Putin może nawet Łukaszence tę ropę oddać za darmo. Świat jest pełen ropy i nie ma już gdzie jej trzymać. USA także już mają zapasy, a producenci bankrutują.

Koronawirus zatrzymał produkcję, transport i zapotrzebowanie.Największa nadwyżka się pojawiła, gdy popyt na ropę spadł ze względu na pandemię koronawirusa i sojusznicyArabia Saudyjskia  i Rosja obiecały zalać rynek ropą naftową; ponieważ toczą one wojnę cenową i podział rynku. A to znaczy, że chcą zatrzymać przy sobie swoich stałych klientów. Tym samym tak Rosja jak i Arabia Saudyjska dają preferencyjne ceny swoim odbiorcom...za wierność na dzisiaj i na przyszłość.
Ponieważ ropa jest tania, a wszędzie tańsza niż w USA, to producenci amerykański przemysł przetwórstwa ropy, sięga po tańszą ropę z importu. Aby powstrzymać zakup ropy z zza granicy, Kongres chce nałożyć embargo na import, albo  każe wpłacać różnicę do amerykańskiego budżetu. Wygląda to tak: amerykańskie koszty produkcji wynoszą około $50, to jeżeli ktoś kupi ropę za $ 10 to musi $40 wpłacić do budżetu. 
Media piszą  nawet o takich sytuacjach. „Nie wszystko może być płynne. Wall Street Journal donosi, że Aramco stara się znaleźć dom dla wszystkich dodatkowych dostaw. Niektóre statki odpływają z wybrzeży Arabii Saudyjskiej, ale nie mają celu. „Są ładunki [z portów saudyjskich w Zatoce Perskiej] bez żadnego celu, ponieważ nie mamy nabywców”, powiedział urzędnik Arabii Saudyjskiej dla WSJ.”
Administracja Trumpa stara się przekonać Rijad i Moskwę do wycofania się z wojny cenowej. W poniedziałek Trump rozmawiał z Władimirem Putinem, gdzie zgodzili się, że „obecne ceny ropy nie leżą w interesie naszych krajów”, zgodnie z odczytem z Moskwy.
Trump rozmawiał również z saudyjskim księciem Mohammedem bin Salmanem, po czym Trump powiedział, że trzej przywódcy „spotkają się”.Po tej rozmowie, ceny podskoczyły 20%.
Rosja i Rijad chcą aby wszyscy producenci obcięli jednocześnie produkcję; tzn. USA, Iran, Nigeria, Wenezuela, Meksyk ... to oni też obetną.
„Nigdy nie myślałem, że to powiem: być może musimy zwiększyć cenę ropy ” - powiedział Trump w Fox News. „Ponieważ tak jest. Cena jest teraz zbyt  niska”.
Pojawiła się dziś informacja, żebyły rozmowy i Trump powiedział, że Rosja i Arabia Saudyjska mogłyby zmniejszyć produkcję o 10 do 15 milionów baryłek dziennie - bezprecedensowa ilość stanowiąca 10 do 15 procent globalnej podaży. Takie cięcie wymagałoby udziału narodów spoza OPEC i jej sojuszników.
Jak podały media państwowe, Arabia Saudyjska wezwała do nadzwyczajnego spotkania producentów ropy OPEC i producentów ropy spoza OPEC, nieformalnej grupy znanej jako OPEC +, mówiąc, że jej celem jest osiągnięcie uczciwego porozumienia w celu ustabilizowania rynków ropy.
Trump ma się spotkać z przedstawicielami amerykańskiego przemysłu naftowego w Białym Domu 3 kwietnia.
Jednum słowem z Białorusią nie ma sensacji. Ale co zrobi Ukraina, to może być bardziej ciekawe.