Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
17 postów 877 komentarzy

Polityka globalna

Anna-PK - Żona, matka, właścicielka psa o imieniu Maja.

G-20 spotkanie...przez Skype

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Trump, Putin i inni przywódcy G20 dążą do jedności w walce z wirusem podczas spotkania G-20 online.

Prezydent USA Donald Trump i prezydent Rosji Władimir Putin znajdą się wśród liderów grupy 20 największych gospodarek (G20), które prawdopodobnie wezmą udział w internetowym szczycie organizowanym przez Arabię ​​Saudyjską.
 
Wydarzenie, zaplanowane na 26 marca w czasie, gdy gospodarki świata walczą o powstrzymanie szkód ekonomicznych spowodowanych przez pandemię koronawirusa.
Awaryjnej wideokonferencji przewodniczy król Arabii Saudyjskiej Salman, który uwikłany jest w wojnę cenową z Rosją na rynkach energii po tym, jak obie strony nie osiągnęły porozumienia w sprawie cięć produkcji na ostatnim spotkaniu OPEC + w Wiedniu.
 
„Gdy świat staje w obliczu pandemii COVID-19 oraz wyzwań dla systemów opieki zdrowotnej i globalnej gospodarki, zwołujemy ten nadzwyczajny szczyt G20, aby zjednoczyć wysiłki na rzecz globalnej reakcji” - powiedział król Arabii Saudyjskiej. Rijad sprawuje rotacyjną prezydencję w G20.
Spotkanie ma się rozpocząć o 15.00 Czas saudyjski.
 
Okazuje się, że agencja ratingowa Moody's oszacowała, że ​​ogólny produkt krajowy brutto (PKB) krajów G20 skurczyłby się w tym roku o 0,5 procent. Według Moody's gospodarka USA zmniejsza się o 2 procent, podczas gdy kraje strefy euro mają doświadczyć cofnięcia o 2,2 procent.
Spadek popytu wpłynął na ceny ropy zanim kryzys koronawirusowy bardziej zahamował wydatki konsumentów. Spór saudyjsko-rosyjski dodatkowo wywiera presję na ceny.
Arabia Saudyjska stoi pod presją Stanów Zjednoczonych, by wycofać się z decyzji o zwiększeniu produkcji ropy, łącznie z  największą obniżką cen od dwóch dekad. Jest to ruch odwetowy za odmowę Moskwy zgody na cięcia produkcji.
 
25 marca Sekretarz Stanu USA Mike Pompeo wezwał księcia Arabii Saudyjskiej Mohammeda bin Salmana do „wzniesienia się na tę okazję” i „uspokojenia globalnych rynków energii i finansów”.
 
Krytycy oskarżają G20 o zbyt powolną reakcję na kryzys związany z koronawirusem. Według Johns Hopkins University na całym świecie odnotowano ponad 470 000 przypadków zakażeń koronawirusem i ponad 21 000 zgonów.
Liderzy Organizacji Narodów Zjednoczonych, Banku Światowego, Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Światowej Organizacji Handlu (WTO) również wezmą udział w konferencji wideo.
Za  raportami AFP i Reuters
https://www.rferl.org/a/trump-putin-g20-leaders-conference-coronavirus/30510295.html

 

KOMENTARZE

 • ciekawe sformułowanie
  rozumiem, ze byc moze czeski blad czy pisanie w pospiechu, ale jakze znamienne:

  >odnotowano ponad 470 000 przypadków zakażeń koronawirusem, z ponad 21 000 zgonów
 • @DelfInn 17:41:08 ;) Poprawione.
  Strasznie chciałam szybko, bo dzień się kończy a ta konferencja od 15tej. ;)
 • @Anna-PK 17:45:59
  Nie ma problemu.
  Ważny jest sens przekazu. Niech rozmawiaj w miejsce oskarżeń.
  Czas nagli, epicentrum z Europy udaje sie w kierunku USA.
  Gospodarki za chwilę padną i nawet zdrowi będą w chorym gospodarczym świecie także mieć finansowe problemy. Biznesowe, kredytowe , bezrobocie.

  Pozdr.
 • 5*
  5 *

  https://safe-campus.umn.edu/public-health-alerts
 • @Anna-PK 17:45:59
  :) ale spoko, mialo swa wymowe :) dzieki za arta :)

  Serdeczności

  PS nadal nie pamietam tych wymiarow fotki w notce - 600x400?
 • @DelfInn 18:18:10 Ja nie patrzę na wymiary.
  Kopiuję zdjęcie do swojego zbioru, a potem szukam przez browsing.
 • Jedność wskazana.
  " Trump, Putin i inni przywódcy G20 dążą do jedności w walce z wirusem podczas spotkania G-20 online."

  Prognozy szczególnie w USA są nie pomyślne.
  Brakuje łóżek w szpitalach dla ludzi starszych.

  W USA nic nie ma za darmo.

  Ile pacjenci mogą zapłacić za pobyt w szpitalu związany z COVID-19?

  W miarę rozprzestrzeniania się koronawirusa oczekuje się, że liczba osób hospitalizowanych w Medicare z powodu choroby związanej z COVID-19 wzrośnie, głównie dlatego, że osoby starsze są bardziej narażone na ciężkie zachorowanie w przypadku zarażenia. Według analizy wstępnych danych CDC 45% wszystkich hospitalizacji i ponad połowa (53%) przyjęć na oddział intensywnej terapii (OIT) dotyczy to osób w wieku 65 lat i starszych. Podczas gdy tylko stosunkowo niewielka część osób dorosłych, u których wynik testu na obecność koronawirusa jest pozytywny, prawdopodobnie zachoruje wystarczająco, aby zostać hospitalizowanym, osoby, które to zrobią, mogą ponieść znaczne koszty z tytułu pobytu w szpitalu, a wiele osób korzystających z Medicare ma już dość wysokie koszty leczenia -korzystając z opieki zdrowotnej.

  Do zapłacenia z własnej kieszeni za przyjęcie do szpitala w ramach tradycyjnego Medicare (zakładając brak dodatkowego ubezpieczenia) lub Medicare Advantage. Hospitalizacja z powodu COVID-19 to koszty na podstawie średniej długości pobytu wynoszącej 5 dni dla osoby dorosłej z prostym zapaleniem płuc z zapaleniem opłucnej i 7 dni dla hospitalizacji z powodu zapalenia płuc obejmującej pobyt na OIOM. Pacjenci nieposiadający dodatkowego ubezpieczenia poniosą po odliczeniu w części koszty w wysokości 1 408 USD w 2020 r. (Za jeden okres choroby). Medicare Advantage zazwyczaj pobierają codzienną opłatę za pobyt w szpitalu rozpoczynający się w dniu 1, podział kosztów dla osób zapisujących się do Medicare Advantage różni się w zależności od długości pobytu.

  https://www.kff.org/wp-content/uploads/2020/03/9427-Figure-1.png

  https://www.kff.org/wp-content/uploads/2020/03/9427-Figure-2.png

  Ta analiza nie odzwierciedla kosztów hospitalizacji szpitalnej dla wszystkich pacjentów tradycyjnego Medicare, ponieważ większość z nich ma dodatkowe ubezpieczenie, takie jak Medigap lub plany emerytalne, które obejmowałyby część lub całość odliczenia z części A.

  Jednak 6 milionów Amerykanów tradycyjnego Medicare nie ma dodatkowego ubezpieczenia i byłoby odpowiedzialne za pełne odliczenie części A, gdyby zostało przyjęte do szpitala.

  Stany podejmują agresywne działania, aby spowolnić rozprzestrzenianie się nowego koronawirusa i przygotować swoje systemy opieki zdrowotnej do radzenia sobie z tymi, którzy zachorują na COVID-19, chorobę wywoływaną przez wirusa.

  FaceBook, Family Foundation.
 • @Alfax 19:08:44
  Rekordowa liczba, 3,3 miliona osób złożyło wnioski o zasiłki z powodu bezrobocia w USA w zeszłym tygodniu. Pandemia Covid-19 spowodowała zamknięcie znacznej części amerykańskiej gospodarki i zaczęła pojawiać się pełna skala skutków kryzysu.

  Kongres zatwierdził $2 bln. na pomoc ekonomiczną.
 • @Anna-PK 19:35:41 5☆
  W tych 200.000 miliardów to są między innymi kredyty, które będą musiały być z procentem spłacone. Wiadomo kto na tym kryzysie najwięcej zarobi.
  Bankierzy, producenci lekarstw, papieru toilets i higienicznych chusteczek oraz środków do dezynfekcji. No i grabarze, niestety.

  Pozdrawiam
 • KOnferencja G-20 trwa!
  http://english.ahram.org.eg/Media/News/2020/3/26/2020-637208416938742431-874.jpg

  1. Zadeklarowano $5 bln. pomocy.
  2.Mike Pompeo zaatakował Chiny, mówiąc, że dyplomaci z Grupy Siedmiu zgodzili się z nim, że Pekin prowadzi kampanię „dezinformacji” na temat pandemii.
  3.Cena ropy naftowej - obniżona przez wybuch epidemii, a także wojnę cenową między Arabią Saudyjską a Rosją - również powinny znaleźć się w centrum dyskusji.
  4.Do konferencji G20 dołączyli przywódcy z innych dotkniętych wirusem krajów, w tym Hiszpanii, Jordanii, Singapuru i Szwajcarii, a także organizacje międzynarodowe, takie jak Organizacja Narodów Zjednoczonych i Bank Światowy.
 • @Anna-PK
  Pierwsza reakcja !

  Prezydent Rosji Władimir Putin na wirtualnym szczycie G20 oznajmił, że obecny kryzys stanie się bardziej ogólnoświatowy niż kryzys finansowy w latach 2008-2009.

  „Wydaje się, że obecne problemy związane z pandemią nowego koronawirusa zmienią się w bardziej powszechne wstrząsy gospodarek na świecie niż kryzys finansowy z lat 2008-2009, a konflikty handlowe i sankcje jeszcze bardziej zaostrzą recesję” - powiedział Putin.

  Według rosyjskiego lidera długotrwałe bezrobocie będzie głównym problemem z powodu obecnego kryzysu. " To będzie długotrwałe bezrobocie, którego szczyt w każdym scenariuszu przekroczy poziom z 2009 roku. Walka z bezrobociem będzie również kluczowym wskaźnikiem skuteczności naszych środków antykryzysowych" - podkreślił Putin.
 • @Alfax 19:58:34 Zapowiada się, że świat będzie przeorany
  i straty będą ogromne, szczególnie dla masy ludzi, którzy utrzymują się z codziennej pracy i płacy jaka za tym idzie. Opłaty wynajmowanych mieszkań, czy opłaty komunalne, przy tym żywność i odzież w młodych rodzinach, mogą się okazać się tragicznie trudne.
 • @Anna-PK 20:08:11 Izrarl w strachu.
  Rząd Izraela ucieka do bunkra nuklearnego w walce z wirusem koronowym. Bunkier został zbudowany dziesięć lat temu, aby zapewnić ochronę przed możliwymi atakami za pomocą broni jądrowej i pocisków.

  Strategicznie zlokalizowana na wzgórzach wokół Jerozolimy, struktura będzie funkcjonować jako krajowe centrum koordynacji walki z wirusem. Do kompleksu można dostać się tunelem z budynku rządowego, a także jest łatwo dostępny z Tel Awiwu. Oprócz wielu obszarów mieszkalnych, bunkier ma również miejsca pracy dla rządu.

  Anonimowy rzecznik rządu próbował zlekceważyć ten fakt i rozwiać obawy, stwierdzając, że nie ma niebezpieczeństwa ataku na Izrael. Według niego bunkier jest „po prostu jednym z rządowych miejsc pracy potrzebnych do kontrolowania, monitorowania i zwalczania wirusa koronowego”.

  W Izraelu do tej pory zakażono wirusem 2666 osób, a osiem osób zmarło z tego powodu.

  Podało EPA-press.
 • Trump chce obstawić wojskiem granicę z Kanadą,
  chce w ten sposób zatrzymać rzekomy ruch między państwami w czasie pandemii.

  Władze Kanady protestują, uważają, że to nie jest potrzebne.

  "Kanada powiedziała USA, że jest zdecydowanie przeciwna propozycji administracji Trumpa, aby umieścić wojska na granicy amerykańsko-kanadyjskiej wśród pandemii i powiedziała, że ​​jeśli USA pójdą dalej, to zaszkodzą stosunkom między dwoma długoletnimi sojusznikami."
  https://abcnews.go.com/International/wireStory/canada-tells-us-put-troops-border-pandemic-69815070
 • @Monaco 20:30:12
  Od Majmonidesa do Charlie Chaplina – ścieżka jest łatwa do wyśledzenia, z tym, że krążenie ducha żydowskiego było, by tak rzec, nieuchwytne i dopiero po jego przejściu dawało się zauważyć jego siłę rozkładową /../.

  Freud, Einstein, Marcel Proust, Charlie Chaplin otwarli w nas, w każdym tego słowa znaczeniu, przedziwne tunele, obalające mury klasycznej budowli grecko-łacińskiej i katolickiej, w łonie której żarliwy sceptycyzm duszy żydowskiej czatował przez szereg stuleci na okazję, by nimi wstrząsnąć od podstaw /…/ a zarazem oczekiwał, że w wyniku samego zaprzeczenia ukształtuje się z wolna nowa budowla, głęboko naznaczona inteligencją, zaciekle zmierzającą do usunięcia na zawsze nadprzyrodzoności z horyzontu człowieka.

  Elie Faure
 • @Anna-PK 20:31:06
  Światowy terrorysta izoluje się od wszystkich chociaż sam wyprodukował Covid-19 by zniszczyć 2 gospodarkę światową ale jak to już w przeszłości bywało kto mieczem wojuje ten od miecza ginie.

  Teraz ten światowy terrorysta USA oskarża fałszywie prezydenta Maduro Wenezueli o handel narkotykami. Jak nie Chiny Iran to Wenezuela, mafia w Waszyngtonie szuka głupszych od siebie.

  USA stworzyło Bin Ladena, Sadama Husajna, ISIS , a ci przez USA stworzeni FRANKENSHTEINI jak zwykle obrócili się następnie przeciwko stwórcy USA.
 • @DelfInn 20:32:51
  "Od Majmonidesa do Charlie Chaplina "

  Charlie Chaplin nie miał kropli krwi żydowskiej, chociaż Żydzi lubią sobie wyobrażać, że miał.
 • @Pedant 20:49:02
  tego nie wiem :) wiem ze zydzi lubuja sie w klasyfikowaniu ludzi na zydow i niezydow. i to zdanie nie jest zadnym antysemityzmem. jest antyglupotą.
  hm. wiec w pewnym sensie jednak jest antysemityzmem jednak. :-)
  i tak to dziala. nie trzeba byc zydem, aby myslec po zydowsku.
  ale i nie trzeba byc niezydem, aby myslec chrystusem. i dostrzegac osobę.
  z pewnoscia wiekszy klopot maja zydzi z porozomieniem sie z ludzmi, niz czlowiek. ktory ich napotka.

  nie ma takiej kasy, ktora by to zmienila.

  dixi.
 • @Monaco 20:44:31 Tak, w Wenezueli nie udał sie zamach stanu
  taki jak na Ukrainie. Pompeo nie daruje, mimo epidemii.

  Pojawił się inny problem, odejście od dolara jako waluty rezerwowej.

  Trend odejścia od dolara istniał już przed ostatnim kryzysem, kierowanym przez Chiny i Rosję. Teraz ten trend znacznie się przyspieszy, gdy świat będzie próbował wyeliminować lub znacznie zmniejszyć swoją zależność od dolara.
 • "G-20 spotkanie...przez Skype"
  ------------
  Świat może sobie walczyć z ukoronowanym świrusem - pod warunkiem, że Chiny zapewnią temu światu dostawę dóbr wszelakich począwszy od majtek a skończywszy na papierze toaletowym.
 • @DelfInn 21:15:25
  "zydzi lubuja sie w klasyfikowaniu ludzi na zydow i niezydow ...
  nie trzeba byc zydem, aby myslec po zydowsku"

  Znaczy się Pan myśli po żydowsku?
 • @Pedant 21:56:46
  Identyfikuję ten typ myślenia.

  A Pan? ;-)
  A Pan nie? ;-)

  No wlasnie :)
 • @Pedant 21:56:46
  Dodatek. 6 min.

  https://www.youtube.com/watch?v=G9hw_Xv5ui8
 • @Anna-PK 21:26:55
  kto za zielone smieci kilka dni temu wykupil za bezcen akcje amerykanskich i nie tylko firm ???
 • @DelfInn 00:45:00
  Odnośnie J F K i Trumpa - to byłby błąd - gdybyśmy przyjęli, że ci ludzie zostali prezydentami - wbrew naprawdę rządzącym USrahellem.
  Wniosek?
  Czarci pomiot zawsze siedzi okrakiem na każdej barykadzie - natomiast projekt powstania USA - to projekt od A do Z - czarciego pomiotu.
 • Koronawirus w Niemczech: Padł kolejny ponury rekord. Gwałtowny wzrost liczby zmarłych!
  W Niemczech z powodu koronawirusa zmarło do tej pory 325 osób - poinformował dziś Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. To wzrost liczby ofiar śmiertelnych o 72 w porównaniu z piątkiem i największy dotychczas dobowy wzrost liczby zgonów w tym kraju.
  Według danych RKI w ciągu ostatniej doby w Niemczech wykryto 6 294 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Łączna liczba zainfekowanych to 48 582.

  - To wciąż cisza przed burzą

  - ocenił niedawno minister zdrowia Jens Spahn i zapowiedział, że decyzja na temat "poluzowania" obecnych zakazów dotyczących m.in. wychodzenia z domów zostanie przez rząd podjęta najwcześniej po Świętach Wielkanocnych.

  Niemcy znajdują się w pierwszej piątce państw na świecie o największej liczbie potwierdzonych zachorowań na Covid-19. W przeciwieństwie do innych centrów pandemii, w RFN utrzymuje się niski poziom umieralności wśród zakażonych.

  Eksperci RKI tłumaczyli na konferencji prasowej w środę, że może to wynikać z m.in. niższego średniego wieku osób, które zarażają się koronawirusem w tym kraju oraz stosunkowo dużą liczbą zakażonych, które mają tylko "łagodne symptomy" choroby.

  https://niezalezna.pl/319346-koronawirus-w-niemczech-padl-kolejny-ponury-rekord-gwaltowny-wzrost-liczby-zmarlych

  Ps...Niemcy w tych swoich statystykach tzw. "potwierdzonych zachorowań" i zgonów rejestrują tylko tych pacjentów ze szpitali! A gdy ktoś zachoruje w Domu Starców na COVID-19 i nawet umrze - to w akcie zgonu wypisuje się jako przyczynę np. niewydolność krążenia albo ciężkie zapalenie płuc albo uwiąd starczy..napisała mi córka pielęgniarka mieszkająca w Hannoverze i pracująca tam w szpitalu. W Niemczech nastąpi wymiana pokoleń. Czysty Aryjczyk po 80 tce zostanie wymieniony na beżowego jurnego przymulonego roszczeniowego arabusa z broda i ogolonym kutasikiem. Niemcy mają bardzo dużo seniorów 80 + .Domy opieki rosną jak grzyby po deszczu i są oblegane ! Jedne dla bogatych ok. 4tys euro miesięcznie, inne dla biedniejszych - cała wypracowana emerytura jest zabierana. To jest duży problem ,do tego u bram czekają młodzi uchodźcy ! Trzeba miejsce zrobić! W ten sposób szkopy oszukują swoje społeczeństwo. Nauczyli się od Włochów jak to się robi. A tam agencja zdrowotna w Bergamo zakupiła 154 000 i zużyła 141 000 dawek szczepionki przeciwgrypowej – z których około 129 000 wykorzystano dla osób over 65 (pokrycie szczepienne ponad 56%) – z przeznaczeniem na sezon 2019/2020 zamówiono ich 185 000. Pisze o tym lekarz włoski. Szukajcie. Są na ten temat artykuły po polsku. No i oczywiście wtedy takie polactwo mówi: ... nooo u Niemców to wszyscy mają super wskaźniki, mają świetną opiekę medyczną, wszyscy sobie robią testy ile chcieć, nie to co u nas .... gdzie syf i malaria i Rząd OSZUKUJE jak łże Błońska z Sejmowej trybuny.
 • @Anna-PK
  Nowa jakość w wykrywaniu koronawirusa? Lekka skrzynka, a w niej... test w pięć minut! Amerykanie robią wszystko, by uporać się z epidemią koronawirusa, która dopiero rozwija skrzydła w ich kraju. Tamtejsi naukowcy próbują wykrywać COVID-19 przy pomocy nowych testów. Jak twierdzą, jest to możliwe... w pięć minut. A wszystko za sprawą małej skrzynki o wadze około trzech kilogramów. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków wydała zezwolenie na stosowanie w sytuacjach awaryjnych testu na koronawirusa, który jawi się jako najszybszy na rynku. Pozytywne wyniki jest w stanie dostarczyć w około 5 minut, żeby wykluczyć COVID-19 - potrzeba trzynastu minut. Jak informuje The Jerusalem Post, w kwietniu planuje się wyprodukować około 5 milionów takich testów. To może być przełom w wykrywaniu śmiercionośnego wirusa. Niedawno informowano o testach, które zapewniają wyniki w ciągu 45 minut, teraz ten czas może znacząco się skrócić. To znaczący krok naprzód. Możesz wejść do kliniki i uzyskać wyniki na miejscu mówi John Frels, wiceprezes ds. badań i rozwoju w firmie Abbott. Urządzenie do testów to lekka skrzynia, o wadze około trzech kilogramów. Ma jednak znacząco przyspieszać przeprowadzanie testów. Pandemia COVID-19 będzie zwalczana na wielu frontach, a przenośny test molekularny, który oferuje wyniki w ciągu kilku minut, stanowi uzupełnienie szerokiej gamy rozwiązań diagnostycznych potrzebnych do zwalczania tego wirusa powiedział Robert Ford, prezes i dyrektor operacyjny Abbott. Amerykanie są w ostatnim czasie bardzo narażeni na koronawirusa. Od czwartku Stany Zjednoczone są krajem, w którym wykryto najwięcej zakażeń na świecie, z dnia na dzień liczba zakażonych koronawirusem i zmarłych z powodu Covid-19 w USA rośnie. W sumie od początku pandemii zakażonych jest ponad 101,8 tys. osób. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) obawia się, że USA z prawie 330 milionami mieszkańców mogą stać się kolejnym epicentrum pandemii.

  https://niezalezna.pl/319349-nowa-jakosc-w-wykrywaniu-koronawirusa-lekka-skrzynka-a-w-niej-test-w-piec-minut

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930