Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
35 postów 718 komentarzy

Polityka globalna

Anna-PK - Żona, matka, właścicielka psa o imieniu Maja.

Europa vs USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

USA i Europa coraz bardziej się rozchodzą. Francja tradycyjnie jest antyamerykańska, głównie jest przeciwko amerykanizacji francuskiej kultury.

 

Dawniej Francja była wyrocznią kulturową: moda, kuchnia, polityka...dzisiaj wszyscy jedzą Big Mac i piją coca-colę, nawet we Francji.
Niemcy są okupowane amerykańskim wojskiem, zbyt głośno nie protestują z tego powodu, ale po cichu to narzekją na amerykańskie panoszenie się; wypadki drogowe, bijatyki, gwałty...
I tak dochodzimy do dzisiaj, tj. do prezydenta Trumpa, który nakłada bezpardonowo haracz- 2% Dochodu Narodowego na zbrojenie NATO. Te 2% stały się już przysłowiowe, nie ma nic ważnejszego w NATO niż 2%. Prezydent Trump również poparł Brexit, mając nadzieję na zdominowanie rynku brytyjskiego, a tym samym oddzielenie UK od Europy.
W Paryżu odbyły się rozmowy Normandzkiej Czwórki, jak wyraził się Zelenski, już po pólgodzinie wiedział, że Ukraina nie ma poparcia we Francji i Niemczech. Europejczycy Zachodniej Europy uważają, że awantura w Ukrainie była puczem spowodowanym przez USA, ale skutki tego musi ponosić Europa, kiedy Ukraina już przestała Amerykę bawić . W czasie kiedy w Paryżu odbywały się rozmowy, prezydent Trump przyjmował w Białym Domu ministra spraw zagranicznych Rosji- Ławrowa.
A teraz jest Nord Stream 2 łączący Rosję z Europą Zachodnią z pominięciem Ukrainy.  Problem narastał długo i właśnie zaowocował sankcjami jakie USA nałożyły na firmy budujące ten gazociąg.  Szef wschodniego komitetu niemieckiej gospodarki Oliver Hermes nazwał sankcje USA przeciwko projektowi Nord Stream 2 otwartym atakiem na suwerenność Unii Europejskiej.
Projekt Nord Stream 2 obejmuje budowę dwóch rurociągów o łącznej przepustowości 55 miliardów metrów sześciennych gazu rocznie od rosyjskiego wybrzeża przez Morze Bałtyckie do Niemiec. Zakończenie budowy planowane jest na 2019 r. Rurociąg będzie przebiegał przez wody terytorialne lub wyłączne strefy ekonomiczne Rosji, Finlandii, Szwecji, Danii i Niemiec.
Komisje do spraw zbrojnych USA i Senatu uzgodniły budżet na obronę do 2020 r. Budżet ponownie obejmuje środki na „przeciwdziałanie Rosji” w różnych obszarach. W szczególności uzgodniony projekt ustawy przewiduje sankcje za budowę gazociągów Nord Stream 2 i Turkish Stream. Teraz dokument powinien zostać podpisany przez prezydenta USA.
Sprzeciw wobec Nord Stream 2 jest aktywnie wyrażany przez Ukrainę, która obawia się utraty przychodów z tranzytu rosyjskiego gazu oraz przez szereg krajów europejskich, w tym Polskę, Łotwę i Litwę, a także Stany Zjednoczone, które promują skroplony gaz ziemny do UE. Nazywają ten projekt politycznym i zagrażającym bezpieczeństwu energetycznemu Europy.
Niemcy odrzucają wszelkie próby wpływu sił zewnętrznych na niemiecką politykę energetyczną, która jest zdefiniowana w Europie, a nie w USA, powiedzia niemiecki minister spraw zagranicznych Heiko Maas, komentując amerykańskie sankcje wobec projektu Nord Stream 2.
„Europejska polityka energetyczna jest zdefiniowana w Europie, a nie w Stanach Zjednoczonych. Zasadniczo odrzucamy ataki zewnętrzne i sankcje eksterytorialne ”- powiedział minister, którego słowa były rozpowszechniane przez służby prasowe MSZ.
Strona rosyjska wielokrotnie powtarzała, że ​​projekt Nord Stream 2 jest całkowicie komercyjny i konkurencyjny, i wskazała, że ​​nie oznacza to zatrzymania tranzytu rosyjskiego gazu przez Ukrainę do UE.
Europa ma inną politykę w sprawach Rosji, Iranu, Chin i całej polityki bliskowschodniej oraz szeregu innych sprawach.
 

KOMENTARZE

 • Żałosny i zarazem groźny niczym mafia, to kraj, który siłą i szantażem i sankcjami narzuca innym CO i U KOGO i ZAILE
  mają kupować, co myśleć, co mówić zapewne w co wierzyć.....z kim walczyć,kogo nienawidzieć i zabijać..
  Dobre towary czy usługi maja bronić się same.Jakością, ceną,dostępnością!!Konkurencyjnością!!
  Tak jak sami wybieramy fryzjera, mechanika, dentystę, sklepy w których kupujemy,restauracje w których bywamy przyjaciół,pytamy znajomych o plecenie, jakość, cenę, przydatność itp.
  Kupuję tam gdzie przyzwoita jakość, dobra dla mnie cena, miły sprzedawca, solidny fachowiec, czasem skuszą do DOBROWOLNEGO zakupu jakieś bonusy itp.
  Inne metody poza własnym wyborem czy to człowieka czy kraju jest wymuszaniem pod groźbą!
 • @trojanka 17:25:38 Zgadzam się z tym, ale nie do końca...;)
  Jeszcze na naszą opinię o świecie wpływają reklamy, media, a nawet strach i groźby stosowane przez różne strony.
  //Tak jak sami wybieramy fryzjera, mechanika, dentystę, sklepy ...//
  Nasz wybór jest właśnie ograniczony, nie wybieramy położenia geograficznego, klimatu, rodziny...i szeregu innych spraw.
  Nawet wybory polityków ...rzadko są naprawdę naszymi wyborami, zwykle są tylko przyklepaniem tego co wybrali inni.
  Czasami "dla świętego spokoju" idziemy na kompromisy, tzn. ja tak często robię...
  Pozdrawiam.
 • @Anna-PK 17:35:20
  Ja osobiście i wielu moich znajomych nie kierujemy się reklamami.Ja reklam nie znoszę i tam gdzie mogę je wycinam, no i NIE oglądam rzecz jasna.
  Na pewno trudno jest porównywać sytuację z wyborem zwykłego człowieka, a tymi na poziomie państwa, uwarunkowanego wieloma dodatkowymi czynnikami!np.położeniem czy sąsiedztwem / tani transport/albo wymuszonymi sojuszami!Jest to oczywiste że klimat narzuca nam pewne zachowania , zakupy itp
  Ja jednak mam nadzieję ,że ta nieszczęsna Europa jakakolwiek by nie była obroni się jakoś przez inwazja zaocenaiczną i narzucaniem sobie dosłownie wszystkiego.Na razie wygląda to źle.
  Europa przegrała państwa Bloku Wschodniego,swoimi rządami traktowaniem ich jak ubogiego gorszego krewnego ze wsi, i dając im to odczuć...i znalazły sobie innego dobrodzieja.Też chce wyssać soków!!małych podatków, taniej siły roboczej ,rynku zbytu chłamu..miedzi, tytanu, cynku,złota..itp.
  I ma sposób mówi ze jesteśmy wspaniali, drugą ręką podpisuje JUST447 i żąda obniżenia podatków dla siebie do maksimum...
  Następcy Chin się znaleźli!trochę inni ale jeszcze da się cos wycisnąć!
 • @trojanka 17:25:38
  "Niepodległość – niezależność państwa od formalnego i nieformalnego wpływu innych jednostek politycznych."
  Z definicji wynika, że ŻADNE państwo europejskie nie jest niepodległe.
  Europa Wschodnia była, jak piszą niektóre oszołomy, okupowana przez ZSRR, a państwa "Zachodu" były jedynie "strefą wpływów USA. Jest to taka sama prawda, jak to, że NATO jest paktem obronnym, a UW - agresywnym. Bzdura. Zarówno zachód, jak i wschód Europy jest permanentnie "okupowany". Kiedyś przez dwóch, a dzisiaj przez jednego okupanta. Tam gdzie stacjonują obce wojska, nie ma mowy o niezależności.
  Obecnie obłędna polityka Ameryki, to potwierdza, ale na szczęście Europa zaczyna powoli otwierać oczy....
 • @trojanka 17:54:53 Tak jak Pani napisała,
  mafia włoska działa w ten sposób, że przychodzi np. do właściciela sklepu i mówi, żeby ten właściciel zaczął płacić mafii za ochronę. Jak nie będzie płacił, to "nieznani sprawcy" mogą mu zrobić szkodę. Jeżeli ten właściciel nie zapłaci, to faktycznie zaraz ma wybitą szybę i po tej nauczce płaci.

  Podobnie dzieje się w polityce, tylko bardziej jest wszystko ukryte za oficjalnym dyplomatycznym protokołem.
 • 5*
  Uzasadnia nie musze.
  Pozdrowienia
 • Zatrzymają tranzyt przez Ukrainę bo
  gazociągi w 95% są złomem. Badali je sami Amerykanie.
 • Przeciwieństwem stosunku dominacji i podległości jest
  partnerstwo. Rzadko bywa, żeby partnerami były duże państwo z małym. Partnerstwo wymaga pewnego wyrównanie sił polityczno-gospodarczych.
  Partnerem USA może być UE jako całość. Unia jest już mocarstwem, tak jak i Chiny.
 • @kula Lis 69 20:05:21 Tak, to prawda.
  Ukraina nie odnawiała ani remontowała gazociągu. Ukraina próbowała sprzedać gazociąg państwom zachodnim i tylko pobierać opłatę za wynajęcie terenu. Ciekawe jak się to skończy. :)
 • @SZS 19:11:25
  Był taki czas ze Zachód zwalczał stosują całą gamę środków w obronie własności kapitalistów, czyli zwalczał tzw komunizm. I nie tylko w Bloku Wschodnim ale wszędzie gdzie tylko były ruchy lewicowe i narodowowyzwoleńcze z zabarwieniem sympatii komunistycznych.

  Pod tym pretekstem szczególnie USA zbudowało potężną machine szpiegowsko-dywersyjną której agenci przy pomocy ogromnych środków finansowych idące w miliardy dolarów, jak szkolenia dywersantów, tworzenia 5 kolumny, korupcje i przemoc łącznie z zamachami na życie i morderstwami szczególnie tych przywódców którzy walczyli z niesprawiedliwością opartą na wyzysku, kolonializmie, kapitalizmie.
  W ten sposób USA od zakonczenia 2 wojny światowej nie przerwalnie prowadzą wojny i represje a obecnie tak popularne szantaże w stosunku do opornych i jeszcze nie zależynych przywódców i panstw.

  Ingerencja była oczywistą domeną USA, pod pretekstem walki z komunizmem.

  Ale obecnie gdy Europa nie podąża drogą do komunizmu to USA na pozór
  nie powinno już ingerować w tok istnienia i rządzenia się panstw Unii.

  A jednak jak widać to prawda ujrzała światło dzienne.

  USA to kraj który nie ma nic wspólnego z prawami międzynarodowymi ustalonymi w ONZ to kraj rządzący przez rodzaj mafii ktorej to interesy muszą mieć wplywy i każdy musi ulec tej mafii decyzjom i przymusem.

  Tak zachowują się w stosunku nie tylko zadeklarowanego wroga ROSJI chcąc by ten wielki kraj udostępnił im swoje wszelkie surowce ale robią, stosują te metody w stosunku do swoich tzw sojuszników jak, Turcja, Niemcy, Francja itd.

  Unia Europejska przez zróżnicowane narodowe intersy , Polska wraz z karłowatymi państwami bałtyckimi oraz Rumunią Bułgarią jest w ciągłym konflikcie interesów z Francja, Niemcami i Beneluxem.

  A USA stara się to wykorzystywać , mając w Polsce i tymi krajami baltyckimi oraz w Rumunii i Bułgarii swojego wiernego wasala.

  Tym samym rozbija siłę jedności unijnej, a wiadomo, że wróg tylko na to czeka by slabym narzucić swoją wole.

  Pozdr. 5*****
  M
 • @Monaco 20:14:23 Zgadza się, ale władze polskie, z niewiadomej
  przyczyny, nie są w stanie zaakceptować tego faktu. Część Polaków postrzega Unię jako wroga. Czemu Unia jest wrogiem, a USA są przyjacielem, co jest tego powodem?
 • @Anna-PK 20:20:14
  Czemu Unia jest wrogiem, a USA są przyjacielem, co jest tego powodem?
  Nie wie Pani ?
  Osoba Ronalda Wilsona Reagana. Bo przecież nie Helmuta Kohla...
 • Autorka
  // Prezydent Trump również poparł Brexit, mając nadzieję na zdominowanie rynku brytyjskiego, a tym samym oddzielenie UK od Europy.//

  Wielki szacunek za to Prezydentowi USA i ...Anglikom
  BREXIT to najwazniesza sprawa dla Anglikow i ...mnie
 • @Husky 21:18:21 Zwycięstwo bez jednego wystrzału.
  USA jest krajem ogromnych różnic ekonomiczno-społecznych; brak powszechnego zdrowotnego ubezpieczenia, wszyscy uzbrojeni po zęby, bardzo kosztowne studia, a przy tym antagonizmy rasowe, zaniedbania w infrastrukturze socjalnej. To jest dziwne państwo; brud i bezdomni.
 • Moim zdaniem nie liczą się stosunki
  Europy i USA - liczy się postęp w budowie NWO - a postęp ten jest tak zaprojektowany aby przebiegał równolegle i w Europie i USA.
  Wniosek?
  Eurokołchoz nie powstał po to aby wzmocnić Europę - więc i poszczególne jej narody - tylko po to aby łatwiej było zlikwidować Białą Europę i jej cywilizację. Oczywiście równolegle taki proces ma miejsce w odniesieniu do Białego USA. Także etapy mądrości mogą się zmieniać na linii stosunków eurokołchoz a USA czy USA, eurokołchoz a Rosja - ale cel pozostanie ten sam.
 • @Anna-PK 21:47:21
  "(…) brak powszechnego zdrowotnego ubezpieczenia..."

  To nieprawda. Wszyscy muszą być ubezpieczeni. Osoby o niskich dochodach lub bez dochodów ubezpieczane są przez Medicaid. Medicaid jest finansowana wspólnie przez rząd federalny i rządy poszczególnych stanów.
 • @AgnieszkaS 22:25:10
  Sama jesteś nie prawdą . Prawda ?.
 • @Anna-PK 21:47:21
  "(…)wszyscy uzbrojeni po zęby..."

  Nie wszyscy są uzbrojeni po zęby, to jest ogromna i celowa przesada. Nie każdy może otrzymać pozwolenie na broń. Niektóre osoby posiadają broń, inne nie dlatego, że nie chcą mieć z bronią do czynienia.
 • @Anna-PK 21:47:21
  "To jest dziwne państwo; brud i bezdomni."

  To również jest niezgodne z prawdą. Jednak muszę przyznać, że w dzielnicach zamieszkiwanych przez biedniejszych emigrantów może być brudno ze względu na ich pewne nawyki. Ogólnie jest czysto.
 • @Repsol 22:29:59
  Zachowaj swoje mądrości dla siebie, Repsol.
 • @AgnieszkaS 22:37:05
  "Nearly 40,000 People Died From Guns in U.S. Last Year, Highest in 50 Years"
  Prawie 40 000 ludzi zginęło w USA od broni palnej. https://www.nytimes.com/2018/12/18/us/gun-deaths.html

  Bankructwa miast i całych gmin, powiatów,..

  General-Purpose Local Government Bankruptcy Filings: 9
  -- City of Hillview, Ky. (Dismissed)
  -- City of Detroit, Mich.
  -- City of San Bernardino, Calif.
  -- Town of Mammoth Lakes, Calf. (Dismissed)
  -- City of Stockton, Calif.
  -- Jefferson County, Ala.
  -- City of Harrisburg, Pa. (Dismissed)
  -- City of Central Falls, R.I.
  -- Boise County, Idaho (Dismissed)
  Kiedy te organizacje bankrutują, to nie mają środków na sprzątanie czy inne wydatki.
 • @AgnieszkaS 22:37:05
  Ty zadaniowcu swoje dalej . https://www.youtube.com/watch?v=RLmMqUAjMtE Salut .
 • @Anna-PK 22:48:13
  Przeskakuje Pani z tematu na temat, a poprzednia Pani wypowiedź nie pokrywa się z faktami.

  Ja jestem za tym aby rząd ściśle kontrolował posiadanie przez osoby prywatne broni. Faktycznie jestem za tym aby nikt, kto nie jest policjantem, nie zajmuje się ochroną mienia, itd. broni nie posiadał. Niestety różne są opinie w tej sprawie.
 • @AgnieszkaS 23:07:56
  https://sadovodu.com/wp-content/uploads/2017/08/dd_grib_dogdevik_1234567891234567891.jpg :)))))
 • @Repsol 22:49:49
  W 2014 wypowiadałam się jednostronnie i zdecydowanie za Rosją przeciwko USA. Też byłam określana jako "zadaniowiec". Jest mi zupełnie obojętne co Repsole i inni o mnie piszą.

  Jeszcze jedno: wydoroślałam od tego czasu, staram się patrzeć na otaczający mnie świat bardziej obiektywnie. Z niczyjego ale tylko i wyłącznie mojego własnego punktu widzenia.
 • @AgnieszkaS 23:14:58
  Inni to cała blogosfera . Proszę ośmieszać się dalej . :)))
 • @AgnieszkaS 23:07:56
  //Ja jestem za tym aby rząd ściśle kontrolował posiadanie przez osoby prywatne broni. //
  Ja Pani o nic nie oskarżam. Faktem jednak jest, że strzelanina i masowe zabójstwa są dość powszechne, tak powszechne, że małych zdarzeń media nawet nie publikują.
  I nie do przyjęcia jest strzelanina w szkołach. Do tego doszło, że policja jest w szkołach.
 • Do wyboru do koloru.
  Wybór niewielki i kolor podobny i w smaku pewnie to samo ... gawno!
  A ty konsumuj! Marnuj swój bezcenny czas na wybór który DR jest lepszy
  https://sun9-30.userapi.com/c857120/v857120459/77843/14UCPPqHfaI.jpg
 • @Anna-PK 20:20:14
  Moja opinia na temat, wasalstwa tej obecnej władzy jak PiS czy poprzednich wywodzących się z PO , SLD, PSL czy jeszcze z innych byłych partii jest jasna. W skład tych partii wchodzą ludzie którzy w czasie istnienia Polski Ludowej - byli w opozycji do poprzedniego systemu a ich dzieci karmione były w domach antykomunistyczna narracją, ci ludzie otrzymali w tej przez nich z nienawidzonej Polsce Ludowej pożądane wykształcenie, i użyli swoją inteligencję całkiem świadomie do niszczenia struktur państwa przez dywersje i sabotaż wielu z nich było członkami PZPR a będąc w strukturach tej "komunistycznej" partii mogli wpływać na niekorzystne dla Polaków decyzje. Naturalnie większość która okazywała niezadowolenie była poza PZPR, kościół odegrał też swoją role w dążeniu do zmian i miał ogromny wpływ na nasycenie ludzi nienawiścią do systemu, chociażby z powodu wcześniejszych ( do 1956 ) represji i utratę wielkich majątków na rzecz państwa. Tak więc ci obecni którzy są teraz u władzy i w polityce wpajane mieli dziesiątki lat, że USA i Zachód to wolność i raj na ziemi. Nie zdając sobie zupełnie sprawy, że wpływ na lepsze bardziej sprawiedliwe na zachodzie życie dla przeciętnego zjadacza chleba właśnie miało istnienie bloku "komunistycznego" w Europie pod wpływami ZSRR. Ponieważ po upadku i rozwiązaniu wspólnoty państw socjalistycznych standard życia w kwestii opieki zdrowotnej i socjalnej uległ w takich krajach jak BENELUX, w Skandynawii znacznemu pogorszeniu, n.p. w Holandii przed upadkiem bloku wschodniego, wszystkie leki były bezpłatne, studia bezplatne, pomoc finansowa dla studentów była bezpłatna, dzieci miały bezpłatne baseny, zajęcia poza szkolne sportowe i pomoc socjalna była wzorem do naśladowania.
  To wszystko istniało w obawie, że jak będzie bieda i ludzie będą na granicy wegetacji oraz pozbawieni praw to doprowadzi do rewolucji a ZSRR wówczas udzieli wsparcia, poprostu zachód bał się komunistycznego przewrotu, zagrożenia. A teraz obywatele w NL za kazdy lek, za pomoc specjalisty, za pobyt w szpitalu muszą do ustalonego przez władzę progu około €.400.- płacić i nie zależnie czy ktoś ma najnizszy zasilek socjalny czy jest milionerem. A teraz nic nie pozostało z czasów kiedy istniał blok wschodni, za wszystko każdy musi płacić.

  Natomiast w Polsce miliony ludzi nie miało kompletnie wiedzy na czym to wszystko polegało. Więc niszczyli Polskę Ludową święcie przeświadczeni że to USA i Zachodnia Europa przyniesie tzw pospolitemu Kowalskiemu raj na ziemi a ponieważ faktycznie były pewne ograniczenia w sprawach swobody n.p. podróży po świecie czy brak wyboru innej partii oraz cenzura i inne dla nie których ważne sprawy. To inteligencja wykorzystała robotników, szarą masę do osiągnięcia tylko i wyłącznie swojego celu, czyli ... tak jak przed zmianami tak i teraz robotnik tyra na elitę i słucha 24 h na dobę tego co mu elita przez wszelkie media dzień i noc wciska.
  A żeby odwrócić uwagę od ważnych spraw dla tej szarej masy to znalazła nowy po 1989 roku sposób 30 lat straszenia "okropną agresywna" Rosją .
  Szczując toksycznym jadem i na dodatek sprowadzając obce wojska na nasze terytorium by ludzie jeszcze bardziej uwierzyli w manipulacje i oszczerstwa na temat Rosji a szczególnie Putinowskiej Rosji.

  Prawdziwego zła nie widzą w banderowskiej Ukrainie i amerykanskiej agresji na całym swiecie bo jak wasal mógł by widzieć że pan go poniża i wykorzystuje !

  Pozdr.
 • @Anna-PK 23:29:43
  Rodzice posiadają broń, a dzieci przemycają broń do szkoły.

  Kiedy wprowadzi się w Polsce posiadanie broni na tych samych zasadach też będą się dzieci w szkołach zabijały.
 • @Anna-PK 21:47:21
  Wiem,wiem,wiem
  Dlatego staram się o wizę do Kraju Rad.
  Może mi dadzą
 • Ciekawe kiedy Europa odpowie USA tym samym.
  "Problem narastał długo i właśnie zaowocował sankcjami jakie USA nałożyły na firmy budujące ten gazociąg"

  Ciekawe co by się działo gdyby Europa nałożyła symetryczne sankcje na firmy USA które np zajmują się eksportem gazu LNG do Europy.

  Ale by była zadyma... a to jedyna droga by bandytom z USA pokazać jak działają sankcje.
 • Jak się żyje w USA
  https://www.youtube.com/watch?v=JHDkALRz5Rk&feature=youtu.be

  Tam mają teraz tak dobrze jak Polacy mieli po 89r.
  a zapowiada się jeszcze gorzej bo temperatura wojny domowej rośnie z dnia na dzień.
  Moment zapłony będzie w trakcie wyborów Prezydenckich.
  żadna ze stron nie uzna wygranej drugiej strony.
  Zaczną takie jak w Polsce absurdy sądowe (sądy zaczną wydawać sprzeczne polityczne wyroki...sądy się podzielą na pro Trampowskie i pro "demokratyczne"... podobnie służby w tym Policja, CIA i Pentagon.
  .. a to oznacza już wprost wojnę domową...na ostro.
 • @Oscar 08:25:49
  "Niemieckie firmy skrytykowały planowane sankcje USA wobec firm zaangażowanych w budowę „Nord Stream-2” , nazywając je ciosem dla bezpieczeństwa energetycznego Europy i wezwały rząd Niemiec do odwetu.
  "

  ooo jak się okazuje dobrze wyczuwam "klimaty".
  wygląda na to że będzie "odwet".

  Jak będzie wyglądał "cios w bezpieczeństwo energetyczne USA" ?
  Jeden cios USA już dostała na własne życzenia gdy zorganizowała nieudany zamach stanu w Wenezueli, nakładając embargo na Wenezuelą pozbawili się dostaw Wenezuelskiej ciężkiej ropy.
  Ratowała ich Rosja która jako jedyna poza Wenezuelą posiada podobną ciężką ropę dla Amerykańskich rafinerii.

  Europa nie ma innego narzędzia jak obłożyć sankcjami Amerykańskie firmy dostarczające LNG do Europy w tym do Polski.

  To się Amerykanie zdziwią...
  i oburzą jak to żeby nam ktoś robił to co my robimy od lat innym ?
  To agresja, to deklaracja wojny...to łamanie prawa międzynarodowego...
  ale będą mieli tornado w głowie marionetki i dziennikarze globalnej mafii żydowskiej... w tym w Polsce.
 • @Oscar 09:26:32
  ---------------
  "Jak się żyje w USA"
  ---------------
  Na tej podstawie nietrudno zgadnąć - jak się będzie niebawem żyć w Europie - a szczególnie w atrapie Polski. W Europie mamy używanie przeciw Europejczykom broni zwanej - ekologią. Ludzie tutaj wcześniej będą umierać z zimna i głodu - niż tam.
 • @demonkracja 09:48:55
  Chyba nie...Europa nie wysłała swojego przemysłu do Chin.
  Tu jest jeszcze praca .. tu ludzie nie żyją na kredytach jak w USA...
  a to właśnie kredyty (mieszkaniowe) plus bezrobocie spowodowały ten wielki dramat w USA.

  Amerykanie sami z chciwości zaradnych prywatnych biznesmenów zniszczyli własny kraj. "Eyty" zarobiły krocie w Chinach a miliony Amerykanów wylądowały na bruku.
  To prosta droga do rewolucji w USA.
 • @AgnieszkaS 23:52:11
  Niekoniecznie. Akurat w szkołach w juesej, broni wnosić nie wlno. Ale tov upadłe jankeskie panstewko rasistowskie
 • @Husky 06:39:05
  To będziesz miał problem nieuku. Takie państwo już nie istnieje i nie posiada placówek dyplomatycznych. Ale skąd miałbyś to wiedzieć, chłopczyku po gimnazjum. I pewnie na tym zakończyłeś swoją edukację?
 • @Oscar 10:38:00
  Nie kompromituj sie. W Chinach ludowóych jest choćby renault, a to jest francuski przemysł. Za niemal każdym razem udowadniasz, że wyznacy PiSizmu, są małolotni
 • @Wican 11:56:54
  ...jesteś za głupi by zrozumieć co piszę...
  szkoda na ciebie uwagi..
 • @Oscar 10:38:00
  -----------
  Chyba nie...Europa nie wysłała swojego przemysłu do Chin.
  -----------
  Wystarczy jak Chiny dostaną rozkaz - aby wysyłać swoje towary do Europy - i efekt będzie ten sam.
  Wniosek?
  Ponadto - nasycanie Europy obcym, kolorowym - przeważnie kryminalnym elementem - też coś mówi - jeśli nie krzyczy - jeśli nie wrzeszczy.
 • @AgnieszkaS 23:52:11
  "Kiedy wprowadzi się w Polsce posiadanie broni na tych samych zasadach też będą się dzieci w szkołach zabijały."
  Ja pierdzielę . Co za odkrywcze spostrzeżenie. Jak nieuk i permanentnie niedoinformowany szapo ba....
  Już teraz wiem dlaczego mamy w szkole długopisy....
 • @demonkracja 13:48:25
  Jest takie zagrożenie.
  Jedwabny szlak jest ciągle rozbudowywany.
  Przed tym można się jednak broić i trzeba się bronic mechanizmami prawnymi.
  Choćby wymuszając parytety handlowe (zerowy bilans handlu z Chinami).

  Oligarchowie w USA własnych obywateli zostawili na lodzie w imię własnych interesów.
  Słuszna jest teoria że kapitał (Oligarchowie) nie mają narodowości...
  i tak powinni być traktowani...jako obce i wrogie Narodowi środowisko które trzeba starannie kontrolować... W USA Naród tego nie dopilnował...
  i teraz w trybie rewolucji będzie musiał dochodzić swoich praw (człowieka)
 • @AgnieszkaS 22:25:10
  To Pani pisze bzdury,nie kazdy musi byc ubezpieczony,przykladem jestem ja gdzie zrezygnowalam z ubezpiec,enia za ktore naliczono mi $1300 miesiecznie./2 osoby/ placilam kare, w tym roku nie ma kary- Prezydent Trump zniosl.
 • @Anna-PK 22:48:13
  Ma Pani racje w 100% Illinois tez juz jest bankrutem.
 • @AgnieszkaS 22:33:26
  Bzdura takich brudasow jak amerykanie to nie widzialam nigdzie ,gdyby nie ci biedniejsi imigrancji ktorzy sprzataja im domy,biura to bylby syf i malaria.
 • @K54 22:03:19
  Jak ktoś tłumaczy co tam " na zachodzie" to wiem że mam do czynienia z kimś kto najdalej na zachodzie był w ....Gorzowie lub Szczecinie
 • @K54 21:57:56
  "To Pani pisze bzdury…."


  Kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia przestaną być stosowane przy płaceniu podatków wiosną 2020. Jednak za wszystkie lata do tyłu ciągle obowiązują.
 • @K54 22:03:19
  "Bzdura takich brudasow jak amerykanie to nie widzialam nigdzie …"

  Pan ogólnie niewiele widział, a może nawet Amerykanów nie spotkał.

OSTATNIE POSTY

więcej
 • SPOŁECZEŃSTWO

  Jeżeli...

  Nad Polską czuwa USA, niezależnie jak Rosję w to mieszać, wkręcać, oskarżać, to nie ma żadnych szans na zmiany. Być może będą jakieś podchody chińskie, ale Rosji w Polsce nie będzie. To do wszystkich, którzy straszą i tych co się boją Rosji. czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  Tajemnice władzy Putina

  Prezydent Rosji Władimir Putin zaskoczył wszystkich podczas przemówienia kiedy ogłosił szereg poprawek do konstytucji, których uchwalenie przekształciłoby rosyjski system polityczny. czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Globalne działanie antyglobalistów.

  France Libre 24, logo Wieży Eiffla, strona internetowa wyglądająca jak francuski portal informacyjny, zawiera też artykuły w języku francuskim. Jest to wszystko bardzo mylące. Badania ujawnieniają związek portalu z Polską. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031