Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
203 posty 4240 komentarzy

Polityka globalna

Anna-PK - Żona, matka, właścicielka psa o imieniu Maja. Hobby to ogródek warzywny i kwiatowy. Robię też pyszny chłodnik na bazie własnych warzyw.

Niepodległość? Co to jest?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dyskusja o niepodległości państwowej, czy niezależności, w dzisiejszym świecie jest bardzo niejasna. Światowa dominacja USA jako monopolisty się kończy i świat zaczyna być dzielony na strefy wpływu innych ośrodków władzy.

I tak oprócz  Waszyngtonu  dzisiaj wyłania się  Bruksela, Moskwa i Pekin. Kto gdzie jest przypisany albo jest już jasne, albo proces jest w toku. 

Takim klasycznym przykładem  do  analizy  jest kształtująca się od nowa sfera wpływów Moskwy. Moskwa rozszerza wpływy nie poprzez okupację wojskową, ale poprzez powiązania gospodarsze. Piszę o tym dlatego, że w Moskwie na konsultacje w sprawie podziału postsowieckich terytorii  przyjechała Wiktoria Nuland, podsekretarz stanu w rzadzie Bidena. W tym wypadku chodzi o Ukrainę. Dyskurs toczy się między Brukselą, Waszyngtonem i Moskwą.  Prezydnt  Zelenski  ubiegał się o protekcję Brukseli, ale po spotkaniu z nim  tak Merkel jak i Macron zaraz zadzwonili do  Putina.  Dzisiaj Zełenski gościł przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michela i przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen w Kijowie, gdy Europa zmaga się z kryzysem gazowym po gwałtownym wzroście cen i spadku rezerw. Zelenski domaga się większej protekcji w sprawie gazociągu przez Ukrainę. 
 
Prezydent Rosji Władimir Putin podkreślił w zeszłym tygodniu, że jego priorytetem nie jest postawienie Ukrainy „w trudnej sytuacji”, ale bycie „całkowicie wiarygodnym partnerem” Europy na rynku energetycznym. Jednocześnie szef Kremla powiedział, że ukraińskie gazociągi nie były naprawiane „od dziesięcioleci”, a zwiększenie dostaw przez kraj postsowiecki może prowadzić do „negatywnych konsekwencji”.
– W każdej chwili może tam coś wybuchnąć! – miał powiedziś Putin, o czym zawiadamiają Francuzi. 
 
Innym przykładem jest Armenia i  inne państwa Południowego Kaukazu. Tam zaczyna sięgać Turcja i Iran i znowu Armenia ze strachu przed  agresją  muzułmańską jak setki lat temu, zabiega o opiekę Moskwy, nawet nie licząc na Brukselę. 
Jest niejasna sprawa Serbii; z jednej strony ma duże wpływy chinskie, stara się nieskutecznie o  wpływy Brukseli, ale już po Kosowo  sięga Albania, tj. Tirana wystąpiła o formalne włączenie Kosowa do własnego terytorium. W tym wypadku interwencja Moskwy zapobiegła temu. Oprócz tego Serbia ma najtańszy w Europie gaz  z  tureckiego  gazociągu, a to dzięki temu, że w czasie kiedy gaz był tani, Serbia podpisała wieloletnią umowę z Gazpromem.

Oczywiście jasne jest, że zaczęła się nowa "zimna wojna".  To już jest oficjalna i znana sprawa. Kształtują się dwa bieguny; w Pekinie i Waszyngtonie. Obie te stolice ubiegają się o poparcie. Spotkanie Bidena i Putina było właśnie takim aktem zjednywania sobie Moskwy dla sprawy Waszyngtonu, tak jak i obecna wizyta Nuland. Oczywiście  USA popierają  Ukrainę, ale nie wiadomo jak mocno, w przypadku kiedy Chiny wkraczają do Afganistanu, chinskie wpływy są w Iranie, jak również  w południowych postsowieckich państwach, oprócz tego jest Korea Pn. z  bronią jądrową. (?) 
A tak to państwa zachowują się jak dzieci; okładają się sankcjami. Kongres USA  nałożył sankcje na szereg Rosjan i im nie pozwalają wjezdżać do swojego kraju, Rosja również  nałożyła sankcje na amerykańskich polityków. Właśnie  Nuland była takimi sankcjami obłożona ze strony rosyjskiej i aby móc przyjechać do Moskwy, trwały pertraktacje  kogo spod sankcji  uwolnią w Waszyngtonie. W tym wypadku cena była wysoka, sankcje zdjęto z kogoś z Rosji.  
 
 
Nuland ma przebywać w Moskwie kilka dni i jak dotąd rozmowy nie przyniosły wielkiego postępu. 
 
W Europie w polityce dominują Niemcy i Francja, ale  zaczynają się wpływy muzułmańskie.  W mieście Kolonii  muzułmanie dostali pozwolenie na głośne nawoływanie muazina do modlitwy w każdy piątek, przez 5 minut.  W Niemczech mieszka 5.5 mln. muzułmanów,  głównie pochodzenia tureckiego  i mają 3000 meczetów.  
 
Czechy  zaczynają  zbliżać się do Francji  w kooperacji  z zakresie energii nuklearnej. 
Premier Polski, M. Morawiecki deklaruje, że wszelkie głosy o Polexie, są nieprawdziwe i Polska pozostaje w Unii, bo "Polska jest sercem Europy."  
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

KOMENTARZE

 • @Anna-PK
  Wysłanie organizatorki majdanu w banderlandzie , ma doprowadzić do decyzji odwrotnych od podanych przez prestytutki takie jak W.Post . Salute 5*.
 • Autorka
  Jeszcze przed powstaniem FED można było mówić o polityce i niepodległości.
  Później i dziś można już tylko o nie walczyć. - A walczyć mogą tylko narody bo państwa niepodległe są ich własnością.jako suwerenów i naturalnych kreatorów polityki dla swoich państw.
  Cała "wymieniona przez Panią "wielka czwórka" też musi najpierw wywalczyć niepodległość, bo jak na razie ich wodzowie to marionetki..
  W świetle powyższego ta Pani notka widzi się jakaś ... archiwalna, nie umiejscowiona w realiach gospodarczych i ekonomicznych polityki.
  Tematy związane z wciąż trwającym globalnym zamachem stanu są w ogóle pominięte.
 • @Repsol 20:13:03 Jak dotąd to rozmowy nie przyniosły żadnych
  rezultatów. Rosjanie domagają się zniesienia wszystkich sankcji. Ukrainy jeszcze nawet nie trącili. Zobaczymy co będzie po trzech dniach, bo tak długo ma Nuland tam być i rozmawiać.
 • @miarka 20:20:35 Jeżeli Pan coś wie o tym globalnym zamachu,
  to proszę napisać.

  ''Cała "wymieniona przez Panią "wielka czwórka" też musi najpierw wywalczyć niepodległość, bo jak na razie ich wodzowie to marionetki.."
  Z tego co wiem, to siła wojskowa, która jest do ich dyspozycji, nie wskazuje na to, że to są marionetki.

  Zapewne Pan wie o jakimś spisku, o którym jeszcze nikt nie wie, więc doceniam.
 • @Anna-PK 20:23:00
  Symbolika samego jej oddelegowania jest bardzo czytelna jako prowokacja . Pzdr.
 • @miarka 20:20:35
  Daremne żale , próżny trud, bezsilne złorzeczenia...
  Autorka niestety jest ślepa na obydwa oka, nie widzi spisków i nikt jej o tym nie przekona dopóki zatoru nie dostanie. Ale i to nie jest pewne. Póki co widzi i słyszy jedynie mainstreamowe info. Jak długo można żyć w podstawionym świecie? Pewnie do śmierci.
 • Niepodległość? Co to jest?
  -
  Co kto ma na myśli, gdy używa słowa "niepodległość"?

  Od odpowiedzi na to pytanie należy zaczynać, nim zacznie się tworzyć geopolitykę.

  Moja propozycja: niepodległość państwa to grabienie mieszkańców bez wtrącania się innych rządów.
 • @Repsol 20:49:25 Nuland jest wiceministrem spraw zagranicznych
  USA. Jest specjalistką w zakresie spaw Europy Wsch. tj. nie ma kogo innego w tym przypadku. Z drugiej strony, dla Rosji też jest pewna dogodność, bo mogą sprawy stawiać jasno, o jej działaniach, skutkach tych działań i stawiać swoje żądania.
  Ciekawe na ile ona ma pozwolenie w podejmowaniu decyzji w sprawie Ukrainy.
 • @Zbigniew Jacniacki 20:55:33 Chyba Pan tego nie doprecyzował.
  //grabienie mieszkańców bez wtrącania się innych rządów.//

  Grabienie przez kogo i dla kogo?
 • @Anna-PK 20:28:25
  A co Pani powie o planach NWO, rządu światowego, wielkiego resetu, chemtrails, G5, czy covidzie?
  - Mogło się to organizować i odbywać bez wielkiego, globalnego spisku na szczytach oligarchii finansowo-gospodarczej i władz państwowych?
 • @miarka 21:01:31 A co Pan wie na ten temat?
  O tym jakie są spiski zwykle dowiadujemy się po faktach. A jeszcze się nie zdarzyło, aby tajemniczy spisek przestał być tajemnicą zanim się pojawił.

  1. Plany NWO zmieniają się diametralnie w zależności, kto je propaguje, więc nie można mówić, że są to jakieś realne plany.
  2. Rząd światowy? Gdzie on urzęduje i kto w nim jest?
  3. Wielki reset, to wielka bzdura, nikt nie wie o co w nim chodzi, oprócz fantastów, którzy zmyślają niedorzeczności. To jest nierealne.
  4. G5 jest, jest wprowadzane, funkcjonuje i odbywa się to bez żadnej tajemnicy.
  5. A o covidzie można przeczytać wszędzie co kto chce wiedzieć.
 • @Anna-PK 21:00:14
  Przez urzędników państwowych dla siebie
 • @Zbigniew Jacniacki 21:16:36 To jest normalny podział klasowy. ;D
  Społeczeństwo jest zbudowane hierarchicznie i tym samym jest podział kompetencji; jest baza i nadbudowa. Baza utrzymuje nadbudowę, to chyba było Panu już dawno znane zjawisko. Nie widzę powodu do zdziwienia. ;D
 • @Anna-PK 21:21:58
  Rozmawiamy o niepodległości.

  Użyję teraz pojęć podziału klasowego:

  Niepodległa jest nadbudowa, gdy inna nadbudowa się nie wtrąca.
 • @Zbigniew Jacniacki 21:31:30
  100/100 Salute .
 • @Zbigniew Jacniacki 21:31:30 Mogę tę definicję przyjąć jako
  uogólniającą i idealną teorię, ale praktycznie niespotykaną w praktyce politycznej. ;D
  //Niepodległa jest nadbudowa, gdy inna nadbudowa się nie wtrąca.//
 • @Anna-PK 21:40:15....praktycznie niespotykaną w praktyce polityczne...
  -
  Wniosek: dyskusja o niepodległości jest praktycznie zbędna w praktyce politycznej
 • @Zbigniew Jacniacki 21:45:54 Właściwie tak, ale jest dobrze kiedy
  się wie, jaki jest zakres podległości i względem kogo jest podległość, oraz określi się obszary wpływów i silę tych wpływów.

  Do tego potrzebni są inteligentni ludzie w polityce, aby mogli te obszary minimalizować.
  Drugą sprawą jest rozpoznanie możliwości wpływów naszej nadbudowy na inną nadbudowę w innym państwie. ;D
 • Niepodległość
  Niepodległość to jest w istocie anarchia: https://www.salon24.pl/u/gps65/546592,niepodleglosc
 • @GPS 23:05:52 Bzdura! Każda społeczność, nawet rodzina, ma
  zasady i określony obszar, co wolno a czego nie wolno. Nawet pojedyńczy człowiek kieruje się swoim moralnym kompasem, sumieniem, w postępowaniu.
  To co Pan pisze, to poplątanie z pomieszaniem bez ładu i składu. Początek sprzeczny z zakończeniem.
 • @GPS 23:05:52 Każdy człowiek ma też własny obszar, czyli przestrzeń
  dookoła siebie, w którą nie wpuszcza obcych wrogich ludzi dobrowolnie. Tylko bliscy sobie ludzie naruszają tą osobistą "niepodległość".
 • @Anna-PK 23:22:11
  Niepodległość to brak podległości, a zatem brak praw, które można narzucić przemocą podmiotowi, który niepodległość posiada. Czy zatem niepodległość ma jakieś granice geograficzne, kulturowe czy cywilizacyjne? Kiedy, gdzie i komu wolno narzucić przemocą jakieś prawa, a zatem pozbawić go niepodległości — a kiedy, gdzie i komu nie wolno?: https://www.salon24.pl/u/gps65/546592,niepodleglosc
 • @Anna-PK 23:22:11
  Jeśli mam naturalne prawo do niepodległej ojczyzny, to dlaczego nie mam prawa do niepodległej gminy, dzielnicy, kamienicy, rodziny, czy też niepodległości samego siebie?: https://www.salon24.pl/u/gps65/546592,niepodleglosc
 • @GPS 00:31:07 A kto mówi o narzucaniu siłowym czegokolwiek?
  Może być niezależna gmina czy dzielnica. Weźmy np. Szwajcarię, gdzie taka niezależność jest praktykowana.

  Takie państwa jak Kanada, czy USA powstawały mozolnie z łączenia właśnie niezależnych gmin i terenów w większe organizacje. Dzisiaj też są niezależne porównując np. do zależności jaka jest w Polsce.

  Tylko proszę mi tu nie mówić o więzieniu Indian w rezerwatach, bo w Kanadzie nie było tyle ludzi aby kogoś więzić. Jeszcze w latach 80 u.w. było tylko 24 mln. ludzi. Populacja Kanady na kilometr kwadratowy w 2021 r. wynosi 3,92 osoby.
 • @Anna-PK 00:51:37
  Niepodległość to jest w istocie anarchia. Bo jeśli postulujemy niepodległość jakiejś grupy, narodu, społeczeństwa, plemienia czy cywilizacji, to znaczy, że postulujemy by ta społeczność była równa pod względem politycznej zależności, czy raczej niezależności, z jakąś inną grupą, narodem, społeczeństwem, plemieniem czy cywilizacją, a zatem postulujemy by nie było względem tych grup jakichś nadrzędnych zasad, praw, czy mechanizmów, które można by było narzucić przemocą tym grupom. Dwa niepodległe społeczeństwa żyją względem siebie w stanie anarchii, bo nie mają nad sobą żadnej nadrzędnej władzy, która narzuciłaby im siłą swoje zasady. To wynika z definicji niepodległości. Gdyby te społeczności podlegały wyższej władzy, która mogłaby im cokolwiek narzucić, to by nie były niepodległe. https://www.salon24.pl/u/gps65/546592,niepodleglosc
 • @GPS 01:07:30 I po co powtarzać te bzdury jeszcze raz?
  Anarchia to chaos bez norm prawnych. A do tego aby takie normy istniały, nie potrzeba władzy centralnej, wystarczy powszechna akceptacja norm przez zebrane zgromadzenie poprzez podniesienie rąk.
 • @GPS 01:07:30 Anarchia to chaos, to brak komunikacji między
  ludźmi, brak planu i celu działania. Anarchia to samozwańcza przemoc przez jednostki czy grupy do tego niepowołane nad innymi, to bezprawie.
  Anarchia jest terminem określających negatywny stan społeczności w nieokreślonym stadium rozkładu.

  Pan plecie jakieś niewiążące aię między sobą pojęcia bez składu i ładu.
 • @Anna-PK 21:21:58
  Społeczeństwo zniewolone jest faktycznie zorganizowane hierarchicznie.
  A walka o niepodległość polega na zrzuceniu tego jarzma.
  Jeśli Pani zakłada zniewolenie, to o czym Pani pisze? Przecież nawet nie rozumie pojęcia.
 • @Anna-PK 21:14:26
  " A co Pan wie na ten temat?"

  Proszę sobie nie pogrywać w ping-ponga.
  Ja napisałem całkiem powaznie. - Bo skoro Pani operuje oficjalna linią globalistycznej propagandy, to pewnie zupełnie nie zna realiów świata w którym żyje.


  "O tym jakie są spiski zwykle dowiadujemy się po faktach...".

  To "zwykle" już pokazuje że Pani tu oszukuje, bo pytane było konkretne..
  Podkreślają to zresztą szczegółowe Pani odpowiedzi, że Pani chce czekać lata na skutki spisku, choć logika podpowiada że on MUSI być już istniejący i realizowany, czasem niemal jawnie..
  - A po latach to nas już zapewne nie będzie, bo spisek do tego właśnie zmierza.

  Podam tylko przykład 5G.
  Jest to broń masowej zagłady, instalowana na koszt użytkowników telefonów pod pretekstem, że można ją użytkować jako sieć telefoniczną.
  (ma do tego i inne funkcje związane z namierzaniem sygnałów radiowych wysyłanych przez urządzenia nanotechnologii które mogą być, (jeżeli nie już są) wstrzykiwane ludziom wraz z tzw. szczepionkami na covida)
  - A Pani twierdzi że nie ma problemu. Niby kto opublikował jawnie dane o funkcji ludobójczej tej broni zdolnej w każdej chwili wysyłać sygnały elektromagnetyczne wielokrotnie silniejsze jak do telefonii, a dla człowieka zabójcze?
  Kto z użytkowników telefonów 5G wie o tym? - I Pani mówi że tajemnicy nie ma?
 • Globalni bandyci stworzyli ciekawy mechanizm...
  sprzężenia zwrotnego...
  Terroryzując świat embargami i sankcjami napędzają swoje ofiary wprost w objęcia Chin które mają wszystko i mogą zaspokoić wszelkie potrzeby.
  Po Chinach jest Rosja która ma surowce i nie boi się globalnego bandyty.
  a dalej jest np. Iran który ma ropę ...

  Tak to globalny terroryzm USA napędza sojuszników Chinom Rosji, Iranowi..
  To dzisiaj jedyna droga do wolności spod buta globalnego bandyty.
  Turcja uciekła pod skrzydła Rosji, Serbia ma opiekę i tani gaz z Rosji i dostawy z Chin..
  To samo się dzieje w Iraku, Libii, a Afryce ale i w Wenezueli w Meksyku..

  Właściwie to można chwalić bandycką politykę USA bo ona pcha Świat w kierunku wolności od globalnych bandytów.
 • @miarka 11:06:52 Jeżeli 5G jest ludobójcze, to chyba działa na
  wszystkich jednakowo. Stąd musi działać na Chinczyków również, bo oni to mają i instalują, czy jest zagłada w Chinach?

  Jeżeli Pan nie jest zaszczepiony, to tym bardziej 5G nie działa na Pana. Ja jestem zaszczepiona i nawet mam 5G instalację, telefon, telewizję i internet, ale żyję, proszę mi wierzyć, ciągle żyję.
 • @Oscar 11:40:51 Faktycznie, ma Pan rację...
  //Terroryzując świat embargami i sankcjami napędzają swoje ofiary wprost w objęcia Chin które mają wszystko i mogą zaspokoić wszelkie potrzeby.//
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:08:10 ;D Widocznie Pan mieszka gdzieś
  gdzie nie ma hierarchii. Nie ma struktury władzy, nie ma biurokracji i nie ma policji, która pilnuje istniejącego systemu. Pan wszystko rozumie i wszystko wie. Ja się nie wtrącam do Pańskiej wiedzy i proszę się nie wtrącać do mnie.
 • @Anna-PK 14:57:42
  "Jeżeli 5G jest ludobójcze, to chyba działa na
  wszystkich jednakowo. Stąd musi działać na Chinczyków również, bo oni to mają i instalują, czy jest zagłada w Chinach?"

  Właśnie że działa selektywnie


  "Jeżeli Pan nie jest zaszczepiony, to tym bardziej 5G nie działa na Pana".

  Owszem, działa. Już jesteśmy nasycani różnego rodzaju nanotechniką z chemtralsów, ale np z maseczek, z płynów do odkażania rąk w sklepach z wacików, od wymazów, nawet i wielu innych rzeczy.
  Raz mi się zdarzyło że szedłem pod górkę na spacerze. Później się okazało że trochę wyżej była zainstalowana jakaś antena jak satelitarna, tylko malutka (już jej nie ma - później to widziałem z prawie drugiej strony).
  Pogoda była ładna, a ja odczuwałem, że idzie a burzę. W miarę zbliżania się do tej anteny (było to gdzieś na 100-150 metrów od niej stwierdziłem, że to by musiała być taka burza, że nie żabami by rzucało, a słoniami.
  Dalej nie szedłem, skręciłem w bok.i wróciłem.


  "Ja jestem zaszczepiona i nawet mam 5G instalację, telefon, telewizję i internet, ale żyję, proszę mi wierzyć, ciągle żyję."

  Przy niskich mocach to funkcjonuje jako telefon, czy jako urządzenie do szpiegowania i namierzania, albo składania urządzeń nanotechniki w Pani organiźmie..
  Ale to tylko od operatora zależy kiedy wysyłane będą zabójcze sygnały.
 • Najnowsze wiadomości w temacie...
  Kreml mówi, że USA i Rosja zgadzają się, że Ukraina musi nadać Donbasowi specjalny autonomiczny status, a Nuland ogłasza, że spotkanie w Moskwie było bardzo owocne.
  13 paź 2021 14:14
  https://www.rt.com/russia/537366-donbass-autonomous-status-agreement/
 • @Anna-PK 15:06:23
  Wprowadza Pani fałszywe pojęcia do strefy publicznej.
  Jak śmie Pani jeszcze żądać pozostawienia tego bez odpowiedzi!!!
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:54:11 Nie wiem o co Panu chodzi.
  W Polsce historycznie nigdy nie było egalitaryzmu. Owszem była równość braci szlachty, ale był też chłop pańszczyźniany, który był równy z ziemią. Jak sprzedawano ziemię, to razem z chłopem.

  Z pańskiego nazwiska można wnioskować, że Pan do szlachty nie należał.
  A ja jestem z Pileckich, czyli z tych równiejszych i to jest moja dla Pana odpowiedź.
 • @Anna-PK 18:00:55
  No i została - buta uzasadniona głupotą. Dobrze, że tacy wyemigrowali z Polski. Tu dla nich nie ma miejsca.
  Po co Pani pisze tutaj? Proszę się popisywać w swojej ojczyźnie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:07:25 A jakie Pan ma prawo do decydowania
  o portalu?
  Właściciel portalu też znalazł nową ojczyznę, proszę to wziąć pod uwagę. A już Panu pisałam, że nie musi Pan czytać tego co ja piszę, ja Pańskie wywody omijam z daleka.

OSTATNIE POSTY

więcej
 • ŚWIAT

  Norymberga NR.2 się rozpoczęła.

  Brazylijska komisja senacka zaleciła postawienie szeregu oskarżeń karnych prezydentowi Jairowi Bolsonaro za działania i zaniechania związane z drugą pod względem liczby ofiar śmiertelnych Covid-19 na świecie. czytaj więcej

 • SPOŁECZEŃSTWO

  Reset i co dalej.

  Dużo się pisze o tym resecie, o zadłużeniach i zagrożeniu jaki z tego może wyniknąć. Nie ma dokładnego opisu jak to będzie przeprowadzone, ja za bardzo rozumiem jak to może działać. Zajmę się tym co rozumiem i co zaczyna się pojawiać. czytaj więcej

 • ŚWIAT

  Są tylko sygnały i znaki.

  Odbyło się historyczne spotkanie prezydentów Putina i Baidena w Genewie, a tłem do tego spotkania były Chiny i chińskie wpływy w całym świecie. Tematem rozmów było pytanie - co zrobi Rosja w tej nowej konfiguracji sił. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031