Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
17 postów 875 komentarzy

Polityka globalna

Anna-PK - Żona, matka, właścicielka psa o imieniu Maja.

Rosja odrzuca interwencję Trumpa.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

LONDYN (Reuters) - Ceny ropy wzrosły po informacji, że epidemia koronawirusa zmieniła perspektywy popytu w Chinach, a a potem znowu spadły o 10%

kiedy  Moskwa odrzuciła interwencję prezydenta USA Donalda Trumpa w wojnie cenowej Rosji z Arabią Saudyjską.
Zamówiona  amerykańska ropa na kwiecień CLc1 spadła w cenie o 72 centy, czyli o 2,8%, do 24,50 USD. Umowa na pierwszy miesiąc wygasa w piątek. Bardziej aktywny amerykański kontrakt na ropę naftową w maju CLc2 spadł o 70 centów, czyli o 2,7%, do 25,21 USD.
W ciągu ostatnich dwóch tygodni zarówno Brent, jak i ropa naftowa w USA spadły o około 40%, obciążone rozprzestrzenianiem się wirusa i załamaniem skoordynowanych cięć produkcji przez producentów z Organizacji Krajów Eksportujących Ropę naftową (OPEC) i innych, w tym Rosję.
W czwartek Trump powiedział, że we właściwym czasie weźmie udział w wojnie cenowej,mówiąc, że niskie ceny benzyny były dobre dla konsumentów w USA, mimo że szkodzą branży wydobywczej.
„W odpowiednim czasie się zaangażuję” - powiedział Trump.
Niskie ceny grożą poważnym uderzeniem w amerykański przemysł łupkowy, narażając w ten sposób pozycję USA jako największego na świecie producenta ropy” - powiedział Carsten Fritsch, analityk Commersbank.
Jednak Kreml w piątek powiedział, że Rosja i Arabia Saudyjska mają dobre stosunki, jeśli chodzi o rynki ropy i Moskwa nie potrzebuje nikogo innego do interwencji. Ceny ropy znowu się zmniejszyły po rosyjskich uwagach.
Aby przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się wirusa, najbogatsze narody świata udzielają bezprecedensowej pomocy światowej gospodarce, aby odpierać recesję.
Źródła poinformowały Reutera, że ​​Chiny zamierzają uwolnić biliony juanów jako bodźców fiskalnych, aby ożywić gospodarkę stojącą w obliczu pierwszego spadku produkcji od czterech dekad.
Zapowiedzi banków centralnych podniosły ceny ropy o 10% na sesji, ale zamówienia i produkcja ropy obniżyły się w miarę utrzymywania się obaw o popyt.
„Moje obawy dotyczą prawdopodobieństwa wprowadzenia większej liczby ograniczeń mobilności na całym świecie, co prawdopodobnie będzie w większym stopniu obciążać popyt na ropę. Dlatego najgorsze prawdopodobnie jeszcze nie minęło co do ceny ropy naftowej ”- powiedział Giovanni Staunovo, analityk ds. Ropy naftowej w UBS.
Ograniczenie podaży przez głównych producentów OPEC może podnieść ceny Brent w drugim kwartale do 30 USD za baryłkę, podczas gdy środki amerykańskie mające na celu wsparcie rynku mogą podtrzymać ceny w najbliższym czasie, powiedział Goldman Sachs w notatce badawczej.
 
https://www.reuters.com/article/us-global-oil/oil-falls-back-as-russia-rejects-trumps-intervention-in-price-war-idUSKBN21709H?rpc=401&

 

KOMENTARZE

 • Akcje rosną bo żydowski FED drukuje pieniądze na potęgę, a złoto drożeje bo nikt nie wierzy, że to coś da
  Nikt nie marzył nawet, że ropa będzie poniżej 30 dolarów za baryłkę miała być po wojnie w Syrii, Iraku nawet po 150 dolarów i co? A na giełdzie proszę, wyczyścili niektórym depozyty i wajcha przełożona w drugą stronę. Ropa prawie dobiła do 20 baksów i dawaj teraz w drugą stronę komputerki z zadanymi algorytmami. I już 40 % w drugą stronę w dwa dni. Mafia żydobanksterska nieźle się obłowiła na tym kryzysie.
 • @kula Lis 69 17:45:35
  Ropa już po $28 - Putin jest uratowany do poniedziałku. Amerykańskie giełdy znowu na czerwono, to i ropa poleci do $20.

  https://www.inwestinfo.pl/notowania-na-swiecie/gieldy-swiatowe-online/
 • Nowa wiadomość!!! Być może koniec OPEC
  Następca tronu Mohammed bin Salman ostatecznie zdecydował się na długoterminową politykę, która nie tylko zachowa i ostatecznie zwiększy udział królestwa w rynku, ale może również sygnalizować koniec OPEC jako zjednoczonej organizacji.
  https://us.cnn.com/2020/03/20/perspectives/saudi-arabia-oil-market/index.html
 • @Talbot 17:52:10
  "Ropa już po $28 - Putin jest uratowany do poniedziałku. Amerykańskie giełdy znowu na czerwono, to i ropa poleci do $20."

  Rosja może wytrzymać 6 do 10 lat. Arabia Saudyjska około 2 lat. Amerykańskie łupki tak długo jak będą subsydiowane.

  Ceny pójdą w górę, ale zajmie to dużo czasu. Może pół roku albo dłużej.
 • @Pedant 18:02:22
  Wszyscy czekaliśmy na reset...i się doczzekaliśmy.
  Nie ma powrotu na stare tory.

  Cofniemy się cywilizacyjnie o 200 lat.
  Teraz przyjdzie czas na wyłączenie internetu - posłuchaj Bartosiaka

  https://www.youtube.com/watch?v=s-8qT2p0ipg

  "Obyś żył w ciekawych czasach"
 • autorka
  Google translate czesto oszukuje
 • Rośnie bezrobocie, tu podaję dane z USA, ale tak jest w wielu
  krajach.
  "Oszałamiające 9% pracujących Amerykanów, czyli 14 milionów ludzi, zostało zwolnionych w wyniku paniki koronawirusa, podczas gdy 25% pracowników skróciło swoje godziny pracy, zgodnie z ekstrapolowanym sondażem przeprowadzonym przez Survey USA."
  https://www.zerohedge.com/economics/14-million-americans-have-been-laid-so-far-due-coronavirus
 • @Jozio z Londynu 18:26:47 A skąd Józio to wie? Oszukał Józia?
  Jak Józio ma dowody, to proszę je pokazać.
 • Rosja i Arabia Saudyjska mają dobre stosunki
  "Jednak Kreml w piątek powiedział, że Rosja i Arabia Saudyjska mają dobre stosunki, jeśli chodzi o rynki ropy i Moskwa nie potrzebuje nikogo innego do interwencji."

  Wielu polityków z naszej strony odbiera tą "rosyjsko-saudyjską wojnę" jako celowe działanie dwóch przyjaciół, którego celem jest wyeliminowanie największego rywala, czyli USA, z rynku. Jednak pozycja USA jest silna, a w chwili obecnej ważniejsze od dochodów z łupków są tanie paliwa dla pogrążonych w kryzysie konsumentów amerykańskich.
 • Coś za coś,
  Arabia Saudyjska wydała nagłe oświadczenie: zainteresowani handlowcy ropą są zaskoczeni.
  Arabia Saudyjska i Irak oświadczyły, że nie będą w stanie zapewnić wcześniej obiecanych rabatów na dostawy ropy naftowej zgodnie z warunkami umowy z powodu rekordowego wzrostu stawek za transport cysternami.

  Jest to określone w dokumencie, który był do dyspozycji redakcji-Reuters-.

  Zmiany warunków transportu mogą prowadzić do anulowania kwietniowych dostaw przez nabywców na całym świecie, ponieważ nie spodziewali się oni, że będą musieli ponieść pełne koszty transportu, mówią handlowcy.

  Stało się to po tym, jak Arabia Saudyjska, próbując zalać rynek tanią ropą, zarezerwowała dużą liczbę dodatkowych statków towarowych. Ale ten krok może mieć odwrotny skutek, ponieważ taryfy za transport ropy tankowcami znacznie przekroczyły oczekiwania. W ostatnich dniach koszt frachtu supertankowców wzrósł do 200 tysięcy dolarów dziennie, co doprowadziło do wzrostu całkowitych kosztów.
 • @AgnieszkaS 18:43:04 A co konsumenci USA robią z tym paliwem?
  Eerily empty freeways: A symbol of how the coronavirus has hurt Los Angeles
  https://www.latimes.com/california/story/2020-03-15/coronavirus-covid-19-traffic-commuting-los-angeles-405-freeway
  Has coronavirus slowed down traffic in Tampa Bay? It sure seems like it
  https://www.tampabay.com/news/transportation/2020/03/16/has-coronavirus-slowed-down-traffic-in-tampa-bay-it-sure-seems-like-it/
  Highway traffic is plunging in these US cities amid coronavirus pandemic
  https://www.usatoday.com/story/money/cars/2020/03/13/coronavirus-pandemic-cratering-road-traffic-these-us-cities/5041250002/
 • @Anna-PK 19:07:05
  Jak to co robią?
  Tankują i jadą po bony na żarcie.
 • @Alfax 19:06:03 Firmy i państwa z tankowcami zarobią.
  Jest tylko problem kwarantanny w miastach portowych, ale pewnie to da się ominąć.
  Rosyjski Rosneft ma tankowce, którymi wozi ropę z Wenezueli. A nawet buduje ich więcej.
  "JSC „Rosnefteflot”, spółka zależna spółki naftowej „Rosneft”, zawarła umowy z zakładami „ Zvezda ”na budowę dziesięciu arktycznych tankowców wahadłowych o nośności 42 kt każdy.
  http://www.sskzvezda.ru/index.php/en/11-smi-en/116-shipbuilding-complex-zvezda-will-construct-10-tankers-for-rosneft-structure
 • @Anna-PK 19:29:23
  Według zainteresowanych Arabia Saudyjska oferowała klientom zniżkę na dostawy do Europy i Ameryki, jeśli koszty transportu przekroczyły pewien poziom. Według nich obniżka miała na celu zwiększenie udziału Saudów na rynku w tych regionach.
 • @Alfax 20:17:18 Problem jest taki, że jest recesja,
  produkcja zatrzymana, granice zamykane i transport ograniczony, nikt ropy, poza niezbędne minimum, nawet po zniżce nie potrzebuje.
 • @Anna-PK Co dzieje się z Amerykanami?
  Mało im wirusa to jeszcze jeden drugiego tam morduje.

  Burmistrz Baltimore błaga mieszkańców,

  aby przestali strzelać i mordować się nawzajem, tak aby łóżka szpitalne mogły być używane dla pacjentów z koronawirusem.

  https://baltimore.cbslocal.com/2020/03/18/we-need-those-beds-baltimore-mayor-urges-people-to-put-down-guns-after-violence-continues-during-covid-19-pandemic/

  No nie wesoło im w tym "wolnym" świecie.

  Pozdr. 5*
 • @Monaco 20:53:31
  W Stanach Zjednoczonych zarejestrowano do tej pory ponad 18 500 przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło co najmniej 227 osób.
 • @kula Lis 69 17:45:35
  ZŁOTO JEST PONIŻEJ SZCZYTÓW Z SIERPNIA 2019R-ŻADNEGO SZAŁU NI MA NA ZŁOCIE https://pl.investing.com/commodities/gold
 • Koronawirus przyniesie gigantyczne straty amerykańskim firmom. Ile stracą?
  Dochód amerykańskich firm może zmniejszyć się o 4 biliony dolarów z powodu epidemii koronawirusa, straty firm na świecie mogą wynieść 12 bilionów wynika z raportu funduszu hedgingowego Bridgewater.
  „Na tym etapie, zgodnie z naszymi szacunkami, dochody amerykańskich firm w sektorze prywatnym i publicznym zmniejszą się o około 4 biliony dolarów. Jest to niezwykle niebezpieczny spadek, a, jeśli nie zostanie złagodzony, doprowadzi do długoterminowych wahań. Ponieważ ten cios w dochody obserwuje się na całym świecie, całkowite straty na poziomie globalnym będą około trzykrotnie większe około 12 bilionów dolarów” – podkreślono w raporcie. Straty w wysokości 2 bilionów dolarów poniosą małe oraz duże amerykańskie firmy w sektorach energetycznym, turystycznym i wypoczynkowym. Eksperci Bridgewater zaznaczają, że bez odpowiedniej polityki fiskalnej i interwencji monetarnej 4 biliony dolarów będzie oznaczać spadek amerykańskiego PKB o ponad 6% w tym roku.
  Ps...Najważniejsze, że zyskają żydowskie prywatne banki i wielcy gracze giełdowi. Reszta to plebs ekonomiczny. Jakie to będą straty tego nikt dokładnie nie wie. Wszystko będzie zależało od tego jak szybko rozszerzać się będzie epidemia i jaką część populacji zajmie. Jak na razie tempo rozsiewu jest bardzo wysokie. W ciągu kilku dni USA znalazło się w ścisłej czołówce krajów pod względem liczby chorych na Covid 19. Jankesi przegonili nawet Niemców. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że u Jankesa rośnie bezrobocie, które w najgorszym scenariuszu, może osiągnąć nawet 20% A to już wywoła niepokoje społeczne, oj będzie się działo.
 • Media: USA chcą stworzyć sojusz naftowy z Arabią Saudyjską
  Amerykański sojusz naftowy z Arabią Saudyjską może ustabilizować ceny ropy. Urzędnicy w USA obawiają się również, że kraj ten zacieśni stosunki z Rosją po wyeliminowaniu różniących kraje kwestii pisze „The Wall Street Journal”. Urzędnicy z Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych namawiają administrację prezydenta Donalda Trumpa do współpracy z Arabią Saudyjską w celu ustabilizowania cen ropy poinformowała gazeta „The Wall Street Journal”, powołując się na źródła. Zwolennicy tego planu powiedzieli gazecie, że taka decyzja pozwoli uniknąć poważnego załamania cen ropy. Ponadto może to osłabić partnerstwo Arabii Saudyjskiej z Rosją i zacieśnić współpracę ze Stanami Zjednoczonymi. Jak podkreśliła gazeta, amerykańscy urzędnicy rozważają kilka opcji współpracy. Według jednego ze scenariuszy władze USA nie będą koordynować produkcji ropy naftowej, która jest obecnie kontrolowana przez sektor prywatny, ale mogą aktywniej wykorzystywać krajowe zapasy paliw i bodźce ekonomiczne, aby uniknąć skoków cen. Inna opcja przewiduje, że Stany Zjednoczone mogą zapewnić Arabii Saudyjskiej prawne gwarancje dotyczące jej działalności na rynku ropy.
  Ps...Rosja z radości zaklaszcze w dłonie jeśli ktokolwiek z pozostałych producentów ograniczy swoją produkcję. Rosyjski udział w rynku wzrośnie, ceny prawdopodobnie również, więc wzrosną wpływy do rosyjskiego budżetu. W rzeczywistości, mówimy o bańce spekulacyjnej którą US napompował na przemyśle łupkowym i o papierach UST. A co do AS.. jeśli US nie wyprosi czegoś u Arabii, to papiery UST które oni posiadają załatwią sprawę Imperium. Jak powiedział pewien gość, Stany czeka koszmarny koniec lub niekończący się koszmar. USA ma możliwość ustabilizować ceny ropy, wystarczy zmniejszyć produkcję, jeśli tego nie zrobią, sami wpędzą się w kłopoty, a do tego nie jest potrzebny żaden sojusznik, bo to przecież amerykanom zależy na tym żeby cena za baryłkę poszła w górę, dla Rosji cena na poziomie ok 30 do 40 dol jest opłacalna. A ustabilizowanie to znaczy podwyższenie ceny. Jeśli ropa nie zdrożeje jankeskie firmy wydobywcze ropy łupkowej wyciągną kopyta. Do tej pory Jankestwo nie chciało ograniczać wydobycia i jeśli OPEC i Rosja to robiły, Jankestwo tylko na tym korzystało. Na czym więc miałoby polegać owo dogadywanie się USA i Saudów? Na zmniejszeniu wydobycia? Jeśli dotyczyć to będzie również jankeskich przedsiębiorstw, to Rosja z radości zaklaszcze w dłonie.
 • @kula Lis 69 19:39:31
  "dla Rosji cena na poziomie ok 30 do 40 dol jest opłacalna. A ustabilizowanie to znaczy podwyższenie ceny. "

  Z tego co czytałem, to dla Rosji wygodne jest 42 dol. Arabia i Stany potrzebują znacznie powyżej 50 dol.

  Więc Rosja może zwiększać producję poniżej 50 dolarów i poszerzać swoje rynki. Jedyną możliwą odpowiedzią są sankcję zakazujące import rosyjskiej ropy na wzór Iranu i Wenezueli. Ale będzie trudno je wyegzekwować - prawdopodobnie to będzie pole następnej bitwy.
 • @Pedant 20:21:05
  Rosja także bierze ropę iracką(koszt wydobycia ok 3$/baryłka) i wenezuelską i ją sprzedaje na ich rachunek, zarabiając przy tym jako pośrednik.. Jak byłem w Zatoce(1990-2001) to koszt wydobycia w SA, Iraku był poniżej 2$ za baryłkę. Tam całe tankowce(150000- 300000 DWT) z ropą nocą znikały z terminali, przemalowywano nazwy i szukaj, szedł szmugiel aż miło wielu dorobiło się fortun. Kupowali za małe pieniądze tankowce w Rosji Jelcyna takie morsko rzeczne od 3 tys do 5 tys DWT na paręnaście szmugli bo Amerykanie polowali na te duże, te małe wzdłuż brzegów pływały. Z 20 kursów, z ropą po 2$ za baryłkę i można było taki tankowiec zatopić, bo była w latach 1991-1996 przebitka wtedy 5 krotna ropa na rynku była w granicach 9-12$ za baryłkę..W ZEA paliwo było po 2.8$ za imperial galon(4,54609 litra) to jest za niecałego 1$ a w SA połowa z tego, w Iraku to samo. To były tak wtedy biznesy na ropie. Znajomy z ABB Angol proponował nam nawet by do spółki kupić ruski tankowiec i zabawić się w szmugiel, lecz nic z tego nie wyszło bo syn zginął mu w wypadku i musiał wrócić do siebie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930