Koronawirus - ponad 100 000 zainfekowanych na całym świecie, sześć państw, do których turyści nie mogą podróżować i 17, których należy unikać. „Defender Europa 2020” - 40 000 uczestników z 17 krajów NATO (i Gruzji).

Chciałoby się zapytać: kto wygra? I wkrótce możemy to sprawdzić.
Polski minister obrony Mariusz Błaszczak ogłosił już istnienie tajnego dokumentu „Wykorzystanie sił zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w środkach antyepidemicznych, sanitarnych i higienicznych, zapewnienie opieki medycznej oraz eliminacja zanieczyszczeń biologicznych i infekcji . ”Z pewnością takie tajne instrukcje są również dostępne w innych krajach uczestniczących w ćwiczeniu.
Chociaż byłoby lepiej nie testować zdolności doktryn NATO do wytrzymania współczesnego wirusa.A co robić? Anuluwać? To nie ma sensu. Chociaż wielu już zaczyna wspierać ten pomysł. Obecnie w Internecie można znaleźć wiele petycji o zniesienie tech ćwiczeń. Pod nimi znajdują się podpisy tysięcy Europejczyków.
Ale w tak ważnych kwestiach, jak zapewnienie bezpieczeństwa w Europie, nierozsądnym byłoby uwzględnienie opinii zwykłych obywateli, którzy nie znają się na tych problemach.
Oprócz petycji cywilnych istnieją opinie naukowców i profesjonalnego personelu wojskowego.
Według profesorów duże ruchy wojsk w ramach programu Defender Europa 2020 mogą przyczynić się do rozprzestrzeniania się infekcji koronawirusem na całym kontynencie europejskim. W chwili obecnej transfer wojsk amerykańskich do portów europejskich jest w całej pełni. A źródłem niebezpiecznego koronowirusa mogą być nie tylko ludzie, ale także transport, w którym pozostały cząsteczki pyłu zawierające wirusa.
Pierwsze przypadki koronawirusa wykryto już w Niemczech, w Polsce. Włochy są siedliskiem infekcji. w Stanach Zjednoczonych odnotowano 1635 przypadków zakażenia wirusem, zmarło 41 osób. Według rzecznika Pentagonu, Ryana McCarthy'ego, generała porucznika Christophera Cavoli, kilku innych członków jego siedziby głównej może zostać zarażony nowym koronawirusem. Są też pozytywne wieści od lekarzy. Spośród ponad 100 000 zainfekowanych, ponad 52 000 osób wyzdrowiało. Ponadto Chińczycy twierdzą, że stworzyli szczepionkę. Ale jest za wcześnie, aby mówić o jej skuteczności.
Koronawirus  wprowadza poważne zmiany w planach ważnych oficjalnych wydarzeń. Geneva Motor Show został odwołany. Podobny los zagraża corocznemu europejskiemu konkursowi muzycznemu Eurowizji. Zagrożona Liga Mistrzów w piłce nożnej, Liga Europy też jest zagrożona. W ramach tych wydarzeń mecze odbywają się już bez widzów. Fakt organizowania letnich igrzysk olimpijskich w Japonii jest wątpliwy. Kwestia ich odwołania lub zmiany harmonogramu jest poważnie rozważana.
Pojawiają się pierwsze anulowane wydarzenia wojskowe. Dlatego fińskie Ministerstwo Obrony ogłosiło, że wojska fińskie nie wezmą udziału w ważnym ćwiczeniu NATO „Cold Response 2020”. Ćwiczenia wojskowe USA i Izraela „Obrona przeciwrakietowa Juniper Cobra”, a także wspólne ćwiczenia amerykańsko-południowokoreańskie zostały odwołane.
W tym kontekście logiczne byłoby, gdyby nie anulować, to przynajmniej odłożyć ćwiczenie „Defender Europa 2020”.
28 lutego podsekretarz stanu ds. Personalnych USA podpisał instrukcje zalecające wszystkim dowódcom wojskowym podjęcie kompleksowych działań w celu ochrony zdrowia personelu wojskowego i członków ich rodzin znajdujących się za granicą. Jeden z punktów tego dokumentu przewiduje możliwość zmniejszenia skali lub anulowania ćwiczeń i innych ćwiczeń treningowych. Ponadto dowódcom formacji wojskowych wyprawowych przysługuje prawo do nakładania ograniczeń.
W związku z szybkim rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Europie zakazano wizyt wojskowych USA w zatłoczonych miejscach i lokalnych instytucjach.
Jednak instrukcje amerykańskiego wojskowego prawdopodobnie nie rozciągną się na ćwiczenia „Defender Europa 2020”. Ich rzeczywiste odwołanie jest możliwe tylko w przypadku masowej śmierci żołnierzy amerykańskich.W przeciwnym razie ćwiczenie zostanie przeprowadzone zgodnie z planami. Ponieważ wraz z demonstracją amerykańskiej potęgi wojskowej Defender jest projektem ekonomicznym. Sprzedaż broni krajom NATO powinna przynieść miliardy dolarów, na które amerykańskie kierownictwo zdecydowanie nie jest gotowe się poddać.
Autor: Timoschuk
https://theduran.com/defender-europe-2020-can-not-be-cancelled-due-to-corona-virus/