Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
35 postów 717 komentarzy

Polityka globalna

Anna-PK - Żona, matka, właścicielka psa o imieniu Maja.

Głos francuski w zjednoczonej Europie.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Francuski prezydent, Emmanuel Macron planuje wprowadzić znaczące zmiany w UE w 2020 r. i latach następnych, ponieważ chce skierować blok z powrotem na globalną scenę.

Od początku swej prezydentury, Macron kładzie podwaliny pod Francję, aby odgrywać większą rolę w UE. Od czasu wyborów w 2017 r. Odwiedził 21 krajów UE – gdzie  niektóre nie były odwiedzane przez prezydenta Francji przez dekadę – po to aby zbudować sieć sojuszy politycznych. Pomysł polega na stworzeniu „strategii wpływu”, „co oznacza, że ​​przed decyzją Komisji możemy zaproponować pomysły, wybrać się na wycieczkę po stolicach, wnieść tam jakis wkład, pisać artykuły z innymi krajami”.
W 2019 r. Macron postanowił zwiększyć wpływ Francji w instytucjach europejskich: założył grupę Renew Europe, w Parlamencie Europejskim; umieścił bliskich sojuszników na czele Europejskiego Banku Centralnego i Rady Europejskiej i był szefem nominacji Ursuli von der Leyen na przewodniczącego Komisji Europejskiej
Nic więc dziwnego, że strategiczne perspektywy nowej Komisji w dużej mierze odzwierciedlają własne priorytety Macron dla Europy: walkę ze zmianami klimatu i osiągnięcie neutralności węglowej; wprowadzenie europejskiego systemu płacy minimalnej i systemu świadczeń dla bezrobotnych w całej strefie euro; zwiększanie zdolności UE w zakresie obrony; oraz opracowanie wiarygodnej polityki bezpieczeństwa, azylu i migracji.
Najważniejszym problemem dla Unii wg. Macron, jest migracja . Niemożność znalezienia rozwiązania tego problemu przez UE, to nawyk  bezwładności i niezdecydowania  w pilnych sprawach. Celem Francji jest  zaniechanie przypadkowości w załatwianiu problemu migracyjnego i zmiana go w system zdolny do  wykorzystania i dystrybucji  osób ubiegających się o azyl, uratowanych na morzu, czy przekraczających granicę w krajach UE.
Kolejnym kluczowym celem Francji jest budowanie tak zwanej potęgi europejskiej - cel, który, jak nie zawsze był dobrze realizowany w innych stolicach UE. Siła wojskowa postrzegana jest w Europie jako rodzaj nieszczęścia, ponieważ dzieli  Europejczyków, na słabych i silnych i kojarzy się z autodestrukcją.
Francuski przywódca stwierdził również, że nadszedł czas, aby Europa sięgnęła do Rosji, w celu utrzymania  jej  w zachodniej sferze wpływów i aby uniknąć zapaści w nową „zimną wojnę”.
Macron nie powiedział wprost, że chce zniesienia sankcji UE nałożonych na Rosję za aneksję Krymu ale był przeciwny nowym sankcjom, bo nowe sankcje „nie leżą w naszym interesie”.
Emmanuel Macron był bardzo krytyczny wobec  NATO i spowodował napięcia  w całym bloku i nawet poza nim. Przed szczytem NATO  w Londynie,  prezydent Macron opisał  NATO jako twór cierpiący z powodu „śmierci mózgu”, wywołując tym  wściekły atak sojuszu wojskowego. Twierdził także, że „wypychanie Rosji z Europy do głęboki błąd”, uwidaczniał  słabości bloku, które pomagają Moskwie zbliżenie z Chinamii ożywienie chińskich i rosyjskich  wpływów  w Syrii i Libii.  Ostrzegł europejskich członków sojuszu, że nie mogą już polegać na USA w zwiększenia bezpieczeństwa Europy Zachodniej i Ameryki Północnej.  Uważa, że NATO, które powstało prawie 70 lat temu, na początku zimnej wojny  ma destrukcyjny charakter w Europie.
Wszystkie te oceny NATO jakie upublicznił Macron, wywołały atak ze strony bliskiej jego sojuszniczki Angeli Merkel, która oświadczyła że: „Rozumiem twoje pragnienie destrukcyjnej polityki, ale mam dość zbierania kawałków”„W kółko muszę sklejać filiżanki, które rozbiłeś, abyśmy mogli usiąść i napić się herbaty.” 
Na szczycie NATO Macron jednak odmówił wycofania się ze swoich komentarzy, nawet wtedy gdy prezydent USA Donald Trumps nazwał te uwagi „paskudnymi” i „obrazliwymi”.
Macron jest reprezentantem nowego pokolenia europejskich polityków, którzy nie kultywują już emocji powojennych. Może jego sposób myślenia nie znajduje jeszcze większej siły przebicia, ale jest nowym głosem zjednoczonej Europy  we współczesnym świecie. Należy się spodziewać, że po odejściu Angeli Merkel i jej pokolenia, Macron będzie miał znacznie większy głos w Unii, szczególnie po wycofaniu się z Unii Wielkiej Brytanii.   

 

KOMENTARZE

 • USA: co wolno wojewodzie…
  https://www.nytimes.com/2020/01/11/us/Babson-professor-fired-Iran-trump.html
  https://strajk.eu/usa-co-wolno-wojewodzie/
 • "Głos francuski w zjednoczonej Europie."
  -----------------
  Przecież to fircyk i w dodatku opętany przez Szatana do cna - lewak.
  Wniosek?
  Nie sądzę aby - światowy, czarci pomiot - miał się akurat nim posłużyć do dalszej lewackiej destrukcji narodów - no chyba, że chodzi o jakąś wyrachowaną, dalszą - destrukcję Francji.
 • Polską [ Słowiańską ] racją stanu jest dobre stosunki z Rosją !
  Dobre stosunki z ROSJĄ są podstawą bezpieczeństwa Polski !

  NIE BĘDZIE ROSJI NIE BĘDZIE POLSKI . Amen !

  żydo-syjonizm w Polsce to śmierć Polski w dzisiejszych granicach !

  UWAGA !
  Polska pod rządami żydo-syjoniści stała sie ŁUPEM dla żydów z USA !


  Polacy Słowianie ! tylko partnerskie stosunki z sąsiadami Polski da nam bezpieczeństwo i przez to unikniemy wojny w którą nas pcha od 30 lat żydo-syjonizm ! POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM !

  Ireneusz Tadeusz SŁOWIANIN lACH.
 • Autor
  Wszystko zależy na co europejczycy liczą. Albo będą związkiem silnym i niezależnym z własną armią, jednym rządem i jedną dyplomacją, albo jakimś zlepkiem niepodległych państw które każde będzie grało w swoim interesie. W tym drugim przypadku UE będzie istniała tak długo jak długo na tym będą zarabiali ci najwięksi członkowie. Na mój gust już niedługo stworzy się silne jądro UE które będą się pozbywały krnąbrnych i nielojalnych członków i żeby interes się kręcił przyjmować będą nowych. Nie muszę pisać jak przekopane będzie miało państwo wykopane z UE. Paszporty , wizy to pół biedy. My się zresztą nie musimy przejmować bo jak coś to mamy bezwizowy ruch z polskiego lotniska na lotnisko USA, bo już dalej to niekoniecznie. W jakiej Europie ja bym chciał mieszkać ? Ciężko powiedzieć bo i jedna i druga opcja ma swoje plusy i minusy. Patrząc realnie to tylko pierwsza wersja ma szansę na powodzenie.
 • Uważam, że Macron ma mocny charakter.
  Nie boi się opinii publicznej, ma własną wizję przyszłości i ją realizuje. Nie boi się postawić utartym autorytetom i nie unika starć tak w polityce krajowej tak w stosunku do polityki unijnej.

  Zwykle mężczyźni traktują swoją kobietę jako trofeum, najlepiej jak jest młoda i ładna, aby się pokazać. Macron ma starą żonę, która jest bardziej mu matką niż żoną, ale nie ma z tego powodu kompleksów. I jakoś wszyscy zaakceptowali ten fakt.

  Być może się mylę, ale właśnie on będzie decydował o UE kiedy inni będą na to tylko patrzeć.
 • @fretka 08:42:00 Czytałam relację duńskiego żołnierza z
  tych ostrzałow jakie im Iran zafundował w bazie amerykańskiej. Ponoć mieli sześć godzin do ukrycia się przed rakietami. A potem siedzieli w schronach czekając co będzie. Ten żołnierz pisze, że byli zupełnie nieprzygotowani psychicznie do tego. Czuli się jak myszy w potrzasku. A jak było bombardowanie, to nie wiedzieli czy przeżyją, czy zginą bezradnie. Podobno po tym wszystkim potrzebowali pomocy psychologicznej, bo większość była całkiem załamana i przerażona tym co się stało.
 • @demonkracja 09:30:04 Jaki Macron jest, to jego sprawa.
  Szkoda, że nie słychać zupełnie głosów prawych i konstruktywnych z bożym przesłaniem na tyle, aby lewakom, czy czarcim pomiotom stawić opór.
 • @ele 10:24:11 To obchody rocznicowe w Auschwitz zapowiadają się
  bez Putina, bez Merkel i bez Macron'a. Oni będą w Jerozolimie. Polityka polska się rozpada bez większego sensu.
 • @Anna-PK 14:21:45
  Aby "nasza" polityka nie utknęła w szambie nieudolności albo celowego działania bliższych i dalszych kuzynów z syjamu, proponuje, aby duda pełniący obowiązki prezydenta postawił na swoim, czyli moim, na jeszcze polskim /?/ terytorium obozu w auschwitz tyle flag ile narodowości, które były zamordowane przez niemców, a byli to Polacy, holendrzy, francuzi, hiszpanie, anglicy, czesi i słowacy, rosjanie i tyle, bez żadnej flagi davidowej, bo wtedy jeszcze nie było israela, to być może da do myślenia przedsiębiorstwu holocaust i zwolennikom 447 !!!
  Niestety, do tego trzeba Polskich Jaj !
 • @Anna-PK 14:21:45
  To wysłać im ten obóz do Jerozolimy. Będziemy mieli problem z głowy. Nigdy już nie będzie polskim obozem. Będzie żydowskim obozem koncentracyjnym i to będzie bliższe prawdy. Nam wystarczy pomnik pomordowanych w Oświecimiu Polaków.
 • 5⚄
  Macron ma we Francji od czasu protestów żółtych kamizelek poważny problem. Nie rozwiązuje go demokratycznie. Tylko jak dyktator. Jak Chiny w Hongkongu.
 • @Leonardo da Vinci 16:02:20
  Francja ma bardzo dobrą opiekę socjalną dla wszystkich; pracujących i bezrobotnych, miast i wsi, robotników, urzędników i artystów. Francja ma też ogromne zadłużenie, dochodzące do 100% PKB.

  Macron próbuje przedłużyć okres pracy przed emeryturą, bo nie ma czym płacić tych wszystkich przywilejów. A Francuzi palą samochody i tłuką szyby z tego powodu mieszkańcom Paryża.

  Francuzi mają już tradycje tych protestów i niszczenia. Tak było już na długo przed Macronem i zawsze skutkowało ustępstwem władzy. Teraz też reforma emerytalna jest zawieszona, chociaż nie jest odwołana.

  Jeżeli Macron przegra z Żółtymi Kamizelkami, to będzie też przegrana Francji.
 • @krzysiekniepieklo 15:51:15 Ten obóz faktycznie Polsce szkodzi,
  ale problemy wynikają ze słabości polskiej władzy, a nie z lokalizacji obozu Polska szuka sojuszników tam gdzie nikt Polski nie potrzebuje.

  Chyba to była wizyta Busha Starszego, kiedy sp. L. Kaczyński prosił go o to, aby USA Polskę traktowały tak jak traktują Izrael. A jak powszechnie jest wiadomo, relacje USA i Izraela określa się, że " ogon macha psem".

  Biorąc jednak pod uwagę, że pies ma tylko jeden ogon, to wyznaczono Polsce inne miejsce, też w okolicy psiego ogona i są tego właśnie skutki.
  (*_*)
 • @Anna-PK 16:30:46
  Macron znajduje się w klatce Brukselskiej. Jego manewry są ograniczone. Ambicje to za mało by być dominantem i móc sterować tą bardzo zróżnicowaną grupą poszczególnych państw w sensie celów, Unią. A te kraje które on odwiedził może i go poprą jednak obawiam się że są bez żadnych poważnych wpływów na skonsolidowaną politykę mogącą mieć kluczowy znaczenie na wydarzenia międzynarodowe i zbliżyć Macrona do takich liderów jak Putin. Xi. czy nawet ograniczony Trump.

  Po fatalnych decyzjach Merkel które zniszczyły reputację Niemic obecnie nie ma jakiejś jednostki o wystarczającym autorytecie, śile by mogła Unię wzmocnić, skonsolidowac i zamienić w prężny organ polityczny na arenie międzynarodowej. Macron w samej Francji przez niepopularne reformy i trwające od ponad roku brutalnie tłumione protesty stracił poparcie i opinię dyplomaty, nie wspominając o autorytecie.
  To że te regormy emerytakne są potrzebne to fakt bez dyskusyjny, już 20 lat temu należało je zrobić. Ale podobnie jak w Rosji tak i we Francji przez masowe protesty przeciwko reformom emerytalnym, Putin i Macron stracili poparcie dużej liczby wyborców.
  W Rosji tzw Swobodna Prasa ciągle krytykuje Putina za jego poparcie, a we Francji potężne związki zawodowe robią to samo przeciwko Macron' owi.

  Przy tworzeniu przeciw wagi USA, Polska, kraje bałtyckie, Bułgaria, Rumunia niestety są po przeciwnej stronie wagi, są po stronie USA.
  A to jest poważną przeszkodą w budowie Wspólnej Europy i nie pomaga nic a nic Macron' owi w zaprezentowaniu się jako silnego autorytetu, lidera.

  Macron szuka punktów zbieżnych by za chować Rosję w orbicie unijnych wpływów, Polska plus wyżej wymienione kraje rozbijają tą orbitę robiąc bardzo dużo złego, jak sabotaż NS2. Budowę amerykańskich baz na swoich terytoriach etc.
  Szanse są małe, Rosja przez niesprawiedliwe zachodnie sankcje już dawno tworzy swoją orbitę wpływów i przyciąga inne kraje które mają dość zachodniej " demokracji" .

  Pozdrawiam
 • @provincjał 15:31:18
  No i paru Niemców jako ofiar obozu też chyba by się znalazło.
 • @Leonardo da Vinci 16:02:20
  A jak rozwiązywano protesty gdy nastąpił finansowy kryzys w USA ?
  Gdy okazało się że to banksterzy doprowadzili do krachu a przy tym sami powiększyli swoje bogactwo o miliardy $.
  Ludzie wyszli protestować przeciwko nadużyciom banksterów a amerykański rząd potraktował demonstrantów także bardzo brutalnie, identycznie jak we Francji. Przemocą i aresztowaniami.

  Pozdrawiam
 • @Alfax 17:41:22 Bardzo dobry opis rzeczywistości.
  Rosja jest niezwykle Europie potrzebna i jako rynek zbytu i jako źródło zasobów naturalnych. Macron po spotkaniach z Putinem stara się o zniesienie sankcji, co uruchomiłoby obroty między EU i Rosją. Bo sankcje działają na szkodę Unii równie mocno jak i Rosji, a to sprzyja USA, takie wyeliminowanie konkurencji.

  Jednym z powodów francuskich trudności są imigranci, którzy w większości bez solidnego zatrudnienia stanowią obciążeni i destrukcję gospodarki. Wojna w Afganistanie i Bliskim Wschodzie powoduje ciągły napływ imigrantów.

  Wyczytałam bardzo śmieszną informację. Prezydent Trump wpadł na pomysł zamiany NATO na NATOME - Jest to próba poszerzenia NATO o Middle East. Chce Bliski Wschód dołączyć do NATO. Prezydent Trump szuka poparcia w Europie dla tego nowego planu. ;) To już kompletne dno.
  https://nationalinterest.org/blog/middle-east-watch/trying-turn-nato-natome-trump-administration-adventure-113526
 • @Anna-PK 14:05:36
  ------------
  "Szkoda, że nie słychać zupełnie głosów prawych i konstruktywnych z bożym przesłaniem na tyle, aby lewakom, czy czarcim pomiotom stawić opór."
  ------------
  Aby tak było - czarci pomiot wymordował - nie licząc antyfrancuskiej rewolucji - tylko w XX i XXI wieku - ogromną ilość ludzi - i nie powiedział wcale ostatniego słowa. Aby tak było płyną określone rzeki pieniędzy do wybranych adresatów. Aby tak było w szkołach i na uniwersytetach okalecza się mentalnie i dzieci i młodych ludzi. Aby tak było demoralizuje się ludzkość totalnie, obligatoryjnie i jakby z urzędu. Aby tak było - winduje się na świeczniki rynsztok i roztacza się nad nim parasol ochronny. I nie są to wszystkie działania czarciego pomiotu wobec ludzkości - aby tak było - jak jest. Aby ludzkość konsekwentnie prowadzić do Piekła z jednostajnym przyspieszeniem.
 • @demonkracja 17:57:36 Czarci pomiot był wszędzie jak długo
  istnieje ludzkość. Gniezdzi się wszędzie i morduje ludzkość. Prowadzi wojny w imię krzyża i przeciwko krzyżowi; nie ma miejsc gdzie by nie mordowano. Czarci pomiot sugeruje, że Rewolucja Francuska była początkiem jego działania, ale wszyscy wiemy, że Wyprawy Krzyżowe tez były krwawe, były też wojny religijne.

  "Aby tak było w szkołach i na uniwersytetach okalecza się mentalnie i dzieci i młodych ludzi. Aby tak było demoralizuje się ludzkość totalnie, obligatoryjnie i jakby z urzędu." Nikt nie kaleczy nikogo mentalnie i dzisiaj nie dzieje się nic innego, czego już ludzkość nie doświadczyła wcześniej.
 • @Anna-PK 16:42:56
  Za to 5* :))))))

  "Biorąc jednak pod uwagę, że pies ma tylko jeden ogon, to wyznaczono Polsce inne miejsce, też w okolicy psiego ogona i są tego właśnie skutki.:

  Pani to ma cudowne skojarzenia, naprawdę wywołują szczery
  uśmiech (°◇°).

  A szczególnie ta sekwencja " w okolicy psiego ogona" gdyż ogon jest już zajęty. ... :)))
 • @Anna-PK 16:42:56
  I jak tu Panią nie lubić ? :)))))

  Pozdr. (°~°)
 • @Anna-PK 18:22:20
  ----------
  "Czarci pomiot był wszędzie jak długo
  istnieje ludzkość."
  ----------
  Tak - dlatego na przestrzeni tysięcy lat wykończył już niemal każdą, wielka cywilizację. Teraz właśnie wykańcza naszą. Wykańcza - jak gdyby nigdy nic - a tzw. demonkratura załatwia pomiotowi takie oto wrażenie, że te obecne wykańczanie naszej cywilizacji odbywa się z woli ludzi.
 • @Monaco 18:30:46 dzękuję, dziękuję ...i nie przestaję się rumienić.
  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS6Tp1GW0uWr4KCbHJYiRVuFyeZ4r11BzERaRd6OhY4pJq4EbKz&s
 • @demonkracja 18:38:44 Wszystko odbywa się z woli ludzi.
  Szukanie odpowiedzialności w mitach czy innych fantazjach za własne działanie, świadczy o braku dojrzałości. Ludzie dorośli nie uciekają do fantastycznych interpretacji własnych działań. To ludzie ludziom wszystko co nieludzkie gotują i nie ma nikogo innego. Wszystko co na Ziemi, zależy od ludzi.
 • @Anna-PK 18:50:35
  ----------
  "To ludzie ludziom wszystko co nieludzkie gotują i nie ma nikogo innego. Wszystko co na Ziemi, zależy od ludzi."
  Absolutnie nie! Na poziomie niematerialnym czarci pomiot kształtuje ludzi - czyli wynaturza duszę człowieka a z kolei człowiek na poziomie świata materialnego postępuje tak a nie inaczej.
  Wniosek?
  Myk polega na tym, ze to czarci pomiot robi swoje ludzkimi rękami - ale owymi rekami - kieruje z poziomu świata niematerialnego.
 • @demonkracja 18:59:09 Ja mieszkam na poziomie materialnym
  i nie znam nikogo kto by bywał w innych poziomach, tzn. niematerialnych.
  Wniosek. Proszę nie kombinować. Tylko udowodnić te wszystkie fantastyczne teorie, bo zaczyna być nudne powtarzanie w kółko tych samych zwrotów.
 • @Anna-PK 18:41:15
  Kocham zwierzęta :) , ale poza robalami https://www.swiatksiazki.pl/media/catalog/product/cache/a946e6dbdb55333e1c3d566a3e38b923/x/3/x399906578803.jpg

  A często niestety robale (USA) i inni tyrani, despoci rządzą światem.
 • Jednym z ostatnich i znaczących działań Mocron, jest
  zablokowanie poszerzania UE o Macedonię i chyba Albanię. Nie chce płacić na biedotę.
 • @Monaco 19:24:06 W przyrodzie jest wszystko potrzebne,
  Tymi robalami żywią się ptaki. https://i.pinimg.com/236x/05/9a/35/059a35404cf33fbb5348d5a3c00eb2ff--splash-of-color-the-splash.jpg
 • @Anna-PK 19:29:24
  Naturalnie, że tak. Niech sobie żyją w swoim środowisku a gdy je spotkam to nie przytulam :))).

  Szanuję cudze życie i zdrowie, wiem o tym i ich nie zabijam, chyba że wtargną na mój teren gdzie obowiązuje higiena i czystość w domu.

  Ryby, ptaki, i małe zwierzątka tez muszą coś zjeść, Życie opiera się na życiu , to cykl zamknięty. Nie ma jak narazie innej opcji.
  A jak staniemy się Cyber androidami to wyruszymy bez przeszkód w podróż do innych ułanów słonecznych a nawet i do galaktyk.... odporni na promieniowanie, głód i czas. ....

  Ale to jeszcze odległa przyszłość ( Future ) .
 • @Anna-PK 19:29:24
  Pomarzyć można. ... https://m.youtube.com/watch?v=SCON3zJYqD0
 • @Anna-PK 19:06:28
  Na wieczorny relax,,, https://m.youtube.com/watch?v=IHBJmgZG4KA

  i zdala od polityki :)
 • @Monaco 19:51:21 Widzę, że Pan chce mi tym filmikiem
  zaimponować. Nie ze mną takie numery. To nie jest nic nowego i w Polsce już pół wieku temu były spotkania z UFO i istotami spoza Ziemi.

  "Jan Wolski, mieszkaniec Emilcina miał 10 maja 1978 roku spotkać istoty pozaziemskie. Jest to jeden z najgłośniejszych w Polsce przypadków związanych z doniesieniami o spotkaniach z UFO i jego pasażerami"

  Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/ciekawostki/news-35-lat-temu-na-lubelszczyznie-mialo-wyladowac-ufo,nId,965318#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
 • @Anna-PK 20:02:04
  Ja nie wiem, nie spotkałem nikogo z i nnej planety.
  Chociaż tu nie którzy piszą jakby byli cosmitami :)))

  Ale nie stronię od wiedzy więc czytam. Im więcej info tym lepiej dla niezależnego myślenia.

  Nie wolno zamykać się na informacje, gdyż świat jest tylko w mikroskopowej części odkryty i popełniane są błędy które nauka ciągle koryguje.

  A tu relax związany z oceanem, piękna i piękne

  https://m.youtube.com/watch?v=gzdXGrBCURo
 • @Monaco 19:58:35. Na wieczorny relaks i z dala od polityki.
  https://www.youtube.com/watch?v=-LwYqfhle7c
 • @Anna-PK 20:20:59
  talians :) Mają piękne, pełne emocji utwory.

  Dziękuję. 

  A ten dołączony tekst pod Ocean of Life, też jest bardzo wymowny..
  Nie wiem czy Pani czytała?
 • @Anna-PK 19:06:28
  -----------
  "Ja mieszkam na poziomie materialnym
  i nie znam nikogo kto by bywał w innych poziomach, tzn. niematerialnych."
  -----------
  Spokojnie.
  Czy diablisko rzeczone jabłko zerwało chwytając Ewę za rękę i siłą tę rękę zacisnęło na na jabłku a potem szarpnęło ręka Ewy aby jabłko znalazło się w jej ręce?
  Nie!
  Diablisko kusiło Ewę czyli użyło siły ze świata niematerialnego - dopóki Ewa sama jabłka nie zerwała.
  Czy teraz jasne?
  Mamy cały arsenał - jakiego używa czarci pomiot - aby zaprogramować duszę człowieka do zła ze świata niematerialnego. Weźmy takie kłamstwo - na którym pomiot oparł swój szatański świat - czy ono składa się z jakiejkolwiek materii? Dopiero człowiek owemu kłamstwu nadaje wymiar materialny - swoim takim a nie innym działaniem - biorąc kłamstwo za prawdę. Branie kłamstwa za prawdę czy odwrotnie - odbywa się na poziomie niematerialnym. Niematerialnym!
 • @demonkracja 21:30:03 Jak było z Ewą i jabłkiem, to już czysty
  wymysł, tzn. bajka.
  Gdyby istniała obiektywna prawda,to nie byłyby potrzebne sądy.

  Kłamstwo bywa różne, nawet czasami pożyteczne i potrzebne. Człowiek jest istotą rozumną, ale również emocjonalną, często emocje biorą górę nad rozumem.

  Głupotę człowieka nie należy przypisywać siłom nieczystym.
  Jeszcze nigdy się nie zdarzyło, aby za popełnione przestępstwa wsadzano do więzienia "czarci pomiot" zamiast człowieka - przestępcy.
 • @Anna-PK 21:49:02
  -----------
  "Jeszcze nigdy się nie zdarzyło, aby za popełnione przestępstwa wsadzano do więzienia "czarci pomiot" zamiast człowieka - przestępcy."
  Tak! Bo czy nam się to podoba czy nie - taki jest szatański świat. Tylko to czarci pomiot za pomocą totalnej, obligatoryjnej i niejako z urzędu demoralizacji sieje przestępców, znosi karę śmierci a z więzień robi swoiste ośrodki SPA - czyli roztacza aurę bezkarności. Następnie poprzez działania niematerialne - nadaje pieniądzowi szatańska moc - która odczłowiecza człowiek, poniewiera nim, zeszmaca go a niejednokrotnie dzieci mordują rodziców a wnuczkowie babcie lub dziadka dla paru groszy - bo dusza się takiemu zagotowała w przysłowiowej smole i siarce.
  Wniosek?
  Nie doceniamy znaczenia świata niematerialnego, odcinamy swoje ciało od duszy w szkodzie dla jednego i drugiego.
 • @demonkracja 22:05:53 Z obawy, że Pan pisze swoje fantazje
  w wyniku niematerialnego działania "czarciego pomiotu" nie wierzę ani jednemu słowu i będę omijać z daleka to co tu Pan pisze na przyszłość.
 • @demonkracja 22:05:53
  Przepraszam że mieszam się w dyskusję. I nie chcę tu nikogo urazić. Uważam że kazdy człowiek powinien kierować się własnymi wnioskami, a napewno wlasnym rozumem i nie dać sie manipulować innym. Indywidualne myślenie jest zawsze bardzo w cenie. Mam jednak do Pana pytanie. Czy ten sposób interpretowania wydarzeń, spostrzegania świata jest wynikiem samodzielnej filozofii, swoich wlasnych przemyśleń, czy na Pana byl wywarty niegdyś zewnętrzny wpływ ? Edukacja ?

  Proszę o ile nie sprawia to Panu kłopotu, wyjaśnić.

  P.s. Ja zdaję sobie sprawę, że istnieje materia martwa, ożywiona i może istnieć jeszcze inna forma egzystencj którą wielu nazywa duchową
  (nie materialną) a poza duchową jeszcze inna forma itd. Napisałem, ze może. Ale dowodów naukowych brak. A wiemy że wiara to jeszcze nie nauka. Wierzenie polega na braku dowodów, bo w momencie gdy mamy dowód to wówczas nie jest to juz wiara tylko rzeczywistość, fakt.
  Chociaż w fizyce Quantum mechanics nic nie jest rzeczywiste tylko relatywnie zmienne. W zależności od obserwatora. A cząstki jednego atomu mogą znajdować sie równocześnie w dwóch lub kilku miejscach.

  " Rozwój mechaniki kwantowej wywarł ogromny wpływ na współczesną filozofię. Istotny wpływ wywarła interpretacja kopenhaska związana z Nielsem Bohrem. Zgodnie z tą interpretacją, probabilistyczna natura mechaniki kwantowej nie może być wyjaśniona w ramach innej deterministycznej teorii, ale jest odbiciem probabilistycznej natury samego Wszechświata.

  Albert Einstein, będący jednym z twórców mechaniki kwantowej, był przeciwny interpretacji kopenhaskiej – uważał, że powinna istnieć ukryta deterministyczna teoria u podstaw mechaniki kwantowej, którą w obecnej postaci uważał za teorię niedokończoną. Popierał teorie zmiennych ukrytych. W celu wykazania sprzeczności między mechaniką kwantową aszczególną teorią względności zaproponował paradoks EPR.

  Teoria de Broglie’a-Bohma, sformułowana przez Davida Bohma w 1952 roku, jest deterministyczną interpretacją mechaniki kwantowej – ale jest sformułowana na sposób niezgodny ze szczególną teorią względności Einsteina.

  W latach 60. John Stewart Bell opublikował dalsze prace na temat lokalności i realizmu w mechanice kwantowej, odwołując się do paradoksu EPR.

  Mechanika kwantowa doczekała się alternatywnych interpretacji, jak np. hipoteza Wieloświata zaproponowana przez Everetta. Obecnie stosuje się teorię opisującą dekoherencję środowiskową niezdeterminowanej superpozycji do stanów mieszanychdeterminujących zachowania zgodnie z mechaniką klasyczną. Jest ona poparta eksperymentalnie i pozwala ominąć paradoks kota Schrödingera".


  Zaznaczam że Ewe Adama i raj, nie biorę tych opowieści za logiczne i za fakty. Ten sposób obrazowania powstania życia, człowieka zapewne pasował dla ludzkiej mentalnosci, inteligencji tysiące lat temu.
  By w sposób obrazowy, czytelny dla ówczesnych ludzi dać do zrozumienia by byli posłuszni i rozróżniali dobro od zła.

  Zawsze w stadzie, są jednostki inteligentniejsze, silniejsze, sprytniejsze od innych. To one nadają ton i manipuluja słabszymi i mniej inteligentnymi wprowadzaja reguly, dziś nazywamy to kodeksy czy prawo. A następnie wykorzystują tych mniej rozgarniętych do swoich celów. Tak powstały grupy plemienne z wodzami i rytuałami, a rozrosły się do monarchistycznego, czy "demokratycznego" panowania nad całym państwami.

  Is There Life After Death ?
  Czy śmierć to definitywny koniec ? czy może pozostanie coś co bedzie istnieć w innej formie ?

  Chrześcijanie i muzułmanie wierzą że po śmierci sprawiedliwi idą do nieba a grzesznicy do piekła. Natomiast w innych religiach śmierć jest przejściem do wyższej formy istnienia lub poczatkiem nowego życia tu na Ziemi.

  Wszystkie te wierzenia łączy pogląd że ciało jest schronieniem dla duszy która jest nieśmiertelna.

  Miałem możliwość usłyszeć opis przeżytych doświadczeń neurochirurga Alexander Evern, ( wykładał przez 15 lat w Harvard Medical School).
  On za chorował na niezwykle rzadką postać zapalenia opon mózgowych i był blisko śmierci biologicznej mózgu. 7 dni był w głębokiej śpiączce a po miesiącu wrócił do zdrowia i opisał szczegóły obrazu świata i otaczajacego go piękna, wszechświata, ciepła miłości.
  Jednak to są tylko doświadczenia tego neurochirurga, nauka nie ma dowodów i nie jest w stanie potwierdzić jego doznań. Chociaż przed nim tysięce ludzi opisywało podobne doświadczenia.

  Ciekawe zagadnienia i każdy będzie miał na te tematy inne spojrzenie i konkluzje.

  Pozdrawiam ,
  AX
 • @Alfax 00:35:43
  ---------
  "Przepraszam że mieszam się w dyskusję. I nie chcę tu nikogo urazić."
  ---------
  To zawsze jest bezcenne - kiedy człowiek chce wypełnić swoją świadomość i chce się tym podzielić z innymi. Ale do rzeczy - otóż zmieniłem kompletnie ogląd świata - kiedy w wyniku takich a nie innych okoliczności - znalazłem się tam - przed obliczem samego Jezusa Chrystusa. Przez czas podróży z Ziemi do Nieba czyli tego świata niematerialnego byłem świadomy. Poruszałem się z ogromna szybkością - na przeciw której prędkość światła praktycznie nie istnieje - jakby ono stało w miejscu. Gwiazdy mijałem z taką szybkością jak mija się szpaler drzew przy drodze - jadąc samochodem powyżej 100 km/h. Byłem świadomy także tego, że opuściłem ciało i czuje się swobodnie - podobnie jak ten nurek, który wyszedł na pokładzie statku z ciężkiego kombinezonu a niezbędnego do określonej pracy pod wodą. Dlatego zdając sobie sprawę - ile czasu potrzebuje światło aby dotrzeć do najbliższej gwiazdy od Ziemi - wiem, że prawa fizyki obowiązujące na Ziemi - nie obowiązują w świecie niematerialnym. Z poziomu świata materialnego nie mamy dostępu do świata niematerialnego - czyli możliwe jest do niego się dostać - tylko w formie niematerialnej (duszy) - ale nikomu już w świecie materialnym tego nie udowodnimy chcąc używając jakichś narzędzi ze świata materialnego i podpierać się nauką obowiązującą w świecie materialnym. Teraz prosty dowód na to, że człowiek to dwa światy w jednym. Świat materialny jest skończony - natomiast świat niematerialny nie ma granic - więc jest także ponadczasowy. Możemy sobie wyobrażać coraz większe wielkości liczbowe - bez żadnych ograniczeń. Jednak gdy do poszczególnej liczby dodamy ziarnko piasku czy atom czy nawet kwark (świata mikro i makro nie można do końca zbadać z poziomu świata materialnego) - to okaże się, że świat materialny jest skończony. Nie występuje pojęcie nieskończoności w odniesieniu do świata materialnego.
  Wniosek?
  Będąc TAM przed obliczem samego Jezusa - dzisiaj nie mam prawa podważać tego, że przybył On swego czasu na Ziemię - między innymi po to - aby uświadomić ludziom, że dzielą oni Ziemię ze żmijowym plemieniem czyli dziećmi Złego - którzy postępują wobec ludzi tak a nie inaczej - bo kierują się żądzą swojego ojca - czyli Szatana - a ich fundamentem postępowania wobec ludzi jest powszechne kłamstwo.
  Na koniec - nie napisałem wszystkiego co chciałbym napisać jednak jeszcze to:
  Jezus Chrystus powiedział tylko do mnie wyraźnym, męskim głosem - bez żadnych emocji na Jego twarzy - robiąc przerwy między wyrazami - i uwaga! Mówiąc to - nie poruszał ustami:
  ______________________
  na ciebie jeszcze czas.
  ______________________
  Po tych słowach natychmiast zaczęła się moja odwrotna podróż z taką samą szybkością - czyli podróż do mojego ciała na Ziemi.
  Pozdrawiam
 • @demonkracja 09:20:18
  Dziękuję Panu za odpowiedź

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej
 • SPOŁECZEŃSTWO

  Jeżeli...

  Nad Polską czuwa USA, niezależnie jak Rosję w to mieszać, wkręcać, oskarżać, to nie ma żadnych szans na zmiany. Być może będą jakieś podchody chińskie, ale Rosji w Polsce nie będzie. To do wszystkich, którzy straszą i tych co się boją Rosji. czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  Tajemnice władzy Putina

  Prezydent Rosji Władimir Putin zaskoczył wszystkich podczas przemówienia kiedy ogłosił szereg poprawek do konstytucji, których uchwalenie przekształciłoby rosyjski system polityczny. czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Globalne działanie antyglobalistów.

  France Libre 24, logo Wieży Eiffla, strona internetowa wyglądająca jak francuski portal informacyjny, zawiera też artykuły w języku francuskim. Jest to wszystko bardzo mylące. Badania ujawnieniają związek portalu z Polską. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031