Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
35 postów 717 komentarzy

Polityka globalna

Anna-PK - Żona, matka, właścicielka psa o imieniu Maja.

Zimna wojna Polski z Rosją.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dyskusja Polaków na temat historii jest niezwykle wstydliwa i przykra. Wyzwiska wzajemne, poniżenia, to w moim pojęciu jest tylko dowodem na chamstwo. O co idzie problem, czy ktoś wie o co?

Nie chodzi o fakty historyczne, fakty wszyscy znają, chodzi o INTERPRETACJĘ tych faktów.
Chodzi o PATRIOTYZM, który polega na tym, że trzeba interpretować fakty tak, aby Polska w tych interpretacjach wyglądała ładnie.
W Monachium Niemcom oddano Czechy i Austrię. Nikt tych ofiar nie żałuje i nikomu nie jest wstyd, że nie było obrońców tych niezależnych państw. Nie jest nawet wstyd Polakom za Zaolzie, bo „Zaolzie się słusznie Polsce należało”- tak się to historycznie uzasadnia.
Wojna zatem wybychła 1 września 1939 roku,  Polacy dzielnie o Polskę walczyli i niestety wojnę z Hitlerem przegrali. 17. 09. 1939 roku wkroczyła na tereny Polskie Armia Czerwona. Nie wiem nic o tym, żeby była wojna między polskimi i rosyjskimi wojsakami. Jeżeli była wojna, to nikt o tym nie pisze, nie ma pomników, ani bohaterów tych walk. Pisze się natomiast, że był rozkaz aby nie walczyć. Nie było też polskiego rządu, a więc wkroczono. Takie są fakty. Natomiast INTERPRETACJA jest taka, że „wbito Polsce sztylet w plecy”. Więc moje pytanie jest takie: A co powinno było być zrobione? Jaki los czekał teren Polski bez tego rosyjskiego wkroczenia?   
Zwykle, kiedy ktoś mi tłumaczy, jakie zło Polsce wyrządzono, pytam: a jak być powinno? Odpowiedz jest zwykle: nie wiem, nie myślałem o tym. A przeciez to jest najważniejsze. Jak historia ma czegoś nauczyć, to trzeba mieć propozycję pożadanego scenariusza.  
Ciemną stroną polityki sowieckiej jest Katyń. Byłam w Katyniu, mam tam ślad  śmierci krewniaka. W bramie cmentarza jest tablica za szkłem na której jest zdjęcie z polsko-rosyjskiego pojednania. Była nawet oferta Rosji, żeby Polacy wybudowali kościół katolicki obok nowej powstającej tam cerkwi. Chyba nie skorzystano z okazji. To był też czas na odszkodowania z Rosji. Polacy wybrali drogę konflików z Rosją. Powtarzam jeszcze raz. Konfliktem nie są fakty, tylko interpretacje. 
 Niemcy po rozpoczęciu wojny z Rosją stosowali wojnę tzw. „spalonej ziemi” Polegało to na okrutnym traktowaniu zajmowanych terenow. Na Białorusi spalono tak ponad 200 wsi. To też przyczyniło się do klęski niemieckiej.https://pl.wikipedia.org/wiki/Chaty%C5%84  To jest odpowiedź na te polskie ciągoty, „trzeba było pójść z Hitlerem”.  I Rosjanie też lubią własną historię wygładzać.
Historii zmienić się nie da. Trzeba tylko wyciągnąć z tej tragedii właściwe wnioski. A teraz proszę odpowiedzieć; czego Polacy chcą dzisiaj od Rosji?Czemu propaganda polska jest nastawiona na walkę polityczną z Rosją?
Ja myślę, że Kaczyński chce aby Rosja wzięła na siebie odpowiedzialność z Katastrofę Smoleńską. To ulży sumieniu tych co ten lot tak spartaczyli. Myślę, że to się nie stanie i Kaczyński się tego nie doczeka.
Nie uważam, że ten wybuch Putina o polskim wkładzie w wojnę był dobrym posunięciem politycznym. Nie wiem jakie jest tego uzasadnienie, ale nie wiem czy Rosja ma coś do stracenia. Ma sankcje, kary wszelkie, więc już nikt jej zaszkodzić nie może, chyba, że tylko zbrojna wojna. Ale to już jest sprawa Putina, a nie moja. Trzeba się tylko temu przyglądać, jak dalej sprawy się rozwiną, jedno co już Putin wygrał, to Polacy się kłócą.
Innym żalem polskim jest propaganda, która mowi,że Sowieci  „ Polski nie wyzwolili, tylko polskę  zniewolili”.  Tylko, że nie było innej alternatywy i Sowieci zrobili tak jak im politycznie pasowało. Na tym Polska nie wyszła najgorzej i im więcej „wolnej Polski” tym historia PRLu wygląda lepiej.
Więc ponawiam pytanie:czemu Polacy tyle tracą na drażnienie Rosji? Czemu Polacy nie korzystają z okazji, żeby siedzieć cicho? Chętnie poczytam.
 

 

KOMENTARZE

 • 5*
  Ma pani w tym apelu wiele racji. Ale to nie Putin wygrał, ze w Polsce ludzie kłucą się. W Polsce ludzie kluca się w wszystko i ze wszystkim, wystarczy że nie zgadzają się w wielu kwestiach.

  Klucili się gdy w Polsce rządziła lewica, klucili się gdy rządziła prawica.
  i gdy nie bylo Putina i gdy Putin jest.

  Tak skłuconych ludzi trudno jest spotkać poza Polską.
  A trwa to już od tysiąca lat, rozbicie dzielnicowe , zabory i utrata niepodległości na przeszło 123 lat to też efekt klutliwosci, niestety.

  To wszystko osłabia Polskę.

  Jest wcześnie rano ale w późniejszych godzinach napiszę wiecej.
  5*
 • Dla patriotów idiotów patriotyzm to kłamanie na korzyść tych patriotów.
  "
  Chodzi o PATRIOTYZM, który polega na tym, że trzeba interpretować fakty tak, aby Polska w tych interpretacjach wyglądała ładnie.
  "
  Patriotyzm oparty kłamstwa historyczne to patriotyzm dla pożytecznych idiotów.

  Prawdziwy patriotyzm to obiektywne i krytyczne spojrzenie na historię by wyciągać z niej wnioski takie by nie powtarzać historycznych błędów a największym historycznym błędem jest kult nienawiści... bo to oznacza niekończącą się spiralę nienawiści prowadzącą wprost do wojny.
  Ten rodzaj patriotyzmu lansują wrogowie Narodu Polskiego by zmotywować Polskie mięso armatnie do służby w interesach tych wrogów.

  Patriotów idiotów powinno się odsunąć od władzy wszelakiej jak wszystkich pozostałych idiotów.
  Niestety tacy właśnie stanowią twardy rdzeń tzw solidaruchów.

  Patriotyzm powinien być oparty na prawdzie obiektywnej a nie wybiórczej...
  na poszanowaniu i zrozumieniu również innych "aktorów" ceny politycznej.

  Patriota idiota uważa że tylko on jest podmiotem historii świata...a reszta to niecni, źli wrogowie...To filozofia Kalego...

  Taki infantylny w polityce zagranicznej i historycznej jest PIS.
  To już sprzedawczyki z PO są bardziej "przebiegli" historycznie bo o Polskim patriotyzmie trudno w ich przypadku mówić.
 • 5*
  A ja nie rozumiem po co Polsce wojna z naszym potężnym wschodnim sąsiadem?
  Wynik takiej wojny jest z góry przesądzony?
  Czy jakiś idiota myśli, że możemy tę wojnę wygrać?
  A więc dlaczego chcemy wejść w tryby które nas zmiażdżą?
  Przecież w naszych stosunkach z Ukrainą mamy w dupie setki tysięcy okrutnie pomordowanych Polaków, nawet kobiety i dzieci.
  Ukraińcy na nas plują, zakłamują historię a my jeszcze pomagamy im finansowo.
  Więc nie o żadną prawdę idzie ta gra ani nie nie o interesy Polski.
 • @Robik 07:52:37
  Słuszne uwagi...
  Patriota idiota to tylko narzędzie w rękach wrogów narodu Polskiego.
  Patriota idiota w istocie to narzędzie obusieczne...
  z jednej strony kreuje patriotów idiotów jako mięso armatnie w rękach animatorów takiego patriotyzmu dla idiotów ...
  a z drugiej strony kompromituje, dyskredytuje pojęcie patriotyzmu w oczach każdego zdrowego intelektualnie człowieka.

  Patriotyzm dla idiotów dzieli społeczeństwo na idiotów (lub cynicznych karierowiczów) którzy to kupują oraz na tych sceptycznych którzy widzą cały prymitywny idiotyzm takiego "patriotyzmu".

  To jeden z podziałów narzuconych Polakom przez wrogów Polski.
  Patriota idiota jest hołubiony na różne sposoby a trzeźwy i uczciwy Polak jest tępiony na wszystkie sposoby.
  Dzieci wychowuje się w szkołach i kościołach na patriotów idiotów.
  KK jest jednym z fundamentów tego patriotyzmu dla idiotów.
  .. bo to w ogóle jest instytucja dla "wierzących" w cuda ...
  w tym w cuda czyli kłamstwa historyczne ...
  Uogólniając cuda to albo kłamstwa albo nieznane obserwatorom zjawiska naturalne.
 • @Robik 07:52:37
  "A ja nie rozumiem po co Polsce wojna z naszym potężnym wschodnim sąsiadem?
  Wynik takiej wojny jest z góry przesądzony?"

  Jak się popatrzeć na mapę, to nie widać jak taka wojna byłaby mozliwa. Za daleko, i nie ma o co się bić. Przesmyk Suwalski? Kaliningrad? Mierzeja Wiślana?
 • @Pedant 08:29:53
  To nie musi być wojna z użyciem samolotów, czołgów i żołnierzy.
  Ta wojna już trwa. Moim zdaniem Putin stracił do Polski cierpliwość i niedługo będziemy mogli się o tym przekonać.
  A mamy dużo do stracenia i niewielu sojuszników.
  No właśnie; kto jest prawdziwym sojusznikiem Polski w tej wojnie?
 • Polska została podarowana Rosji
  przez tych, z którymi dziś trzyma. I nie ma do nich pretensji o to, mimo że Polacy pierwsi byli ofiarą Niemców i walczyli na wszystkich frontach. Nie dajmy się oszukiwać.
 • Protestuje !!!!
  Pani Anna -PK pisze . [ Polacy wybrali drogę konflików z Rosją ] koniec cytatu.

  Szanowna pani Anno ! stanowczo protestuje zakłamywania faktów !!! to nie żadni Polacy a żydzi z obywatelstwem polskim wybrali drogę konfliktów z Rosją ! MY POLACY SŁOWIANIE we własnym Kraju jesteśmy ubezwłasnowolnieni przez żydowską mafie i z polityką zagraniczną nie mamy nic do gadania !

  Mass-media sejm senat partie polityczne stowarzyszenia to są zarezerwowane tylko dla żydo-chazarów !
  Polacy Słowianie przez żydowski aparat represji są nie dopuszczani !!! [ sądy przy pomocy policji i służb tajniackich nie rejestrują partii choc mają obowiązek ! ]

  Apel do piszących na Neonie 24 ! nie okłamujcie i nie znęcajcie się na Polakach imputując nam że mamy jakiś wpływ na coś w Polsce !


  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! precz z żydo-NATO w Polsce !!!!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Autor
  Ma Pani rację te przerzucanie się różnymi teoriami co by było gdyby stało się już śmieszne. Też wpadłem w tą narrację i chciałem pisać tekst : jakim jest idiotyzmem twierdzenie że coś byśmy zyskali jak byśmy z Hitlerem uderzyli na Związek Sowiecki. Wtedy zrozumiałem że nie powinniśmy analizować tego co się stało prawie 100 lat temu, tylko o co chodzi dzisiaj tym którzy te tematy wrzucają. Dlatego powinniśmy dociekać na kogo rozkaz ci europosłowie odpalili ten temat, bo jakoś nie wierzę w ich inicjatywę. Po drugie jakie zyski lub straty uzyskała Polska po tej inicjatywie. Po trzecie jeżeli ponieśliśmy straty to kto na tym zyskał. Po czwarte jaką odpowiedzialność poniosą ci europosłowie jeżeli przyczynili się do jakiś ewentualnych strat. Myślę że powinniśmy być czujni bo takich wrzutek będzie więcej. Bądźmy czujni, bo takie wrzutki zawsze poprzedzały jakieś s...syństwa .
 • @wercia 08:58:30
  "Polska została podarowana Rosji".

  A dokładnie to co dostała Rosja?
  Ziemie, banki, przemysł, surowce, niewolników?
 • @Oscar 07:39:11
  A ty jesteś pewnie patriota-inteligent??? Napisałeś, jak zwykle stek bzdur i dla mnie nie jesteś Polakiem!!!
 • @wercia 08:58:30
  "Polska została podarowana Rosji
  przez tych, z którymi dziś trzyma."

  Po co Rosji Polska? To nie Białoruś czy wschodnia Ukraina.
 • Anna-PK
  Twierdzenie, że przyczyną prowadzenia konfliktowej polityki z Rosją jest Kaczyński i Smoleńsk to nieporozumienie. W wielkiej polityce nie ma miejsca na takie sentymentalne fajerwerki.
 • @Robik 09:12:07
  Pan tak na poważnie?
  Tłumaczenie oczywistości byłoby śmieszne.
 • @autorka
  Polska wraz z eurokołchozowymi partnerami obarczyła winą za wybuch IIWŚ Rosję sowiecką i zażądali uchwalenia rezolucji w PE w tym temacie.

  Putin jako przywódca narodu rosyjskiego,który poniósł ogromne straty w ludziach (ponad 20 milionów)Stanął w obronie czci i honoru Rosjan .I postapił jak prawdziwy mąż stanu a nie jak marionetki urzędujące pod dyktando eurokołchozu czy usraela'
  Kto ma rację w tym sporze osadzi historia a postawa Putina zasługuje na szacunek.Żaden mąż stanu nie powinien tolerować opluwania swojego narodu .
 • Sz...
  -----------
  "Więc ponawiam pytanie:czemu Polacy tyle tracą na drażnienie Rosji? Czemu Polacy nie korzystają z okazji, żeby siedzieć cicho? Chętnie poczytam."
  -----------
  Szatańskiego świat w jakim żyjemy - można się łatwo nauczyć czytać - znając metody dzieci złego - których po owocach należy poznawać. Po owocach i nie ja to pierwszy powiedziałem. Po owocach!
  Wniosek?
  Otóż to wszystko na linii Moskwa - Warszawa i Warszawa - Moskwa dzieje się ponad głowami i Rosjan i Polaków. To jest gra V kolumn dzieci Złego - co to jedna rezyduje w atrapie Rosji a druga w atrapie Polski. Pisze w - atrapie - bo oba kraje - światowy, czarci pomiot zamordował w ubiegłym wieku. Mało tego - polskojęzyczna V kolumna dzieci Złego - szarpie ruskie nogawki za zgodą rosyjskojęzycznej V kolumny. Bez tej zgody polskojęzyczni nie odważyli by się na owe szarpanie - bo rosyjskojęzyczni wiedzą więcej o polskojęzycznych - niż - polskojęzyczni wiedzą sami o sobie. Tutaj chodzi o tresurę i sierot po Polsce i sierot po Rosji - bo V kolumny z obu tych krajów robią ten podjudzający cyrk w absolutnej zgodzie.
  Na koniec - w tym wypadku patriotyzm polega na tym aby nie dać się ślepo judzić na Rosjan - nie odbierać świata tylko ze srebrnego ekranu - bo wtedy - "...ta karczma Rzym się nazywa!" i Pan Twardowski w szatańskiej d...e.
 • Myślę, że Kaczyńskiego, tak samo jak nas, zżera ciekawość, co się właściwie stało
  a Putina:
  https://interesariusz.neon24.pl/post/152329,quo-vadis-vox-populi-21-wojna-o-nasze-dusze

  Solidaruchy (władcy Solidarności) od początku byli pospołu obcą agenturą i pożytecznymi (dla obcych) idiotami. Polska od Rosji nic nie chce, to USA chcą rzucić Rosję na kolana i wykorzystują polskich idiotów. Pomagamy przygotować środki napadu na Rosję, w rezultacie środki do szantażu lub do realnego inicestwienia Rosji.

  O tym, jak się poważa Polaków świadczą chociażby wypowiedzi śp Kaczyńskigo o tym, że tarcza antyrakietowa w Polsce jest wymierzona w Iran. Doprawdy, mają nas za bezrozumne bydło.
 • @Monaco 06:54:56
  ciekawe są motywy stworzenia serialu o królach. Teraz leci, jak to Jagiełło zagarnął Polskę. Tylko ze względu na formalne istnienie korony polskiej twierdziło się, że było odwrotnie.

  W tym kontekście zwrot "Litwo, ojczyzno moja" nabiera całkiem innego znaczenia.
 • Prawda sama się obroni.5☆
  Posypały się minusy tylko dlatego że pisze Pani o faktach i doszukuje się prawdy. Ale to jest przecież w Pani najcenniejsze by nie ulegać opinii innych.

  Zmanipulowane fakty, przemilczane niestety, te godzące w interes politycznej poprawności prawdy mamy w mainstream'owych mediach.

  Każdego dnia te oficjalne media karmią ludzi wyselekcjionowanymi faktami, a nawet kłamstwami.

  Tak trzymać.

  Pozdrawiam

  A☆X
 • @Oscar 08:14:42
  To nie tak,

  w każdych wyborach Polacy wysuwają do władzy najgorsze mendy.

  W każdych, w tych, w których wszyscy się znają, też.

  Skąd to się bierze ?
 • @demonkracja 09:46:23
  To nie Polacy tylko polskojęzyczni, których wybierają różne zwierzęta na NEonie. Przed wyborami zwłaszcza się uaktywniają. Potem już spokojnie skrytykują to i owo. Do następnych wyborów.
 • @wercia 09:23:03
  No to proszę się nie ośmieszać.
 • @interesariusz z PL 10:19:32
  Mickiewicz pisał po polsku, urodził się w impetium carskim, na dzisiejszej Białorusi, czuł się Polakiem, pisał Litwo ojczyzno moja. Mieszkał po powstaniu listopadowym we Francji zmarł w Turcji w Stambule.

  Można by uznać że był ponadnarodowy ( transnational ).

  Pozdr. :)
 • ani
  "Dyskusja Polaków na temat historii jest niezwykle wstydliwa i przykra. Wyzwiska wzajemne, poniżenia, to w moim pojęciu jest tylko dowodem na chamstwo. O co idzie problem, czy ktoś wie o co?

  Nie chodzi o fakty historyczne, fakty wszyscy znają, chodzi o INTERPRETACJĘ tych faktów...."

  Jeszcze raz: "Dyskusja Polaków na temat historii jest niezwykle wstydliwa i przykra." Polaków? skąd Pani to wie?

  i dalej: "Nie chodzi o fakty historyczne, fakty wszyscy znają, chodzi o INTERPRETACJĘ tych faktów....". Dlaczego zatem INTERPRETUJE Pani te "fakty" na korzyść Rosji? Dalszych zdań nie warto nawet rozbierać. Więc jak? To niewiedza, zła wola i relatywizowanie czy wręcz prowokacja? MAM SIĘ WSTYDZIĆ, ŻE SIĘ Z TAKĄ INTERPRETACJĄ NIE ZGADZAM? Ach, pewnie jestem chamem?! Przecież to nie ja jestem autorem pani słów tylko Pani... do kogo Pani się zwraca w tym tekście? no to kto kogo prowokuje? Chętnie Pani posłucha... no jasne:)!
  Oczywiście życzę Pani wszystkiego dobrego w nowym roku, przede wszystkim lepiej więcej poczytać o kampanii wrześniowej- wtedy słowo "wkroczyła" może zamieni się wreszcie na "zaatakowała"- może...
 • @Monaco 10:49:08
  Istnieją żydzi, którzy twierdzą, że Mickiewicz był żydem. Ciekawy wątek, warto się nim zainteresować. Osobiście sądzę, że kłamią, co jest naturalne dla tej nacji.
 • @Drab61 11:05:47
  Czytałem kiedyś wywiad z reżyserem Hoffmanem i ten stwierdził wprost, że Mickiewicz był żydem frankistą.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:09:11
  :) i uwierzył Pan Hoffmanowi, eee idźcie!... :)
  Zdrowia w Nowym Roku! :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:09:11
  https://koronowo.net.pl/upload/Kalendarium%20Ziemi%20Koronowskiej/grazyna_rekopis2.jpg


  http://grafik.rp.pl/g4a/799295,397296,9.jpg

  wie Pan, no gołym okiem widać różnice. :) Pozdrawiam
 • Jak żydowskie myślenie opanowało Polaków.
  Kiedyś Szewach Weiss powiedział, z nieważna jest historia, ale jak się o niej opowiada. Zapamiętałam to, bo zrobiło na mnie wrażenie. Autorka też pisze o "interpretacji". Może sobie poopowiadamy historię w zależności od okoliczności. A może Autorka jest Żydówką?> Nie mam nic przeciwko temu, ale przekaz byłby jaśniejszy.
 • @Monaco 10:49:08
  Nie to miałem na myśli,

  z serialu można wynieść, iż nowe państwo Jagiełły można by nazywać Litwą, która przejęła koronę polską.

  A więc stawiam pytanie, pisząc "Litwo" jaką krainę miał na myśli Mickiewicz?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:09:11
  "Czytałem kiedyś wywiad z reżyserem Hoffmanem i ten stwierdził wprost, że Mickiewicz był żydem frankistą."

  Nie musiał mieć żydowskiej krwi. Ale wyraża rewolucyjny, obrazoburczy mesjanizm. Studiował wywrotową mistykę u Towiańskiego. To są oznaki wpływów frankistowskich.

  https://culture.pl/pl/artykul/frank-frankizm-i-spor-o-paradygmat-polskiej-kultury
 • @interesariusz z PL 11:28:15
  "A więc stawiam pytanie, pisząc "Litwo" jaką krainę miał na myśli Mickiewicz?"

  Wielkie Księstwo Litewskie, w opozycji do Korony. Należał do tradycji wielkolitewskiej tak jak Miłosz, Giedroyć i Piłsudski.
 • @interesariusz z PL 11:28:15
  Ponieważ Mickiewicz był Białorusinem, więc pisząc "Litwo", miał na myśli Białoruś.... :-))
 • Autorka
  Lubię Pani teksty ale w dzisiejszych się Pani trochę zamotała. Napisała Pani "Nie chodzi o fakty historyczne, fakty wszyscy znają" ale już po paru słowach udowodniła Pani, że jednak nie wszyscy. Przyjrzyjmy się więc gdzie Pani fakty różnią się od moich:
  "W Monachium Niemcom oddano Czechy i Austrię" - osobiście uważam że oddano tam Niemcom część Czechosłowacji zamieszkałą przez ponad 3 mln Niemców Sudeckich. W sprawie Zaolzia się nie wypowiadam, bo fakt miał miejsce i tyle.
  Wojna oczywiście wybuchła 1 września to jesteśmy zgodni, przy czym nie była to II wojna światowa ale wszystko wskazuje na to, że była to wojna o "korytarz" do Prus Wschodnich i niemiecki status Gdańska (na to akurat Polska nie miała wpływu bo protektorem Wolnego miasta Gdańska była Liga Narodów). Na tym etapie wystarczyło usiąść do negocjacji z Hitlerem i wypracować porozumienie.
  Status wojny zmieniły dopiero fałszywe deklaracje Anglii i Francji z dnia 3 września o wypowiedzeniu wojny Niemcom - fałszywe, bo nie istnieją żadne dowody na choćby próbę się z nich wywiązania, podobnie jak z wcześniej udzielonych gwarancji.
  "17. 09. 1939 roku wkroczyła na tereny Polskie Armia Czerwona." Tu jesteśmy zgodni, taki fakt miał miejsce. Myślę jednak że warto by dodać że rząd polski znajdował się wtedy w Kutach nad Czeremoszem i zajmował się grzaniem silników pojazdów przed wjazdem na most graniczny z Rumunią, w oczekiwaniu na dołączenia do niego Wodza Naczelnego który znajdował się w drodze z Kosowa, zdołał jednak wysłać rozkaz o następującej treści
  „Sowiety wkroczyły.
  Nakazuję ogólne wycofanie na Rumunię i Węgry najkrótszymi drogami.
  Z bolszewikami nie walczyć, chyba w razie natarcia z ich strony
  albo próby rozbrojenia oddziałów. Zadanie Warszawy i miast, które miały się bronić przed Niemcami - bez zmian.
  Miasta, do których podejdą bolszewicy, powinny z nimi pertraktować
  w sprawie wyjścia garnizonów do Węgier lub Rumunii."
  Pisze Pani "Nie wiem nic o tym, żeby była wojna między polskimi i rosyjskimi wojsakami." - otóż byli tacy co się sprzeniewierzyli woli Wodza Naczelnego i podjęli walkę - przykładowo obrona Grodna należy najbardziej tragicznych kart tej kampanii, bronili się bo pewnie uznali, że im za daleko do Rumuni, albo po prostu im się nie chciało ruszać w drogę.
  Cały ten zdradziecki rozkaz Wodza Naczelnego pozwolił jednak Anglii i Francji nie ogłosić wojny z ZSRR, a z, może nawet zdezorganizowanych oddziałów Wojska Polskiego, uczynić "zorganizowane bandy o charakterze zbrojnym" co zgodnie z prawem ZSRR pozwoliło umieścić członków tych band w dołach Katynia.

  Dalej pisze Pani "Niemcy po rozpoczęciu wojny z Rosją stosowali wojnę tzw. „spalonej ziemi” - i to znów się Pani myli, strategię tą zastosowali sowieci, podobnie jak praktykę terroru na ludności realizowanego za pomocą "partyzantki".

  Nie piszę tego żeby się "czepiać", wierzę że Pani ma, w kwestii ułożenia stosunków Polsko Rosyjskich jak najlepsze intencje, uważam jednak że narosło wiele nieporozumień nie tylko w kwestii interpretacji ale też w kwestii faktów, które rzekomo są "niepodważalne".

  I na koniec chciałbym zwrócić uwagę że kwestia sprawstwa II wojny światowej została rozstrzygnięta już w roku bodaj 1967, kiedy to obywatel II RP, niejaki Franciszek Dolas przyznał się do osobistego sprawstwa, stało się to jednak "bez jego wiedzy i zgody" i ponoć istnieje na ten temat jakiś film
 • Cały problem w tych dyskusjach
  polega na perspektywie z jakiej komemntatorzy dokonują ocen.
  Należy zrobić założenie, czy staramy się komentować sprawę patrząc obiektywnie z zewnątrz, z perspektywy polskiej czy też rosyjskiej. Z każdej strony oceny będą inne. Bez takiego założenia są tylko kłótnie i obelżywe wycieczki w rodzaju sługuisa tego czy innego.
  I pytanie , czy jeśli Duda odwarknął by tak w kierunku Izraela jak zrobił to Putin w naszym kierunku , to ktoś z nas by się oburzył? Co najwyżej jakiś szabesgoj. Wg mnie patrząc obiektywnie Putin kpnął nas poniżej pasa, ale my chyba sobie na to zasłużyliśmy prowadząc taką, a nie inną politykę wobec Rosji, często nawet obrażając jej przywódcę. Czy Rosja jest naszym przyjacielem? Z pewnością nie , albowiem mamy sprzeczne interesy polityczne. Czy jest zatem politycznie mądrym postępowanie idące do konfrontacji z Rosją? Dla POlski nie , dla ameryki z penością tak, bo to w jej intersie i za jej cichym poparciem tak politykę prowadzimy. Czy mamy szasnę taką politykę korzystnie zdyskontować w przyszłości? Bardzo w to wątpliwe patrząc na bezwzględność politycznych i gospodarczych interesów USA. W naszym interesie jest prowadzenie wyważonej polityki na wielu kierunkach a zdaliśmy sie wyłącznie na niewpenego sojusznika mającego w 90% rozbierzne interesy z naszymi. Więc musimy przegrać rzuceni na pożarcie.
  Ponieważ z naszą marną siłą musimy z kimś się skumać, pozostaje pytanie czy większe korzyści odniesiemy współdziałając w budowie bloku eurozajatyckiego od Lizbony do Władywostoku, czy obdając sie z ameryką i Izraelem iść na konfrontację z Rosją i Niemcami śniąc( wg.mnie z powodu nieprzewidywalnej i słabnącej pozycji USA) o trójmorzu i trzeciej sile. Ocena zawsze zalezy od perspektywy i oceny realnych możliwości politycznych.
  Tak więc z naszego punktu widzenia Putin nas sfaulował kopiąc w jaja, z rosyjskiej postąpił jak mąż stanu waląc na odlew podgryzającego go burka, a obiektywnie, to miał powody by nas zaatakować za prowadzoną przez nas wrogą politykę przeciwko Rosji.
  Bo chyba nie ulega wątpliwości, że taką politykę PIS prowadzi.
 • @zadziwiony 12:30:37
  Rok 2005. Obchody w Moskwie 60-lecia zwycięstwa nad Niemcami. Zjechali się tam wtedy notable z całego świata, a wśród nich minister spraw zagranicznych Holandii. W trakcie tych uroczystości tenże Holender zwrócił się do rosyjskiego ministra obrony Siergieja Iwanowa z pytaniem, czy Rosja nie powinna by jednak przeprosić zebranych za pakt Ribbentrop-Mołotow. A na to Iwanow odpowiedział mu: »Jeżeli ktoś chce, byśmy go przepraszali, to musi nas najpierw podbić«. I ten Holender zamknął natychmiast dziób, a za nim wszyscy inni.
  Europosłowie PiS byli innego zdania ...
 • autorka
  Skąd Pani przyszedł do głowy taki a nie inny tytuł? Z tekstu tego się dowiedzieć nie sposób.Oceniam na jedną gwiazdkę.Mam nadzieję że Pani to zrozumie i urazy czuć nie będzie
 • @Pedant 11:55:09
  Witam
  Dlaczego Pan nie napisze, że mesjanizm Mickiewicza, nie miał nic wspólnego z mesjanizmem Franka /Jakuba zresztą/?- tylko Pan sugeruje jakby właśnie miał- to nieprawda! Jakby "poskrobać" to i mesjanizm czeski i niemiecki by się znalazł w tamtym czasie... /Proszę mnie wyręczyć :) .../
 • @Drab61 12:46:58
  No podbijmy Rosję i problem sam się rozwiąże.
 • @zadziwiony 13:11:26
  Zresztą ocieniąc działania PISu mozna odnieść wrażenie, że na Moskala się szykuje. Pomoże nam ktoś?
 • @Drab61 12:46:58
  Polityka, to osiąganie celów przy pomocy wszelkich dostępnych środków. Co zamierzamy osiagnąć jako Polska tymi działaniami?
 • @zadziwiony 13:13:43
  :) a zdziwi się Pan!... ale nie będę uprzedzał wydarzeń :)))
 • @JimA 13:21:31
  Jeśli uda się PISowi rozbić Rosję na części, to będę im gratulował i wspierał nawet finansowo, jesli oczywiście przeżyjemy tę akcję i odniesiemy korzyści w długim okresie czasu.
 • @JimA 13:11:20
  "Dlaczego Pan nie napisze, że mesjanizm Mickiewicza, nie miał nic wspólnego z mesjanizmem Franka /Jakuba zresztą/?- tylko Pan sugeruje jakby właśnie miał"


  Dlatego bo uważam, że prawdopodobnie miał. Opieram to lekturze nauk Franka i pism Mickiewicza. Musi się Pan pogodzić z tym strasznym faktem, że inni nie zawsze będą podzielać Pana poglądy.

  "Jakby "poskrobać" to i mesjanizm czeski i niemiecki by się znalazł w tamtym czasie..."

  O czeskim nic nie wiem, ale co do niemieckiego, to proszę pamiętać, że Frank przeniósł się do Niemiec i miał kontakty z niemieckimi romantykami.

  P.S.
  Sprawdziłem, frankiści byli obecni w Czechach:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Moses_Dobru%C5%A1ka
 • @wercia 10:23:31
  ------------
  "To nie Polacy tylko polskojęzyczni, których wybierają różne zwierzęta na NEonie."
  ------------
  Po pierwsze to:
  na tzw. demonkraturę nie ma ludzkiej siły - bo wymyślono ją dla tychże ludzi w samym Piekle a oparto z rozmysłem na wrodzonej ułomności ludzkiej.
  Po drugie to:
  ta tzw. demonkratura - to rzeczywistość podstawiona w którą dzieci Złego wtłoczyli ludzi - więc ludzie zachowują się adekwatnie do tej podstawionej rzeczywistości - chociaż obserwując to ze świata realnego - mamy do czynienia z jakimś światem absurdu, który przerabia ludzkość na szatańskie odchody.
  Po trzecie to:
  Polacy dzielą atrapę Polski z tzw. wspólnota rozbójniczą, której ojcem chrzestnym był sam towarzysz Stalin - dla której to wspólnoty rozbójniczej - spoiwem - jest nieprawdopodobna nienawiść do Polaków i wszystkiego - co z Polską się im kojarzy. Ta wspólnota - nieprzerwanie od końca wojny - robi tutaj za głowę atrapy Polski.
  Wniosek?
  Nietrudno się domyśleć, że w tej sytuacji w/w wspólnota rozbójnicza - chętnie realizuje podmiankę etniczną na terenach atrapy Polski - bo już ich ta nienawiść do wszystkiego co -polskie - zwyczajnie męczy.
 • @zadziwiony 13:20:36
  "Co zamierzamy osiagnąć jako Polska tymi działaniami?"

  Bezinteresowną satysfakcję, że pokazaliśmy Moskalom środkowy palec.
 • @Pedant 13:32:37
  :) I w Hiszpanii, i we Włoszech i we Francji, i nawet w Turcji... gzdie nie było frankistów?!:) Rozumiem powody: Pisma są Mickiewicza a Nauki Franka. Ok. Nie to nie:) Idę dalej podnosić PKB- fizycznie :)- jeśli znajdę czas to sam coś napiszę.
  Pozdrawiam
  PS. To niech Pan napisze o mesjaniźmie Izraela- skoro jest Panu bliższy- da nam to obraz poprzez różnice. ...
 • @JimA 13:52:55
  :) Tylko błagam, niech PAn nie pisze, że to dlatego, że mentor Franka Sabataj Cwi- co tam mentor- mesjasz!- dokonał żywota w Stambule a Mickiewicz w Konstantynopolu... ;)
 • @JimA 13:52:55
  "Pisma są Mickiewicza a Nauki Franka. "

  Tak, poezje Mickiewicza i artykuły to pisma. Przypowieści i pouczenia Franka dla uczniów to nauki.

  "To niech Pan napisze o mesjaniźmie Izraela"

  Wie Pan co? Niech chce mi się odrabiać pracy domowej.
 • @zadziwiony 13:30:52
  A jeśli wskutek tej wojny znikniemy z mapy świata to co wtedy?
 • @Pedant 11:55:09
  Oczywiście. Można mieć całego siusiaka a obrzezany mózg i to jest jeszcze gorsze.
 • @zadziwiony 13:20:36
  Pytaj Kaczyńskiego albo jego szefa Netanjahu, ja nie wiem.
 • Od polskiej transformacji nie ma Rosji w polskiej historii. Nie ma!!!
  Rosja jednak Polaków fascynuje. Fascynuje NS2, fascynuje relacje Rosji z Gruzją, wojna Rosji z Ukrainą, fascynuje Gazprom, chociaż Polska od 2022 nie chce nawet rosyjskiego gazu.
  Są głosy solidarności z Rosją, są głosy potępienia Rosji, czemu tak się dzieje? Czemu nikt nie fascynuje się Merkel, Macron' em, Trump'em, Johnson'em, Xi i szeregu innymi politykami. To jest nowa polska historia, to jest też polska przyszłość. Czemu tak ludzi fascynuje Putin?
  Po tylu latach ...wreszcie zareagował i się odezwał.
 • @Pedant 14:02:05
  O! To nie praca domowa!:) Nie można pisać- będąc odpowiedzialnym za słowo- że Mickiewicza /Adama Mickiewicza/ łączyło cokolwiek z frankistami, Szlomo Lurią czy Majmonidesem! To tak jakby Pan powiedział, że mnie coś łączy z uroczą Panią Anią, a przecież łączy nas tylko to, że piszemy na tym samym portalu społecznościowym! Można też powiedzieć, że nie nie łączy nas nic oprócz umiejętności pisania i czytania. :)
  NIE! MICKIEWICZA NIC NIE ŁĄCZY/ŁO Z FRANKISTAMI!.
  Zapewniam.
 • @Anna-PK 14:43:41
  "Rosja jednak Polaków fascynuje" Nie fascynuje! Fascynuje Niemców a wcześniej "fascynowała" Francuzów. Dlaczego?- to też zdają się być luki w wiedzy historycznej.
  "Czemu tak ludzi fascynuje Putin?" - nie mówi się "czemu" tylko dlaczego.

  Dlatego!

  https://www.youtube.com/watch?v=xQQDQHYv4_8

  resztę teledysków, łącznie z grą na fortepianie sobie Pani znajdzie ;)
 • @Pedant 13:32:37
  "Musi się Pan pogodzić z tym strasznym faktem, że inni nie zawsze będą podzielać Pana poglądy."- ja to wiem od przedszkola, nie jest mi to straszne.
 • @JimA 15:10:54
  "O! To nie praca domowa!:) Nie można pisać- będąc odpowiedzialnym za słowo- że Mickiewicza /Adama Mickiewicza/ łączyło cokolwiek z frankistami, Szlomo Lurią czy Majmonidesem!"

  To byłoby kilka godzin pracy, którą z góry wiadomo, że Pan wypluje. Otóż powtórzę, mesjanizm Mickiewicza jest podobny do Franka i Towiańskiego. Jak Pan tego nie potrafi zobaczyć, trudno. Nie będę Pana karmił łyżką.
 • @JimA 15:16:49
  "Fascynuje Niemców a wcześniej "fascynowała" Francuzów. Dlaczego?- to też zdają się być luki w wiedzy historycznej."

  Znają swoją historię bardzo dobrze i pamietają jak Ruscy dali im łupnia. Węgrzy też pamiętają jak stracili 200 tysięcy swoich żołnierzy pod Stalingradem i zostali okrojeni terytorialnie.
 • @JimA 15:10:54
  Inaczej jeszcze: czy jeżeli napiszę poemat po angielsku... uwierzy Pan, że jestem Anglikiem?... i będzie Pan to twierdził z całą stanowczością łącznie z przypisywaniem mi Wyspiarskiej mentalności?
 • @Pedant 15:31:06
  "To byłoby kilka godzin pracy, którą z góry wiadomo, że Pan wypluje. Otóż powtórzę, mesjanizm Mickiewicza jest podobny do Franka i Towiańskiego. Jak Pan tego nie potrafi zobaczyć, trudno. Nie będę Pana karmił łyżką."- och nie dziękuję! Czułbym się ja faszerowana gęś, dziękuję, że Pan to rozumie. Żałuję tylko, że Pan nie potrafi dostrzec skąd w ogóle taki "masjanistyczny" trend.... Jasne, że bym wypluł, czy Pan myśli, że bez wiedzy na ten temat dyskutowałbym? :) Jest podobne do- nei znaczy, że to to samo, albo ma związek jaki Pan sugeruje. Takie twierdzenia narzucają interpretacje. Po prostu.
 • @Pedant 15:34:25
  Rozumiem, że w duchu "ekumenizmu" stara się Pan "być obiektywny"- ale co to ma wspólnego z wątkiem?
 • @Pedant 15:34:25
  Polecam

  https://www.youtube.com/watch?v=5HjiFuHI_X8

  to jak: Bajka o Rosji i złych Polakach :)
 • @Pedant 15:34:25
  No i jako rzecznikowi Autorki, dziękuję, że nie nazwał mnie Pan "damskim bokserem"- a przecież mógł Pan. :)
 • @interesariusz z PL 11:28:15
  Pytanie istone, i ciekawe.

  Ja nie znam odpowiedzi.
  Tylko Mickiewicz mógłby jako jedyny na to pytanie dać prawidłową odpowiedź.

  Pozdr. :)
 • Okólnik generała Sikorskiego z 30 stycznia 1942 roku
  Nieodpowiedzialne jednostki wśród społeczeństwa polskiego w W. Brytanii atakowały i atakują wciąż zajadle układ polsko-sowiecki oraz nieznaną im zresztą politykę rządu R.P., idącą po linii współpracy z Sowietami i walki ze wspólnym i nigdy nieprzejednanym, a dla Polski niezmiernie groźnym wrogiem – Niemcami.

  Nie przebierając w środkach i nie licząc się ze zgubnymi dla Polaków w Rosji konsekwencjami, jakie tego rodzaju postępowanie mogłoby za sobą pociągnąć, prowadzą swoją akcję, najzupełniej sprzeczną z polską racją stanu.

  Wykorzystują przy tym emocjonalne nastawienie niektórych Polaków wobec Rosji oraz wszystkie trudności, na jakie natrafia rząd w swojej bardzo ciężkiej i realistycznej pracy, starają się przejaskrawić i wyolbrzymić każdy fakt, który mógłby świadczyć o wrogim stosunku Rosji do spraw polskich. Nie cofają się nawet przed publikowaniem tajnych dokumentów urzędowych, co służyć może jedynie Niemcom, a mogłoby oddawać usługi fałszywej grze Sowietów, gdyby taka istniała. Przed tą negliżującą najżywotniejsze interesy Rzeczypospolitej działalnością przestrzegam Polaków w W. Brytanii.

  Wszystkich obywateli polskich obowiązuje w tym względzie bezwarunkowa dyscyplina narodowa, tym konieczniejsza, że znajdujemy się na obczyźnie, gdzie mogliśmy się niejednego nauczyć. Wszyscy obywatele polscy bez względu na swe poglądy osobiste na Rosję Sowiecką, jej ustrój, politykę i gospodarkę, które wykazują nb. niejeden rys dodatni, muszą być podporządkowani, i to bezwzględnie, polskim interesom narodowym. A te nakazują im co najmniej wstrzymać się od wypowiadania wszelkich sądów nieprzychylnych o ZSRR i od rozpowszechniania wiadomości, które by mogły szkodzić naszym stosunkom z tym państwem.

  Rząd stoi czujnie na straży interesów Rzeczypospolitej. Wymaga on od Polaków posłuszeństwa i karności zbiorowej wobec Ojczyzny. Nie sięgając do środków mechanicznych, celem jej zrealizowania, wzywa do piętnowania warcholstwa, zabójczego dla sprawy.

  Okólnik ten nie ma określonych ram czasowych obowiązywania i nigdy nie został odwołany.

  Tak się zastanawiam, w ilu miejscach występuje sprzeczność między powyższym a aktualną polityką PiS, nie chodzi mi nawet o aktualną politykę, ale w zasadzie o prowadzoną obecnie przez PiS próbę ukształtowania na nowo historii z tamtego okresu. Bo chyba pewne różnice występują. No chyba, że nie występują, a całość jest spójna logicznie.
 • @Pedant 13:32:37
  "...Panno święta, co Jasnej bronisz Częstochowy
  I w Ostrej świecisz Bramie! Ty, co gród zamkowy
  Nowogródzki ochraniasz z jego wiernym ludem!
  Jak mnie dziecko do zdrowia powróciłaś cudem
  (— Gdy od płaczącej matki, pod Twoją opiekę
  Ofiarowany martwą podniosłem powiekę;
  I zaraz mogłem pieszo, do Twych świątyń progu
  Iść za wrócone życie podziękować Bogu —)
  Tak nas powrócisz cudem na Ojczyzny łono!...
  Tymczasem, przenoś moją duszę utęsknioną
  Do tych pagórków leśnych, do tych łąk zielonych,
  Szeroko nad błękitnym Niemnem rozciągnionych;
  Do tych pól malowanych zbożem rozmaitem,
  Wyzłacanych pszenicą, posrebrzanych żytem;..."

  No, tak napisałby mesjasz Izraela... albo frankista?! No macie chłopacy wyobraźnię... :)!
 • @Pedant 15:31:06
  A to Frank:
  "„Gdy czas przyjdzie wielkiej wojny i strasznego krwie rozlewu na świecie, jakiego jeszcze nie było. Bóg dobry sam poruszy serca wszech królów i podniesie jedne królestwa na drugie. A wówczas, gdy one ze sobą ucierać się będą, w tern zamieszaniu, odbierze On swoje”.

  "„Gdym był w Częstochowie w areszcie, w izbie dolnej, narzekałem we śnie, mówiąc: Mojżesz prowadził miliony Izraelitów, a ja zebrałem garsteczkę ludu i to mi trudno dźwigać przychodzi. Odpowiedział mi w ten sposób: Jakóbie! Co ty mówisz? Mojżesz prowadził ich po puszczy, gdzie były wielkie gadziny i węże, to mu lekko było ich odpędzić i tam nie miał się kogo obawiać, ale tu, tu jest puszcza narodów, każdy z osobna jest gadziną i żądłem.” tia... raz po pustyni raz po puszczy... :) no pogratulować " miszcza", innych Mordehajów cytował nie będę, sam sobie każdy może znaleźć... gdzie chce.

  :) a to na dobranoc :)

  https://www.youtube.com/watch?v=2EStoqPI-Jc

  Pozdrawiam
 • @zadziwiony 09:19:58
  Zastanawiam sie, czy Kaczynski ma pojecie o regulach "wielkiej polityki".
 • @JimA 18:51:18
  Tak między nami, mi nigdy nie przyszło by do głowy żeby organizować Legiony Żydowskie w Turcji, nie mówiąc już o realizacji, na a Adam Mickiewicz z jakiegoś powodu zrobił to ...
 • @morgan 19:08:20
  A po co mu taka wiedza? Nie jest od myślenia. To działka pewnego sierżanciny.
 • @Drab61 19:08:48
  :) jakieś linki? :) A Giaura czytał?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:09:11
  Jasne.
  "Panno Swieta, co Jasnej bronisz Czestochowy
  I w Ostrej swiecisz Bramie"...
 • @Drab61 19:08:48
  Tak- to jest jak z prawdą, są trzy. To dalej jest interpretacja. Nie będę się z Panem okładał na miecze Jadi. Po co?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:11:29
  :))))
 • @JimA 19:12:42
  wpisz do googla: Mickiewicz Legiony Żydowskie --- pewnie ci coś wyskoczy
 • @Anna-PK 14:43:41
  W ciągu swoich 20 lat odzywał się do Polaków 3 razy, ale polscy patrioci spali, a "polscy narodowcy" - niemal wszyscy- kulili się ze strachu. Natomiast " nierząd warszawski" lekceważył, bądź czekał na wskazówki zza oceanu. Ale jak to mówią, do trzech razy sztuka, aż wreszcie dość !
 • @Drab61 19:25:04
  Wysypka... mi wyskoczy. Powiem tak, Pan Pedant też przebywa czasami- tak twierdzi- w towarzystwie chasydów- nie mówił gdzie... być może w Bizancjum- więc nie wiadomo do czego Go namówią... :)
  Czym różni się Sefer Jecira od Zoharu? Wie Pan? :)
 • @JimA 19:45:45
  Pojęcia nie mam i nie chcę mieć. A odnośnie Mickiewicza pisałem już wyżej że są żydzi którzy pomawiają go o żydowskie pochodzenie. Zastanawia natomiast w jakim celu on te żydowskie legiony organizował, bo organizował. Odbiło mu ? Tego nikt nie wie :)
 • @Drab61 20:12:37
  :) nie wie nikt.
  "...Więc – te dziewice widząc tak skłonione
  Nad lazurową robotą oczyma
  Lazurowymi – wraz odgadł, że one
  Jeszcze pogoda na swych skrzydłach trzyma,
  I począł mówić z nimi o pogodzie
  I o tym wszystkim, co jest lazurowe:
  O niebie czystym, c z c z y m, o czystej wodzie,
  O płaszczu, którym Matki Boskiej głowę
  Ocienia sztukmistrz, o niebieskim oku
  Bez-łzawym jeszcze, o niebie, lecz niebie,
  Na którym nie ma żadnego obłoku,
  O myśli, myśli nie znającej siebie."
  ... być może tak to mniej więcej było ;)
 • @siwekperu 20:26:37
  Nie wcisnął Pan klawisza "zapisz". Proszę się nie awanturować! :)
 • @Husky 20:29:47
  aaa juz mialem obawy iz gdzies sie zapodzial, ale widze ze to osob do ktorych mial trafoc totrafil...
  trwa i bedzie trwal - wedle gtradycji - triduum postpaschalne - Boze Narodzenia, Nowy Rok, Trzech kroli
 • cmentarz
  ot dziwny traf i Polska ma teraz tylko cmentarze w Katyniu bo krzywousty z filipem z konopii tak ulozyli beznadziejna polityke - kiedy w 1980 roku ktos w Europie slyszal slowo Polska - budzilo to w nim byc moze smiech, litosc ale przede wszystkim strach - gdyz wowczas bylismy jedna z najwiekszych armii na swiecie - a dzis?
 • @siwekperu 20:26:37
  szanowny komentatorze, chyba nie masz wątpliwości dlaczego ten komentarz wyleci. Proszę o stosowanie języka polskiego a nie dialektu rynsztokowego.
 • @siwekperu
  Na tym poziomie dyskusja jest bezsensowna . Proszę się opanować , tu nie dzikie pola .
 • @siwekperu 20:45:21
  Trzymam kciuki
  Moze sie uda
 • @Repsol 20:56:20
  Twoja ocena mnie nie interesuje!!!
 • @Zawisza Niebieski 20:54:49
  Ogarnij banderopiteka .Salute Amigo. :)
 • @siwekperu 20:51:10
  W Peru lada dzien
 • Husky
  Może Pan zdyscyplinuje kolegę. ?:)
 • @Repsol 20:58:36
  Przedstawicielu kapitalistycznej firmy naftowej - kiedy w Polsce sa wybory prezydenckie????
 • @Repsol 20:58:36
  Vete a la mierda carajo!!!
 • @siwekperu 20:58:15
  Idż spać z twoimi widłami i siekierami . :)))))
 • @siwekperu 20:59:53
  W tym roku, zdążysz, tylko się ogarnij! EOT.
 • @Zawisza Niebieski 20:54:49
  niestety dlalekt uliczny jest nierozlacznym elementem jezyka polskiego - dla ciebie moze nie zbyt odpowiednim - ale osobiscie mam to w dupie
 • @siwekperu 20:59:53
  Na drugi dzień jak przeprosicie i odpokutujecie . https://www.youtube.com/watch?v=PCFYBTEm1go
 • no nie da sie inaczej
  PISOWCY!!!! kiedy w Polsce sa wybory prezydenckie - czy to pytanie jest jakies dziwne czy jak??? - zadawalem je wiele razy ale nikt nie jest wstanie na nie odpowiedziec - czy za dokladna date odpowiada Ambasada JudeoAmerykasnka - czy jak???o co wam chodzi - prosze o prosta odpowiedz!!!????
 • @JimA 20:59:14
  To moj najlepszy kolega
  Wiec odmawiam wsparcia
  8-))))))))
 • @Husky 21:09:47
  :))) Ależ rozumiem 8-)))
 • @siwekperu 21:09:19 Szanowny Panie, jest Pan gościem na
  moim blogu. Bardzo proszę zachowywać się i wyrażać kulturalnie bo Pana zwyczajnie stąd wyproszę. Uprzedzam.
 • @JimA 21:11:23 A Panu co odbiło? O co znowu chodzi?
  Bardzo wszystkich upraszam o poprawne zachowanie.
 • @Anna-PK 21:19:40
  ??? Wypraszam sobie. Dobranoc Pani :)
 • @JimA 21:21:57
  Kiedy w Polsce sa wybory????!!!!
 • @siwekperu 20:57:35
  Za chwilę osiwiejesz całkiem
 • @siwekperu 21:27:26 Nie potrafi Pan posługiwać się googlem?
  "Na początku roku marszałek Sejmu ogłosi datę wyborów prezydenckich. Z kalendarza wyborczego wynika, że może wybrać jedną z niedziel maja: 3, 10, 17. Jeżeli żaden z kandydatów nie zdobędzie więcej niż połowy ważnie oddanych głosów, 14 dni później odbędzie się druga tura głosowania."
  https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1446474,wybory-prezydenta-2020-kiedy-sie-odbeda.html
 • @Anna-PK 21:30:11
  bardzo dziwne bo jest to bardzo istotne ktora z niedziel maja wybierze!!! na bprawde bardzo istotne!!!
 • @siwekperu 21:31:14
  DZIEKI !!!!!!!
 • @Anna-PK 21:30:11
  i czy bylo tak trudne - dziekuje!
 • Bardzo dziekuje
  przede wszystkim osobie ktora udzielila jako jedyna konkretnej odpowiedzi a zarazem adminowi iz mimo mojego - no chyba niewlasciewego ale polskiego zachowania...przeszly przez jego lapy moje komentarze...potem zostaly usuniete
 • @siwekperu 21:36:48 Nie jestem administratorem,
  To jest tylko blog mojego autorstwa i ja udzielam gościny dyskutantom, licząc na wysoki poziom dyskusji w prezentowanym blogiem temacie.

  Usunęłam Pańskie komentarze, bo sprawiały mi przykrość słownictwem tam zawartym.
 • @siwekperu 20:59:53
  Ja jestem HRC . :)))
 • @Anna-PK 21:42:11
  jako stypowi amerykanski czy tez wspolczesno polskie wyborca - uznal bym iz jest to prawda - owszem nie zaprzecze - kiedy jestem podekscytowany moje wypowiedzi doc cenzuralne nie sa natomiast dodaja wielu wypowiedzia a co za tym idzie strona - kolorytu...przepraszam, dostalem od pani w koncu odpowiedz i o to chodzilo...ale prosze nie traktowac tego jako jakiekolwiek zadosuczynienie...po prostu zwykle sprostowanie
 • @siwekperu 21:54:39
  Wiem co to jest gamoń i niedorobiny . Ale wy tak macie . :))) https://www.pch24.pl/miesne-danie--rzez-wolynska--w-menu-podczas-happeningu-w-kijowie,33290,i.html
 • @siwekperu 22:13:49
  Że jak prawisz ?. :)))))
 • @Repsol 22:21:19
  ale "burzem" rozpetałem...zastanowcie sie kiedy Polska byla silna - kiedy cala mlodziez jak teraz byla zagranica kiedy jej inteligencja poza sanacyjnymi kurwami siedziala w watszawce?...pis was wydaja i wydoi bo oni nie sluza Polsce tylkow wlasnym interesom...saludos del Peru!!!
 • Zimna wojna
  Zimna Wojna to okreslenie lat 50-60-70 = wspolczesna Polska USA nie ma sily gospodarczej militarnei ani ekonomicznej by poddzwignac to okreslenie ktorego zawsze wyjasnienia domaga sioe moj peruwiansko-polski syn majacy zaledwie 7 lat...moje szczescie - zawsze mowie - synku, ani Polska ani Peru nie ma na to najniejszego wplywu!!!
 • ciekawe co na to ambasada
  corocznie organizuje "dziececy cyrk" - niepowiem - ladnie bylo rok temu gdy poraz pierwszy organizacja zajela sie pani ambasador i pogonila w pieriod caly dom polski ktory jatrzyl i przeszkadzal w uroczystosciach na czele z sekretarka ambasady niejaka Blanca - choc wcale biala nie jest...
  Pierwsz raz od daty urodzin moj syn mial prawo jako zreszta obywater RP wejsc na teren Polskiej Ambasady i zrobic sobie zdjecie z Polska Bandera z obrazezem Chopina tylko dzieki pani profesor Antoninie Sniedeckiej Kotarskiej ktora wypierdolila caly skurtwialy dom polski z ambasady i wowczas okazalo sie iz mikołajki dla dzieci organizuje Polska Ambasada a nie jakas banda
 • @siwekperu 21:36:48
  Szanowny komentatorze, myślę, że miesiąc odpoczynku od komentowania jest Panu niezbędny jak również inni blogerzy i komentatorzy z dużą ulgą odetchną od Pana "wzniosłych myśli". Jeśli chce Pan kogoś winić, to tylko mnie. Moja decyzja, choć kilka osób o to prosiło.
 • @Pedant 08:29:53
  Stosunki Polska-Rosja to jedna wielka manipulacja -medialna, polityczna, obrosła w zakłamaną historie i fałszywe interpretacje oraz w tworzenie organizacji i ugrupowań politycznych działających przeciw Polsce i przeciw Rosji w interesie wrogów tych dwóch narodów.
  Rosja to wielki kraj – olbrzymi rynek zbytu, kraj o nie przebra-nych zasobach i bogactwach surowcowych.
  Siły wrogie Polsce i wrogie Rosji usiłują nie dopuścić do zbliżenia Polski z Rosją – najbardziej zależy na tym Niemcom i USA. Na Polskiej scenie politycznej głównym graczem jest PiS, ostentacyjnie antyrosyjski (a tym samym pro-niemiecki, pro-amerykański i proizraelski). PO jest prounijną AGENTURĄ NIEMIECKĄ.
  Unia Europejska to nowa forma agresji Niemiec na Polskę i Europę Wschodnią, ale też na inne kraje europejskie.
  Miedzy Polską a Rosją są i były rachunki krzywd, ale zupełnie zakłamane i źle interpretowane – na korzyść wrogów, a na niekorzyść Polski.
 • @JimA 13:52:55
  Frankiści w Turcji byli
 • Zimna wojna Polski z Rosja ???
  @Anna PK
  Zimna wojna Polski z Rosja ???..... co za brednie.
  Polska nie rzadza Polacy przez ostatnie 75 lat (1945 - 2020).
  Ponadto Rosja przestala istniec w 1918r , kiedy banda zydow zamordowala cara Rosji Mikolaja II wraz z jego rodzina. Zas obecna "Rosja" (w cudzyslowiu) to ZSRR"bis", poniewaz jest zarzadzana przez bylych agentow KGB (dawne NKWD) i zydow.

  Jest jeszcze taki fakt historyczny, ktorego nie ucza w szkolach i nie podaja tego faktu zadne "encyklopedie" i wydawnictwa tzw. "naukowe".
  A ten fakt historyczny brzmi:
  REWOLUCJE I WOJNY SWIATOWE BYLY WYWOLYWANE PRZEZ ZYDOW.
  Wielu slyszalo o skrocie: NWO , ktory oznacza New World Order (Nowy Porzadek Swiata) i co przypisywane jest tzw. "masonerii".
  Tymczasem masoneria jest kontrolowana przez zydostwo, a nowy porzadek swiat to nic innego jak JWO (Jew World Order - Zydowski Porzadek Swiata) i dowodem tego jest zapis w TALMUDZIE - Sanhedryn 90a , ktory brzmi:
  "Those who read New Testament will have no part in the world to come".
  (Nie bedzie miejsca w nowym swiecie dla tych co czytaja Nowy Testament).
  Poza tym, podszkol sie z historii, poniewaz to co wypisujesz jest zenujace i sama siebie kompromitujesz na forum dyskusyjnym.
 • @Monaco 06:54:56
  W swoim komentarzu z 2.01.2020 o 6:54:56 ustanowiles rekord, poniewaz prawie w kazdym zdaniu falszujesz historie Polski.
 • @Robik 02.01.2020 07:52:37
  W czyim imieniu napisales swoj komentarz ?
  Czy jeszcze nie wiesz o tym, ze Polska nie rzadza Polacy przez ostatnie 75 lat (1945 - 2020) ?
 • Dadatek specjalny.
  W POLSCE RZADZA ZYDZI I POLSKA JEST POD ZYDOWSKA OKUPACJA PRZEZ OSTATNIE 75 LAT (1945 - 2020).

  Wiecej informacji jest w tajnym referacie Bermana z 1945r oraz w informacjach podawanych przez osoby niezalezne.
  USA, Izrael, Zydzi i Polska - E. Rzeuska i T. Matuszyk https://www.youtube.com/watch?v=_oh6AK04AeY
  Ambasador Krzysztof Balinski o dialogu Zydów z Zydami, Mosadzie i lozy B'nai B'rith.
  https://www.youtube.com/watch?v=xVYcAWkmkFM
  Krzysztof Balinski: W Magdalence uzgodniono, ze MSZ ma nalezec do salonu lub Zydokomuny
  https://www.youtube.com/watch?v=TUAqBrT-vas
  Najnowsze info o Aferze SKOK Wolomin https://www.youtube.com/watch?v=1BvNr0O63iw
  M.Karlinski: "Afera SKOK Wolomin to swoisty program 500 minus" https://www.youtube.com/watch?v=4Wrs7LF5DlU&t=2532s https://www.youtube.com/watch?v=WAaRDezv3ss
  prof Ryszard Kozlowski - Blokowane tematy w Polsce - Geotermia cz 1/2 https://www.youtube.com/watch?v=jWlIALApdLg
  prof Ryszard Kozlowski - Blokowane tematy w Polsce - Jan Zbigniew Potocki 2/2
  https://www.youtube.com/watch?v=tv69ONoUVj8


  WOJNY AMERYKI SA WYWOLYWANE PRZEZ AMERYKANSKICH ZYDOW.

  Ten fakt ujawnil P.Giraldi - byly agent CIA i wywiadu wojskowego Stanow Zjednoczonych w artykule pt. "America's Jews Are Driving America's Wars" - patrz strona:
  https://www.unz.com/pgiraldi/americas-jews-are-driving-americas-wars/

  Gdyby ktos mial watpliowsci to dodam, ze: ZYDZI KONTROLUJA AMERYKE - patrz artykul pt. "Jews control America" na stronie: https://dochub.com/timesoftrouble/XJvXWm/fact-sheet-jews-control-america
  oraz
  http://holywar.org/jewishtr/index.html

  Przyjemnej lektury.

OSTATNIE POSTY

więcej
 • SPOŁECZEŃSTWO

  Jeżeli...

  Nad Polską czuwa USA, niezależnie jak Rosję w to mieszać, wkręcać, oskarżać, to nie ma żadnych szans na zmiany. Być może będą jakieś podchody chińskie, ale Rosji w Polsce nie będzie. To do wszystkich, którzy straszą i tych co się boją Rosji. czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  Tajemnice władzy Putina

  Prezydent Rosji Władimir Putin zaskoczył wszystkich podczas przemówienia kiedy ogłosił szereg poprawek do konstytucji, których uchwalenie przekształciłoby rosyjski system polityczny. czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Globalne działanie antyglobalistów.

  France Libre 24, logo Wieży Eiffla, strona internetowa wyglądająca jak francuski portal informacyjny, zawiera też artykuły w języku francuskim. Jest to wszystko bardzo mylące. Badania ujawnieniają związek portalu z Polską. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031