Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
203 posty 4241 komentarzy

Polityka globalna

Anna-PK - Żona, matka, właścicielka psa o imieniu Maja. Hobby to ogródek warzywny i kwiatowy. Robię też pyszny chłodnik na bazie własnych warzyw.

Ujawnione tajne bogactwo i interesy światowych przywódców

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tajne bogactwo i interesy światowych przywódców, polityków i miliarderów zostały ujawnione w jednym z największych wycieków dokumentów finansowych.

Około 35 obecnych i byłych przywódców oraz ponad 300 urzędników publicznych znajduje się w aktach spółek offshore, zwanych „Pandora Papers”.
Ujawniają, że król Jordanii potajemnie zgromadził 70 milionów funtów nieruchomości w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.
Pokazują również, jak były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair i jego żona zaoszczędzili 312 000 funtów na opłacie skarbowej, kiedy kupili biuro w Londynie.
Para kupiła firmę offshore, do której należał budynek.
Wyciek łączy również rosyjskiego prezydenta Władimira Putina z tajnymi aktywami w Monako i pokazuje, że czeski premier Andrej Babis – w obliczu wyborów w tym tygodniu – nie ogłosił, że spółka inwestycyjna offshore kupiła dwie wille za 12 mln funtów na południu Francji .
 
Jest to najnowszy z serii przecieków w ciągu ostatnich siedmiu lat, po FinCen Files, Paradise Papers, Panama Papers i LuxLeaks. Badanie akt jest największe, organizowane przez Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych (ICIJ),  w którym bierze udział ponad 650 reporterów.

BBC Panorama we wspólnym śledztwie z Guardianem i innymi partnerami medialnymi uzyskała dostęp do prawie 12 milionów dokumentów i plików z 14 firm świadczących usługi finansowe w krajach, w tym na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, Panamie, Belize, Cyprze, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Singapurze i Szwajcaria.

Nie ma nic z natury nielegalnego w posiadaniu zagranicznego konta bankowego lub firmy, o ile jest to odpowiednio zadeklarowane organom podatkowym, a wiele dużych firm działa otwarcie i legalnie w rajach podatkowych i za ich pośrednictwem. Jednak anonimowość zapewniana w jurysdykcjach offshore, w połączeniu z minimalnym lub nieistniejącym podatkiem od dochodu, sprawia, że ​​są one również magnesem dla osób piorących pieniądze, uchylających się od płacenia podatków, skorumpowanych polityków i innych przestępców.

 www.bbc.com/news/world-58780465

 

 

KOMENTARZE

 • @Anna-PK
  Zobaczymy co z tego wyjdzie . Salute 5*.
 • Przykładem jest król Jordanii, który kupił różne posiadłości milionowe
  na całym świecie £110 milionów, a UK dotują corocznie Jordanię w ciągu 5 lat £ 650 milionów.


  https://indianexpress.com/article/world/pandora-papers-jordan-king-abdullah-us-uk-luxury-homes-7550079/
 • Kochanka Putina
  Kochanka Putina
  Wyciek łączy również rosyjskiego prezydenta Władimira Putina....

  Łączy z osobą Swietłany Kriwonogicz, byłej sprzątaczki, a obecnej milionerki, właścicielki klubu nocnego, posiadającej udziały w Rossiya Bankbut.

  Sprzątaczka Kriwonogicz zakupiła w roku 2003 mieszkanie w Monaco za skromną sumkę 4.1 miliona dolarów.

  https://i.dailymail.co.uk/1s/2020/11/26/22/36154722-0-image-a-52_1606428219488.jpg
  Daily Mail
 • @AgnieszkaS 22:28:47 To nie Putin kupił, tylko sprzątaczka?
  To on nawet w 2003 prezydentem! Skąd on miał te miliony wtedy kiedy jeszcze nie bardzo siedział "w siodle'?
 • O papierach Pandory
  Ze strony Polski w opracowaniach bierze udział Gazeta Wyborcza

  https://www.icij.org/investigations/pandora-papers/about-pandora-papers-investigation/

  Największe w historii śledztwo ICIJ w sprawie świata offshore ujawnia tajemnice finansowe polityków, miliarderów i globalnych elit. Opublikowane 3 października 2021

  Śledztwo Pandora Papers obnaża globalne powiązania władzy politycznej z tajnymi finansami offshore.

  W oparciu o najbardziej obszerny wyciek plików z rajów podatkowych w historii, dochodzenie ujawnia tajne transakcje i ukryte aktywa ponad 330 polityków i urzędników państwowych wysokiego szczebla w ponad 90 krajach i terytoriach, w tym 35 przywódców państw. W aktach pojawiają się ambasadorowie, burmistrzowie i ministrowie, doradcy prezydenta, generałowie i prezes banku centralnego.

  Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych, organizacja non-profit i sieć dziennikarzy z siedzibą w Waszyngtonie, D.C., uzyskała ponad 11,9 milionów rekordów finansowych, zawierających 2,94 terabajtów poufnych informacji od 14 dostawców usług offshore, przedsiębiorstw, które zakładają i zarządzają firmami fasadowymi i trustami w rajach podatkowych na całym świecie.

  Pliki ujawniają tajne zagraniczne udziały ponad 130 miliarderów z 45 krajów, w tym 46 rosyjskich oligarchów. W 2021 roku, według Forbesa, 100 z tych miliarderów miało wspólny majątek przekraczający 600 miliardów dolarów. Wśród innych klientów są bankierzy, wielcy darczyńcy polityczni, handlarze bronią, międzynarodowi przestępcy, gwiazdy pop, szefowie szpiegów i giganci sportu.

  ICIJ udostępniło pliki 150 partnerom medialnym, rozpoczynając najszerszą współpracę w historii dziennikarstwa.

  Przez prawie dwa lata ICIJ zorganizowało i prowadziło śledztwo, które objęło ponad 600 dziennikarzy w 117 krajach i terytoriach. Reporterzy podążali za tropami do rezydencji na klifie w Kalifornii, plantacji cukru w Republice Dominikany, fabryki zanieczyszczającej środowisko we Włoszech, wieżowców w Dubaju i tureckiego szpitala, w którym pracownicy zarzucali złe traktowanie.

  Dokumenty obejmują pięć dekad, a większość z nich powstała między 1996 a 2020 rokiem. Zawierają one informacje o ponad 29 000 beneficjentów rzeczywistych, czyli ostatecznych właścicieli aktywów offshore. To ponad dwa razy więcej niż liczba właścicieli znalezionych pięć lat temu w śledztwie Panama Papers, które opierało się na przecieku z jednej firmy prawniczej.

  Chociaż posiadanie spółki offshore jest legalne, tajemnica, którą zapewnia, może stanowić przykrywkę dla nielegalnych przepływów pieniężnych, umożliwiając łapówkarstwo, pranie brudnych pieniędzy, unikanie płacenia podatków, finansowanie terroryzmu, handel ludźmi i inne naruszenia praw człowieka - twierdzą eksperci. The Pandora Papers oferują świeże spojrzenie na międzynarodowe skandale korupcyjne, w tym na szeroko zakrojoną operację łapówkarską brazylijskiego giganta kontraktowego Odebrecht S.A., międzynarodowy skandal piłkarski znany jako FIFAGate i domniemaną grabież wenezuelskiego majątku publicznego.

  Biedne narody są nieproporcjonalnie poszkodowane przez gromadzenie bogactwa w rajach podatkowych, co pozbawia skarb państwa środków na drogi, szkoły i szpitale. Sonda Pandora Papers ujawnia, że międzynarodowi przywódcy, którzy mogliby walczyć z unikaniem płacenia podatków w rajach podatkowych, sami potajemnie przenosili pieniądze i aktywa poza zasięg organów podatkowych i organów ścigania, podczas gdy ich obywatele walczą.

  Obecni i byli przywódcy, którzy posiadali tajne firmy i fundusze powiernicze, jak ujawniło śledztwo Pandora Papers, to między innymi król Jordanii Abdullah II, premierzy Wybrzeża Kości Słoniowej i Republiki Czeskiej, prezydenci Ekwadoru, Kenii i Gabonu oraz byli prezydenci Salwadoru, Panamy, Paragwaju i Hondurasu.

  Akta rzucają również światło na interesy finansowe chavistów w Wenezueli, zbiegłych przywódców kultów i ich wyznawców, kleptokratów i ich rodzin, neonazistów, sprzedawcy wody mineralnej skazanego za nakłanianie do zabójstwa sędziego i prokuratora, zbiegłego milionera pedofila i finansistów terroryzmu.

  Inni gracze w globalnej obsadzie Pandora Papers obejmują czara Bitcoin skazanego za pranie brudnych pieniędzy w związku z największym cyberheistem w historii. A inwestycje offshore były powiązane z aktorami Bollywood, gwiazdami piłki nożnej, skorumpowanymi urzędnikami sportowymi, królewską kochanką, zwaśnionymi księżniczkami, reżyserami filmowymi i gwiazdami, supermodelkami, uznanymi projektantami i światowej sławy piosenkarzami.

  Nazwaliśmy projekt Pandora Papers, ponieważ ta współpraca opiera się na dziedzictwie Panama Papers i Paradise Papers, a starożytny mit o puszce Pandory wciąż wywołuje lawinę problemów i nieszczęść.

  Raport pokazuje, że zwłaszcza Stany Zjednoczone stają się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem dla ukrytego bogactwa, mimo że USA i ich zachodni sojusznicy potępiają mniejsze kraje za to, że pozwalają na przepływ pieniędzy i majątku związanego z korupcją i przestępczością.

  The Pandora Papers zawierają dokumenty 206 amerykańskich trustów z 15 stanów i Waszyngtonu oraz 22 amerykańskich firm powierniczych.

  Dokumenty dostarczają szczegółów na temat przepływu setek milionów dolarów z rajów podatkowych na Karaibach i w Europie do Dakoty Południowej, słabo zaludnionego amerykańskiego stanu, który stał się głównym celem zagranicznych pieniędzy.

  Raporty ICIJ i jej partnerów podważają twierdzenia branży offshore, że dostawcy usług rozważnie weryfikują klientów i starają się działać zgodnie z prawem, a także podkreślają koszty, jakie dla interesu publicznego niesie ze sobą pozwolenie bogatym i wpływowym na ochronę ich bogactwa przed prawem.

  Raport ujawnia, jak największa firma prawnicza w USA, Baker McKenzie, pomogła stworzyć nowoczesny system offshore i jak inna firma prawnicza, Alcogal w Panamie, odegrała ogromną rolę w jego utrzymaniu.

  Pokazuje, jak mało znani dostawcy usług korporacyjnych pomagali w manewrach finansowych ludziom, którzy stoją w obliczu śledztw kryminalnych lub kosztownych procesów cywilnych, w tym dyrektorowi belgijskiej firmy chemicznej oskarżonemu o przestępstwa przeciwko środowisku i wspólnikowi rodziny przestępczej Colombo z Florydy.

  Pokazuje też, jak firmy offshore są wykorzystywane do ukrywania pochodzenia dzieł sztuki i antyków. Zespół reporterów odkrył, że dziesiątki starożytnych relikwii są nadal wystawiane w znanych muzeach, mimo że były powiązane ze sławnym kolekcjonerem, który później został podejrzany o przemyt na wielką skalę.

  Szczególnie przygnębiające śledztwo dotyczy tajnych inwestorów w jednej z największych korporacji wynajmujących mieszkania w USA. Inwestorzy ci czerpią zyski z eksmisji przeprowadzanych w środku globalnej pandemii. Wśród nich są także fundusze powiernicze posiadające miliony przeznaczone na Legion Chrystusa, rzymskokatolicki zakon religijny skompromitowany międzynarodowym skandalem związanym z wykorzystywaniem seksualnym.

  Wśród 14 dostawców usług offshore, których dokumenty składają się na zbiór danych Pandora Papers, znajdują się trzy należące do byłych urzędników państwowych. Działają one w takich jurysdykcjach jak Anguilla, Belize, Singapur, Szwajcaria, Panama, Barbados, Cypr, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bahamy, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Seszele i Wietnam, a ich klienci pochodzą z ponad 200 krajów i terytoriów.

  Rejestry, które mają powiązania z ponad 30.000 firm, są w wielu językach, w tym angielskim, hiszpańskim, chińskim, koreańskim, greckim i rosyjskim. Rzeczywiści właściciele są powiązani z 27.000 firm.

  Obejmują one arkusze kalkulacyjne, deklaracje podatkowe, faktury, prezentacje PowerPoint, e-maile i rejestry firm z wykazem dyrektorów i udziałowców. Zawierają one również raporty o podejrzanej działalności, listy sankcji, raporty due diligence, formularze know-your-customer, paszporty, rachunki za media i zdjęcia.
 • @adevo 22:47:48 Dziękuję za tak szczegółowe uzupełnienie
  mojego tekstu. Najciekawsza będzie reakcja jaka powinna nastąpić po tych odkryciach. Potrzebujemy nieco rozrywki w czasie tej ponurej pandemii. ;D
 • @Anna-PK 22:59:18
  Kiedyś gdy publikowałem notki, to byłem pierwszy w Polsce przed Gazetą Wyborczą w tym temacie. Najpierw opublikowałem na blogu interia.pl Z olbrzymim sukcesem.
  Następnie wstawiłem na salon24.pl i odkryłem trudny temat.

  Skorzystał z tego właściciel salon24.pl (Na Neonie byłem wtedy blokowany) i ukradł mi temat. Swój zamieścił na czołówce, a mój nie wypromował. Jak Polacy przy takim chamstwie mogą się przebijać?

  Dzisiaj jestem zablokowany na salonie24 na "wieczność", ale link bezpośredni jeszcze działa. Jak ten czas szybko leci to już 8 lat temu.

  Kosmiczny ocean pieniędzy
  https://www.salon24.pl/u/iddd/499388,kosmiczny-ocean-pieniedzy
 • @adevo 23:24:03 Ja nie mam wielkich ambicji publikowania.
  Mnie pociąga dobra, żywa dyskusja.

  Z drugiej strony nie rozumiem tych co tak chomikują pieniądze, z których nikt nie korzysta. Oni sami ukrywając te pieniądze też z nich nie korzystają. Rozumiem, że ktoś ukrywa "na czarną godzinę", ale w niektórych przypadkach, to te "chomiki" umierają i nikt nie wie, że gdzieś ukryli pieniądze.
  Czasem potomni wyrzucają materac z pieniędzmi, na którym umarł biedak.
  ;D
 • Puszka Pandory zawiera papier, który potwierdza, że Kołomojski
  obdarował prezydenta Zelenskiego kwotą $ 40 mln.
  https://gordonua.com/news/politics/dokumenty-pandora-papers-chastichno-podtverdili-poluchenie-firmami-zelenskogo-40-mln-ot-kolomoyskogo-smi-1574953.html
 • @Anna-PK 23:52:04
  > Z drugiej strony nie rozumiem tych co tak chomikują pieniądze, z których nikt nie korzysta. Oni sami ukrywając te pieniądze też z nich nie korzystają.
  ➖➖➖➖➖➖
  Ciułacze nie są obiektami zainteresowania dziennikarzy z Pandora Papers. Chodzi o złodziei, gangsterów jak Babicz, premier Czech. Chodzi o miliarderów. Pranie brudnych zysków. Miliardów nie schowasz do materaca.

  Osoby parkujące zyski w finansowych melinach (nazywanie tych melin rajami podatkowymi pokazuje tylko stronę oszustów) obracają nimi dla jeszcze większych zysków.

  Dalszym aspektem, nazywam go tu po raz pierwszy "ociepleniem finansowej tundry" jest uwolnienie tych miliardów do obiegu. Tak jak ocieplenie klimatu powoduje uwolnienie metanu z wiecznej tundry tak ocieplenie finansowej tundry spowoduje załamanie gospodarcze USA, czyli globalny kryzys. Będzie po prostu zbyt dużo pustych dolarów w obiegu. Zatrują one olbrzymią inflacją handel międzynarodowy. Chyba że się skonfiskuje te pieniądze i spali.:))
 • @adevo 00:13:54 Tak, ma Pan całkowitą rację w tym, że się
  odkrywa przestępcze działania, a również w tym, że to może być powodem inflacji, kiedy się pojawi nadwyżka pieniędzy w stosunku do ilości dóbr do nabycia, ale ci co kupili jakieś posiadłości, to specjalnie ich to nie dotknie. Oni mogą tylko na tym zarobić, bo mogą sprzedać swój nabytek drożej niż kupili.
  Już dzisiaj ceny domów w wielu krajach rosną bardzo szybko.
 • Babicz?
  Ukrył zakup tych dwu willy?
  Ujawniono to na tydzień przed wyborami!
  Dobrze mu tak!
 • @adevo 23:24:03
  Salonu 24 nie zaluj. Znalem zalozycielke. Mila, kulturalna osoba. Byla tancerka z "burleski" w restauracji Kongresowa w Palacu Kultury. Kazdy tam byl w sluzbach, nawet babcia klozetowa. Kto tej Zydowce z Przemysla, bez wyzszego wyksztalcenia dal pomysl, dal kase, dal pozwolenie i nauczyl zalozyc drukarnie xero w Krakowie w czasie stanu wojennego a pozniej Salonu24? Pozniej sprzedala ten salon24.Historia, historia...
 • Osoby z tekstu to płotki.
  Prawdziwe fortuny należą do ludzi nieznanych.
  Oni nie muszą prać.
  Ich pieniądze pochodzą z tworzonych pod ich interesy budżetów całych państw i ponadnarodowych korporacji.
  Czego im życzyć? Jak największej obfitości kasy i dóbr wszelakich aż owe stracą wartość.
  Oraz śmierci z przeżarcia.
  A tu piosenka pana co poglądy zmienił.
  Niemniej coś w sobie ma.
  https://www.youtube.com/watch?v=sr5BqFtYrbA
 • @AgnieszkaS 22:28:47
  Pani ze zdjęcia.
  Kolejna "królowa życia"?
 • @staszek kieliszek 04:19:36
  Aaaa "załon dwadsat czitjery"?
  Byłem, dziękuję, z pijanymi nie tańczę.
 • @brian 07:47:30
  Absolutnie to samo chciałem zauważyć. Przyszedł pewnie czas by wystawić na gniew ludu wyslugaczy by samemu w spokoju dalej rozgrywać swoją partię.
  Jakoś tych że szczytu na tych listach dziwnie brak.
 • Wolność
  A ja proponowałabym się skupić na własnej swojej kieszeni i bogactwie Polski.
 • @AgnieszkaS 22:28:47
  Zapluwasz się bidulo w swej nienawiści do Słowian. Cieszy żałosny poziom tych twoich zmagań
  ......
 • ..,,::;;
  Jaka pandora? jakie pejpers?
  =
  Może to zwyczajnie próba ratowania ussa przed całkowitym rozkładem? - bo akurat okazało się, że straty będą większe niż zyski? I na pierwszy rzut wytypowano akurat te ofiary?
  =
  Zdjęcie Prezydenta Putina i doklejenie jakiejś baby w lisach/może to norki? - to poważna manipulacja. Niezależnie z kim przystaje, czy nie przystaje, Prezydent Putin – jest on przywódcą poważnego, wielkiego kraju z ogromnym potencjałem militarnym, gospodarczym i intelektualnym, w przeciwieństwie do kanady, będącej tak naprawdę nie wiadomo czym. I na kanadę „przyjdzie kryska”, choć może nie tak szybko, ponieważ jak zawsze zależeć to będzie od koniunktury na podanie motłochowi nowej ofiary do rozszarpywania.
  =
  Dlaczego rosyjska sprzątaczka-milionerka miałaby być w czymś gorsza od ussmańskiego milionera-pucybuta? Kobiety powinny jednak choć nieco się postarać trzymać razem, a przynajmniej nie zwalczać tu, gdzie nie stanowią one konkurencji.
  =
  Kto wie, skąd te przecieki są naprawdę?

  Kto może zaręczyć, że są prawdziwe, a jeżeli prawdziwe są, to jakiemu celowi ma to służyć?
  Przecież żaden czytelnik z neona numer 24 ani się w to nie przyodzieje, ani tym nie naje. Nie mówiąc już o tym, że nie zapłaci tym za czynsz i gaz.

  Na moje oko ktoś chce rozhuśtać nieco „opinię publiczną” i tyle.
  Motłoch nie ma rozumu, nie jest więc problemem tym kierować. A że przy okazji jeden drugiego zabije albo okradnie w imię prawa? No to co? Od zawsze tak by/wa/ło i dlaczego teraz miało by być nagle inaczej?
  =
  Na przykład tacy zwolennicy wywołania „rewolucji francuskiej” (u nas solidurnowatości mającej miejsce wieki później, ale skutek prawie ten sam) - najpierw przyglądali się jak obcinają łeb królowi i jego kochankom oraz służbie, a potem sami donosili wzajemnie na siebie i też łeb im odpadał pod toporem. To, że bastylia to był przytułek dla chorych umysłowo i żadnych więźniów w niej nie było – nie było więc co zdobywać - znaczenia nie ma i oni sobie „szturm na bastylię” świętują do dziś z wielką pompą obficie lejąc przy tym wodę.
  I światu to nie przeszkadza, a nawet uczestniczą w tej maskaradzie głowy państw – te jeszcze nie obcięte toporem.
  =
  A Polacy nadwrażliwcy każdy włos dzielą na czworo i nawet wielorakiej, chcąc dochodzić najprawdziwszej prawdy, szczególnie tej, której nie ma, bo jej nigdy nie było.
  =
  Całe to nowe wydanie puszki z pandorą – jak to mawiał nasz noblista analfabeta – ma do spełnienia swoje zadanie i pewnie je spełni.
  Czy gawiedź dowie się w czym statystowała, można śmiało wątpić. Gawiedź lubi wierzyć, a nie wiedzieć, po co więc gawiedzi prawda?
  =
  AnnoPK, moja piesia pozdrawia Twoją piesię, a my obie możemy być przy tym neutralne, czyż nie? Cóż to za wielki komfort, co za wygoda. Dopóki piesie nie skoczą sobie do gardeł, a przecież nie skoczą z racji odległości było nie było całkiem sporej, wszak tak?
 • @nana 13:40:02 Z tym Putinem to informacja nie jest 100%
  bo piszą "alleged", co znaczy "przypuszczalnie" albo "prawdopodobnie".
  Może być ona związana z kimś z otoczenia prezydenta Rosji, jeszcze z czasów Jełcyna, bo to 2003 rok.
  A Kanada ma się do Rosji tak, że Rosja jest największym terytorium państwowym na świecie, a Kanada jest drugim.

  Pies pozdrawia wzajemnie i mówi "hau"
 • @Anna-PK 15:49:17
  "Z tym Putinem to informacja nie jest 100%
  bo piszą "alleged", co znaczy "przypuszczalnie" albo "prawdopodobnie".

  To znaczy, że jak zwykle kłamią.
 • @Pedant 15:53:47 ;) Ja podejrzewam, że ten fakt, że ta w tych lisach
  urodziła córkę, to ją skojarzono z Putinem. Bo Putinowi PRAWDOPODOBNIE tylko córki wychodzą. ;D

  A może dlatego, że w tamtym otoczeniu on był jedynie do tego zdolny, bo Jełcyna nie było sensu oskarżać, z wiadomych powodów.
 • @Anna-PK 16:07:51
  Najzabawniejże że zachodnie media uważają tłumaczkę Putina za jego tajną broń, bo jest ładna (Daria Boyarskaya).
 • @Pedant 16:32:32 Tak, Putin jest uzbrojony wszechstronnie.
  WASZYNGTON, 30 września (Reuters) – Stany Zjednoczone i Rosja poinformowały we wspólnym oświadczeniu w czwartek, że podczas drugiego spotkania przeprowadziły „intensywne i merytoryczne” rozmowy w ramach mających na celu złagodzenie napięć między największymi światowymi potęgami broni jądrowej .

  Prowadzone są w Genewie permanentne rozmowy rozbrojeniowe.
  https://www.reuters.com/world/us/us-russia-say-held-intensive-substantive-arms-control-talks-geneva-2021-09-30/
 • @Pedant 15:53:47
  Cała afera to prowokacja służb zachodnich...pewnie CIA lub Mossadu.
  W sieci są mapki pokazujące skąd jest ilu ujawnionych "oszczędnych".
  Białe plamy to USA, Kanada, Australia, Europa zachodnia.
  Izraela nie widać na mapie świata bo taki malutki pewnie też biała kropka.

  To pokazuje jasno kto jest autorem i jaki ma cel..
  Reakcja mediów zachodu, nagłaśnianie sprawy tylko potwierdza przypuszczenia zamieniając przypuszczenia w pewność.

  Kolejna prowokacja zachodu a właściwie atak na tych co zachód nie lubi.
  Nic nowego można powiedzieć nudna już trywialna, infantylna jawna nagonka na wrogów bandyckiego zachodu.
 • @Oscar 17:50:55 W wiadomościach BBC najwięcej mówią T. Balir,
  i królu Jordanii, w wiadomościach w Kanadzie wyliczają kanadyjskich sportowców, co to ukrywają pieniądze aby nie płacić podatku. W zasadzie każdego słuchacza najbardziej interesują "swoi".

  Co do wrogów "bandyckiego zachodu" to jednoznacznym wrogiem są dzisiaj Chiny i o nich nikt nic nie pisze.
 • @Anna-PK 18:06:21
  No to mapki, które widziałem, kłamią ? nie można tego wykluczyć.

  https://pbs.twimg.com/media/FA2TbgHWEAYtsbL?format=jpg&name=small
 • @Anna-PK 17:16:18
  Tyle że ta Daria jest naprawdę niebezpieczna dla mężczyzn, szczególnie dla takich jak Trump ;)
 • @Oscar 18:21:18 Zdecydowanie ta mapka jest kłamliwa.
  O Rosji to tylko podejrzenie co do "otoczenia Putina" a te powiązania Putina "z otoczeniem" czyli z tą sprzątaczką, zostało opisane przez Nawalnego. Nawalny zarobił na filmie o "bogactwie Putina" i jego sekretach miłosnych.
  Ta "niby córka" Putina (jest tam jej zdjęcie) też zarabia na swojej popularności na reklamach w internecie.
  https://www.forbes.com/sites/guymartin/2021/01/30/did-alexei-navalny-really-expose-vladimir-putins-secret-love-child/?sh=6219261f6848

  W tym tekście chwalą Putina jako wydajnego ojca i podają kto właśnie i jak zarabia na tym, że z Putinem jest kojarzony. Generalnie tekst poddaje nieco w wątpliwość te rewelacje o Putinie.
 • @Pedant 18:27:20 Ja podejrzewam, że Daria nie chciałaby się
  fatygować z robieniem zagrożenia Trumpowi. ;D
 • @Oscar 18:21:18
  To aktywna mapka. Pokazuje ilu polityków w danym kraju dotyczy. Z tej mapki widać, że dotyczy 19 rosyjskich polityków, ale 38 polityków w Ukrainie.

  https://projects.icij.org/investigations/pandora-papers/charts/where-are-the-336-politicians-in-the-pandora-papers-from?socialMode=false&noFooter=true
 • @nana 13:40:02
  > Przecież żaden czytelnik z neona numer 24 ani się w to nie przyodzieje, ani tym nie naje. Nie mówiąc już o tym, że nie zapłaci tym za czynsz i gaz.
  ➖➖➖➖➖➖
  To też moja zdanie. Nie widzę sensu czytania, czy analizowania polityki globalnej nie mając na nią wpływu. Nie można się wszystkim zajmować. Te rozproszenie daje mi się już we znaki. Nie można wszystkiego wiedzieć. Dlatego wybieranie hierarchii do decyzji dla wszystkich jest zwykłym oszustwem wobec wyborców.
  Hierarchia podejmuje decyzje dobre dla elit wokół niej. Dawać jej legitymację do zarządzania wspólnym bogactwem, było i jest stałym nieporozumieniem.

  Kiedyś na górze władzy stał jakiś rycerz w zamku, który miał największe umiejętności walki. Jego zdolności podlegały regularnej weryfikacji.

  A teraz? Słabo mi się robi, gdy sobie wyobrażę, że tylko przez bluzgi mógłbym naszych przywódców wiernie opisać.
  ŻŻ

OSTATNIE POSTY

więcej
 • ŚWIAT

  Norymberga NR.2 się rozpoczęła.

  Brazylijska komisja senacka zaleciła postawienie szeregu oskarżeń karnych prezydentowi Jairowi Bolsonaro za działania i zaniechania związane z drugą pod względem liczby ofiar śmiertelnych Covid-19 na świecie. czytaj więcej

 • SPOŁECZEŃSTWO

  Reset i co dalej.

  Dużo się pisze o tym resecie, o zadłużeniach i zagrożeniu jaki z tego może wyniknąć. Nie ma dokładnego opisu jak to będzie przeprowadzone, ja za bardzo rozumiem jak to może działać. Zajmę się tym co rozumiem i co zaczyna się pojawiać. czytaj więcej

 • ŚWIAT

  Są tylko sygnały i znaki.

  Odbyło się historyczne spotkanie prezydentów Putina i Baidena w Genewie, a tłem do tego spotkania były Chiny i chińskie wpływy w całym świecie. Tematem rozmów było pytanie - co zrobi Rosja w tej nowej konfiguracji sił. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031