Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
35 postów 717 komentarzy

Polityka globalna

Anna-PK - Żona, matka, właścicielka psa o imieniu Maja.

Merkel i Putin, nowe plany dla Europy.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po spotkaniu w Moskwie, Angela Merkel i Władimir Putin ogłosili w sobotę walkę o uratowanie irańskiego porozumienia nuklearnego mimo eskalacyjnych napięć na Bliskim Wschodzie.

Kanclerz Niemiec powiedziała „musimy zrobić wszystko”, aby dotrzymać porozumienia. Mówila to,  wbrew wezwaniom  prezydenta USA Donalda Trumpa, który  zerwał umowę i doprowadził do awantury na Bliskim Wschodzie. Merkel i Putin uznali umowę jako „niezwykle ważną” i wezwali państwa do jej utrzymania. Działania Trumpa spowodowałydecyzję Iranu o zintensyfikowaniu prac nad wzbogacania uranu, a to jest zagrożeniem dla światowego pokoju.
„Uzgodniliśmy, że powinniśmy zrobić wszystko, aby zachować umowę, JCPOA. Niemcy są przekonane, że Iran nie powinien nabywać ani posiadać broni nuklearnej „– powiedziała  Merkel podczas wspólnej konferencji prasowej z Putinem. „Z tego powodu będziemy nadal stosować wszelkie środki dyplomatyczne, aby utrzymać tę umowę przy życiu, umowa być może nie jest doskonała, ale jest to jednak umowa i obejmuje zobowiązania wszystkich stron” - mówiła Merkel.
Wizyta Merkel - pierwsza w Rosji od maja 2018 r. – nastąpiła w momencie kiedy Iran przyznał się do przypadkowego zestrzelenia ukraińskiego samolotu pasażerskiego wkrótce po starcie w Teheranie, zabijając 176 pasażerów i załogę.
Ostatnie eskalacje z Iranem były jednym z „kluczowych powodów” spotkania Merkel-Putin, powiedział niemiecki  minister spraw zagranicznych Heiko Maas.
„W oczach Merkel Putin jest osobą, która ma bezpośredni kontakt z przywódcami Iranu i może w jakiś sposób wpłynąć na ich decyzje. Na tle Trumpa wygląda jak odpowiedzialny polityk” .
Wypowiadając się przed spotkaniem i przewidywaną konferencją prasową, Merkel powiedziała, że ​​„jest wiele do omówienia”, wygląda, że Europa omawia swoje sprawy z Rosją i to jest absolutnie nowum w swiatowej polityce.
Zwracając się do Putina, powiedziała: „Chciałbym podziękować, że mamy taką możliwość rozmowy, ponieważ rozmawianie ze sobą zawsze jest lepsze niż  mówienie o sobie  ”.
Jest planowana konferencja pod auspicjami ONZ w Berlinie w sprawie Iranu. Planowana konferencja w Europie wynika z tego, że politycy biorący w niej udział nie są wpuszczanie do USA. Szereg polityków z Rosji, Iranu i innych państw jest objęta sankcjami amerykańskimi.
Jest to nowy rozdział w dziejach Europy i jest on budowany bez udziału Polski. Polska stoi z boku i czeka znowu na jakiegoś mitycznego rycerza aby Polskę wyprowadził z matni w której się znalazła. Polscy politycy nie dorośli do możliwości rewizji własnej polityki, a czas ucieka. 
Putin powiedział na konferencji prasowej, że spodziewa się, że gazociąg Nord Stream 2, który miałby przesyłać rosyjski gaz do Niemiec, zostanie ukończony do końca 2021 r. Sankcje USA utrudniły budowę obiektu.

KOMENTARZE

 • Trudno wymagać
  żeby "polski rząd" coś sensownego zrobił.
  Coś takiego jak "polski rząd" nie istnieje i czas już sobie to uświadomić.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:47:24
  Miliony Polaków popiera polski rząd i wydrapie oczy każdemu, kto myśli czy mówi inaczej.
 • @Anna-PK 20:00:34
  Może i Polacy ale idioci wytresowani przez żydowską propagandę.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:47:24
  //żeby "polski rząd" coś sensownego zrobił.//

  Jak to nie robi jak robi.
  Z braku własnych problemów rozwiązuje cudze / Brutalnie tłumione we Francji protesty nie wzbudziły zainteresowania Komisji Europejskiej. W związku z tym faktem europosłowie PiS - Beata Kempa i Patryk Jaki - napisali list otwarty do komisarz Very Jurowej oraz przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Apelują o pilną debatę o tym, co dzieje się w tym kraju. /

  skutkiem czego grono naszych "przyjaciół" w Europie systematycznie się poszerza.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:46:52 Zaczyna się coś zmieniać.
  Chyba jest jakieś "światełko w tunelu" jakim idzie polska świadomość polityczna. Już nie wszyscy dyskutujący są agresywni i dostrzegają, że " ruskie onuce" zaczęły wchodzić w światową modę.

  Dr. Paul Craig Roberts twierdzi, że gdyby istniał formalny sojusz Rosji i Iranu, to USA by nie ośmieliły się Iranu zaczepiać.
 • @Anna-PK 21:34:38
  Czytałem ten tekst P.C. Robertsa. Mądry facet ale trochę marzyciel. Iran nigdy nie pójdzie na taki układ.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:10:02 Iran pójdzie, bo manewry, które
  się odbyły o tym świadczą. To Putin na to nie pójdzie, bo to wiąże Rosję z szyitami, a Putin działa na wszystkich polach tak religijnych jak i plemiennych. Przykładem jest Arabia Saudyjska, wróg Iranu, czy nawet Izrael gdzie Putin bryluje.
  //Iran nigdy nie pójdzie na taki układ.//
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:10:02 P.C. Roberts myli się też co do
  Macron'a. Francja ma historyczny sentyment do Rosji, oraz historyczną niechęć do USA, Roberts twierdzi, że Macron to "puppet Trumpa"
 • Chcę zwrócić szczególną uwagę na fakt, że od dzisiaj, tj, od
  niedzieli Putin z Erdoganem zarządzili w Libii zawieszenie broni.
  A na to Merkel powiedziała: „Mamy nadzieję, że wspólne wysiłki Rosji i Turcji doprowadzą do sukcesu i wkrótce wyślemy zaproszenia na konferencję w Berlinie”.
  Berlin wraz z Moskwą, przejmują dotychczasowa rolę USA w rozwiązywaniu problemów światowych. Angela Merkel podkreśliła, że ​​ONZ będzie prowadzić rozmowy, jeśli spotkanie odbędzie się w Berlinie i że walczące strony Libii będą musiały odegrać ważną rolę, aby pomóc w znalezieniu rozwiązania.
 • @Anna-PK 22:21:10
  W tej kwestii wszystkie opcje są otwarte. Roberts sugerował formalny protektorat ale to jest niemożliwe z wielu przyczyn. W każdym razie pomoc Iranowi leży w interesie Rosji i mogą to zrobić na wiele sposobów.
 • @Anna-PK 20:00:34
  Te oczy to Pani będzie wydrapywać czy rząd ? Bo z Pani zapisu to w zasadzie jasno nie wynika.
 • @Anna-PK 22:28:21
  " Francja ma historyczny sentyment do Rosji, oraz historyczną niechęć do USA..." ?

  Francja i USA mają bardzo długą historię wzajemnej przyjaźni. Francja to jeden z najstarszych sojuszników USA.

  Proszę wystrzegać się tego rodzaju manipulacji. Rozumiem Pani prorosyjskie sentymenty, jest to bardzo gorące uczucie, jednak nie warto dla niego bezpowrotnie utracić własnej wiarygodności.
 • @Drab61 23:13:50 Ja mam psa, który robi politykę
  w moim imieniu. ;)
  A oczy wydrapują zwolennicy obecnej polskiej linii politycznej. Każdy ruch zbaczający w inny kierunek myślowym niż oni reprezentują, powoduje wyzwiska i inne ataki.

  A przecież nawet ślepy to widzi, że dotychczasowa polityka nie ma żadnej przyszłości.
 • @AgnieszkaS 23:22:43 Szanowna Pani Agnieszko, tylko proszę
  dyskutować bez osobistych podjazdów, bo to jest bardzo brzydki zwyczaj.
  Ja umiem też to robić więc proszę mnie nie prowokować bo się zrewanżuję.

  Co do meritum: to Francja historycznie była centrum kultury europejskiej, mody i kulinariów. To się skończyło wraz z amerykanizacją europejskiej kultury; czyli hotdogami i dżinsami.
  Francja nawet raz wystąpiła już z NATO.
  A niedawno Francja odmówiła Bushowi udziału w napaści na Irak
  Pamięta Pani: "freedom fries" i bojkotowanie francuskiego wina? Nawet obecnie Trump zaczyna straszyć Francję cłami na wina, a Macron oskarża Trumpa o podburzanie "żółtych kamizelek" przeciwko rządowi.
 • 5*
  " Jest to nowy rozdział w dziejach Europy i jest on budowany bez udziału Polski. Polska stoi z boku i czeka znowu na jakiegoś mitycznego rycerza aby Polskę wyprowadził z matni w której się znalazła. Polscy politycy nie dorośli do możliwości rewizji własnej polityki, a czas ucieka. ".

  Żeby tylko stała z boku, a wygląda że uwiązana jest na pasku USA i ciągnie się za USA i Izraelem. Bez telefonu z Waszyngtonu. Nic nie ma do powiedzenia.

  Pozdr.:)
 • @AgnieszkaS 23:22:43
  WASHINGTON (CNN) -- The cafeteria menus in the three House office buildings changed the name of "french fries" to "freedom fries," in a culinary rebuke of France stemming from anger over the country's refusal to support the U.S. position on Iraq.
  Ditto for "french toast," which will be known as "freedom toast."
  http://www.cnn.com/2003/ALLPOLITICS/03/11/sprj.irq.fries/
 • @Monaco 23:43:18 Problem Polski nie leży w takim czy innym
  "przywiązaniu." Politykę Polsce dyktuje J. Kaczyński. Jest ona taka jaką zaprojektował sp. Lech Kaczyński. Jarosław Kaczyński nie jest świadom zmian politycznych, nie bywa za granicą, nie czyta obcojęzycznych mediów, więc jest tak jak to on sobie świat wyobraża. A otoczenie zwyczajnie boi się wyłamać i przekazać nowinki, bo może utracić pozycję w sztabie partyjnym.
 • @AgnieszkaS 23:22:43
  Szanowna Pani,

  Jeszcze raz Panią zacytuję:

  "Francja ma historyczny sentyment do Rosji, oraz historyczną niechęć do USA..."

  Każdy, kto choćby tylko liznął historii, zdaje sobie sprawę, że powyższa wypowiedź jest kłamstwem.

  A jeśli chodzi o Pani sentymenty, to są one wyrażone w sposób tak ostentacyjny, że nawet ów wspomniany ślepiec by się zauroczył ich wielowymiarowością i kolorystyka.

  Do what you must.
  Good Day!
 • 5⚄
  Niemcy mając dobre kontakty z Rosją tylk z zyskają nic nie tracąc. Dostęp do rymku 140 milionów to biznes.
  Nie są frajerami jak pisowcy którzy umieją tylko Polsce wrogów tworzyć.

  .It is time to say goodnight to Anna-Pk and for everyone )))))
 • @Anna-PK 23:54:28
  Też tak to widzę.
  Chociaż pewnie ma tłumaczy. Albo tylko kota który mu doradza.

  )))))
 • @Anna-PK 23:37:00
  Ameryka wprawdzie jeszcze popsuła francuskie Oświecenie, ale za to otworzyła Modrzejewskiej i Paderewskiemu drogę do drugiej niepodległości.

  Póki co, łacińska wolność jeszcze przewodzi w racji stanu trzech narodów.
  I tych źródeł się trzymajmy.
 • Pożyjemy zobaczymy 5☆
  Poruszyła Pani tu parę bardzo istotnych zagadnień.
  Po spotkaniu w Moskwie, Angela Merkel i Władimir Putin ogłosili w sobotę walkę o uratowanie irańskiego porozumienia nuklearnego mimo eskalacyjnych napięć na Bliskim Wschodzie.

  " Kanclerz Niemiec powiedziała „musimy zrobić wszystko”, aby dotrzymać porozumienia. Mówila to,  wbrew wezwaniom  prezydenta USA Donalda Trumpa, który  zerwał umowę i doprowadził do awantury na Bliskim Wschodzie."

  " „Uzgodniliśmy, że powinniśmy zrobić wszystko, aby zachować umowę, JCPOA. Niemcy są przekonane, że Iran nie powinien nabywać ani posiadać broni nuklearnej „– powiedziała  Merkel ".

  1.Tak muszą zrobić wszystko. Jest na ich drodze jeden wielki problem. Ten problem to Stany Zjednoczone i stosowany przez ten kraj szantaż (sankcji) na kraje Europy a zwłaszcza na te które mają rozwiniety handel, rynki zbytu w USA i dostęp do współpracy nowych technologii.

  Polska się do tej grupy nie zalicza. Nic swojego wartosciowego do USA nie exportuje.

  2. Niemcy są przekonane. Tak to się zgadza.
  Jednak w sytuacji utrzymujacego się embarga i aktywnych sankcji. Iran nie bedzie zwlekał ze zbudowaniem broni A. Podobnie jak Nord Korea by zapewnić sobie bezpieczeństwo kosztem wyrzeczeń, zbuduje broń A.

  Iran wie, że w konfrontacji ze Stanami Zjednoczonymi bez A nie ma szans i będzie podobnie jak była Korea Północna, naciskany, szantazowany, prowokowany przez USA .

  ŻYCZĘ POWODZENIA Putinowi i Merkel w Mission Impossible. Obym się mylił.

  P.s. Putin już raz naklonił Iran do kompromisu i podpisaniu dokumentów o rezygnacji z budowy wirówkek i wstrzymaniu prac na bronią A.

  Trump to wszytko zburzył.

  Dobrze że jest taki ktoś jak Putin który utrzymuje personalne kontakty z różnymi politykami o czasem wręcz skrajnych opcjach.

  A tyle toksycznego jadu jest mu przez Zachód aplikowane.

  AX pozdrawiam.
 • @Alfax 00:50:53
  Ale po prawdzie Prezydent Putin też żmijowaty.
 • ile to lat opóźnienia, tej rury północnej ?
  ile to kasy za tranzyt gazu dla amerykańskiego pupilka ?

  Polska to załatwiła. Przedłuży to wojnę na Ukrainie. I ani Rosja, ani Niemcy, tego Polsce nie zapomną, jak również Ukraińcy, gdy się przebudzą.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:47:24
  Polski rząd nie istnieje, i co zamierzasz z tym zrobić ?
 • @Anna-PK 20:00:34
  Nie popieram, mimo że musiałem na nich głosować.
 • @ikulalibal 21:02:49
  to zależy, czy pragniemy przyjaźni Makrona, czy żółtych kamizelek.
 • @Alfax 00:50:53
  Iran nigdy nie byl nie jest i nie bedzie przeciwnikiem USA poza propaganda.
  Iran jest przeciwnikiem Arabii Saudyjskiej i tutaj bedziesz ogladal poczatkowe uderzenie.
 • @AgnieszkaS 00:09:44
  //Jeszcze raz Panią zacytuję:

  "Francja ma historyczny sentyment do Rosji, oraz historyczną niechęć do USA..."

  Każdy, kto choćby tylko liznął historii, zdaje sobie sprawę, że powyższa wypowiedź jest kłamstwem. //

  Każdy kto choć trochę liznął historii widzi że jest pani absolutną ignorantką.To się niestety zdarza ale żeby zaraz się z tym obnosić to już rzadkość.
  Od początku XIX w do "niedawna" Francja była ulubionym miejscem zabawy i wypoczynku rosyjskiej arystokracji.Lazurowe Wybrzeże było usiane rosyjskimi rezydencjami,tu "willę" miał sam Car.Jego rezydencja na początku wieku została zmieniona na Sobór św Mikołaja https://pl.wikipedia.org/wiki/Sob%C3%B3r_%C5%9Bw._Miko%C5%82aja_w_Nicei którego nie nalezy mylić z cerkwią św Mikołaja i św Aleksandry https://pl.wikipedia.org/wiki/Cerkiew_%C5%9Bw._Miko%C5%82aja_i_%C5%9Bw._Aleksandry_w_Nicei bo i taka jest w jednej tylko Nicei.
  Po tragedii lutego1917 r Francja była azylem monarchistów a po październiku 1917 stała się przytuliskiem liberałów zaś kiedy panowie bolszewicy zaczęli się rezać między sobą to i lewicowcy ściągali do Paryża.Tym sposobem we Francji stworzyła się jakby "mała Rosja" której poszczególne warstwy doskonale wpisywały się w tamtejszą społeczność.
  Swoją pozycję "zwycięzcy" w antyfaszystowskiej koalicji Francja zawdzięcza wyłącznie ZSRR.Generał De Gaulle który miał ciepłe relacje ze Stalinem zdołał,ku niezadowoleniu innych koalicjantów, załatwić to dla "słodkiej Francji".
 • @AgnieszkaS 23:22:43
  To Pani jest niewiarygodna. Pani Anna jest obiektywna w tym co pisze. Nie zauwazylam aby popierala ktoras ze stron.
 • @ikulalibal 01:23:52
  Nie wypowiadałam się na temat stosunków francusko-rosyjskich, jedynie na temat relacji francusko-amerykańskich.
 • @K54 01:32:32
  Skomentowałam na temat konkretnej wypowiedzi, a wypowiedź ta nie jest zgodna z prawdą. Mam własne poglądy na pewne sprawy.
 • @AgnieszkaS 02:00:22
  Stosunki francusko-amerykańskie są dokładnie takie jakimi określiła je Anna-PK .Ale żeby to wiedzieć też trzeba mieć jakieś pojęcie o historii.
  Niech pani jakoś nadrobi braki a dopiero potem wypowiada opinie.
  Na początek radzę zainteresować się tym dlaczego Paryż nie jest siedzibą NATO.Bo przecież kiedyś był.Kto wie? możne nawet dojdzie pani do źródeł "paryskiej wiosny 68" ?
 • @ikulalibal 02:12:53
  Proszę łaskawie o zachowanie swoich dobrze rozumianych porad dla własnego środowiska, razem z epitetami. Mnie wystarczą amerykańskie źródła na ten temat.

  Żegnam!
 • Wracając do francusko-rosyjskich związków, to około 200 lat
  temu, po klęsce Napoleona, w Paryżu bawili rosyjscy oficerowie i ponoć nazwa kafejek francuskich "bistro" pochodzi od tego, że owi oficerowie wołali aby ich szybko obsługiwać, czyli wołali "bystro, bystro". W każdym razie w tym czasie najpiękniejszy most w Paryżu, nazwano imieniem cara Aleksandra.

  Inny znamienny przypadek nastąpił 100 lat temu kiedy w Paryżu zagnieździł się słynny Balet Diagilewa, a po klęsce wojny i po Rewolucji Pazdziernikowej rosyjska arystokracja wylądowała w Paryżu i niestety nie były to ich wczasy, ale często pracowali pełniąc funkcje kelnerów, czy szatniarzy.
 • Co do planów Putina i Merkel, to Putin zrobi wszystko co możliwe,
  aby UE zdjęła sankcje jakie są nałożone na Rosję, bo zapewne ma naciski wewnątrz Rosji z powodu ograniczeń tymi sankcjami. Sankcje są związane z Ukrainą, więc zobaczymy jak to pójdzie dalej. Powinny być jakieś zmiany w sytuacji rosyjsko-ukraińskiej i to szybko.

  Co do rozwiązania sprawy Iranu, to zależy tu też Niemcom, bo w Iranie zostały tam włożone duże niemieckie pieniądze. Sprawa Bliskiego Wschodu jest też bolesna dla Europy ze względu na migrantów, szczególnie z Afryki, poprzez Libię i tych w 1.5 mln w Turcji.

  Sprawie polskiej szkodzi mocno zawieszona w powietrzu sprawa dochodzenia wypadku Tragedii Smolenskiej. Ani Macierewicz nie ogłasza raportów z ekshumacji, ani tych z prowadzonych komisji. Kaczyńskiego ucieszyłaby konkluzja obwiniająca Rosję, bo nikt nie chce się przyznać do partactwa jakiego dopuszczono się w tym przypadku w Polsce. Podejrzewam, że Kaczynskiego męczy też sumienie w tej sprawie. To jest najważniejsza obecnie sprawa dzieląca Polskę i Rosję, a nie inne historyczne, czy komunistyczne zaszłości.
 • @AgnieszkaS 02:36:07
  Słusznie!
  Nie ma jak "amerykańskie źródła"!
  I jak potem się dziwić, że na NEon szerokim strumieniem wkrada się ignorancja i żydowska propaganda?
 • @Anna-PK 03:40:29
  "Sprawa Iranu" zostanie rozwiązana jak USA zostaną definitywnie usunięte z BW.
  Stanie się to jednak dopiero wtedy jak prezydenci USA będą realizowali interesy USA a nie Israela.
 • "Merkel i Putin, nowe plany dla Europy."
  --------------
  Należy zacząć od tego, że V kolumny pupili szatana w poszczególnych krajach - gdzie liczebnie dominuje jeszcze biały człowiek - są tak silne, że nie ma mowy o jakiejś odrębnej polityce tych państw. To jest gra zespołowa światowego czarciego pomiotu - w tym wypadku ukierunkowana na BW. Ponieważ zwinięcie komuny moskiewskiej osłabiło Rosję owa Rosja występuje teraz z Europa Zachodnią jako ten tandem - który ma zastąpić na tymże BW Amerykanów - bo ci się tam już kompletnie zmierzli tubylcom. To jest taka zmiana w obrębie dobrego i złego policjanta - o ile Amerykanie ostatecznie wyjdą - bo przecież w szatańskim świecie nie ma żadnych - ludzkich reguł.
  Wniosek?
  Atrapa Polski jest obecnie jakby przyklejona do USrahella - więc siłą rzeczy musi zostać z boku przy tej operacji zmiany policjanta - bo skoro USrahell będzie stamtąd wychodzić - to razem z przyklejoną do siebie atrapą Polski.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:34:14
  Jak pisałem: jeśli USA chcą się usunąć z BW, to muszą stworzyć przynajmniej pozory bezpieczeństwa dla Izraela.
  Gwarantem - ma być Rosja.
  Największym zaś zagrożeniem jest broń jądrowa w rękach Iranu.
  Stąd te próby dogadywania się - na pozór bez USA, ale wszystko wskazuje, że to gra.

  Poczekajmy z opiniami do czasu spotkania w Jad Vaszem, czy jak tam wabi się to miejsce. na razie są to przedbiegi.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:02:09
  Doktryna szyitów nie dopuszcza posiadania broni jądrowej. Iran gdyby chciał naprawdę mieć to już by miał.
  A Israel nigdy nie będzie bezpieczny bo sami szukają guza.
 • Rosja może poczekać z NSII
  Dla Rosji właśnie rozpoczęły się tłuste lata po latach kosztownych inwestycji.
  Rosja uruchomiła właśnie rurę do Chin oraz rurę do Turcji... a do tego zgodziła się na dalsze używanie rury przez Ukrainę.
  Kasa za gaz czy ropę już płynie do Rosji szerokim strumieniem.

  Planowane było uruchomienie NSII ale USA przeszkodziło...
  strumień kasy mógł by być jeszcze większy... będzie choć z opóźnieniem.
  Do tego wszyscy chcą mieć ruskie S400 i inną broń...
  tu też się Rosja finansowo odbije.
  Niezależnie od tego Rosja jest już potęgą w produkcji i eksporcie zbóż
  oraz innych produktów rolnych rozwijanych jako skutek embarga.

  Rosja produkuje i Rosja eksportuje .
  A Polska ?
  90% "eksportu" to wywożenie z kraju produktów zagranicznych koncernów
  produkowanych w Polsce za półdarmo i nie płacących w Polsce podatków (zwolnienia lub optymalizacja podatkowa).

  Polski inżynier czy wynalazca nie ma możliwości pracować dla Polski może wyłącznie pracować na bogactwa zagranicznych koncernów.
  Ruski inżynier czy wynalazca ma wiele możliwości by pracować dla Rosji .

  Widać różnicę ?
  Polska jest eksploatowana na wielu płaszczyznach .. to kolonia w rękach globalnych ....
  Rosja to ciągle suwerenny kraj.
 • @AgnieszkaS 23:22:43
  "Francja ma historyczny sentyment do Rosji, oraz historyczną niechęć do USA..." ?
  To akurat jest prawda.

  Do Francji uciekły Rosyjskie elity podczas rewolucji i do dzisiaj tam siedzą.
  ..a sentyment do Rosji pozostał a elity to elity mają coś do powiedzenia we Francji.
  Podobnie jest w Izraelu z rosyjskimi żydami...oni też mają sentyment do Rosji.

  To szersze zjawisko.. na ogół emigranci mają sentyment do krajów gdzie się urodzili i mieszkali.

  Polska z tego powodu cierpi bo taki sentyment mają żydzi którzy z polki emigrowali na zachód.
  Z tym że żydowski sentyment jest zabójczy dla Polski (nienawiść do Polaków ale sentyment do Polski jako terenu...i na tym tle nieustanne roszczenia.. i próby przejęcia władzy w Polsce zepchnięcia Polaków do roli taniej siły roboczej w żydowskich geszeftach...)
  Co do władzy w Polsce to już ją przejęli skutecznie za sprawą solidaruchów oraz KK z JPII na czele..
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:14:42
  Moim zdaniem Iran takie głowice ma ...
  Nie własne ale gotowe z importu.
  Iran ma też środki przenoszenia...
  Nie ma nic trudnego z adaptacją głowicy do rakiety.
  Głowica to bagaż... a rakieta to bezpilotowy transporter bagażu z punktu A do B.
  Myślę że Iran ma opracowane i przygotowane do "eksploatacji" takie zestawy rakietowe... gdzie można do rakiety "podłączyć" głowicę zwykła lub atomową...to kilka śrub do dokręcenia.... a głowice leżą na magazynie.

  Iran nie musi mieć głowic własnej produkcji...mogą być Pakistańskie, Indyjskie, Koreańskie albo Ruskie.

  A konstrukcje własnych głowic ma zapewne już dawno skończoną...
  brakuje tylko odpowiednio wzbogaconego uranu by je wypełnić.
  Dla nowoczesnych wirówek to kwestia kilku miesięcy o ile nie tygodni.

  Iran nie jest tak bezbronny jak się wydaje Izraelowi.
  Ma po prostu mniej długi język jak Izrael.

  Tak mi się wydaje .. mogę się mylić .. bo nie wiem, tylko przypuszczam.
 • @AgnieszkaS 23:22:43
  Od cZasów De Gaulla, to Francja jakoś Amerykanom nie ufa. I przyjaźń nie ma tu wiele do rzeczy. Liczą się interesy.
 • @Oscar 08:29:54
  ----------
  "Rosja to ciągle suwerenny kraj."
  ----------
  Już tam - USA - w ich tzw. suwerenności nikt nie przebije.
  Wniosek?
  Taki np. Izrael na tle suwerenności czy to USA czy to Rosji czy nawet razem wziętych - ma przechlapane.
 • @Oscar 08:40:40
  A gdyby Pan jeszcze zechciał się dowiedzieć co mnie oburzyło w tym artystycznym zdaniu Pani Anny, to byłoby naprawdę cudownie.
 • @AgnieszkaS 00:09:44
  każdy kto choć troche lizną historię, wie że Francja zawsze szukała na wschodzie Europy sojusznika.Przeciw Habsburgom czy później Niemcom..
  Francja wyszła ze struktur wojskowych NATO, swego czasu.
  Zresztą, historia państwa koniokradów to jakieś 250 lat, a Francji?
 • @Anna-PK 23:37:00
  Pani Agnieszka ma brzydkie upodobanie do sugerowania interlokutorom sympatii politycznych. Mnie polecila zachowanie wzruszen dla p.Putina.
  Tak ni w gruszke, ni w pietruszke.
 • @ikulalibal 01:23:52
  Wystarczy odwiedzic podparyskie cmentarze, na ktorych spoczywa wielu rosyjskich arystokratow.
 • @Anna-PK 03:19:23
  Strogonoff, ktore to danie bardzo lubie,nazwe zawdziecza rosyjskiemu arystokracie. Biedy pewnie nie cierpial, o czym swiadczy okazala budowla nagrobna ku jego pamieci, lecz zanim osiagnal odpowiedni status byl jednym z wielu rosyjskich imigrantow, ktorych Francja przygarnela ”na zawsze”.
 • @Oscar 08:40:40
  "Do Francji uciekły Rosyjskie elity podczas rewolucji i do dzisiaj tam siedzą.
  ..a sentyment do Rosji pozostał a elity to elity mają coś do powiedzenia we Francji."

  Sobór św. Mikołaja w Nicei:

  https://fscomps.fotosearch.com/bigcomps/IMB/IMB008/ibljbe02159527.jpg


  "Podobnie jest w Izraelu z rosyjskimi żydami...oni też mają sentyment do Rosji."

  No właśnie. Żydzi z Rosji mają sentyment do kraju z którego pochodzą, a Żydzi z Polski?
 • @morgan 10:59:59
  To stara żydowska metoda hasbary.
  Dla takich jak ona i jeszcze paru tutaj omijanie żydowskiego interesu na rzecz polskiego to "miłość do Putina". Choć sami do niego pielgrzymują i stawiają pomniki Armii Czerwonej.
  Ograniczona i bezczelna nacja.
 • @ikulalibal 02:12:53
  Miłość jest ślepa. A kto jest umiłowanym Agi, to przecież widać. Zresztą sama się do tej miłości przyznała.
 • @Pedant 11:48:05
  Problem w tym , że nie da się pogodzić wartości z jakimi utożsamia się większość Polaków z wartościami żydowskimi opartymi na talmudzie. Dlatego mając bardzo agrsywną ileologiię wobec obcych są dużym zagrożeniem dla stosunkó społecznych w kraju egzystowania. Stąd tyle pogromów zydowskich w ich historii. Nie identyfikują ze społecznością tubylczą, a działają przeciwko niej.
 • @zadziwiony 13:02:01
  Miłość jest ślepa a ze ślepym o kolorach nie warto rozmawiać..
  I to by było na tyle.
  Wiedzą to wszystkie matki zakochanych córek...i synów..
 • @AgnieszkaS 23:22:43 Historyczne więzi Francji z USA
  “Francja i USA mają bardzo długą historię wzajemnej przyjaźni. Francja to jeden z najstarszych sojuszników USA.”

  - Oczywiście!
  Tak z kapelusza na temat trwałych, od zarania USA , związków z Francją, za przykład niech posłuży postać generała markiza Lafayette – bohatera dwóch światów, w walce o niepodległość Stanów Zjednoczonych, przyjaciela Waszyngtona.
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/3f/Gilbert_du_Motier_Marquis_de_Lafayette.PNG/220px-Gilbert_du_Motier_Marquis_de_Lafayette.PNG
  17 września 1781r Jerzy Waszyngton mianował generała Gilberta de Lafayette'a  głównodowodzącym amerykańskich sił zbrojnych.
  Należy przy tej okazji wspomnieć, że przybysze z Francji stanowili najliczniejszą grupę ochotników zagranicznych walczących o niepodległość Stanów Zjednoczonych - w liczbie 6 tysięcy ochotników.

  Amerykanie odwdzIęczyli się Francji, wysyłając w I W.Ś ochotniczy korpus wojskowy.

  Postać Lafayette upamiętnia w Stanach Lafayette Day a z jego nazwiskiem związanych jest wiele instytucji, pomników a nawet Lafayette Mardi Gras USA.

  O Statui Wolności już nie wpomnę.
  Jakieś “poniektórzyce”, jak się okazuje, nają pamięć dobrą ale krótką. :-)))
 • @morgan 10:59:59
  Pani Agnieszka znów zachwyciła mnie swoim wpisem wydobytym z najgłębszych zakamarków prywatnego sejfu swoich myśli...
  Po kosmetycznej modernizacji, będę cytował go przy każdej nadarzającej się okazji w formie jak poniżej :
  "Proszę wystrzegać się tego rodzaju manipulacji. Rozumiem Pani proamerykańskie sentymenty, jest to bardzo gorące uczucie, jednak nie warto dla niego bezpowrotnie utracić własnej wiarygodności."
  Tylko nie wiem, czy nie jest już za późno....
 • @1abezmetki 14:55:28
  Dodam tylko, że bez zaangażowania Francji kolonie amerykańskie prawdopodobnie nie wygrałyby wojny o niepodległość.

  Benjamin Franklin, pierwszy ambasador amerykański we Francji, przybył do Paryża "miasta światła," nie najlepiej ubrany i z demokracją na ustach. Zamiast przestraszyć tamtejszych arystokratów stał się centrum zainteresowania, a jego dyplomacja okazała się się przez to dla obydwu krajów bardzo owocna.

  Jest tego dużo, ale muszę wyjść do pracy.

  Dziękuję Panu za obiektywny głos w dyskusji; przykro mi, że to był jedyny głos, jednak tym bardziej się liczy.

  Pozdrawiam.
 • @SZS 18:28:44
  "Po kosmetycznej modernizacji, będę cytował..."
  /SZS/


  Który uczciwy człowiek cytuje cokolwiek po własnej "modernizacji" tekstu?

  Jak najbardziej, cytujcie obywatelu SZS, ale w oryginale i tylko z dodaniem zdania, do którego moja wypowiedź bezpośrednio nawiązuje, czyli:

  "Francja ma historyczny sentyment do Rosji, oraz historyczną niechęć do USA..."
 • @
  «Скоро в самых отдалённых губерниях всякий небогатый даже помещик начал иметь своего маркиза»
  „Wkrótce w najodleglejszych prowincjach każdy nawet niebogaty właściciel ziemi miał własnego markiza”
  Każda rewolucja, w tym Wielka francuska, z oczywistych przyczyn powoduje kolosalną emigrację najlepszych ludzi, którzy nie mogli znaleźć miejsca pod nowym reżimem. W latach 1789-1799 liczba takich uciekinierów do Rosji przekroczyła 15 tysięcy: ogromna liczba, biorąc pod uwagę, że łączna liczba rosyjskich rodzin szlacheckich wynosiła tylko około 100 tysięcy. Nie trzeba dodawać, że światło petersburskie powitało wygnańców ze współczuciem i entuzjazmem, widząc w nich latarnię kultury i obrońców monarchistycznego porządku.
  https://russian7.ru/post/kak-francuzskijj-yazyk-stal-yazykom-russ/
 • @fretka 20:40:36
  //nawet niebogaty właściciel ziemi miał własnego markiza//

  Niech ręka boska broni!!! .Wszak bywają takie konteksty w których bycie markizą to horror :)
  https://www.youtube.com/watch?v=uWVa5GPk-Qk
 • @fretka 20:40:36 Francuski język nie tylko w Rosji był językiem
  klas panujących. Część Europy, łącznie z Polską praktykowała stosowanie go w konwersacji salonowej. Tylko Anglicy, którzy prawie ciągle mieli wojny z Francuzami, a również byli przeciwnikami katolicyzmu, unikali języka francuskiego jako języka salonów; ale nawet tam język francuski był popularnym językiem obcym i stanowił podstawę edukacji, np. królowa EII i jej dzieci też uczyły się języka francuskiego.
 • @Anna-PK 21:42:22
  Na Konferencji Wersalskiej już w pierwszych minutach pierwszego dnia obrad doszło do sporu w jakim języku miały się toczyć negocjacje.Francja obstawała przy francuskim co było uzasadnione jako że w tamtych czasach był to oficjalny język dyplomacji.Ostatecznie stanęło trochę na francuskim trochę na angielskim.
 • @ikulalibal 21:25:04
  Sarkiz Markozi ;)
  https://www.youtube.com/watch?v=QIDt7QqkAdY
 • @AgnieszkaS 19:35:25
  "Francja ma historyczny sentyment do Rosji.."


  Prawdopodobnie z racji tego sentymentu Napoleon zaplanował inwazję na Rosję i w czerwcu 1812 ją zaatakował.

  Jest jeszcze wojna krymska, w której Francja wystąpiła przeciwko Rosji (1853), a dokładnie rosyjskiej ekspansji na Bałkanach.

  Mimo wszystko, historyczny sentyment między obydwoma krajami przybrał znamiona legendy.

OSTATNIE POSTY

więcej
 • SPOŁECZEŃSTWO

  Jeżeli...

  Nad Polską czuwa USA, niezależnie jak Rosję w to mieszać, wkręcać, oskarżać, to nie ma żadnych szans na zmiany. Być może będą jakieś podchody chińskie, ale Rosji w Polsce nie będzie. To do wszystkich, którzy straszą i tych co się boją Rosji. czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  Tajemnice władzy Putina

  Prezydent Rosji Władimir Putin zaskoczył wszystkich podczas przemówienia kiedy ogłosił szereg poprawek do konstytucji, których uchwalenie przekształciłoby rosyjski system polityczny. czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Globalne działanie antyglobalistów.

  France Libre 24, logo Wieży Eiffla, strona internetowa wyglądająca jak francuski portal informacyjny, zawiera też artykuły w języku francuskim. Jest to wszystko bardzo mylące. Badania ujawnieniają związek portalu z Polską. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031