Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
203 posty 4241 komentarzy

Polityka globalna

Anna-PK - Żona, matka, właścicielka psa o imieniu Maja. Hobby to ogródek warzywny i kwiatowy. Robię też pyszny chłodnik na bazie własnych warzyw.

ETPC rozpatrzy skargę Medwedczuka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Андрей Лубенский 03.08.2021, Эксклюзив ЕСПЧ рассмотрит иск Медведчука к Украине. Дальше – импичмент? https://ukraina.ru/exclusive/20210803/1031986925.html

Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC) wszczął postępowanie przeciwko Ukrainie-w sprawie pozwu posła do Rady Najwyższej Ukrainy, szefa rady politycznej, Platforma Opozycyjna  na rzecz Życia - Wiktora Medwedczuka.
 
Poinformował o tym deputowany Rady Najwyższej z HLP Renat Kuźmin w swoim kanale Telegram, publikując kopię pisma ETPCz w sprawie wszczęcia postępowania w sprawie pozwu Medwedczuka.
„Jak widać, sprawa nielegalnego przetrzymywania Medwedczuka w areszcie domowym i innych rażących naruszeń jego podstawowych praw i wolności może zostać rozpatrzona przez sąd w najbliższej przyszłości w kolejności priorytetowego postępowania” –
 
Konsekwencje mogą być poważne. Zdaniem parlamentarzysty decyzja ETPCz na korzyść Medwedczuka „… może stać się podstawą dymisji prokuratora generalnego i początkiem impeachmentu prezydenta (Wołodymyr Zełenski – red.)”. Lider opozycji Wiktor Medwedczuk jest prześladowany przez obecne władze. 11 maja prokurator generalna Ukrainy Irina Venediktova poinformowała, że ​​Medwedczuk i jego partyjny współpracownik Taras Kozak są podejrzani o zdradę, sprzeniewierzenie zasobów państwowych na Krymie, a nawet „naruszenie zwyczajów wojennych”.
 
13 maja Peczerski Sąd Rejonowy w Kijowie wysłał Medwedczuka do całodobowego aresztu domowego, nakazano mu noszenie elektronicznej bransoletki i oddanie paszportu. Następnie ten sam sąd przedłużył środek przymusu o kolejne dwa miesiące - do 7 września.
 
Polityk odwołał się od tej decyzji, ale Sąd Apelacyjny w Kijowie 30 lipca podtrzymał decyzję o przedłużeniu całodobowego aresztu domowego.
Sam Viktor Medvedchuk odrzuca wszelkie podejrzenia w swoim wystąpieniu, wiążąc je z prześladowaniami politycznymi. W połowie czerwca zwrócił się do ETPCz ze skargą na „nielegalne działania władz ukraińskich”.
Po posiedzeniu Sądu Apelacyjnego polityk powiedział dziennikarzom, że „głównym zadaniem władz jest zastraszanie groźbą nielegalnego ścigania karnego i represji politycznych”. Według Medwedczuka władze robią to celowo.
„A fakt, że dzisiaj toczy się śledztwo w sprawie karnej, to, że postawiono bezpodstawne, nielegalne zarzuty, które są poważnym bezdowodowym oskarżeniem, a także fakt, że dzisiaj jestem w areszcie domowym w ramach środka zapobiegawczego, to są  próby zastraszenia mnie , upokorzeniem partii  i deputowanych społecznych. Ani ja, ani posłowie  nie baliśmy się tego i nie będziemy się bać ”- powiedział polityk.
 
Wniosek do Europejskiego Trybunału  oskarża Zełenskiego o nadużycie władzy w przeszukiwaniu i prześladowaniu członków rodziny Medwedczuka. 
Medwedczuk zauważył, że prawdziwym powodem prześladowań jest jego krytyka stanu państwa.
„Są to awarie, które słyszymy, znamy, czujemy i rozumiemy każdego dnia. To jest brak pokoju.  To jest wzrost kosztów utrzymania, spadek standardu życia w ogóle, spadek poziomu dochodów.  A zbliżanie się jesieni jeszcze dotkliwiej uwydatni wszystkie te  problemy w sferze społecznej i gospodarczej "– podkreślił. Dodał, że nadal będzie „sprzeciwiał się kursowi Zełenskiego, który prowadzi kraj donikąd”.
 
Przeprowadzono rewizje u członków rodziny Medwiedczuka i partia opozycyjna oskarża to jako nadużycie władzy. 
Jeśli chodzi o decyzję Sądu Apelacyjnego, polityk podkreślił: „To nie jest decyzja prawna, ale wyłącznie polityczna ...” powiedział Medvedchuk. Dodał, że „od momentu jego przejęcia władzy przez Zełenskiego  i do dziś „trwa fałszowanie i fabrykowanie… spraw karnych przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy”, walka z opozycją trwa – robi się wszystko, aby „zamknąć usta opozycji… odwrócić uwagę ludzi od problemów, które istnieją w kraju”.
Według Medwedczuka on i jego polityczni współpracownicy w partii będą nadal walczyć „o niezależność sądownictwa od wpływów zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych”. Medwedczuk uważa, że naruszone są   prawa człowieka i dlatego  lider ukraińskiej opozycji odwołał się do ETPC.
 
Ponadto polityk potwierdził, że sprzeciwia się działaniom władz kierowanych przez Zełenskiego, który zamienił Ukrainę  z biednego kraju pod rządami Poroszenki w jeszcze biedniejszy kraj.
 
Wpomnieć należy przy tym, że 2 lutego 2021 r. Zełenski podpisał dekret o zastosowaniu sankcji wobec kanałów telewizyjnych „112 Ukraina”, NewsOne i ZIK  (które są związane z zastępcą Rady Partii Opozycyjnej Tarasem Kozakiem). 26 lutego dziennikarze kanałów telewizyjnych zamkniętych przez Zełenskiego zjednoczyli się i stworzyli nowy kanał telewizyjny - Pershy Nezalezhny (Pierwszy Niezależny), ale trwał on tylko godzinę (teraz kanał nadal emituje na YouTube).
20 lutego Zełenski podpisał dekret, który wprowadził w życie decyzję Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy o nałożeniu sankcji na osiem osób, w tym Wiktora Medwedczuka i jego żonę Oksanę Marczenko ukarał aresztem domowym. 
"Jest to niekonstytucyjną arbitralnością władzy”.
 

 

KOMENTARZE

 • Czy aby zastosowanie słowa "skarga" w miejsce "roszczenia"
  nie było by bardziej zasadne.

  /Roszczenie jest to jedno z kluczowych i jednocześnie najbardziej spornych pojęć teorii prawa cywilnego.
  Osobę, której przysługuje roszczenie określa się mianem wierzyciela, zaś ten, na kim ciąży obowiązek zadośćuczynienia roszczeniu, nazywany jest dłużnikiem./
 • @ikulalibal 20:01:07 Ma Pan rację.
  Poprawiłam. Dziękuję.
 • Autor 5* * * * *
  Moja opinie na temat kryminalistów rządzących Ukrainą od 2014 jest Pani Anni znana.

  Więc nie będę się powtarzać.

  Szkoda tylko że brak zainteresowania ze strony zazwyczaj aktywnych komentatorów.

  Pozdr. :))
 • Dobry text. ⚄⚄⚄⚄⚄
  Salut ✔☺

OSTATNIE POSTY

więcej
 • ŚWIAT

  Norymberga NR.2 się rozpoczęła.

  Brazylijska komisja senacka zaleciła postawienie szeregu oskarżeń karnych prezydentowi Jairowi Bolsonaro za działania i zaniechania związane z drugą pod względem liczby ofiar śmiertelnych Covid-19 na świecie. czytaj więcej

 • SPOŁECZEŃSTWO

  Reset i co dalej.

  Dużo się pisze o tym resecie, o zadłużeniach i zagrożeniu jaki z tego może wyniknąć. Nie ma dokładnego opisu jak to będzie przeprowadzone, ja za bardzo rozumiem jak to może działać. Zajmę się tym co rozumiem i co zaczyna się pojawiać. czytaj więcej

 • ŚWIAT

  Są tylko sygnały i znaki.

  Odbyło się historyczne spotkanie prezydentów Putina i Baidena w Genewie, a tłem do tego spotkania były Chiny i chińskie wpływy w całym świecie. Tematem rozmów było pytanie - co zrobi Rosja w tej nowej konfiguracji sił. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031