palnej i pocisków balistycznych krótkiego  dalekiego zasięgu. Wartość rosyjskiego eksportu broni wyniosła 15,7 mld USD w 2013 r. - ustępując jedynie USA. Największy eksport wojskowy z Rosji obejmuje samoloty bojowe, systemy obrony powietrznej, statki i okręty podwodne.
Procentowy roczny wzrost Dochodu Narodowego w Rosji.  https://tradingeconomics.com/russia/gdp-growth-annual
Dochód narodowy Polski per capita: https://pl.tradingeconomics.com/poland/gdp-per-capita-ppp
Rosja jest szóstą gospodarką świata. Wskaznik Giniego, czyli rozmieszczenie dochodu w Rosji wynosi 37.7%  https://www.statista.com/statistics/872875/gini-index-score-of-russia/w Polsce 32.1% a np. w UK wynosi 73.2% Im niższy wskaźnik tym lepszy podział dochodu między ludność. Im wyższy wskaźnik, tym więcej milionerów i biedaków.
Rosja posiada małe zadłużenie wynoszace około 15% Dochodu Narodowego.  Sprzedaż surowców jest podstawą do tworzenia w Rosji tzw. Narodowego Funduszu Bogactwa,który służy jako rezerwa do pokrywania braków budżetowych, np. środków emerytalnych, obecnie ten fundusz wynosi $ 125mld. Fundusz był znacznie większy w w roku 2014 i uratował Rosję od zapaści gospodarczej. https://www.ft.com/content/c196fe1c-0622-11ea-a984-fbbacad9e7dd
Po wprowadzeniu kontr sankcji na zakup żywności, w tym jabłek z Europy, Rosjanie zakupili, głównie we Włoszech, 150 000 sadzonek i założyli 200 szkółek  drzewek jabłoni i innych drzew, które już produkują własne owoce dla Rosjan. https://www.deccanchronicle.com/world/europe/080418/russia-imports-apple-trees-instead-of-fruit.html
 Dzisiaj Rosja należy do największych na świecie producentem pszenicy i innych zbóz. http://www.worldagriculturalproduction.com/crops/wheat.aspx
Jak  już wspomniałam, Rosja produkuje sery, które są nagradzane. https://www.rferl.org/a/russians-win-cheese-oscar-in-international-competition/30315649.html
W 2016 roku Putin ustanowił prawo, że każdy obywatel ma prawo do jednego hektara ziemi na ogród, budowę domu, lub daczę. https://www.bbc.com/news/business-37307893
Z tym wiąże się pewien dowcip, który zrobiły media brytyjskie. A mianowicie ogłosiły, że ten hektar ziemi dostanie kazdy kto przyjedzie do Rosji i 80% brytyjczyków wyraziło chęć wyjazdu. https://www.express.co.uk/news/world/669935/80-per-cent-Brits-move-UK-to-RUSSIA-Putin-offers-free-land
Tekst napisałam sama na podstawie zachodniej prasy. (Możliwe, że w rękach żydowskich.) Podane linki źródłowe. 
 
 
 
 

 

KOMENTARZE

 • @ Autorka
  "niektóre źródła szacują, że Rosja zawiera ponad 30 procent światowych zasobów naturalnych. Bank Światowy szacuje całkowitą wartość zasobów naturalnych Rosji na 75 bilionów USD."

  Aj waj! A jaki to byłby grzech, żeby tam "demokracji" nie zaprowadzić ;-)
  5*
  @--->>>>>>-----------
 • @Jasiek 20:43:56
  No popatrz https://forsal.pl/artykuly/1407396,rosja-ma-najwieksze-od-pieciu-lat-rezerwy-walut-i-zlota.html ,a ukr. bezmetki twierdzi że to tylko onuce .Salut :)))
 • @Jasiek 20:43:56 Dziękuję. Mnie interesuje jak dyskutanci
  NEonu widzą przyszłość Polski po rozpadzie Unii. Wyjście UK z Unii bardzo wielu ekscytuje, a ja nie wiem czemu.
  Można zauważyć pewną polską prawidłowość: chcą ciągłych zmian i reform w nadziei, że stanie się cud i trafi się przypadkiem na właściwą drogę.
 • @Autorka
  5* Ukłony.
 • @Anna-PK 20:53:42
  Zostaniemy rozegrani ekonomicznie no i pewnie 4 rozbiór nas czeka . Zresztą proszę zobaczyć : https://www.youtube.com/watch?v=_u3IixPmXyk&list=PLE58asSGZSR0715fSo3tmYNvkNYg-WG8M&index=6&t=0s . Sami się rozbierzemy .Pozdrawiam .
 • @Monaco 21:29:23
  https://www.pch24.pl/rosja-daje-azyl-bialej-mniejszosci-z-rpa-przesladowanej-przez-odwrocony-apartheid,61563,i.html Oczywiście przyjaciel rudego , Morawiecki nie wie o co chodzi . Salute Amigo .
 • porównania / ilość mieszkańców.
  I dlatego potwór ze szponami drapieżny zwany potocznie szatany ameryki nie spoczie i będzie próbować Rosję na wszelkie spodoby dyskredytowć.

  Ten szatan z za oceanu ani militarnie ani używając 5 kolumny w Rosji nie ma szans, by zniszczyć Rosję, to używa wszystkich mediów w krajach wasalskich między innymi w Polsce i szczuje 24 h przez 365 dni na Rosję. 

  Światowy bankrut USA i jego dług publiczny (300 milionów mieszkańców).
  https://m.bankier.pl/wiadomosc/Dlug-publiczny-USA-przekroczyl-23-000-000-000-000-dolarow-7770418.html 
  Przekroczył 23 tryliony $

  Rosji 300 miliardów $

  Polski 310 miliardów $

  W tym ze między Rosją ktora liczy 140 milionów mieszkańców 
  a Polska 38 milionów to dług rozkładany ilość mieszkańców jest tragiczny dla Polski
 • Byliśmy w Rosji w kilku miastasch, z wycieczką.
  Mój mąż specjalnie chodził wieczorem aby znaleźć ...bezdomnych, na ulicy. Nie znalazł ani w Rosji, ani w Mińsku, na Białorusi.
 • @Anna-PK 21:47:22
  Jak pisze nasz kolega ukraiński patriota "bezmetki" złe okulary zabraliście na spacer , przecież tam sami bezdomni alkoholicy , narkomani i prostytucja . Pozdrawiam :)))))
 • @Repsol 21:32:18
  I to jest typowe dla wasali USA.

  ... :)
 • @Repsol 20:53:22
  "a ukr. bezmetki twierdzi że to tylko onuce..."

  Tęskni chyba za tymi "onucami", bo bez nich Ukraina zmieniła się w upa-dlinę.

  Salut :-)
 • @Anna-PK 21:47:22
  Faktycznie nie ma bo......
  zabijali bezdomnych, chcieli „oczyścić miasto ze śmieci” ....
  W lutym 2015 roku zatrzymano mężczyznę i kobietę. Podczas przesłuchania powiedzieli, że chcieli "ratować miasto przed wszystkimi śmieciami, włóczęgami i pijakami". Nazywali się "czyścicielami".

  Jednym z zatrzymanych był 20-letni Paweł Wojtow, którego uważa się za lidera gangu. Według śledczych, to właśnie on miał mieć obsesję na punkcie "oczyszczania" miasta z bezdomnych. Poznawał ludzi na forum dla neonazistów i składał im propozycję "wyjścia na polowanie".

  Grupa atakowała bezdomnych na stacjach metrach, na przystankach autobusowych i w parkach. Jeden z zamordowanych został ugodzony nożem aż 171 razy. Potem neonaziści nosili z sobą także młotki i tłukli ludziom czaszki.

  Sąd w Moskwie uznał, że członkowie gangu są winni dokonania 15 mordów w ciągu 7 miesięcy. Lider gangu Paweł Wojtow został skazany na dożywocie. Podczas ogłaszania werdyktu krzyczał, że "dano mu za dużo". Liczyłem na wyrok zawieszony - mówił. Pozostałe cztery osoby dostały kary od 9 do 16 lat więzienia.

  https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-zabijali-bezdomnych-chcieli-oczyscic-miasto-ze-smieci-gang-n,nId,2456676  Uprzedzam autorkę że ja nie kibicuję nikomu
 • @Monaco 21:59:13
  Kurła też się uśmiałem :))) http://www.mysl-polska.pl/gif/upa%203.jpg
 • @Husky 22:09:41
  Gdzie tam , Ty tylko śpiewasz z Prezesem . :) https://www.youtube.com/watch?v=uO0y8rhGavk .
 • Europa potrzebuje Rosji do własnego rozwoju.
  Rosyjskie zasoby naturalne, niższa cena, łatwy kolejowy transport, jest bardziej wygodny, niż transport morski z krajów za oceanem. Bez surowców Europa nie będzie się rozwijać, a w Polsce przemysł drzewny też potrzebuje syberyjskich lasów.
 • Można się pośmiać!!
  https://youtu.be/T3-09r9sUks
 • @Monaco 21:35:13
  23 biliony $ po naszemu.
 • @Husky 22:09:41
  W LA, gdzie mieszka Jagienka, jest 50 000 bezdomnych. Taka parka psychopatów miała by co robić przez kilkaset lat.
 • @Anna-PK 22:15:06
  Jedwabny szlak pójdzie przez Arktykę , Szwecję Finlandię i Norwegię , a my jak zwykle z ręką w nocniku .Ukłony .
 • @trojanka 22:16:38 Owszem, mnie na Zachodzie też pytano...
  że Polacy stosują przekleństwa, które tam nie pasowały do niczego.
 • @Anna-PK 21:47:22
  Moskwa

  https://m.youtube.com/watch?v=xeKaN1q81ks

  Amatorski film o Soczi

  https://m.youtube.com/watch?v=f5iqeUoifZY

  Saint Petersburg

  https://m.youtube.com/watch?v=4EoUz39nPMM
 • @Repsol 22:19:21
  Tak, tam jest krótsza droga morska jak ocieplenie się zrealizuje.
  Oprócz tego są zaawansowane prace w poszukiwaniu bogactw naturalnych w strefie podbiegunowej. Rosja ma bardzo duży brzeg morski i tym samym duże wody przybrzeżne.
 • Kongres Polaków w Rosji.
  http://www.poloniarosji.ru/ru
 • @Anna-PK 22:30:43
  No i Chiny partycypują w wydatkach , dając też ochronę militarną o czym nasze niedojdy wiedzieć nie chcą .Pozdrawiam.
 • @Husky 22:09:41 Bardzo możliwe,
  ale tego rodzaju zbrodnie zdarzają się wszędzie na świecie, nawet w UK.

  https://www.theguardian.com/uk-news/2019/dec/11/couple-guilty-murdering-homeless-woman-lisa-bennett-stealing-benefits-birmingham
  https://www.vice.com/en_us/article/vbka7d/the-horrific-violence-faced-by-homeless-people-in-the-uk
  https://sieradz.naszemiasto.pl/smiertelne-pobicie-w-sieradzu-ofiara-byl-49-letni-mezczyzna/ar/c1-4955138
 • @Jasiek 22:09:29
  Dokładnie.

  Ostatnio jeden z generałów ukrainskich tylko wspomniał o tym że armia ukraińska powinna powróci do współpracy z armią rosyjską to natychmiast naziści z azov i inni rzucili mu się do gardła.

  Czyli jest jeszcze nadzieja, że normalni Ukraincy przegonią banderowców i ludzie którzy żyli tam i mają wspólne tradycje i przodków którzy walczyli o wolność z faszyzmem i nazizmem znowu będą mogli żyć w POKOJU.

  TYLKO MUSZĄ TĄ BANDEROWSKĄ DŻUMĘ WYTĘPIC , ODESŁAĆ DO USA I KANADY. BO Z TAMTĄD TO BANDEROWDKIE ROBACTWO PRZYBYŁO.
 • @Repsol 22:11:24
  Zapewne zdrajcy pisowcy są wśród tych z czerwona czarną szmatą upa i przykladkują z zachwytu.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:16:42
  Zgadza się

  ...:)
 • @Monaco 22:41:50
  Ani upadlińcy nie poradzą sobie z banderopitekami , ani Polska z eskimosami . Tak ten świat jest urządzony .Salute Amigo .
 • @Anna-PK 22:40:32
  Teraz już Pani wie dlaczego mąż nie znalazł bezdomnych w Moskwie.
  Nie "miał prawa" ich znaleźć.
  8-)))))

  Ale gdyby tylko chciał to mógł odwiedzić ......

  W Moskwie z inicjatywy Cerkwi prawosławnej rozpoczęło działalność mobilne centrum pomocy osobom bezdomnym. Szacuje się, że w pełnej kontrastów aglomeracji, jaką jest rosyjska stolica żyć może do 50 tys. bezdomnych.

  Ale nie wiem czy to nie ......Rusoobiczny fejk

  https://pl.aleteia.org/2017/03/18/w-moskwie-dziala-mobilne-centrum-pomocy-bezdomnym/
 • @Anna-PK 21:47:22
  //Mój mąż specjalnie chodził wieczorem aby znaleźć ...bezdomnych, na ulicy. Nie znalazł ani w Rosji, ani w Mińsku, na Białorusi.//


  Nie wiem jak jest na Białorusi. Ale w Mińsku ....bezdomnym pomagają pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej dzielnicy Partyzanckiej w Mińsku, którzy wyjeżdżają na specjalne patrole po mieście.

  https://belsat.eu/pl/news/prysznic-posilek-nocleg-jak-w-minsku-podczas-mrozow-ratuje-sie-bezdomnych/
 • @Husky 22:53:04
  Napisałem przecież , że nie Pisowskie okulary na spacer zabrali , czego jak piszesz kacapskim onucom wybaczyć nie wolno . :)))
 • @Husky 22:53:04
  No widzisz pisku?
  Moskwa jest mniej więcej tak duża jak LA i ma tyle samo bezdomnych. A przecież wszyscy wiedzą, że Moskwa to stolica upadłej, biednej Rosji, gdzie tylko bimber, sało, walonki i onuce. Nie to co bogata metropolia świetnego imperium.
  To jak to jest? Moskwa ma tak mało bezdomnych czy LA tak dużo?
 • @Husky 22:53:04 W każdym razie nie było ich w metrze, czy
  na ulicach. Ja nie przeczę, że bezdomni mogą być, ale nie są widoczni tak jak w innych państwach. Moskwa jest jednym z najdroższych miast, jeżeli chodzi o mieszkania.
  Nie wierzę w dane szacunkowe, bo na jakiej podstawie ktoś robi szacunki.
  W Rosji jest bardzo dobrze zorganizowana opieka na ludźmi starymi, kalekimi, weteranami, mają na to przeznaczone ogromne pieniądze, głownie z dochodów ze sprzedaży surowców, jako, że to są środki bogactwa narodowego.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Pension_Fund_of_the_Russian_Federation
 • O BOszhe straszne...
  https://youtu.be/fknB1msANV8
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:09:00
  //A przecież wszyscy wiedzą, że Moskwa to stolica upadłej, biednej Rosji, gdzie tylko bimber, sało, walonki i onuce. //

  Pełną zgoda.
  Czasami mamy zbieżne opinię.ba nawet w pisaniu prawdy o Rosji bijesz mnie na głowę........szacun!!!!
  Trudno mi zaprzeczyć temu piszesz , bo kłamstwo ma krótkie nogi a tu...
  cała prawda
 • @Anna-PK 23:11:33
  Od wielu lat planuję wyjazd na stałe do tego raju.
  Ale kolejki po wizę są takie, że czas oczekiwania to minimum 3-4 lata.
  Ale się zapisałem do kolejki
  pzdr.
 • @Husky 23:18:36
  Trocki wraca ?. :))) Powodzenia .
 • @Husky 23:14:29
  Widzę, że żydkom u Gavrylenki już zwieracze puszczają :)
  Dla tego tego idioty J.Trojanowskiego vel hujty dupty stałem się już obsesją.
  I bardzo dobrze!
  Ciekawe dlaczego tutaj nie przyjdzie pyszczyć? Przecież odbanowałem tego śmiecia i damskiego boksera.
 • bo ....Rosja to stan umysłu
  Za miesięczną pensję można tam kupić sobie nawet ....słonia..
  ...ale na cholerę mi taka góra mięsa, jak dołożę parę rubli i kupię sobie ....kurczaka
 • @Husky 23:14:29 W Los Angeles nikt bezdomnych nie myje.
  https://www.gettyimages.ca/detail/news-photo/belongings-of-the-homeless-crowd-a-downtown-los-angeles-news-photo/1147031674
 • @Husky 23:14:29
  Rosja niech sobie będzie jaka chce ale to Putin wybiera sobie prezydentów i premierów jak mu pasuje. Ostatnio, chyba dla jaj, wybrał niejakiego Trampka. No chyba, że służby i mendia w USA kłamią...:)
  Nawet twój premier, też śmieszny gostek, zaczyna się ślinić do Putina.
 • @Anna-PK 23:28:31
  Bo woda na kartki tam jest
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:29:02
  //Nawet twój premier, też śmieszny gostek, zaczyna się ślinić do Putina.//

  Mają się ku sobie?
  Może to homosie dwa so?
 • @Repsol 23:21:06
  Powodzenia .
 • @Anna-PK 20:53:42
  "Mnie interesuje jak dyskutanci
  NEonu widzą przyszłość Polski po rozpadzie Unii."

  Mam poważne wątpliwości czy w ogóle może do tego dojść.
  Na siłę tak, ALE ....

  I już wyjaśniam:

  - Królestwo Polskie zostało utworzone przez dwóch cesarzy, Niemcy potem powołali Radę Regencyjną, ta oddała władzę Piłsudskiemu, który przyjechał pociągiem z....Magdeburga (dobrze pamiętam?)

  - Niemcy IWŚ "przegrały" militarnie stojąc na odległość ostrzału pod Paryżem, a w Niemczech nie było żadnego obcego żołnierza pod bronią. Jako armia były bardzo ciężkie do pobicia nawet przez połączone siły aliantów.

  - Powstania Wielkopolskie i Śląskie Niemcom były wybitnie nie w smak. Ich uczestnicy to podstawa list proskrypcyjnych w 1939. Wywiad zatem działał jak należy...

  - "Stary esbek" Wroński powiedział, że dla USA zjednoczenie Niemiec było ogromnym zaskoczeniem.... Nie wiem czy to możliwe, ale może coś jest na rzeczy.

  Zmierzam do tego, że UE "chyba" należałoby raczej traktować jako kolejną rzeszę, która została skonstruowana przez Niemcy i oni tej zdobyczy raczej nie pozwolą sobie łatwo wyrwać. To jak rozegrali Heksagonale pokazuje, że z nimi nie ma żartów. Rosja też raczej zainteresowana jest współpracą z taką "rzeszą", a nie wojną, bo po co iść na wyniszczenie, jak można iść na wzmocnienie.
  W zasadzie tę rzeszę może zniszczyć chyba tylko kataklizm porównywalny z IIWŚ. Ale nawet jeśli USA chciałoby wyeliminować konkurencję i zniszczyć rzeszę militarnie, to musiałoby raczej użyć swojego arsenału nuklearnego, a to oznacza, że w grę wchodziłby.... scenariusz Sacharowa czyli tsunami wywołane podwodną eksplozją nuklearną przy obydwu (a w zasadzie to trzech jeśli wliczyć to "palestyńskie") wybrzeżach USA, bo rzesza nie posiada wystarczająco efektywnych środków przenoszenia broni A. I w zasadzie nie byłoby wiadomo, kto tę eksplozję wywołał... bo podobno technicznie rzecz biorąc może to zrobić to 40 krajów. Niby szkopy tej broni nie mają, ale już "lubiąca" USA Francja tak....
  I nie wiadomo czy inne kraje nie chciałyby skorzystać z okazji i się nie podszyć pod niemiecki atak. Iran, Rosja, Chiny, KRLD, Indie... kto wie jak rozwinęłaby się sytuacja.

  Inną metodą na zniszczenie rzeszy może być zmontowanie poważnego kryzysu finansowego, ale dużo większego niż ten z "pięknej jesieni 2008" i kto wie czy i on nie przerodziłby się w ten militarny, który USA mogą przegrać.

  Kolejny sposób to wojna demograficzna i szerzenie coraz większego zamętu na BW i Afryce. Teraz rzesza trzeszczy w szwach, ale jednak jakoś nie pęka i są nawet plany wzrostu (no dobra: wzrościku) PKB...

  To, że szkopy nie chcą stracić imperium to pewne. Czy ktoś poza USA chce? Francja raczej nie. Włochy? Północne raczej nie, pd w zasadzie bez znaczenia. Skandynawia i kraje Beneluxu myślę, że podobnie. Rosji rzesza nie wadzi, Chinom też nie. Zostaje... no właśnie - Polska.
  I tu dochodzę do końca. Uważam, że jeśli w Polsce pojawi się siła chcąca wyjścia z UE, to rzesza urządzi tyle "Smoleńsków" ile będzie trzeba. Proszę zwrócić uwagę, że jest bardzo wiele teorii na temat tej "katastrofy" i ich sprawców, ale jeszcze nie spotkałem się, z taką w której główną rolę odgrywałby Niemcy, a przecież donek te żółwiki przybijał z taką radością...
 • @trojanka 22:16:38
  Oni są super! :-)

  Dzięki za link.

  @--->>>>----------------
 • @Husky 23:18:36
  Ty masz jednak chyba problemy ze świadomością rzeczywistości i z realną oceną otoczenia. Wychwalasz pod niebiosa największego światowego mafijnego bandytę, a wciąż gardzisz i krytykujesz tego który do pięt mu w tych rozbojach nie dorasta. Do tego w sytuacji gdy ten bandyta łupi i poniewiera kraj który ponoć uważasz za swoją ojczyznę, czyli Polskę. Nie znam się na psychicznych chorobach , ale z pewnością przynajmniej jedna z nich Cię dosięgnęła...
 • @Husky 23:34:15
  Nie sądzę. Ten cały Borys (jakie śliczne angolskie imię :) to po prostu pajac.
 • @Monaco 22:28:14
  No pech normalnie... i zero onuc...
  a1bezmajtek dostanie zawału chyba - pozdro!
 • @zadziwiony 23:43:33
  Nigdy nie jest za późno, żebys powiedział to postaci która widzisz w lustrze.
  Nigdy!
 • @Jasiek 23:37:20 Dzisiaj Niemcy nie są jednorodnym państwem
  jakim były w historii. Mają dużo Turków, Włochów, Polaków i innych narodowości, a to znaczy, że są też wieloreligijni, inne mają priorytety.

  Ciekawe, że Niemcy sprowadzili z Rosji tamtejszych Niemców, takich co kiedyś uciekli przed prześladowaniami religijnymi, coś w rodzaju amerykańskich Amyszów. Część jednak wróciła do Rosji, bo nie mogli znieść europejskiego liberalizmu, ale część została. Na przełomie wieków w Rosji było około 2mln, Niemców, teraz jest ich około 500 tys.
  Ci rosyjscy Niemcy mówią po rosyjsku. ;) Tak więc nie można dzisiaj prognozować Niemiec na podstawie historii. Przecież wszyscy tak nisko oceniają niemiecką zdolność wojskowa.

  Natomiast niemiecka gospodarka jest i będzie dominować w Europie, to nie ulega wątpliwości, w dodatku w kooperacji z Rosją i Chinami.
 • @Husky 23:54:20
  Miałeś zmykać....
  Przynajmniej przestałbyś się błaźnić po innych blogach jakbyś siedział u siebie za banem. I nie musiałbyś robić głupich zwodów, co to niby są w temacie, ale jakoś nie bardzo wiadomo jak :-DDD
 • @Husky 23:18:36
  "Ale kolejki po wizę są takie, że czas oczekiwania to minimum 3-4 lata."

  Od niedawna można dostać szybko i za darmo wizy do rejonów Petersburga i Kaliningradu, przez Internet.
 • @Jasiek 00:06:39
  masz problem
  Kolejki do lekarza?
 • @Husky 23:18:36
  Powinien Pan pojechać na wycieczkę. Rosja jest normalnym krajem, nie daje powodu do wydziwiania jakie się jej kosztem prowadzi. Organizacje wycieczek są bardzo dobre. W St. Petersburg widzieliśmy balet Jezioro Łabędzie w słynnym Marinski Balecie, pływaliśmy jachtem po kanałach przy muzyce, winie i kanapkach z kawiorem. Generalnie wszędzie dają poczęstunki, w teatrze też.
 • @Husky 23:54:20
  Zadziwiony ma absolutną rację, nie dziwota, że nie jesteś w stanie odpowiedzieć. Stać cię tylko na żydowskie odwracanie kota ogonem, na nic więcej.
 • @Anna-PK 23:58:24
  "Dzisiaj Niemcy nie są jednorodnym państwem
  jakim były w historii. Mają dużo Turków, Włochów, Polaków i innych narodowości...."

  Myślę, że jednak to oni rozdają karty u siebie. Reszta to w znaczącej wielkości albo tania siła robocza, albo zasiłkowcy, albo sektor prostych usług. Poza granicami państwa niemieckiego działają natomiast odpowiednio instruowane i finansowane przez niemiecką centralę rozliczne fundacje jak przykładowo ta zatrudniająca ministra-psychiatrę...

  No i oczywiście są wpływy podskórne, trudne do wykrycia i zweryfikowania, ale przecież ci, którzy przenieśli się do USA po operacji "Spinacz" nie handlowali raczej używanymi samochodami, a i ta elektrownia jądrowa w Argentynie tak jakoś dziwnie powstała...

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Paperclip

  Czy Pani zdaniem bardzo się mylę?
 • @Husky 00:14:10
  Stresik? ;-)
  Po komentach widać przecież, że to nie ja mam problem :-D
 • @Jasiek 00:06:39
  Jego metody to odwracanie kota ogonem. Metoda pokrętna, od odpowiedzi Huskego unosi się odór czosnku.
 • @zbig71 00:31:17
  100% zgody :-)

  Pozdro!
 • @Jasiek 00:26:49 Ja spotkałam wielu Niemców, którzy czują
  piętno wstydu za przestępstwa wojenne. Opowiadali o tym i to jest u Niemców już zakodowane; np. niechęć do mundurów, jakichkolwiek mundurów, niechęć do wojskowej dyscypliny, itp.
  Całe pokolenia już rosły w tej atmosferze, ale co od Niemców można się nauczyć, to organizacja pracy.
 • WPS
  A teraz po bezkrytycznych i nic nie mówiących zlepkach różnych encyklopedycznych statystyk, w wykonaniu autorki, na temat współczesnej Rosji - komentarz kogoś, kto rzeczywiście wie o czym pisze wypowiadając się o sytuacji społeczno-gospodarczej współczesnej Rosji.

  Artykuł " Rosja lichwiarska. Tajemnica bezprawia w praktyce", autor prof. W.J.Katasonow: https://tsargrad.tv/articles/rossija-rostovshhicheskaja-tajna-bezzakonija-v-dejstvii_230324
 • @stanislav 01:08:36
  "A teraz po bezkrytycznych i nic nie mówiących zlepkach różnych encyklopedycznych statystyk, w wykonaniu autorki...."

  ...profesjonalny PZ zacznie wywijać swoimi ;-DDD
  Może trochę uprzejmości?
  Zwłaszcza, że Autorka napisała, że w Rosji była osobiście.

  Uprzejmie pozdrawiam :-)
 • @Anna-PK 00:45:51
  "niechęć do mundurów, jakichkolwiek mundurów, niechęć do wojskowej dyscypliny, itp. "

  Jednakowoż Gryguć widział niemiecki pociąg z uzbrojeniem w... Suwałkach.
  Ja tam szkopom nie ufam. Im już nawet nie potrzeba mundurów i armii. Przykładowo było coś takiego jak "Generalplan Ost" - zakładał fizyczną eliminację narodów słowiańskich co najmniej w kilkudziesięciu procentach (chyba zawsze powyżej 50%) - teraz, po "akcesji" do rzeszy prognozy mówią, że w 2100 reku Polaków będzie 12 mln. Czyżby przykładowa zbieżność? Nie sądzę.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Generalny_Plan_Wschodni
 • @stanislav 01:08:36
  Dla zainteresowanych:

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=35&v=AW0Ec1DN9Jc&feature=emb_logo
 • @Jasiek 01:22:24
  Bundeswera stacjonuje na Litwie i popis uznaje to za wielki sukces NATO. Bismarck też się cieszy z tego w grobie.
 • A teraz pod innym kątem i inny problem. Recesja.
  Już od roku pojawiają się sygnały recesji:
  - wojna celna USA z Chinami
  - Brexit
  - słaby wzrost w UE
  - w Polsce też nie jest zbyt różowo ze wzrostem.
  Jeżeli nastąpi poważna recesja, to będzie wzrost bezrobocia. Ze względu na problemy UE i UK, proces może być dłuższy.

  Co robić? Co powinien zrobić rząd?
 • @Anna-PK 03:48:33
  Ratuje nas tylko Polexit ,wstąpienie do WNP i strefy BRICS
  Tak myślę.
  To jedyny sposób by ratować nasz kraj,innej drogi już nie ma
 • @Husky 04:08:25 Ja wiem, że Panu nie zalezy na poważnej
  dyskusji. Stara się Pan popisać, wszcząć wymianę ciosów, taka dziecinada. Czy faktycznie jest Pan niepoważny, czy nie ma Pan nic poważnego do powiedzenia, a chce zaistnieć? Jak Pan ocenia siebie?

  Nie ma niczego takiego jak "strefa BRICS", co do EAUE jest coś w rodzaju EU.
 • @Husky 04:08:25
  Wystąpić, to przede wszystkim z NATO i nie płacić za jankeski szmelc. Ogłosić neutralność i podziękować wojskom USA za,, ochronę,, . Przeznaczyć środki na własną armię, zamiast płacić na amerykańsko-żydowskie koncerny zbrojeniowe. Co do UE, to trudno, na razie i tak jesteśmy uzależnieni ekonomiczne od Niemiec. Przywrócić ustawę Wilczka. Dać Polakom zarabiać pieniądze.
 • @Husky 04:08:25
  Twój kraj zrobił już exit. Chyba, że chodzi ci jeszcze o ten drugi, chwilowo położony w Palestynie.
 • @Anna-PK 04:24:06
  Trzeba go zrozumieć, jest w pracy.
 • @zbig71 06:07:36
  Żydki przejmujące władzę przestraszyły się, że ustawa Wilczka może sprawić, że Polacy staną się bogaci. A jak jeszcze przypomnieli by sobie o 21 postulatach gdańskich to wywieźli by całą tę Solidarność-bis na taczkach.
  Kto wtedy pilnował żyrandola razem z Bolkiem?
 • @Anna-PK 04:24:06
  Dlatego tego kundla trzeba po prostu ignorować!
  Wszyscy ci którzy próbują z nim dyskutować popełniają duży błąd.
  To tylko go napędza. Gdybyście go omijali szerokim łukiem to on umrze śmiercią naturalną.
  Jakakolwiek dyskusja ma tylko sens z człowiekiem uczciwym dla którego prawda jest rzeczą nadrzędną.
 • @Anna-PK 03:48:33
  "Co robić? Co powinien zrobić rząd?"

  W kwestii technicznej/zasadniczej są trzy rzeczy/filary:

  - wprowadzenie suwerenności monetarnej opartej o parytet gospodarczy.
  - wprowadzenie "Ustawy Wilczka"
  - wprowadzenie globalnego ustalania świadczeń (demografia!)

  W kwestii organizacyjnej (mówiąc obrazowo likwidacji bajzlu) należałoby zlikwidować WSZYSTKIE podatki, bo tego syfu nie da się zreformować i natychmiast wprowadzić tylko jeden, jedyny i jednakowy podatek pośredni od konsumpcji bez żadnych ulg, zwrotów itp.

  To taka podstawa, żeby było w miarę normalnie.
  W kwestii stosunków zagranicznych to natychmiastowe wyjście z NATO i UE, wywalenie obcych wojsk i zaciągnięcie żelaznej kurtyny na wszystkich granicach.

  W kwestii bezpieczeństwa to stworzenie co najmniej kilkumilionowej OT, co jednak wymaga wcześniejszego wprowadzenia suwerenności monetarnej i powszechnego dostępu do broni (od 35 lat, bez KK?)

  Wszystko to co napisałem, to takie kroki konieczne, żeby odbudować normalny kraj. Wiem, że ten rząd ich nie podejmie, bo to stronnictwo usraelskie.

  Jedynym wyjściem jest zatem przewrót na podobieństwo tego zrobionego przez pana dwojga imion: Recep Tayyip....
  Czy jest jakiś kandydat?
  Ja myślę, że kilku mogło stracić życie w projektach "Mirosławiec" i "Smoleńsk"...

  I w sumie to nie wiem jak to rozegrać. Bo wszystko to, co jest do zrobienia jest wręcz oczywiste, ale wykonanie tego w obecnej sytuacji polityczno - militarnej coś chyba nie za bardzo możliwe.

  Może na wstępie modlitwa?
 • @Anna-PK 20:53:42
  Przyszłość Polski po rozpadzie UE ?
  Wszystko wróci do Normy...
  czyli do czasów PRLu czyli Polska jako niezależne państwo będzie krajem sojuszniczym z Rosją tyle że nie będzie obłożona bandyckim embargiem ze strony zachodu.
  Niemcy też jako niezależne państwo wrócą jako całość na pozycje NRD czyli sojusznika Rosji.
  Wszystkie byłe KS wrócą na swoje pozycje z czasów "bloku wschodniego".
  Nawet Ukraina wróci na łono Rosji być może jako niezależne państwo albo raczej jako obszar sfederalizowany..
  USA będą "potęgą" III Świata bez baz w Europie, Azji... czyli bez znaczenia
  dla funkcjonowania świata.

  EuroAzja stanie się jedną wielką wielonarodową, wielobiegunową, wielokulturową przestrzenią gospodarczą...a każdy Naród będzie miał swoją narodową ojczyznę.

  Zabraknie tylko jednego malutkiego państwa...na gruzach którego powstanie Palestyna... też współpracująca z Rosją z Syrią i innymi sąsiadami Arabskimi.

  Ciekawe czy przetrwa Arabia Saudyjska jako królestwo... nie powinna..powinna powstać kolejna Republika Arabska.

  Świat znowu będzie piękny bezpieczny kolorowy...
 • "Co się dzieje w Rosji."
  -------------
  Wygląda na to, że Rosję poderwano z ławki rezerwowych i włącza się ją do globalnej gry. Posadzono ja na tej ławce z chwilą zwinięcia tam tzw. komunizmu. Natomiast to - co będzie się tam dziać dalej - zależy od tego - na kogo czarci pomiot postawi jako głównego dostarczyciela forsy niezbędnej mu do budowy globalnego Piekła na Ziemi dla ludzi stworzonych przez Boga. Aby owa budowa nie ulegała żadnym zakłóceniom - zdaniem dzieci Złego - jest niezbędna likwidacja białej rasy i jej cywilizacji. Dlatego Rosja będzie wpychana w objęcia Chin - natomiast Europa za jakiś czas nie będzie u siebie produkować już niczego - bo wszystkiego dostarczy Nowy Jedwabny Szlak. Oczywiście aby potem puścić Europę bez skarpetek - nie trzeba będzie z niej ich zdzierać - tylko wystarczy ich jej nie dostarczyć.
  Istnieje jednak jedno ale - mianowicie gdyby Chiny czy w ogóle Azja zaczęła fikać samemu Belzebubowi - to wtedy takim dostarczycielem forsy na wyżej wspomina budowę - będą Niemcy.
  Wniosek?
  Wydaje się, że światowy czarci pomiot nie do końca trzyma na swojej smyczy Chiny czy w ogóle Azję - i stąd ciągle jeszcze ten dylemat - Kto ma być głównym płatnikiem budowy Piekła na Ziemi - a w związku z tym jak szybko będzie przebiegać likwidacja białej rasy i jej cywilizacji.
 • @Oscar 08:36:24
  "Świat znowu będzie piękny bezpieczny kolorowy..."
  -----------------
  Czyli co? Dzieci Złego same sobie - spiłują rogi? Hieny na sawannie będą żreć trawę z równym zacięciem - jak teraz pożerają padlinę - a deszcz będzie padał z ziemi w kierunku chmur?
  Wniosek?
  Dobry Bóg - z pewnością za nas śmieci z naszego domu nie wyniesie, podłogi nie powyciera, ogródka nam nie wypieli.
 • @zadziwiony 23:43:33
  Przecież on nic nie ocenia. Dostaje wytyczne i ma je wprowadzać. Ma siać destrukcję bo dla jego panów jakiekolwiek zbliżenie Rosji i Europy to tragedia. Nie ważny jest interes Europy , a przy okazji Polski. Europa ma być zalana ciapatymi, a Polska ma być słabym i biednym wasalem.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:19:02
  "W LA, gdzie mieszka Jagienka, jest 50 000 bezdomnych."

  Jagienka nie mieszka w LA.
  W całym powiecie LA (10,359 km2= 4,000 square miles) jest tylu bezdomnych, a nie w mieście Los Angeles.
 • @AgnieszkaS 09:57:21
  A poza LA jakie są jeszcze inne miasta z bezdomnymi w tym powiecie? ;-)

  Jagienka? Hmmm... jak pięknie :-)
 • @AgnieszkaS 09:57:21
  "Jagienka nie mieszka w LA."

  Nie szkoda?
 • @demonkracja 09:23:02
  "Wygląda na to, że Rosję poderwano z ławki rezerwowych i włącza się ją do globalnej gry. Posadzono ja na tej ławce z chwilą zwinięcia tam tzw. komunizmu. "

  Myślę, że Pana problem polega na bierności i liczeniu na tajemnicze siły, które "podrywają" lub "sadzają".

  A ja myślę, że Rosjanie sami się poderwali i wyszli z dołka. Tak jak zrobili wypędzając Mongołów, Polaków i Francuzów stulecia temu. Męstwem i inteligencją. Nikt im zwycięstwa nie dał w prezencie.
 • @Anna-PK 04:24:06
  Zadaje Pani "Rejtanowskie" pytanie,a gdy odpowiadam czuje się Pani wielce oburzona.
  No tak, Pani nikomu nie kibicuję.To widać i słychać.I tylko idota dałby się nabrać
  Zapomniałem o tym

  Powodzenia
 • @AgnieszkaS 09:57:21
  Dzięki za korektę.
  A ilu bezdomnych jest w całej Kalifornii?
  Ile w całych USA? Może być bez Hawajów bo tam pewnie mogą spać na plaży i udawać turystów.
 • @Husky 11:02:52
  "No tak, Pani nikomu nie kibicuję.To widać i słychać.I tylko idota dałby się nabrać"

  Sądzi Pan po sobie. Trzyma się Pan twardo linii partyjnej, i każde odchylenie Pan odbiera jako kibicowanie wrogowi.

  Jeśli by Pan żył w czasie rozkułaczania, każdy głos sprzeciwu, odbierał by Pan jako kibicowanie kułakom i wrogom rewolucji. Za PRL, zwalczał by Pan zaplutych karłów reakcji i pogrobowców sanacji.

  Jak napisał wielki poeta:

  "Sło­wa na­sze, na­wet co waż­niej­sze sło­wo
  ście­ra się w uży­ciu, jak ubiór, co spar­ciał.
  Chcę, by za­ja­śnia­ło na nowo
  naj­do­stoj­niej­sze ze słów - par­tia.

  Jed­nost­ka! Co komu po niej?!
  Jed­nost­ki gło­sik cień­szy od pi­sku.
  Do kogo doj­dzie? - le­d­wie do żony!
  I to, je­że­li po­chy­li się bli­sko.

  Par­tia - to gło­sów je­den po­ryw -
  zbi­ty z bez­li­ku ci­chych i cien­kich,
  pę­ka­ją od nich wro­gów za­po­ry,
  jak w huku ar­mat w uszach bę­ben­ki.

  Źle czło­wie­ko­wi, kie­dy sam jest.
  Bia­da sa­me­mu, nic nie zwo­ju­je -
  byle dry­blas w pól go prze­ła­mie,
  i na­wet słab­si, ale we dwo­je.

  A gdy się w par­tię zej­dzie­my w wal­ce -
  to pad­nij, wro­gu, leż i pa­mię­taj.
  Par­tia - to ręka mi­lio­no­pal­ca,
  w jed­ną miaż­dżą­cą pięść za­ci­śnię­ta.

  Jed­nost­ka - ze­rem, jed­nost­ka - bzdu­rą,
  sama - nie ru­szy pię­cio­ca­lo­wej kło­dy,
  choć­by i wiel­ką była fi­gu­rą,
  cóż do­pie­ro pod­nieść dom pię­cio­pię­tro­wy.

  Par­tia - to bar­ki mi­lio­nów lu­dzi
  cia­sno do sie­bie przy­par­tych -
  po­dźwi­gniem gma­chy, do nie­ba pod­rzu­cim,
  na­piąw­szy mię­śnie i od­dech w par­tii.
  ..."
 • @Pedant 11:39:06
  W przeciwieństwie do autorki, ja tego nie ukrywam.Co więcej nie reaguje alergicznie na krytykę.Zawszą staram się mieć "jedną twarz".
  Jak widać napisanie czegokolwiek krytycznego acz prawdziwego o Rosji jest dla Pani autorki wpisu więcej niż bolesne i takie niepoprawne.
  Rozumiem, szanuję
 • @Husky 11:54:02
  Wiemy Ty zawsze stoisz murem za prezesem. https://wprawo.pl/wp-content/uploads/2018/04/kaczynski-zydy-e1523874160537.jpeg Salut :)
 • @Husky 22:09:41
  Chyba nie chodziło o to, że w Rosji i na Białorusi nie ma wcale bezdomnych, ale że jest ich bardzo, bardzo mało, w porównaniu do setek tysięcy w Polsce i milionach w Stanch Zjednoczonych, gdzie rzucają się w oczy.
 • @Pedant 10:20:02
  -------------
  "A ja myślę, że Rosjanie sami się poderwali i wyszli z dołka."
  -------------
  Nie po to w ubiegłym wieku wymordowano mądrzejszych Rosjan a pozostałym Rosję zamordowano - aby teraz Rosjanie - mogli sobie - jak gdyby nigdy nic - wychodzić z zafundowanego im dołka. Podobnie jest z Polakami i atrapą Polski.
  Wniosek?
  Proces przerobu ludzi stworzonych przez Boga na szatańskie odchody przez dzieci Złego - jest procesem ciągłym. W Rosji i nie tylko tam - trwa kontynuacja w/w procesu. Ponadto tak naprawdę - to tzw. Zachód jest w bardziej zaawansowanym stanie w/w przerobu - bo przecież tam mieliśmy najpierw czy to "reformy" w Kościele czy to konsekwencje antyfrancuskiej rewolucji.
 • @Anna-PK 00:14:19
  "Powinien Pan pojechać na wycieczkę."
  Z tego co kiedyś pisał, w Rosji podobają mu się tylko i wyłącznie Rosjanki.
  I z tego powodu nie musi tam jechać, wszak rosyjskich prostytutek jest w Londynie mnoga...
  Są niestety ludzie, którzy katedrę w Mediolanie określą jako "kościółek", będąc w Peterhofie będą się zastanawiać gdzie chodziła srać Katarzyna II, a zwiedzając Ałmaznyj Fond na Kremlu, (o ile dostaną bilet) będą kombinować jak wynieść diament Szach...
  Założę się, że pan Huski, nie wywiezie z Rosji żadnych pozytywnych wrażeń.
  Smutne, ale prawdziwe....
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:09:00
  Liczba ludności: LA 4 miliony (2017 Moskwa 12 mln.
 • @kula Lis 69 15:02:21
  No widzisz?
  Moskwa ma 3x więcej ludności a tyle samo bezdomnych...
 • @SZS 14:18:01
  //Założę się, że pan Huski, nie wywiezie z Rosji żadnych pozytywnych wrażeń.
  Smutne, ale prawdziwe....//


  Niestety.....wygrałeś !!!
  Nawet nie muszę tam jechać

  ps.
  a Rosjanki?
  poznałem w Londynie kilka pięknych i "ekskluzywnych"......dam
  prima sort

  8-))))))
 • @Husky 11:54:02
  //W przeciwieństwie do autorki, ja tego nie ukrywam.Co więcej nie reaguje alergicznie na krytykę.Zawszą staram się mieć "jedną twarz".
  Jak widać napisanie czegokolwiek krytycznego acz prawdziwego o Rosji jest dla Pani autorki wpisu więcej niż bolesne i takie niepoprawne.
  Rozumiem, szanuję//
  Pan nigdzie nic krytycznego o Rosji nie napisał. Podał Pan informacje o organizowanej ludziom bezdomnym pomocy. To nie jest krytyka, to jest opis działania pozytywnego.
  Nie wiem czego Pan oczekuje ode mnie. Co konkretnie Pan mi zarzuca?
  Przedstawiam Rosję pozytywnie?
  Jeżeli Pan wróci do mojego tekstu, to Pan zobaczy, że ja podaję informacje również z innych państw.
  O każdym państwie można napisać źle lub dobrze dobierając odpowiednio dane, ale pisząc uczciwie, trzeba dane pokazać w zestawieniu z danymi z innych państw.
  A Pan tego nigdy nie robi. //Zawszą staram się mieć "jedną twarz".//
  Jak jest Pańska twarz, Panie Haski?
 • @Anna-PK 00:14:19
  Ja w przyszłym roku jak zdrowie dopisze chcę z Żoną(to Jej marzenie) pojechać koleją transsyberyjską I klasą lub nawet Luks, a co raz się żyje a do grobu nic nie zabierzemy z Moskwy tam na Wschód do Irkucka, zwiedzić Bajkał, etc.. i powrót. To raptem ponad 10 tys zł na dwoje. Stać nas na to przy naszych emeryturach i przy tym co jako kapitan statku dorobię(do 150 euro/dziennie) 5+++++! za artykuł i pzdr.
 • @Pedant 00:08:24
  Wizę do całej Rosji od ręki biura podróży załatwiają.
 • @kula Lis 69 15:26:24 Gratuluję ciekawych planów.
  My byliśmy w St. Petersburg, potem w szeregu miastach historycznych w drodze do Moskwy. Z Moskwy jechaliśmy przez Borodino do Smoleńska, w Katyniu, a następnie w Chatyniu i Mińsku, potem przez Brześć do Warszawy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:08:47
  "Liczba ludności: LA 4 miliony (2017 Moskwa 12 mln."

  12 milionów zameldowanych. Wielu mieszka bez zameldowania, więc może być ok 16/18 milionów.
 • @kula Lis 69 15:28:14
  "Wizę do całej Rosji od ręki biura podróży załatwiają."

  Zajmuje trochę czasu i trzeba płacić. Przez Internet można dostać darmo i błyskawicznie do Petersburga i Kaliningradu.
 • Bylem w Rosji w 2018
  Bylem w Rosji w 2018 w St Petersburgu, Moskwie, Jekaterinburgu, Nowosybirsku, irkutsku, Krasnojarsku, Ulan Ude i nigdzie nie zauwazylem tak zwanej extremalnej biedy rosyjskiej. Slyszalem przed wyjazdem ze 200 km od Moskwy ludzie nie znaja szczoteczki do zebow a jakims dziwnym trafem miasta syberyjskie niczym sie nie roznia od europejskich tzw, cywilizowanych.
 • @Anna-PK 15:51:19
  http://www.transsib.com.pl/bilety_kolejowe_odcinki_glowne.html
  https://www.transsyberyjska.eu/p,lux-wnetrze-wagonu

  https://www.transsyberyjska.eu/p,Cena-Kolej-Transsyberyjska


  Cena 6000 zł OFERTA WYCIECZKI:  Dzień 1 Wycieczki Koleją Transsyberyjską - Warszawa - Moskwa
  Wylot samolotem z Warszawy do Moskwy z mozliwym międzylądowaniem. Przylot do Stolicy Rosji - Moskwy. Spokojny przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek i nocleg w hotelu.

  Dzień 2 Wycieczki Koleją Transsyberyjską - Moskwa
  Wczesne śniadanie w hotelu około 7:00. Pozostawianie bagaży w przechowalni na dworcu kolejowym. Zwiedzanie Placu Czerwonego, Mauzoleum Lenina, rzut okiem na Kreml. Przejazd metrem na dworzec kolejowy około 12:00. Wyjazd w stronę Irkucka o godzinie 13:00. Każdy z pasażerów otrzymuje swoje miejsce leżące w wagonie typu Plackarta. Pomagamy w zakupie tak zwanego „suchego prowiantu”: gorące zupki, gotowe dania, pieczywo na drogę.

  Dzień 3 Wycieczki Koleją Transsyberyjską
  Przejazd pociągiem przez Perm tu pociąg ma postój około 30 minut, miasto to jest w Rosji nad rzeką Kamą, u stóp gór Ural stanowiących granicę między Europą a Azją. Przejazd przez Jekaterynburg, postój również około 30 minut, miasto założone przez Piotra I, leżące w centrum Uralu, na granicy Europy i Azji.

  Dzień 4 Wycieczki Koleją Transsyberyjską
  Kolejny dzień w pociągu kolei Transsyberyjskiej. Przejazd koleją przez Tiumeń tu postój będzi trwał 30 minut, Omsk postój około 35 minut. O godzinie 20:30 dojeżdżamy do Nowosybirska. Dłuższy postój pociagu na stacji: 50 minutowy.

  Dzień 5 Wycieczki Koleją Transsyberyjską
  I jeszcze jeden dzień spędzony w pociągu kolei transsyberyjskiej. Przejazd przez Marińsk, postój 30 min i Krasnojarsk dłuższy postój 45 minutowy.

  Dzień 6 Wycieczki Koleją Transsyberyjską - Irkuck
  Przyjazd do Irkucka. Zakwaterowanie w hotelu, śniadanie i krótki odpoczynek po podróży Koleją Transsyberyjską. Po południu wyjście z pilotem na miasto. Irkuck – miasto położone nad rzeką Angarą, miejsce zsyłek polskich zesłańców, którzy mieli bardzo duży wkład w rozwój miasta i okolic. Obiadokolacja w restauracji w mieście. Czas wolny do dyspozycji.

  Dzień 7 Wycieczki Koleją Transsyberyjską - Irkuck - Listwianka, Jezioro Bajkał
  Śniadanie w naszym hotelu. Wyjazd minibusem do Listwianki – najsłynniejszej miejscowości nad Jeziorem Bajkał. Rejs po jeziorze, potem czas wolny na piknik nad jeziorem, jedyna możliwość skosztowania tradycyjnych dóbr bajkalskich: Omula – ryby występującej tylko i wyłącznie w jeziorze Bajkał, orzeszków cedrowych czy też nalewki cedrowej. Obiadokolacja w droze powrotnej do Irkucka. Powrót planowany na godzinę 19:00 Czas wolny dla uczestników wycieczki.

  Dzień 8 Wycieczki Koleją Transsyberyjską - Irkuck
  Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd pociągiem Transsyberyjskim do Władywostoku. Przejazd przez Sludjankę w której znajduje się jedyny w całości zbudowany z marmuru dworzec kolejowy oraz do Ułan Ude.

  Dzień 9 Wycieczki Koleją Transsyberyjską
  A my jesteśmy w pociągu jadąc dalej. Przejazd przez Czitę z dłuższym postojem planowanym na 25 minut, Czenysh Zabajkalski.

  Dzień 10 Wycieczki Koleją Transsyberyjską
  Jadąc w pociągu Transsyberyjskim, przejeżdzamy przez Bełogorsk a tu postój 30 minut.

  Dzień 11 Wycieczki Koleją Transsyberyjską - Władywostok
  Przyjazd do Władywostoku. Zakwaterowanie w naszym hotelu. Odpoczynek i czas wolny do dyspozycji. następnie obiadokolacja i spokojny nocleg.

  Dzień 12 Wycieczki Koleją Transsyberyjską - Władywostok
  Śniadanie w naszym hotelu. Zwiedzanie miasta Władywostok z przewodnikiem. Czas wolny na zakup pamiątek. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w godzinach wieczornych na dworzec kolejowy i wyjazd w stronę Moskwy.


  Dzień 13 Wycieczki Koleją Transsyberyjską
  Jedziemy w pociągu i tak poznajemy realnie kolej transsyberyjską, ludzi jadącyh w wagonie, prawdziwe życie w Rosji.

  Dzień 14 Wycieczki Koleją Transsyberyjską - Moskwa
  Przyjazd do Moskwy. Przejazd na lotnisko międzynarodowe, wylot do Warszawy. Pożegnanie z uczestnikami. I to już jest koniec naszej wycieczki Koleją Transsyberyjską.

  Cena wycieczki koleją transsyberyjską, obejmuje:
  - przelot samolotem na trasie Warszawa – Moskwa – Warszawa,
  - przejazd koleją na trasie Moskwa – Irkuck (klasa plackarta),
  - przejazd koleją na trasie Irkuck – Władywostok (klasa plackarta),
  - przejazd koleją na trasie Władywostok – Moskwa (klasa plackarta),
  - wiza turystyczna 30 dniowa do Rosji,
  - 1 nocleg w 3*** hotelu w Moskwie,
  - 2 noclegi w 3*** hotelu w Irkucku,
  - 1 noclegi w hotelu we Władywostoku,
  - 5 dobrych śniadań,
  - 4 obiadokolacji (w tym w lokalnych restauracjach w mieście w Irkucku, Listwiance oraz Władywostoku),
  - transfery/aeroekspres/metro z i na lotniska (w Moskwie),
  - przejazdy metrem w Moskwie,
  - przejazd do Listwianki,
  - opieka pilota wycieczek rosyjskojęzycznego,
  - zwiedzanie Moskwy, Irkucka oraz Władywostoku,

  - ubezpieczenie turystyczne na cały okres pobytu (KL 30.000 Euro i NNW 3.000 Euro)

  KL - Koszty Leczenia,
  NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków.


  Cena wycieczki koleja transsybersyjką, nie obejmuje:
  - rejsu po jeziorze Bajkał,
  - biletów wstępów do zwiedzanych obiektów około 100 euro,
  - dodatkowego wyżywienia oraz napoi,

  UWAGI

  Koszt obowiązuje przy 15 osobach.
  Ceny podane są na dzień dzisiejszy mogą ulec zmianie ze względu na zmiany kursów walut i opłat lotniskowych.

  https://www.transsyberyjska.eu/p,Wycieczka-koleja-transsyberyjska-wladywostok
 • @Anna-PK 15:24:09
  Zawsza ta sama
  Przykro mi
 • @Husky 22:09:41
  skoro gang zwyrodnialców (tubylców) potrzebował 7 miesięcy na znalezienie 15 bezdomnych to uważam że tezę Anny-PK w sprawie braku bezdomnych za udowodnioną :)

OSTATNIE POSTY

więcej
 • SPOŁECZEŃSTWO

  Jeżeli...

  Nad Polską czuwa USA, niezależnie jak Rosję w to mieszać, wkręcać, oskarżać, to nie ma żadnych szans na zmiany. Być może będą jakieś podchody chińskie, ale Rosji w Polsce nie będzie. To do wszystkich, którzy straszą i tych co się boją Rosji. czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  Tajemnice władzy Putina

  Prezydent Rosji Władimir Putin zaskoczył wszystkich podczas przemówienia kiedy ogłosił szereg poprawek do konstytucji, których uchwalenie przekształciłoby rosyjski system polityczny. czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Globalne działanie antyglobalistów.

  France Libre 24, logo Wieży Eiffla, strona internetowa wyglądająca jak francuski portal informacyjny, zawiera też artykuły w języku francuskim. Jest to wszystko bardzo mylące. Badania ujawnieniają związek portalu z Polską. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031