Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
203 posty 4239 komentarzy

Polityka globalna

Anna-PK - Żona, matka, właścicielka psa o imieniu Maja. Hobby to ogródek warzywny i kwiatowy. Robię też pyszny chłodnik na bazie własnych warzyw.

Koronawirus w Unii Europejskiej.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kilka tygodni zajęło wirusowi COVID-19 imigracja z Chin do Europy, ale kontynent jest teraz zalany wirusem.

Pandemia w pełni dotarła do Włoch i Hiszpanii. Inne narody czekają na chorobę, mając nadzieję na spowolnienie jej rozprzestrzeniania się. Zabije wielu Europejczyków. Może także zabić Unię Europejską, a przynajmniej ideę wspólnoty europejskiej w jakimkolwie sensownym kształcie.
W imię solidarności Włochy zwróciły się do swoich sąsiadów o pomoc w kryzysie koronawirusa, który groził przeciążeniem zasobów opieki zdrowotnej. Zabrakło łóżek do intensywnej terapii, a lekarzom nakazano „dążyć do zagwarantowania intensywnego leczenia pacjentom z największą szansą na sukces.”
Europejczyków nie zaskoczyła sytuacja w Chinach, w końcu jest państwo na progu rozwoju, ale na uprzemysłowionym, zaawansowanym i liberalnym kontynencie Europy sytuacja powinna wyglądać inaczej.  Niestety, Włosi odkryli, że numery telefonów Europejczyków są zajęte. Nikt nic nie zaoferował. Austria zamknęła granicę dla Włochów, którzy nie mogli udowodnić, że są wolni od chorób. Niemcy zakazały eksportu sprzętu ochrony zdrowia, takiego jak maski na twarz. 
To nie znaczy, że prośba Rzymu została całkowicie odrzucona. Chiny wysłały samolot zawierający 31 ton materiałów leczniczych w towarzystwie chińskich lekarzy
Włochy od dawna są jednym z ekonomicznie chorych państw na kontynencie. Grecja zyskała największą uwagę opinii publicznej ze względu na prawie niewypłacalność. Zagrożenie ze strony Rzymu, którego reformy i kreowane przepisy wykluczały produktywność i wydajność, są  znacznie gorsze. Włochy są czwartą co do wielkości gospodarką kontynentu; PKB na poziomie 2,1 bln USD jest poza możliwościami ratowania UE. Włochy mogą wypaść z euro i doprowadzić do upadku banków na całym kontynencie.
W  Hiszpanii, która jest obecnie drugim krajem europejskim, który wprowadził ogólnokrajową blokadę po tym, jak 2000 nowych przypadków koronawirusa zostało potwierdzonych w ciągu ostatnich 24 godzin, a liczba zgonów się podwoiła. Hiszpania ma teraz drugą największą liczbę przypadków w Europie po Włoszech, czwartą najwyższą liczbę na świecie, z ponad 11 000 zakażeń i prawie 500 zgonów.W związku z tym, rząd hiszpański ogłosił, że nacjonalizuje szpitale i prywatne firmy medyczne w celu lepszego zarządzania pandemią.
Europejczycy wybrali  więc  izolację. Trzeba przyznać, że francuski Emmanuel Macron pozostał wierny swojej filozofii, wzywając do ściślejszej współpracy kontynentalnej. Jednak Czechy, Polska i Słowacja zamknęły swoje granice dla wszystkich cudzoziemców. Dania zabroniła przekraczania granicy każdemu, kto nie ma istotnego celu. Austria zawiesiła podróże lotnicze nie tylko z Włochami, ale także z Francją, Hiszpanią i Szwajcarią. Chorwacja testuje niektórych odwiedzających, jednocześnie nalegając, aby inni - z Włoch i innych krajów - spędzili 14 dni w oficjalnej kwarantannie rządowej.
Europa jest przerażona i każdy sam ratuje się jak może.  

 

KOMENTARZE

 • Uwaga! Koronawirus zaczyna zwyciężać w wojnie z NATO!
  "Pentagon ogłosił w poniedziałek, że operacja zostanie zmniejszona w „rozmiarze i zakresie” w odpowiedzi na pandemię Covida-19.
  Protestujący przeciwko manewrom twierdzą, że tak kosztowny i niepotrzebny pokaz wojska nie powinien być prowadzony w czasach, gdy desperacko potrzebne są pieniądze, aby poradzić sobie z pandemią.

  Około 20 000 żołnierzy, którzy mieli wziąć udział w 37-tysięcznej paradzie 18 członków NATO w sześciu krajach europejskich, pozostanie w domu w lub zostanie odesłanych do USA.
  Amerykańska armia w Europie jest przygotowana na to, że będą prowadzone mniejsze ćwiczenia, w tym „strzelanie z broni i inne połączone szkolenia”.
  Według raportu "Stop the War" od stycznia ze Stanów Zjednoczonych do Europy wysłano około 6000 żołnierzy i 3000 elementów wyposażenia. Sześciomiesięczne ćwiczenie ma się odbyć pod koniec kwietnia i na początku maja.https://morningstaronline.co.uk/article/b/nato-must-end-dangerous-and-irresponsible-military-exercise-on-russias-border-campaigners-say
 • Chiny pomagają > 5☆
  ( Niderland ) - poprawna nazwa to jest - NEDERLAND -

  Chiny przekazały Nederland bezpłatnie, 80.000 specalnych antywirusowch masek na twarz oraz 50.000 higienicznych rękawic dla personelu medycznego.

  Pozdrawiam
 • @Alfax 17:18:38
  Eurovisie Songfestival w Rotterda'mie odwołany. Będzie przeniesiony na 2021 rok.

  W Nederland jest zarejestrowanych chorych 2051
  Zmarło 58, Zmarli byli w wieku między 63 a 95 rokiem życia.

  Dane na podstawie NOS JOURNAL NL.
 • @@@@!
  Już bodajże Arkady Fiedler lub Janusz Meissner w książkach o polskich pilotach w czasach II-wojny i Bitwy o Anglię , wspominali o wybitnym kunszcie i lotności umysłu tych "Brytyjczyków" z UK ; gdzie taki windziarz w hotelu 4-letnią naukę pobierał w obsłudze 6-przycisków . Teraz sobie wyobraźmy że 2-lata by się kształcił to byście stawali co półpiętra , całe ich bogactwo pochodzi z koloni i to mocarstwo w dużej mierze jest uzależnione od lekarzy , matematyków , inżynierów z Indii , Pakistanu oraz reszty kondominium !!!
 • Pomoc od Chin 80 tysięcy masek dla NL.
  https://nos.nl/data/image/2020/03/17/637679/1920x1080a.jpg
 • @Anna-PK 17:36:23
  Tak Pani Anno, wlasnie o tym napisalem.
  A odbędzie się w 2021 roku

  - :) Pozdrawiam

  AX.
 • @Alfax 17:40:02 Eksperymenty ze szczepionką TB.
  Szpital uniwersytecki w Nijmegen i Utrechcie podaje pracownikom służby zdrowia szczepionkę przeciw gruźlicy (TB), aby sprawdzić, czy lepiej chroni ich przed koronawirusem - poinformowały w środę szpitale. Szczepionka przeciw gruźlicy wzmacnia układ odpornościowy, więc zaangażowani pracownicy opieki zdrowotnej mogą być lepiej chronieni przed Covid-19, a infekcja może być łagodniejsza.
  https://nltimes.nl/2020/03/18/tb-vaccine-help-fight-coronavirus-experiment-starts-two-dutch-hospitals
 • @@@@!
  Ludzie ! To się naprawdę dzieje ! Oni w UK chcą poświęcić co najmniej 20 tys ludzi, bo szybko skalkulowali, że większość z nich będzie już w wieku poprodukcyjnym! Większy cynizm był tylko wtedy, gdy sowieccy dowódcy gnali swoje oddziały do ataku poprzez pola minowe ustawiając im za plecami NKW-dzistów z cekaemami ! Nie sądziłem, że tzwn kultura zachodnioeuropejska jest do tego zdolna! Od dzisiaj będę codziennie dziękować Bogu, że żyję w Polsce przepięknym kraju ze wspaniałymi ludźmi dookoła!
 • @Anna-PK 17:13:26
  USArmy łyknie w Europie trochę wirusa i wróci do ukochanej Ameryki.
  W ten sposób więzi krwi między przyjaciółmi się zacieśnią.
  Trochę Amerykanów odda życie za Europę.. to ci co łyknęli Europejskiego wirusa dzięki czemu nie łyknął go inny Europejczyk...

  ale jestem wredny muszę z tym walczyć.
 • Jaki tam wirus!?
  Międzynarodowy Komitet Olimpijski mówi, że trwają przygotowania do Letnich Igrzysk Olimpijskich. Thomas Bach, przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, powiedział, że Igrzyska powinny się odbyć tego lata, mimo że wiele innych wydarzeń w kalendarzu sportowym zostało przełożonych.
  https://www.nytimes.com/2020/03/17/sports/olympics/olympics-tokyo-coronavirus-bach.html
 • @Anna-PK
  Johnson tak mówił o sytuacji w Libii w 2017: odgarnie się trupy i będzie drugi Dubaj. Borysa ludzie nie obchodzą, tylko pieniądze. A jak starzy sobie umrą, to będzie mniej emerytur do wypłaty, będzie więcej wolnych nieruchomości to sam zysk! W Anglii pierwsze co zamknięto, to służbę zdrowia: przychodnie zamknięto, na 111 nie dzwonić. Jak już nie możesz wytrzymać, to do szpitala, tam zmierzymy ci temperaturę i zrobimy ci test przed śmiercią. Dane o liczbie zachorowań są zafałszowane w związku z powyższym. Pewnie uważają, że jak umrze spory odsetek ludzi 65+ to odciążą służbę zdrowia i system ubezpieczeń społecznych.
 • @kula Lis 69 18:04:00
  Od godziny 9 rano w dniu 18 marca 2020 r. W Wielkiej Brytanii przebadano 56 221 osób, z czego 5 595 zostało potwierdzonych negatywnie, a 2626 pozytywnie. Ostatnia potwierdzona liczba zgonów zostanie ogłoszona później dzisiaj.https://www.gov.uk/guidance/coronavirus-covid-19-information-for-the-public
 • W UE nie ma solidarności.
  A "czapka UE czyli jej zarząd to wydmuszka na ciężkie czasy.
  Podobnie jest z NATO defilować, ćwiczyć przed kamerami to tak .. ale jak przyjdzie walczyć to już nie.. chyba że z cywilami...to jak najbardziej..

  PIS ma teraz jedyną okazją by dokończyć reformy "Nadzwyczajnej kasty" nawet w ostrej wersji...UE dzisiaj to sparaliżowane strachem marionetki mafii. Oni teraz boją się o własne d...py w związku z bezczynnością wobec pandemii oraz kryzysem gospodarczym który zagląda Europie w oczy.

  Można spokojnie ucywilizować ""Nadzwyczajną kastę i UE nie piśnie ani słowa a totalna opozycja bez "zagranicy" też nic nie może...
  PIS ma pełnię władzy i rząd dusz Polaków dzięki temu co robi w sprawie wirusa i kryzysu...a gwiazdorzą Szumowski, Mateuszek i Duduś.

  Błaszczakowi należy się spory kop w d..pę za to że nie zasugerował potrzeby pozbycia się "Sojuszników" w czasie Epidemii i żadnych manewrów gdy organizm jest chory...
  a ten laluś ani pisnął....w TV o takiej potrzebie o zagrożeniach..

  Dopiero Tramp musiał podjąć decyzję w sprawie planowanych manewrów...
  To pokazuje że Błaszczak jest "nikim" i nie reprezentuje woli oraz interesów Narodu Polskiego. Zalecam dymisję i boczy tor tak boczny że nawet nie wybrukowany.
 • @Anna-PK 17:46:08
  Tak Pani Anno.
  Pracownicy szpitali akademickich w Utrecht i w Nijmegen otrzymują na wielką skalę TBC- vaccin w nadziei że będzie to lepsza osłona przez infekcją koronavirus.

  To ma wywołać lepszy system obronny samego organizmu a sama choroba ma łagodniej przebiegać.

  500 osób dostanie TBC-vaccin , a 500 innych osób dostać ma placebo's.

  Dopiero jak u tych 500 TBC-vaccin zadziała to wszyscy wówczas otrzymają też prawdziwe TBC-V.

  Chcą to zastosować ponieważ wczesniej sprawdzało się to w przypadku zwykłej grypy. Organizm zwakczał ją łatwiej.

  AX.
 • @Anna-PK
  MOP ostrzega: Pandemia koronawirusa może spowodować światowy kryzys gospodarczy. Pracę może stracić 25 mln ludzi. Pandemia koronawirusa może spowodować światowy kryzys gospodarczy ostrzega Międzynarodowa Organizacja Pracy. Według jej szacunków prawie 25 mln ludzi na całym świecie może stracić pracę w wyniku gospodarczych konsekwencji pandemii Covid-19. Jak podkreślił w środę podczas konferencji prasowej dyrektor generalny MOP Guy Ryder, utrata pracy przez 25 mln ludzi oznaczałaby, że skutki pandemii przerosłyby skutki kryzysu finansowego z lat 2008-2009. Zaznaczył jednak, że te szacunki dotyczą najbardziej pesymistycznych scenariuszy. Najbardziej optymistyczny zakłada likwidację 5,3 mln miejsc pracy.

  „To nie jest już tylko światowy kryzys zdrowotny”
  MOP szacuje też, że wskutek kryzysu, poniżej granicy ubóstwa znajdzie się od 8 do 35 mln więcej zatrudnionych ludzi. To nie jest już tylko światowy kryzys zdrowotny, to też wielki kryzys rynku pracy i gospodarki, który będzie miał ogromne konsekwencje powiedział Ryder, cytowany przez Reuters. Jeśli zobaczymy skoordynowaną międzynarodową odpowiedź, tak jak stało się to podczas światowego kryzysu finansowego, konsekwencje dla globalnego bezrobocia mogą być znacząco niższe zaznaczył szef MOP. Dodał, że świat „potrzebuje stworzenia wspólnego frontu” i „tego rodzaju przywództwa i determinacji”, jak 12 lat temu. Wśród polecanych przez organizację środków walki z kryzysem są m.in. rozszerzenie ochrony socjalnej, większe gwarancje płatnych urlopów oraz ulgi podatkowe i finansowe dla małych i średnich przedsiębiorstw.

  https://wpolityce.pl/gospodarka/491806-mop-przez-koronawirusa-prace-moze-stracic-25-mln-ludzi
 • @kula Lis 69 17:57:05
  "Większy cynizm był tylko wtedy, gdy sowieccy dowódcy gnali swoje oddziały do ataku poprzez pola minowe ustawiając im za plecami NKW-dzistów z cekaemami ! "

  To jest taka sama "prawda" jak że polscy dowódcy wysyłali kawalerzystów do ataku na niemieckie czołgi. Albo że Niemcy nabijali belgijskie niemowlęta na bagnety.
 • @Oscar 18:09:38
  "Podobnie jest z NATO defilować, ćwiczyć przed kamerami to tak .. ale jak przyjdzie walczyć to już nie.. chyba że z cywilami...to jak najbardziej.."

  Na Froncie Wschodnim wykazali się Niemcy i Węgrzy. Reszta była taka sobie. Ale ani jedni and drudzy nie chcą powtórki.
 • @Oscar 17:58:08
  Oh yea ;))))

  https://joop.bnnvara.nl/content/uploads/2020/01/Online470NLsm.jpg

  Napis na obrazku:
  Trump do pacjenta chorego na koronawirus.
  *  Wirus z Chin ? No to 25 % podatku za imprt !  *

  ;))))) ✔
 • @Anna-PK 18:09:15
  Młodzi po przebytym wirusie, nawet jak wyzdrowieją, po kilku latach będą wrakami słabo nadającymi się do pracy. Nie mówiąc już o tym, że część mężczyzn dotknie bezpłodność, bo wirus atakuje nie tylko płuca ale też drogi moczowe i narządy płciowe.
 • @Pedant 18:21:21
  Do walki trzeba wewnętrznej motywacji zaimplementowanej zewnętrzną propagandą lub obserwacją.
  Dzisiaj tak zmotywowani są tylko banderowcy, islamiści, Macierewicz i Błaszczak.
  Chyba że ktoś będzie dobrze płacił to znajdzie się wielu najemników bez poglądów ale czułych na "srebrniki" i nieczułych na cierpienia mordowanych na zlecenie ofiar.
 • To all
  Antivirus Song ;)))))

  https://m.youtube.com/watch?v=JYTzX9JCbDY
 • @Alfax 17:18:38
  Znowu się czepiam, ale niech tam...
  "( Niderland ) - poprawna nazwa to jest - NEDERLAND - "
  W języku niderlandzkim - pełna zgoda.
  Bo w języku polskim - Niderlandy. Oficjalnie : Królestwo Niderlandów (niderl. Koninkrijk der Nederlanden)
 • @Oscar 18:09:38
  " To dobry moment, by przećwiczyć prowadzenie sojuszniczych działań bojowych w warunkach pandemii - uważa gen. Skrzypczak. "

  "Jak poinformowało nas biuro prasowe Ministerstwa Obrony Narodowej, minister Mariusz Błaszczak, kilka dni temu rozmawiał na ten temat z szefem Pentagonu Markiem Esperem. „Omawiali m.in. kwestie dotyczące największego od lat ćwiczenia Defender Europe 2020. Podczas rozmowy ustalono, że organizatorzy i uczestnicy ćwiczenia będą dążyć do tego, aby koronawirus miał jak najmniejszy wpływ na jego przebieg. Defender pozostaje priorytetem naszej współpracy, a Polska będzie dalej silnie zaangażowana w ćwiczenia” - czytamy w odpowiedzi na nasze pytanie. "


  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/koronawirus-na-swiecie-wielkie-manewry-nato-defender-europe-2020-w-cieniu-pandemii/0s0evfx
 • @Leonardo da Vinci 18:29:04
  Bardzo dobre!!!
 • @Anna-PK
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19iZWQ2MC9wLzIwMjAvMDMvMTgvODI5LzQ5My84MmI3OWZiZWZiYjY0MGU4OTExOTcyMTM2N2UwNTk3Ny5qcGVn.jpeg

  Koronawirus dotyka nie tylko seniorów! Belgijski lekarz: "Skany płuc młodych osób są przerażające". Lekarz z Chin: Wirus to nie grypa. Koronawirus atakuje tylko osoby starsze i cierpiące na inne choroby? Rzeczywistość niestety nie jest taka prosta, jak mogłoby się wydawać. Belgijski lekarz zajmujący się zarażonymi, powiedział, że młodzi ludzie również ciężko znoszą tę chorobę. Skany płuc młodych osób, o których mówił doktor Ignace Demeyer, są jego zdaniem przerażające. Wszyscy mają takie same dolegliwości, przez tydzień chorowali, więc zostali w domu z grypą. (…) A potem zgłaszają się do lekarzy i informują, że mają suchy kaszel i duszność powiedział Demeyer w wywiadzie telewizyjnym, dodając, że wiele z młodych osób wykazywało bardzo niskie poziomy nasycenia krwi tlenem. Do szpitali trafiają coraz młodsi
  Demeyer przyznał, że do szpitala trafiają coraz częściej ludzie w wieku 30 do 50 lat, którzy, jak wynika z ich medycznej dokumentacji, wcześniej nie chorowali. Są to ludzie, którzy nie palą, nie mają innych schorzeń, takich jak cukrzyca czy niewydolność serca zaznaczył Demeyer.

  Koronawirus to nie grypa.
  Koronawirus nie przypomina grypy, częściej wywołuje zapalenie płuc, które może postępować szybko; a gwałtowny wzrost liczby ciężkich przypadków przeciąża służbę zdrowia – ocenił w rozmowie z PAP chiński lekarz, który zajmował się ciężko chorymi na COVID-19. Po pierwsze trzeba zdać sobie sprawę, że ta choroba jest bardzo zaraźliwa, niezwykle ważna jest ochrona, zarówno personelu medycznego, jak i całego społeczeństwa przestrzegł kardiolog o nazwisku He, który pracuje w jednym ze szpitali w prowincji Hunan na południu Chin. Zaapelował do ludzi o noszenie maseczek i częste mycie rąk. He poprosił o nieujawnianie jego imienia w związku z restrykcjami dotyczącymi kontaktów lekarzy z zagraniczną prasą. Zgodził się jednak podzielić z PAP swoimi doświadczeniami, by pomóc ludziom w Polsce lepiej zrozumieć niebezpieczeństwo związane z nowym patogenem.Ten wirus nie przypomina zwykłej grypy. U wyraźnie większego odsetka pacjentów wywołuje zapalenie płuc, a gdy już się ono pojawi, jest nieprzewidywalne. Zmiany chorobowe w płucach mogą postępować szybko i prowadzić do niewydolności oddechowej zaznaczył He. COVID-19 różni się również od zwykłego wirusowego zapalenia płuc. U pacjentów z ciężkim i krytycznym przebiegiem trwa zwykle bardzo długo, zanim ten wirus zostanie usunięty z organizmu. Jeśli choroba wpłynie również na serce lub inne organy, stawia to dodatkowe wyzwania dla leczenia ocenił lekarz. W krótkim czasie pojawia się wiele ciężkich przypadków, co jest dużym wyzwaniem dla systemu służby zdrowia. Zwykle każdy krytyczny przypadek wymaga ogromnej ilości zasobów medycznych, na przykład udziału lekarzy OIOM, specjalistów od chorób układu oddechowego, zespołów ECMO, zespołów pielęgniarek intensywnej opieki medycznej. To prowadzi do niedoboru zasobów medycznych i środków ochrony, przeciążenia personelu szpitali i innych problemów ocenił He. Najczęściej ciężko chorują osoby starsze i pacjenci, którzy cierpią też na inne schorzenia, ale nie tylko ich to dotyczy – przestrzegł He. W Chinach zmarło również wiele młodych, silnych osób, w tym 34-letni lekarz Li Wenliang, który w grudniu próbował ostrzegać przed wirusem, ale został za to upomniany przez policję. Wśród możliwych strategii leczenia ciężkich i krytycznych przypadków He wymienił terapię hormonalną i podawanie osocza osób, które już wyzdrowiały i wytworzyły przeciwciała. Na podstawie mojej praktyki klinicznej, sądzę, że osocze od wyleczonych jest najbardziej pomocne dodał. We wszystkich przypadkach można rozważyć podanie leków przeciwwirusowych, takich jak rybawiryna, Arbidol, lopinawir/rytonawir (Kaletra) czy chlorochina – wynika z chińskich materiałów przekazanych przez He. Choć trwają próby kliniczne dotyczące użycia leków przeciwwirusowych w leczeniu COVID-19, obecnie ich skuteczność nie jest potwierdzona. Największe nadzieje wiązane są z Kaletrą i remdesivirem – przekazał lekarz. Leki antywirusowe mogą być pomocne, ale muszą być stosowane wcześnie (…) Większość pacjentów może wyzdrowieć dzięki własnemu układowi odpornościowemu czy wczesnej terapii antywirusowej, ale stan niektórych pacjentów tylko się pogarsza ocenił He. Kaletra, czyli połączenie lopinawiru i rytonawiru, stosowana jest w terapii osób zakażonych wirusem HIV. Remdesivir został natomiast opracowany do zwalczania wirusów Ebola i Marburg, a później również koronawirusów odpowiedzialnych za SARS i MERS. Obecnie poddani obserwacji wyleczeni pacjenci wciąż mogą mieć zwłóknienia w płucach, ale nie ma na razie długookresowych danych wyjaśnił He. Wykonywane co cztery dni badania tomografii komputerowej u niektórych pacjentów przed wypisaniem ze szpitala nie wykazywały poprawy, ale nie jest jasne, czy wynika to z osłabienia układu odpornościowego dodał. Pandemia koronawirusa wybuchła pod koniec 2019 roku w chińskim mieście Wuhan. W styczniu i lutym liczba przypadków lawinowo wzrosła, a patogen dotarł do wszystkich regionów ChRL. Wirus zaatakował również w ponad 130 krajach świata, wykryto ok. 187 tys. zakażeń, a ponad 7,5 tys. pacjentów zmarło. Wyleczono 81 tys. ludzi. Punkt szczytowy szerzenia się wirusa w Chinach minął, ale epidemia przybiera na sile w wielu innych krajach, w tym w Europie.
  PAP

  Ps...Doprawdy szokujące. Tuż po grypie są zmiany w płucach i ma się problemy z oddychaniem. No to już dwa razy miałem tą jakże nową chorobę. I to zanim stało się to modne, bo w roku 2007 i 3 lata temu. Dlatego lek Avigan trzeba podawać, by do zapalenia nie dopuścić, lek ma Japonia, 4 dni i wirusa nie ma chory, lek jest od 2014 podawano na ebolę, jest już zamówiony do Polski?
 • @Leonardo da Vinci 18:30:46
  Jak Chiny budują szpital w 10 dni.

  https://m.youtube.com/watch?v=OWp6vSHFG4M
 • Dziadku, opowiedz jeszcze raz tą historię, jak to było przed wirusem.
  https://g8fip1kplyr33r3krz5b97d1-wpengine.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2020/03/236080-1160x870.jpg
 • Niemcy wstrzymują przyjmowanie uchodźców. Decyzja podyktowana "względami humanitarnymi"
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/1584552450c6e7708bc4b8f61ac485dd4e037293348bbf119d7a87debeeda688d5271c725d.jpg

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Niemiec wstrzymało od wtorku motywowane względami humanitarnymi przyjmowanie uchodźców z innych państw - podały dziś niemieckie media, cytując rzecznika tego resortu. W związku z przedsięwzięciami na rzecz ograniczenia pandemii koronawirusa ministerstwo poleciło Federalnemu Urzędowi ds. Migracji i Uchodźców (Bamf), by wstrzymał do odwołania realizację programu przesiedleńczego, określonego w umowie z Turcją oraz niemieckiego programu przyjmowania uchodźców z powodów humanitarnych oświadczył rzecznik. Jak zaznaczył, programy te przestały faktycznie funkcjonować już w ubiegły piątek "z powodu różnych ograniczeń w podróżowaniu oraz problemów, na jakie napotyka operacyjna współpraca z ważnymi partnerami". Przypomniał, że we wtorek także Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) oraz Urząd Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) oficjalnie zawiesiły swe programy przyjmowania uchodźców. Od roku 2012 w ramach tak zwanych Resettlement-Programs Niemcy przyjmują na stały pobyt uchodźców dotkniętych kryzysami humanitarnymi, w tym wielu Syryjczyków z Turcji i Libanu. Niemiecki rząd chce zapewnić taką pomoc 5 tys. ludzi rocznie.

  https://niezalezna.pl/317193-niemcy-wstrzymuja-przyjmowanie-uchodzcow-decyzja-podyktowana-wzgledami-humanitarnymi
 • Wyczytałam, że koronawirus uderzy mocniej w gospodarkę
  niż ludzi i więcej ludzi zbankrutuje niż umrze.

  Covid-19 ekonomicznie sparaliżuje miliony, zwłaszcza że epidemia stworzyła idealną burzę z krachem na giełdzie, wojną naftową między Rosją a Arabią Saudyjską oraz rozlaniem się wojny w Syrii na kolejny potencjalny kryzys migracyjny.

  Zwłaszcza małe firmy borykają się z problemami związanymi z przerwaniem łańcuchów dostaw, przez co nie mają produktów ani niezbędnych materiałów. Zamknięcia fabryk w Chinach doprowadziły do ​​rekordowo niskiego indeksu krajowego miernika zakupów, który mierzy produkcję. Chiny są największym eksporterem na świecie i odpowiadają za jedną trzecią światowej produkcji, więc problem Chin jest problemem wszystkich - nawet w trakcie wojny handlowej między Białym Domem a Pekinem.
  https://www.phnompenhpost.com/opinion/coronavirus-will-bankrupt-more-people-it-kills
 • 5 *
  W unii (Włochy, Hiszpania, Francja, Holandia) są na 30 dni zamykane fabryki samochodów a zatrudnionych jest tam często ponad 5000 pracowników.
  Komunikacja, lotnicza, pociągiem, miejska w 90% juz nie działa, a do tego pozamykane sklepy przemysłowe i restauracje.
  Niemcy, Holandia, Francja gwarsntuja firmom i pracownikom pomoc finansową. Ale będzie to miało ogromny wpływ na debet tych państw.
  Dług publiczny wzrośnie a po kryzysie będą podniesione podadki, oplaty i zycie stanie się dla ubogich gorsze od sprowokowanej przez twórców broni biologicznej tej pandemii .

  Sprawcy powinni być postawieni przed trybunałem do spraw zbrodni przeciwko ludzkości.

  Pozdr. :)
 • @Monaco 20:55:21 Można się spodziewać dużej inflacji
  w skali globalnej, bo większość państw właśnie obiecuje taką pomoc, a pochodzić ona będzie z drukowania nowych pieniędzy.

  Niektóre rządy państw, ogłaszających stan wyjątkowy, mają prawo do zablokowania cen na produkty żywnościowe i artykuły pierwszej potrzeby.
  Jednak tam, gdzie tego nie będzie, to ceny wzrosną i faktycznie może to dotknąć uboższej grupy ludzi.
 • Oby tak nie było, że
  co dwa, trzy lata będzie się pojawiać nowy wirus i to bardziej zjadliwy od poprzedniego.
  Wniosek?
  Ludzkość jest tak ubezwłasnowolniona i to w wymiarze globalnym, że powyższe jest jak najbardziej możliwe.
 • @demonkracja 21:40:17
  Być może już to spotkaliście, ale jednak i tu powtórzę:

  Globalna Ustawka wygląda tak:

  1991 – BSE zabije nas wszystkich

  2000 – Wirus Milenijny zabije nas wszystkich

  2000 – Koniec świata zabije nas wszystkich

  2001 – Wąglik zabije nas wszystkich

  2002 – Wirus Zachodniego Nilu zabije nas wszystkich

  2003 – SARS zabije nas wszystkich

  2005 – Ptasia Grypa zabije nas wszystkich

  2006 – E.coli zabije nas wszystkich

  2008 – Załamanie rynków finansowych zabije nas wszystkich

  2009 – Świńska Grypa zabije nas wszystkich

  2012 – Kalendarz Majów zabije nas wszystkich

  2013 – Korea Północna zabije nas wszystkich

  2014 – Ebola zabije nas wszystkich

  2015 – ISIS zabije nas wszystkich

  2016 – ZIKA zabije nas wszystkich

  2018 – ASF zabije nas wszystkich

  2019 – ODRA zabije nas wszystkich

  2020 – Korona Wirus zabije nas wszystkich
 • @DelfInn 23:21:49
  Tak - to są fakty - a przecież światowy, czarci pomiot - dopiero się rozkręca.
 • @DelfInn 23:21:49
  Znalezione w necie:

  "Po drodze słuchałem radia.

  Pierwsza wiadomość. Jako „śmierć od koronowirusa” zalicza się wszystkie przypadki śmierci.

  Izrael. Wraca z podróży zagranicznej znany tamtejszy podróżnik i odkrywca. Na lotnisku robią mu test i oświadczają że „złapał koronowirusa”. Podróżnik słysząc diagnozę dostaje ataku serca i umiera na miejscu. Zapisany jest do statystyk jako „ofiara koronowirusa”.

  Polska. Radio podaje nagłówek: „w szpitali w Łańcucie zmarł pierwszy pacjent od koronowirusa”. Miałem przełączyć na diskopolo, ale się wstrzymałem, dzięki czemu usłyszałem dalszy ciąg informacji. Pacjent w wieku chyba 67 lat od bardzo dawna cierpiał na „szereg poważnych chorób” – mój domysł – rak?, od dłuższego czasu leżał na oddziale szpitala chyba w Stalowej Woli.
  Jak się mu stan pogorszył, to wysłano go do szpitala zakaźnego w Łańcucie z tego względu (tylko i wyłącznie!!!!!), że w specjalistycznym szpitalu mają najnowszą w Polsce aparaturę wspomagającą oddychanie. Pacjent leżąc długi czas w szpitalu w St. Woli – w domyśle – nie wyjeżdżał do Włoch, ani nie miał styczności z „koronowirusem”. Jednak super aparatura nie pomogła i „wielonarządowa choroba” w końcu wykończyła pacjenta.
  Nagłówek wiadomości mówiący o śmierci pacjenta z powodu „koronowirusa” ma się nijak do treści informacji…

  Psychoza i paranoja trwają dalej!"
 • No i już po pandemii. Globalny kryzys rozpętany zgodnie z planem, cel osiągnięty.
  Chińskie służby: Żadnej nowej lokalnej infekcji koronawirusem. Chińskie służby medyczne ogłosiły dzisiaj, że poprzedniej doby nie wykryły żadnej nowej lokalnej infekcji koronawirusem. Wszystkie 34 potwierdzone przypadki dotyczą osób, które przyjechały z zagranicy – podała państwowa komisja zdrowia.
  Po raz pierwszy w Wuhanie, pierwotnym ognisku pandemii, nie odnotowano w ciągu doby żadnej nowej infekcji. W poniedziałek i wtorek miasto zgłosiło po jednym nowym przypadku. W prowincji Hubei, której stolicą jest Wuhan, nie potwierdzono nowych zakażeń od ponad dwóch tygodni.

  W całym Hubei nie ma obecnie również żadnej osoby, u której podejrzewa się zakażenie. Władze Wuhanu zaczęły bardzo ostrożnie rozluźniać surowe środki kwarantanny, wprowadzone tam pod koniec stycznia.

  - Mieszkańcy osiedli, na których od 14 dni nie było nowych potwierdzonych ani podejrzewanych infekcji, mogą wychodzić na spacer w maseczkach ochronnych

  - powiedział PAP mężczyzna o nazwisku Li z Wuhanu.

  W Chinach rośnie natomiast liczba przypadków uznanych za przywleczone z zagranicy, szczególnie w Pekinie, gdzie odnotowano ich w środę 21. Większość dotyczyła osób, które przyjechały z Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, gdzie pandemia wciąż przybiera na sile.

  Dziewięć przywleczonych infekcji stwierdzono w środę w prowincji Guangdong, dwie w mieście wydzielonym Szanghaj i po jednej w prowincjach Heilongjiang i Zhejiang – napisano w czwartkowym komunikacie komisji zdrowia. Łącznie w Chinach kontynentalnych potwierdzono już 189 takich przypadków.

  Chińscy eksperci oceniają, że epidemia w Chinach została już prawie opanowana. Wicedyrektor Chińskiego Instytutu Biologii Molekularnej Gao Zhengliang ocenił w rozmowie z państwową prasą, że kraj wykonał już „99 ze 100 kroków” koniecznych do pokonania wirusa. Przestrzegł przy tym jednak, że jeśli pandemia wymknie się spod kontroli na świecie, „poświęcenia Chin zostaną umniejszone”.

  Niektóre badania sugerowały, że koronawirus może się szerzyć wolniej w cieplejszym i wilgotniejszym klimacie. Eksperci, w tym przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), przestrzegali jednak, że nie należy liczyć na to, iż wirus zniknie wiosną bez stanowczej interwencji służb sanitarnych. Wskazywano również, że patogen szerzył się także w klimacie tropikalnym, m.in. w Tajlandii i Singapurze.

  Część naukowców twierdziła wcześniej, że być może koronawirus nie zostanie całkowicie wyeliminowany i będzie współistniał z ludzkością przez długi czas, podobnie jak grypa. Gao przestrzegł jednak przed takim scenariuszem, zwracając uwagę na znacznie wyższą śmiertelność wśród chorych na COVID-19 niż w przypadku grypy sezonowej. „Należy wciąż stanowczo przeciwdziałać koronawirusowi. Absolutnie nie można mu pozwolić na koegzystencję z ludźmi, jak w przypadku wirusa grypy” - powiedział ekspert.

  https://niezalezna.pl/317310-chiny-zero-nowych-lokalnych-zakazen
 • @kula Lis 69 09:53:36
  Jaki "normalny" polityk zrezygnowałby z takiego daru, jakim jest koronny świrus?

  Teraz przez najbliższe 30 lat wszystko będzie tłumaczone świrusem i w "cywilizowanych" demokracjach każda podłość, złodziejstwo, oszustwo, mordy, będą tym wytrychem usprawiedliwiane.
  Idealny "kozioł ofiarny".

  Jedyna nadzieja, że szlag jasny trafi lichwiarską mafię, z powodu bankructwa mafii, razem z jej demokracją i "prawami człowieków" do bezkarnych geszeftów.
 • @Anna-PK 17:13:26
  "Koronawirus zaczyna zwyciężać w wojnie z NATO!"
  .............................
  No to już wiemy, jak prawdopodobnie będzie wyglądać kolejna wyprawa bojców "na zapad"...

  Najpierw przybędzie do nas jakaś epidemia, a dopiero potem oni...
 • @Kmieć 08:31:12
  Czyli strachy, na lachy,

  to dlatego w Europie śmiertelność dwa razy większa niż w Chinach?
  https://interesariusz.neon24.pl/post/153766,quo-vadis-vox-populi-39-wojna-o-nasze-dusze
 • @interesariusz z PL 10:39:12
  Śmiertelność w Jewropie jest wyższa, bo Jewropa NIE MA służby zdrowia!
  Demokracja nie ma pieniędzy na leczenie swojego bydełka "wyborczego".
  Bydełko służy do strzyżenia. A jak bydełka w demokracji zaczyna brakować, to demokracje sprowadzają emigrantów.

  Chiny na początku "pandemii" w ciągu dwóch tygodni wybudowały ogromne szpitale polowe.
  Demokracje, obliczu złodziejstwa, wróć! braku pieniędzy - permanentnego kryzysu, szpitale w ostatnich dwóch dekadach masowo likwidowały.

  Może sobie Pan wejść na zakątek blogera @RAM i poczytać o "wydolności" włoskiej "służby zdrowia" w ostatnich latach.
  (Bodajże ostatnia publikacja pana @RAM)
 • @interesariusz z PL 10:39:12
  Proszę sobie wpisać w wyszukiwarkę YT frazę: "china hospital building".

  Oto jeden z wyników:
  https://www.youtube.com/watch?v=ZHMlMRmCH00

  Który kraj w "cywilizowanej" demokracji "wolno"-rynkowej jest zdolny do czegoś takiego?
  Każdy demokrata od razu zadaje pytanie: "Skąd PINIONDZE? Kto ZAPŁACI?"

  Pieniądze w demokracji służą do pasienia banksterów i ratowania ich lichwiarskich świątyń-banków:
  https://twitter.com/PlOutsider/status/1239996038129254401
  https://twitter.com/PlOutsider/status/1238189001909121028
  https://twitter.com/PlOutsider/status/1239302963186864128
 • @Kmieć 10:08:32
  Zgadzam się z Chińskimi specjalistami. Jeśli inni, np. Wielka Brytania, Holendrzy, Niemcy i inni nie podejmą walki i będą czekać, aż wszyscy przejdą chorobę, to bez względu na to co my zrobimy trudno będzie zatrzymać tą zarazę, której cel zdaje się być coraz bardziej wyłaniać z mgły. Zdaje się, że chodzi o globalne zasianie paniki, które później zezwoli terrorystom, autorom, tego co się dzieje na większy terror i inwigilację/kontrolę społeczeństw.
 • @Docent zza morza
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15846121291d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b37233cada5875ed01c2067c30fd10ab7a66.jpg

  Wałęsa narzeka na koronawirusa. „Mam 6 tys. emerytury i za tyle nie dam rady się utrzymać”. Epidemia koronawirusa i jej następstwa spędzają sen z powiek wielu Polakom. Wśród nich znalazł się również były prezydent Lech Wałęsa, który żali się, że emerytura nie starcza na życie, a "za friko robić nie będzie". Ja mam 6 tys. zł prezydenckiej emerytury i za tyle nie dam rady się utrzymać, bo moja żona Danuta wydaje 7 tysięcy miesięcznie - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" Wałęsa. Pandemia koronawirusa to nie tylko obawa o zdrowie, ale dla wielu również twardy orzech do zgryzienia w kwestii spięcia domowego budżetu. Wirus wywołał problemy finansowe zarówno w skali mikro, jak i makro, stąd wiele rządów postanowiło wdrożyć działania ochronne dla pracodawców i pracowników. Okazuje się, że w grupie, która ekonomicznie cierpi za sprawą epidemii znalazł się również były prezydent, Lech Wałęsa. Ja mam 6 tys. zł prezydenckiej emerytury i za tyle nie dam rady się utrzymać, bo moja żona Danuta wydaje 7 tysięcy miesięcznie. Muszę zarobić przecież na utrzymanie siebie i żony. A za friko robił nie będę przecież, ja już za friko robiłem przed 1989 rokiem powiedział w rozmowie z "Super Expressem" Wałęsa. Problem polega na tym, że były prezydent, z uwagi na ograniczenia w ruchu międzynarodowym, nie zarobi na wykładach za granicą, które miał zaplanowane w najbliższych tygodniach. Sam Wałęsa w rozmowie z "SE" przyznaje, że stawki za takie wykłady są wysokie "od 10 do 100 tysięcy euro". Warto zauważyć, że dla byłego prezydenta epidemia koronawirusa może stanowić również poważne zagrożenie w kwestii zdrowotnej. 77-letni Wałęsa znajduje się we wskazywanej przez ekspertów "grupie ryzyka", jednak były prezydent twierdzi, że nie obawia się SARS-CoV-2 i "nie wzmacnia odporności". Mam 77 lat... Trzeba na coś umrzeć, ale wolałbym umrzeć na placu boju, a nie na koronawirusa oświadczył Lech Wałęsa w rozmowie z "Super Expressem".

  Ps...Na placu boju to on nie umrze bo nie ma z kim walczyć, chyba że sobie wymyśli przeciwnika, ale to będzie się kwalifikowało do psychiatryka. A co do wyżycia, to przecież dostał nagrodę Nobla. Czyżby żona wydała wszystko na waciki? Bolek! Zagraj w Totolotka! Jako szpicel TW BOLEK powinien mieć najniższą emeryturę jak wszyscy SB. Ponadto on ma wielkie szczęście w Lotto i żone z min. 2000,00 zł. Za każdy "wykład" za granicą min. 100 tys. euro. Wielka krzywda spotkała SBka BOLKA. Wałęsa właśnie osiągnął dno, poziom praktycznie nieosiągalny nawet dla trolli z KO... Tusk mocno się zbliżył do tego poziomu...
 • @kula Lis 69 09:53:36
  a skąd ci mieszkańcy, zamknięci w mieszkaniach od dłuższego czasu, mogą mieć maseczki ochronne?

  Polska zdała egzamin. Maseczek brak, a spekulanci mają zakaz ich sprzedaży. Kwitnie czarny rynek, jak to podczas okupacji.
 • @Kmieć 10:08:32
  mafiozi żyją w budynkach klasy BSL-4.
 • @Kmieć 11:05:07
  Z krytyką polityczną się zgadzam,

  ale dlaczego polskiego rządu wciąż nie molestują o maseczki,

  ów powtarza jak mantrę " wam maseczki niepotrzebne ".
 • @Kmieć 10:52:47
  do RAMa nie zaglądam, bo mnie pogonił.
 • @interesariusz z PL 11:43:48
  Ja mam w dupie te maseczki, one praktycznie nic nie dają, zbierają tylko bakterie które potem przynosi się do domu. One zdają egzamin tylko w szpitalach i ich personelu. To stwierdzenie mojej 2 tyg temu zmarłej Małżonki dr mikrobiolog która była szefem laboratorium.
 • @@@@!
  Tymczasem zwykła grypa w samej Polsce:

  https://www.tvp.info/47185729/grypa-zbiera-smiertelne-zniwo-rosnie-liczba-ofiar
 • No zaczyna sie, polska służba zdrowia ma dodatkowe zajęcie, a NFZ dodatkowe obciążenie!!
  Nie dało się zabić wirusa, pociskiem ze zubożonym uranem, nie reaguje??o jejku!!
  https://dorzeczy.pl/kraj/133165/trzech-zolnierzy-nato-w-elblagu-zakazonych-koronawirusem.html
 • @interesariusz z PL 11:51:31
  Oj tam zaraz "pogonił".
  Mnie by pewnie też pogonił, gdybym tam pisał, ze względu na mój "nieortodoksyjny" pogląd na re-ligie abrahamowe w ogóle a na katolicyzm w szczególe, ale nie przeszkadza mi to czytać publikowanych przez RAMa tłumaczeń z włoskich artykułów.
  Uważam, że są wartościowe i czytam.
 • @kula Lis 69 12:10:54
  kondolencje,

  jeśli maseczki nic nie dają, to dlaczego służby je noszą?

  Zdały egzamin w przypadku personelu? We Włoszech nawet służby się zaraziły poprzez nieumiejętne zdejmowanie "środków ochrony osobistej".

  Maseczka zbiera więcej śmieci, niż ubranie. W zasadzie, to wierzchnie ubranie trzeba rozbierać przed wejściem do domu. Tylko kogo na to stać? A wyrzucić maseczkę do kubła i od razu umyć ręce, każdy potrafi.
 • @kula Lis 69 12:15:49
  a jaki % zarażonych umiera?
 • @Kmieć 12:53:03
  I tak nie mam czasu przeczytać wszystkiego, co warto.
 • W Hiszpanii groza!!! Policja używa dronów do płoszenia
  ludzi na ulicach. Dronami zagania do domów.


  https://twitter.com/i/status/1239267152546467843
 • @@@@!
  UE nie dała żadnych dodatkowych środków na walkę z koronawirusem! Szef KPRM ujawnia. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ujawnił, że Unia Europejska nie przeznaczyła żadnych dodatkowych środków na walkę z koronawirusem. Skąd zatem wzięły się pieniądze, o których mówi się w medialnych komunikatach? Michał Dworczyk ujawnia, „informacja, która się pojawiła na temat środków europejskich dotyczyła środków z Funduszu Spójności na lata 2014-20, czyli środków, którymi państwo polskie i tak dysponowało”.

  https://niezalezna.pl/317378-ue-nie-dala-zadnych-dodatkowych-srodkow-na-walke-z-koronawirusem-szef-kprm-ujawnia
 • @interesariusz z PL 13:35:00
  Fakt, zamiast czytać to, co ktoś sobie umyśli, lepiej jest spędzić czas pożyteczniej tj na dezynfekcji klamek jeśli się mieszka w bloku- zalecenie lekarza z Onet-rano. I klamek we własnym domu, gdy ktoś trzeci się nieopatrznie przypałęta. Dobrze jest też zdezyfekować parę razy klamkę od bramki ogrodzenia. Licho nie śpi ale fruwa, W tych blokach warto też dezyfekować klamki sąsiadów, szczególnie jak zaskrzzypią drzwi- zerknąć przez wizjer. Przypomniałam sobie zeznania świadka na pewnej sprawie rozwodowej. Świadek ów, sąsiadka strony, dokładnie widziała kto, kiedy i o której przychodził do przyległego mieszkania. Na pytanie sądu skąd ma taką wiedzę padła odpowiedż, że siedzi na stołeczku przy wizjerze. Przypomniało mi się to w związku z klamkami i koronawirusem. Strzeżonego Pan Bóg strzeże-:))
 • @Docent zza morza
  Dramatyczne dane z Niemiec. Już prawie 11 tys. osób zakażonych koronawirusem. Instytut Roberta Kocha poinformował, że zakażonych koronawirusem w RFN jest 10 999 osób, co oznacza wzrost zidentyfikowanych zachorowań o 2 801 przypadków w stosunku do dnia poprzedniego. Media niemieckie podają, że liczba zgonów wzrosła z 28 do 31. W związku z dynamicznie rosnącą krzywą zakażeń, politycy nie wykluczają wprowadzenia dalszych obostrzeń, mających na celu ograniczenie kontaktów międzyludzkich. Pierwsze niemieckie miejscowości zaczyna obejmować zakaz opuszczania mieszkań. Tego rodzaju nadzwyczajne środki wprowadzono w środę w miasteczku Mitterteich w Bawarii. Jego mieszkańcy mogą opuszczać swoje domostwa, ale tylko w konkretnych przypadkach, np. zrobienia zakupów, wizyty u lekarza, aby dojść do pracy albo zatankować samochód. W ostatnich dniach w tej miejscowości, liczącej 7 tys. osób, odnotowano 27 zakażeń. To odsetek znacznie przekraczający średnią. Dzisiaj podobnym zakazem objęto kolejne dwie gminy w okręgu Wunsiedel w północnej Bawarii poinformował premier landu Markus Soeder. Polityk zagroził w trakcie wystąpienia w krajowym parlamencie, że, „jeżeli wiele osób nie będzie się dobrowolnie ograniczać, to w końcu jedynym narzędziem, które pozostanie do dyspozycji, będzie obowiązujący w całej Bawarii zakaz wychodzenia”. Na terenie całych Niemiec coraz bardziej obciążone są supermarkety, sklepy z artykułami spożywczymi i drogerie. Obiekty nie nadążają z uzupełnianiem regałów z najbardziej pożądanymi towarami: żywnością z długim terminem spożycia, papierem toaletowym oraz środkami czystości. Dzisiaj największe sieci supermarketów odmówiły otwarcia swoich placówek w niedzielę, na co tymczasowo zgodził się rząd. „Wielu pracowników jest już na granicy swoich możliwości. Otwarcie w dodatkowym dniu jeszcze bardziej pogorszyłoby sytuację” poinformował niemieckie media rzecznik sieci Edeka, do której należą także dyskonty Netto. Podobne decyzje podjęły sieci Lidl i Kaufland, Real, Aldi, Rewe i należąca do niego sieć dyskontów Penny - informuje na swoim portalu internetowym “Der Spiegel”.

  https://niezalezna.pl/317395-dramatyczne-dane-z-niemiec-juz-prawie-11-tys-osob-zakazonych-koronawirusem
 • @kula Lis 69 17:57:05 / Od dzisiaj będę codziennie dziękować Bogu, że żyję w Polsce przepięknym kraju ze wspaniałymi ludźmi//
  A ja dokładnie WCZORAJ zauważyłem to samo - i to z przyczyn czysto ZDROWOTNYCH. (I to jest przyczyna dlaczego Polacy obecnie tak masowo UCIEKAJĄ Z ZACHODU. ("Jak trwoga to do Boga").
 • @kula Lis 69 12:10:54
  Proszę zechcieć przyjąć wyrazy współczucia.

  Pozdrawiam w modlitwie

  Maciek
 • @Berkeley72 17:51:14
  Przedtem pluli na Polskę, zapowiadali, że nigdy nie wrócą. Zgadza się ("Jak trwoga to do Boga"). Ja miałem okazję wyjechać do USA, wszystko miałem załatwione w Dubaju przez dowódcę lotniskowca Lincoln, wiza pracownicza na 10 lat, praca w serwisie US Navy, płaca 150tys$ rocznie i mieszkanie/dom tylko wyjechać, po przemyśleniu za i przeciw zrezygnowałem. I dobrze zrobiłem, mam dobrą jak na nasze warunki emeryturę, żyło się nam ze śp. już małżonką bardzo dobrze, nie narzekaliśmy. Teraz sam niestety, emerytura + możliwość dorobienia w mym zawodzie 600 zł dziennie z pełnym wyżywieniem pozwala na super życie. Tylko Małżonki brak, samotność mnie powoli zabija. Jestem w drodze do Niej. Pzdr!
 • @DelfInn 18:02:54
  Dziękuję za współczucie i pzdr!
 • @interesariusz z PL 13:34:29
  Artykuł z 11 kwietnia 2019 r. Grypa powoduje najwyższą śmiertelność od 5 lat. W tym roku może być jeszcze gorzej Cytat „W tym sezonie z powodu grypy i jej powikłań zmarły w Polsce 143 osoby – to najwięcej zgonów od 5 lat. Co ciekawe, jednocześnie spadła liczba zachorowań na grypę. Wyższa śmiertelność wynika przede wszystkim z faktu, że za większość przypadków zachorowań odpowiada wirus A/H1N1, który niesie za sobą ryzyko bardzo groźnych powikłań, szczególnie niebezpiecznych dla seniorów. Zdarza się, że w niektórych sezonach epidemicznych, aż 80 proc. wszystkich zgonów stanowią osoby po 60 roku życia. Zdaniem ekspertów obecnych na tegorocznym Flu Meeting 2019 rosnącą śmiertelność wywołaną wirusem grypy może zahamować m.in. wprowadzenie bezpłatnych szczepień dla osób powyżej 75 roku życia. Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny, w sezonie jesienno-zimowym (1.09.2018-7.04.2019) na grypę i choroby grypopodobne zachorowało aż 3 692 199 osób, co oznacza niespełna 18 proc. mniej zachorowań niż w analogicznym sezonie roku poprzedniego. O ciężkim przebiegu grypy w tym sezonie świadczy fakt, iż mimo zmniejszonej w porównaniu do ubiegłego sezonu o ponad 6 proc. liczbie hospitalizacji (14 976), odnotowano wyższą liczbę zgonów z powodu grypy i jej powikłań – 143. To aż 104 osoby więcej niż w sezonie 2017/2018. W przeciwieństwie do poprzedniego sezonu, w którym dominował wirus B, obecnie za 77,8 proc. przypadków zachorowań odpowiada w tym roku wirus A/H1N1, za 3,8 proc. wirus A/H3N2 (17,3% wirus A nieoznaczony), a tylko za 1,2% wirus B……...”

  https://dziennikzachodni.pl/grypa-powoduje-najwyzsza-smiertelnosc-od-5-lat-w-tym-roku-moze-byc-jeszcze-gorzej/ar/c14-14042681
 • Naczelny pielęgniarz chodził do szpitala z koronawirusem! To były współpracownik Grodzkiego
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15846860591d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372e9960c96f6b65c8fca0007ebabeb4e19.jpg
  Członek kadry zarządzającej szpitala przy ulicy Banacha w Warszawie, u którego wykryto koronawirusa, to były współpracownik prof. Tomasza Grodzkiego. Chodzi o naczelnego pielęgniarza, który kilkanaście dni temu wrócił z Włoch i przychodził do pracy mimo tego, że jego żona czuła się źle. Wcześniej razem z Grodzkim jeździł na narty właśnie... do Włoch.
  Informacje o dramatycznej sytuacji w w Centralnym Szpitalu Klinicznym przy ul. Banacha w Warszawie podały media. Po tym, jak ujawniono informacje, że wyniki badań potwierdziły, że naczelny pielęgniarz ma koronawirusa w placówce wybuchła panika. Blisko przez dwie godziny prawie 1000 pacjentów nie mogło opuścić budynku szpitala donosiła wczorajsza „Rzeczpospolita”. „Ludzie biegli do wyjść, by zdążyć opuścić placówkę przed zamknięciem drzwi, inni próbowali uciekać przez piwnicę” informował onet.pl. W szpitalu została zamknięta izba przyjęć, pomieszczenia, w których przebywał chory są odkażane, a około 300 pracowników placówki zostanie poddanych kwarantannie. Według „Rzeczpospolitej”, część personelu zamierza podać do sądu zarówno kierownictwo szpitala, jak i naczelnego pielęgniarza, który – ich zdaniem – świadomie naraził pracowników na niebezpieczeństwo zarażania wirusem. Mimo, że mężczyzna z żoną wrócili niedawno z Włoch, a ona źle się czuła i przebywała w domu z podejrzeniem koronawirusa, on jak gdyby nigdy nic chodził do pracy, spotykając się z personelem i pacjentami. Czy to jest odpowiedzialne? pytał w rozmowie z Onetem jeden z pracowników szpitala przy ulicy Banacha. W sprawie głos zabrał także wojewoda mazowiecki, który zapewnił, że Centralny szpital Kliniczny nie zostanie zamknięty. „W szpitalu prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne przez upoważnionych przedstawicieli Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Szpital jest obecnie dezynfekowany, a Izba Przyjęć czasowo zamknięta. Pacjenci potrzebujący pilnej pomocy kierowani są do innych Izb Przyjęć. Pacjenci przebywający w szpitalu są pod opieką medyczną. Szpital nie zaprzestał działania” czytamy w komunikacie. Zarażony koronawirusem naczelny pielęgniarz w Centralnym Szpitalu Klinicznym pracuje od 2019 roku. Wcześniej przez wiele lat takie samo stanowisko pełnił w szpitalu Szczecin – Zdunowo im. prof. Alfreda Sokołowskiego w okresie, kiedy dyrektorem placówki był prof. Tomasz Grodzki. Już wtedy łączyły ich nie tylko bliskie relacje zawodowe ale także pasja do nart. Szpital organizował wyjazdy na Narty we włoskie Alpy dla pracowników. Były one na tyle drogie, że mogła mogli sobie na nie pozwolić lekarze i kadra kierownicza. Naczelny pielęgniarz i prof. Grodzki mogli sobie na to pozwolić i razem tam jeździli mówi portalowi niezalezna.pl osoba znająca sytuację w szpitalu Szczecin – Zdunowo. Naczelnego pielęgniarza z marszałkiem Tomaszem Grodzkim prócz zamiłowania do wyjazdów na narty do Włoch, łączą też podobne przekonania polityczne. Na swoim profilu Facebooka naczelny pielęgniarz zamieścił film z senatorem Tomaszem Grodzkim. Polityk zaprasza w nim do wzięcia udziału w Marszu Wolności.

  https://niezalezna.pl/317536-naczelny-pielegniarz-chodzil-do-szpitala-z-koronawirusem-to-byly-wspolpracownik-grodzkiego


  Ps... Czyli koperciarz Grodzki syn ubeka do badania! Rozumiem, że na dzień dobry dostanie 5 tyś kary jak inni co naruszyli kwarantannę.
 • Czy marszałek Grodzki jednak ma koronawirusa? Co się dzieje w Senacie?
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15840072231d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3727cc6f0998bdfd138b11edf7b919e5f33.jpg

  Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski poinformował, że posiedzenie Senatu przesunięto na godz. 15:00. Dodał jednak, że możliwe, iż posiedzenie zostanie zupełnie odwołane. W mediach natychmiast pojawiły się spekulacje dotyczące stanu zdrowia senatorów, w tym marszałka Tomasza Grodzkiego. Na konferencji prasowej Karczewski poinformował, że jako lekarz został poinformowany przez Grodzkiego o przyczynach, ale obowiązuje go w tej kwestii tajemnica. Początek posiedzenia Senatu przesunięto na godz. 15, a być może będzie ono w ogóle odwołane - powiedział wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS) podczas czwartkowej konferencji prasowej. Jak mówił, nie może informować o przyczynach, bo jest to informacja niepewna i przekazana lekarzowi przez lekarza. Podczas czwartkowej konferencji prasowej Karczewski poinformował, że termin rozpoczęcia posiedzenia Senatu został przesunięty. A być może będzie w ogóle odwołane posiedzenie Senatu zaznaczył. Jak dodał, marszałek Tomasz Grodzki (KO) nie poinformował „nas o przyczynach” tych decyzji. Po chwili dodał, że Grodzki poinformował go, jako lekarza o szczegółach, jednak ze względu na tajemnicę lekarską, nie może on podać do publicznej wiadomości więcej informacji na ten temat. Mnie powiedział jako lekarzowi o przyczynach, ale na razie nie mogę się z państwem podzielić tą informacją. Po pierwsze jest niepewna. Po drugie jest to informacja przekazana lekarzowi przez lekarza i prosił o zachowanie tajemnicy, więc zachowuję tę tajemnicę oznajmił wicemarszałek Karczewski.

  Ps... Prawdziwy dżentelmen syfa się nie wstydzi, to zaszczyt dla niego. Tylko w Polsce senator może być sutenerem, złodziejem, koperciarzem, nawet może mieć koronę z dodatkiem świrusa. Syn ubeka koperciarz Grodzki to wyjątkowa menda niegodna stanowiska które piastuje i niegodna lekarza, chociaż to raczej koperciarz wysługujący się innymi lekarzami niż lekarz. Lekarz to zawód jak każdy inny, wiedza biochemiczna lekarzy jest żenująca w wielu przypadkach, lekarz który tylko leczy choroby a nie wyleczy z chorób to nie lekarz tylko konował koperciarz.
 • @Anna-PK 14:24:44
  W Niemczech jest już 15 tysięcy chorych!
 • Polska na dziś
  Liczba zarażonych: 355
  Liczba zgonów: 5
 • Raport PZH: Polska posiada jeden z najwyższych współczynników liczby łóżek szpitalnych przypadających na 100 tys. mieszkańców
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/492074-polska-w-czolowce-pod-wzgledem-liczby-lozek-szpitalnych
 • Przerażający widok w Bergamo. Wojskowe "Transporty grozy" wywożą ciała ofiar koronawirusa do innych miast
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19lNWFlNi9wLzIwMjAvMDMvMTkvODI1LzU1Mi82YjA3NGQ2ODhlMTk0Mzg3OGMyNjJjNTM3NmZiNjBjOS5qcGVn.jpeg

  Wojskowe ciężarówki zaczęły wywozić trumny z ciałami zmarłych z Bergamo na północy Włoch, ogniska epidemii koronawirusa, do innych miast w celu poddania ich kremacji. Nocne zdjęcia kolumny pojazdów media określają w czwartek jako jeden z najbardziej przerażających obrazów. W pierwszym takim „transporcie grozy” - jak go określono - wywieziono 60 trumien.

  https://wpolityce.pl/swiat/492056-transporty-grozy-w-bergamo-wywoza-ciala-ofiar-koronawirusa


  Ps...Gdyby rządzili nieudacznicy i złodzieje z PO-PSL, którzy nic pożytecznego nie robiąc w kraju, ze wszystkim czekali na wytyczne UE, mielibyśmy chaos i tragedię wielu tysięcy chorych i setek umierających ludzi.
 • RAPORT.
  12 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. Liczba potwierdzonych przypadków w Polsce wzrosła do 367.
 • @kula Lis 69 09:13:42
  Siedzi Szanowny Pan w pampersie i z rolką srajtaśmy w jednym ręku i mydłem w drugiej? A w klawiaturę klepie wykałaczką trzymaną w zębach?

  Może skończył by Pan rozsiewać WIRUSA PANIKI, co?

  P.S. Poproszę o zdjęcia (filmy) tych dziesiątków włoskich trumien!
  Bo ja, jak na razie, widzę wojsko na ulicach (ciężarówki), ale żadnych trupów!!!

  Co?! "Hiszpanka"? W której zmarło 100mln ludzi ale ich grobów nigdzie nie ma???
 • @kula Lis 69 08:54:30
  A cudownej Partii interesu Syjonistycznego nie musi Pan robić dodatkowej reklamy.
  Posrani ze strachu "wyborcy" na rękach zaniosą kacyków (cadyków?) PiSu na piedestał "władzy" w podziękowaniu za największe od 1000 lat zwycięstwo nad NIEWIDZIALNYM (nawet pod mikroszkopem) wrogiem. Choćby nie chcieli...
 • @Anna-PK
  Szokujący dokument w Hiszpanii! Będą wybierać kogo ratować, kryterium m.in. „wartość społeczna”. Wobec skali kryzysu epidemiologicznego w Hiszpanii lekarze będą musieli wybierać, kogo kierować na oddziały intensywnej terapii, a kogo nie. Kryteria to m.in. szansa na przeżycie pacjenta, oczekiwana długość życia oraz... „wartość społeczna” osoby. Zgodnie z instrukcją, priorytet powinny mieć osoby najlepiej rokujące, zgodnie ze wskaźnikiem QALY, wyrażającym długość życia skorygowaną o jego jakość. „Nie chodzi tylko o przeżycie, ale także o to, w jakich warunkach będzie żył pacjent” czytamy. „Przyjęcie pacjenta mającego większe szanse na przeżycie może oznaczać odrzucenie innego, nawet jeżeli ten inny pacjent przyjechał do szpitala jako pierwszy” stwierdza dokument rekomendacyjny, opracowany przez hiszpańskie organizacje lekarzy medycyny ratunkowej i internistycznej. Według lekarzy znajdujących się na pierwszej linii frontu walki z pandemią ograniczenia w dostępie do sprzętu medycznego zmuszają do zastosowania kryterium bazowanego na „maksymalizacji dobra wspólnego”. „Wobec pacjentów w stanie krytycznym, z dodatkowymi innymi patologiami, powinno ratować się tego, który odniesie większe korzyści z terapii” głosi dokument, do którego miał dostęp dziennik "El Mundo". Gazeta zauważa, że to oznacza odrzucenie pacjentów, u których korzyść z intensywnej terapii będzie minimalna, a perspektywa życia nie przekroczy dwóch lat. Takim pacjentom należy zaproponować „alternatywne rozwiązania”. Zgodnie z instrukcją, priorytet powinny mieć osoby najlepiej rokujące, zgodnie ze wskaźnikiem QALY, wyrażającym długość życia skorygowaną o jego jakość. „Nie chodzi tylko o przeżycie, ale także o to, w jakich warunkach będzie żył pacjent” czytamy. W dokumencie podkreśla się, że wiek chorego nie może być jedynym elementem oceny stanu zdrowia, a pacjentów należy diagnozować „globalnie”. To oznacza, że należy wziąć pod uwagę osoby, które są od pacjenta zależne, maksymalizując korzyści dla jak największej liczby osób, a nawet brać pod uwagę „wartość społeczną ratowanych osób”. Lekarze odwołują się w dokumencie do „sytuacji wyjątkowej, która usprawiedliwia przedstawione propozycje”. Dokument rekomendacyjny w sprawie Covid-19 został opracowany przez Grupę Roboczą Bioetyki Hiszpańskiego Stowarzyszenia Medycyny Ratunkowej (Semicyuc) razem z Hiszpańskim Stowarzyszeniem Medycyny Internistycznej (SEMI).

  https://niezalezna.pl/317648-szokujacy-dokument-w-hiszpanii-beda-wybierac-kogo-ratowac-kryterium-min-wartosc-spoleczna
 • @Kmieć 11:40:52
  Do dyskusji z kmieciami(łykami) się nie zniżam, pochodzenie mi nie pozwala.
 • @kula Lis 69 16:07:51
  Hmmm...

  Podobno szlachtę wybili zaborcy, wojna, i komuna...
  Poza koszerną...
 • @kula Lis 69 16:07:51
  A moje pochodzenie pozwoliłoby mi takiego jak Waszeć powiesić bez skrupułów, bo byłby to uczynek bez szkody dla Polski (prawdziwej, polskiej, a nie spod znaku lwa judy, albo innej rzymskiej szubienicy!!!).
  Ja dla tzw. inteligencji "polskiej" nie mam szacunku żadnego - boć to szkodniki na kaczych łapach, folksojcze koszerne, jezuity maltańskie spod znaku cyrkla i 33.

  Naród Polski (zresztą jak każdy inny) inteligencję może wykształcić NOWĄ, ale ludu, soli ziemi,. która trwa, nic i nikt nie odtworzy, jeśli ta pogardzana przez szubrawców, jak Waszeć, sól przepadnie, bo wasz patriotyzm kończy się tam, gdzie wasz KAPITAŁ może dychwić. Jak wasz kapitał jest zagrożony, to i wasz patriotyzm na początek zmienia geografię (np. przez Zaleszczyki) a jak za mało, to i barwy flagi "patriotycznej".

  Miałem co do Pana złudzenia.
  Dziękuję Panu rozwianie wątpliwości.
 • @kula Lis 69 16:07:51
  Żałosny żałobnik.

  ,,Powiedz, powiedz czemu.." mieliśmy tu artykuł o śmierci twojej księżniczki jaśniepanie?

  Co to łyków obchodzi?

OSTATNIE POSTY

więcej
 • ŚWIAT

  Norymberga NR.2 się rozpoczęła.

  Brazylijska komisja senacka zaleciła postawienie szeregu oskarżeń karnych prezydentowi Jairowi Bolsonaro za działania i zaniechania związane z drugą pod względem liczby ofiar śmiertelnych Covid-19 na świecie. czytaj więcej

 • SPOŁECZEŃSTWO

  Reset i co dalej.

  Dużo się pisze o tym resecie, o zadłużeniach i zagrożeniu jaki z tego może wyniknąć. Nie ma dokładnego opisu jak to będzie przeprowadzone, ja za bardzo rozumiem jak to może działać. Zajmę się tym co rozumiem i co zaczyna się pojawiać. czytaj więcej

 • ŚWIAT

  Są tylko sygnały i znaki.

  Odbyło się historyczne spotkanie prezydentów Putina i Baidena w Genewie, a tłem do tego spotkania były Chiny i chińskie wpływy w całym świecie. Tematem rozmów było pytanie - co zrobi Rosja w tej nowej konfiguracji sił. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031